Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

bubanek
30. led 2011

Jo dekuju holky za uklidneni...a taky vam vsem drzim palecky a budu zas uklidnovat ja vas za par mesicu,az to na vas prijde 😵 😀

andara
30. led 2011

@bubanek jo a zelezo jsem po porodu brala taky, nejaky silny, ale jen jednu sklenicku a dost, bylo to v pohode🙂 doktorka rikala jist cerveny maso hlavne.

berkana
30. led 2011

@olive hm, asi se taky na to dám, nečekat,ale jak se znám, tak to nebude lehké🙂 Ty se pěkně drž a jestli máš v Itálii sluníčko, tak si užívej, tady je mráz a zima, až třeští☹ celej den mrzne a ledovej vítr 😠 a mě se asi klube ms a trochu jsem ofoukla, tak to vidím asi trochu bolestivě☹ Se mi ozývá břicho a zádat už ted☹ ach jo, protivná zima, leze za krk 🙂

andara
30. led 2011

@berkana jsem na tom stejne, v sobotu cekam Ms a uz mam oblicej plnej pupinku a poboliva bricho☹ takze prvni pokus po laparce nevysel asi☹ a navic me skrabe v krku!! No co, tak se i docela tesim, ze koupim ovu testy a budu treba merit teplotu🙂

bubanek
31. led 2011

@andara jeste nerikej,ze nevyslo...ja mela bolesti na menstruaci cely tyden a jedla ibuprofen a byla tehotna,takze tak..a jak sem to necekala hned po laznich ze prijedu tehotna,tak me t oani nenapadlo a fakt me bolelo jako vzdy silne bricho na menstruaci 😉 ty ovu testy jsou takovy k nicemu,vzdycky mi to vyslo blbe a divne..lepsi je se domluvit s gyndarem a chodit kazdy mesic na mereni na ultrazvuk,aspon ja to tak mela a bylo to o dost presnejsi,doktorka rekla co tam presne vidi,jak je to velky a kdy je dobry se snazit.a narok na to mas 😉 .

berkana
31. led 2011

@andara uvidíš, jak to dopadne, plno holčin řikalo, že mělo stejný pocity jako před ms a nakonec se jim to podařilo a bylo to, přesně jak píše bubanek. Já beru proveru, ale nevím, jestli bych jí neměla přestat brát a nechat ms, at se spustí, já nevím, totiž, jestli jí provera taky trochu nebrzdí, sem zkoušelavolatdo Caru, ale bylo obsazeno, tak budu volat znovu, měla bych jí totiž brát až do soboty, tak nevim. A ještě jak píše bubánek, tak mě ovu testy ukazovaly správně, ale k dr jsem taky chodila na utz, mi řekl i sám, abych přišla že kouknem, jak zraje vajíčko a ještě jsem dostávala pak injekce, aby porušil obal vajíčka, aby spermijky měli lepší cestu 🙂

olive
31. led 2011

@bubanek - na te druhe strane je to vzdycky lepsi 🙂 .
@berkana - prave moc slunicka nemame, vcera prselo skoro cely den 😠 . Vsak uz jsi v dobrych rukach, jen to chce cas. Ja vyzkousela vsechno domaci snazi, clostik a kdyz to stale nevychazelo tak jsem sla do centra. Tlacil me i vek, i pan doktor mi rikal, ze mam na to 2 roky abych otehotnela.
@andara - nehaz flintu do zita. Ja si merila bazlku, chodila na folikometrii, vse bylo ok, ale nedarilo se mi otehotnet. Ty uz mas jedno dite prirozene, ted jsi procistena po laparce, tak tomu ver. Dala bych tomu 3 mesice a pak bych vyhledala pomoc.

olive
31. led 2011

@berkana - urcite zkousej volat 🙂 . Neni nad to kdyz mas ve vecech jasno 🙂 .

sichatka
31. led 2011

@berkana - já brala Proveru do 26. dne a pak vysadila a čekala na MS. a Pak znovu s novým cyklem opět dokola, ale do CARu zavolej, ať ti to řeknou přesně.

berkana
31. led 2011

@olive tak to taky nemáte počasí moc dobré, ale mrazy jsou horší🙂 No s tím věkem nápodobně, taky to v mým věku není dobrý, že to ještě nevyšlo,když už se snažíme samovolně přes tři roky a ted už je to další rok, co jsem byla na tý úspěšný laparce.

@olive, @sichatka volala jsem tam, sestřička řekla, že se poradí s doktorkou a dají mi vědět. Když beru proveru, tak bych neměla ani špinit, tak uvidím, co mi zavolají, jestli ji vysadim či doberu do soboty.

andara
31. led 2011

Diky holky, uvidime🙂 Uz jsem objednana na 28.4 k Apolinari do poradny endometriozy, teda je to vlastne CAR🙂

olive
31. led 2011

@berkana - do 35let ta sance je dost velka, od 35- 40 se razatne snizuje a od 40 je to hodne tezke. Hele kdyz to beru od laparky tak to jsou necele 2 roky snazeni z toho, ale jsem byla na 6mesicu blokla. Bohuzel roky promarnene pred tim nepocitam.
@andara - to je dobry krok.

berkana
31. led 2011

@andara u Apolináře je poradna endometriozy a CAR je zvlášť, do poradny kvůli endošce jsem šla před tím rokem, pak jsem byla na laparce, dr mi řekl, abych přišla na podzim na kontrolu, ale já mu řekla, že jdu rovnou do Caru, tak teda že chodit nemusím, k němu. 🙂
@olive no u mě je to trošku složitější, ta velká šance není do 35 ale trochu nižší hranice, ale to je jedno. Máma řiká, ty jsi do 18 byla zdravá a od 18 to jde z kopce🙂 (alergie, štítná žláza, ted endoška)
byla jsem u gyndaře, tak rpoveru budu brát ještě 5dny, že sliznice není ješě dost velká a pak bych měla dostat ms normálně🙂

olive
1. únor 2011

@berkana - ja vim, idealni je tech 25. Nema, ale smysl brecet na rozlitym mlekem. Dulezite je soustredit se na to co prave je. Holka i kdyz je tech problemu vice, hlavni je kdyz se to resi. Moc ti drzim palce aby to klaplo.

Holky Bubanek se neozyva, tak je asi v porodnici, a je docela mozne, ze uz to ma za sebou.
Paji - jak dopadla krev?

Kontrola vcera dopadla dobre, tu moc si musim hlidat. Sono bylo uzasne miminko jak se tam hybalo, proste nadhera. Holky jsem nesmirne stastna.

berkana
1. únor 2011

@olive jj, to je ideální těch 25, ale když nemáš tak o pět let staršího partnera, tak kterej mladej kluk chce mimčo? To je taky otázka že🙂 Vidím to u sebe😀 Jo když je víc problémů, tak se člověku občas brečet chce, že se to na něj sype, ale musí věřit, že to bude lepší🙂 Já jsem ráda, že se to nějak aspon hýbe a že se blížíme snad ke konci (dneska se mi zdál takovej všelijakej sen, že sme byli na nějaké cestě a že jsme museli dorazit na určené místo - do cíle. Tak třičtvrtě cesty uteklo rychle, jen jakoby ukázkově s problémama, a pak najednou byl větší problém-jak see dostat ven ze studně, bez žebříku a najednou se objevil zachránce🙂 kterje do kamenné stěny studny zastřílel z kuše šípy po kterých jsme vylezli nahoru🙂 a mohli jsme tak dorazit v pohodě do cíle😀 ) to jsou sny co🙂)
jsem ráda, že ti kontrola dopadla dobře, a že se miminko pěkně hýbalo, jen tak dál 😉 🙂
jj, že by už byla bubánek v porodnici🙂 tak hlavně, aby jí to proběhlo dobře🙂

sichatka
1. únor 2011

@berkana - hezké sny🙂)) No hlavně, že jste na té cestě byli oba.

@olive - jen sito užívej. A až ucítíš pohyby, to bude teprve něco. Hlavně, když mimoč bude celý den v klidu a pak si lehneš do postele a ono začne hrát fobal 😀

@paja23 - kdy máš mít kontrolu u Dr?

@misanda - tak co holka? Už jsi se naučila lyžovat, jak jsi o tom psala před vánoci?

@bubanek - jestli jsi v porodnici, tak držím všechny palečky, ať je vše ok.

bubanek
1. únor 2011

@sichatka dekuju, jeste ne holka,porad nic..pritom uz to v ypada,ze se oteviram podle vysetreni,hlavicka sestoupla..akorat v nervech a bolestech chodim po byte a nic zasadniho se nedeje..zitra v Podoli vysetreni,monitor a doufam,ze prijem na vyvolani jeste tento tyden..uvidim,co doktor..des.. 😉

paja23
1. únor 2011

Ahojte, dodělávám resty v práci, tak vás nestihla dočíst. Dnes poprvé jsem se málem poblinkala, ale ustála jsem to 😉

@olive-jéé to sono musela být nádhera, hlavně že je vše v pořádku. A hlídej si ten pitný režim 🙂 Jsem včera ráno zase testila-12.den, čárka trochu zesílila. Volala jsem do caru a prý na krev nemusím. Že až za tři týdny na utz. Ale koupím si testíky a vždycky o víkendu to zkontroluji.

@sichatka- právě až za tři týdny na utz. Přemýšlím li jít ke svému gyndařovi, ale asi to nemá smysl. Baštím listovku, dologran, snažím se být v poho a zbytek je na prckovi.

paja23
1. únor 2011

@bubanek-jejda chudinko, ať to máš co nejdříve za sebou. Už jen poslední krůček k miminku. Co my ostatní bychom za to daly, abychom byly už tak daleko. Mooc držím pěstičky, zvládneš to!

bubanek
1. únor 2011

@paja23 jo stezovat si nebudu,protoze vas chapu a sama sem to taky tak pred tehotenstvim mela a prala ci miminko a cokoliv bych obetovala..nebojte urco se tam taky dostanete,hlavne tomu verte a drzte se.. a reknu vam,ze sem tehu mela na houby,nemuzu rict ze to bylo nejkrasnejsi obdobi myho zivota,ale rozhodne nezapomenutelny a uz ted mi je lito,ze to nakonec konci a mozna uz nezaziju zas..takze si uzivejte kazdy den i tech stresu,zvraceni a vseho,protoze nakonec na to vlastne uz ted rada vzpominam..protoze je to proste jedinecny..

sichatka
1. únor 2011

@paja23 - jdi ke svému gynďákovi. Já bych chtěla ujištění, že je vše ok a hlavně, že se nejedná o mimoděložní vyšetření.
Sestřička mě právě také chtěla objednat až za 3 týdny po zjištění těhotenství a naštěstí byl doktor u toho a chtěl mě vidět hned další týden. Blinkání - no uvidíš, někdo to má někdo ne.

@bubanek - klid, ono to přijde. Jinak netvrď, že je to poslední těhotenství. Možná do toho znovu vlítneš a ani nebudeš vědět jak.

bubanek
1. únor 2011

@sichatka no ja uz ani neplanuju do toho vlitnout..jo vzdycky sem chtela dve deti..ale proste to zdravi nemam nej,jatra se mi ted v tehu jeste zhorsily a proste radsi budu mit jedno mimco a nejak budu fungovat,nez mit za kazdou cenu dve deti a bejt rozlozena..uz takhle porodim a v kvetnu jdu do Ikemu na dalsi vysetreni a mozna me pozenou i na biopsii z jater..takze nic moc..takze ja sem asi rozhodnuta,ze uz ani do dalsiho nejdem..preci jen mi je 31 let a cim pozdeji tim fyzicky na tom budu hur a dalsi mimco hned za sebou nechci..ceka nas vysoka hypoteka a proste tak..takze proto jsem vdecna a budu za jedno a uvidi se..ale samozrejme "nikdy nerikej nikdy" 😠

@paja23 taky bych necekala dalsi 3 tydny,ja hnala ke gyndakovi hned,aby aspon vyloucila mimodelozni a i srdicko je videt pak brzy..minimalne ten vacek,ze je v poradku v deloze...

berkana
1. únor 2011

@sichatka vid🙂) jo byli jsme tam oba a někdo třetí nám pomohl 😀

@bubanek tak ať už tenhle týden teda porodíš. Koukám, nemáš to jednoduché☹ no jediné co je možné ti přát, aby v květnu další vyšetření dopadla dobře a byla jsi fit 😉

bubanek
1. únor 2011

@berkana no tak nemame to lehky zadna,co musime resit takovy problemy..ale je fakt,ze ja krome ty neplodnosti a reseni kolem toho mam proste problemy i jiny a vsechno se to svezlo za posledni roky az no..tak aspon,ze mi to v Ikemu vubec odkyvalo to tehotenstvi atak,toho jsem se bala nejvic..a dal uvidime no..zatim se tim snazim nestresovat a myslim jen na porod a na malou a pak uvidim co doktori..

berkana
1. únor 2011

@bubanek jj,to je pravda,žádná z nás to nemá lehké. No hlavně, že ti to povolili. Tak ať s brzy z malé raduješ 🙂

jo a mě už začla ms, sice slabě, ale je a že je slabá mi taky nevadí🙂) ono se to může ještě rozběhnout na normál jako vždy, ale když by byla silná, tak mám jít k dr.

caterina85
1. únor 2011

@berkana Ahoj, to máš teda sny 😀 Sranda, fakt..
A jak píšeš, nejlepší věk na mimi do 25. Ale když máš stejně starého hošíka, nebo nikoho!! jako já, tak stejně nemá cenu nic řešit. Taky mi to teda lezlo na mozek zvlášť, když mi Dr. po laparce řekl, že nemám počítat s tím, že bych normoš otěhotněla, že když už, tak to bude mimoděložní. A když jsem se ho teda zeptala,co jako teď, tak mi řekl, že si mám někoho najít a začít to zkoušet. 😀 Jako teď se tomu směju, když to píšu. Se mu to řekne, že jo....ale loni jsem to obrečela a šrotovalo mi to v hlavě...pak dobrý a ted už zase o tom začínám přemýšlet. Se prostě bojim, když vím, že to nepůjde úplně dobře, a když vidím, jak ten čas letí....hrůza..ale zatím se mi nechce lepit cedulka na čelo "jsem svobodná a volná" 😀 😀
@olive Olivko, moc držím pěstičky a těším se, že nám tu budeš dál psát, jak vidíš už mimi na utz... 😉 jinak delegátku jsem už dělala, tak vím, jaké jsou to nervy 😉 lidi jsou prostě ovce 😎
@paja23 Taky držím pěsti pro štěstí, aby to dopadlo 🙂

berkana
1. únor 2011

@caterina85 jak se říká, čas vše zahojí🙂 To se nedivím, že o tom zase začínáš přemýšlet, on ten čas taky dost rychle letí až se člověk diví jak moc, vždyt mě to ani nepřijde jako rok, co jsem byla na druhé laparce, se mi zdá, jako kdyby to bylo nedávno, no jo, je to hrůza🙂

bubanek
1. únor 2011

@caterina85 v tomhle te chapu a kolem me nejsi jedina takhle teda,ale spoustu fajn holek,preci jen proc zas byt s nekym za kazdou cenu,kdyz to nema fungovat neto to tam neni....mne rekl doktor pred dvouma rokama,co nejdriv dite..ja sice chlapa mam a mela,ale Honza deti jeste nechtel,sice mi je 31 let ,ale on je o 3 roky mladsi,tudiz mu bylo 26 let a rozjizdel si svoji praci atd..i kdyz jsme uz spolu 3 roky zili,nechtel bejt v pronajmu drahym atd..takze to bylo doma na rozchod,ja sem se sekla a rekla sem si bud bude stat pri mne a nebo at jde ,ale na druhou stranu mi srotovalo,no jo,ale co budu delat sama..nez si nekoho normalniho zas najdu a kdo se mnou jen tak projde ty procedury,kdyz to normalne nepujde nebo nez ten vztah se vyvine...ale lepsi byt sam a mit otevreny dvere nez zas s nekym,kdo nechce to samy co ty..u nas se to nastesti srovnalo Honza si uvedomil,ze chce do toho jit hodne se srovnal a dalsi psycho prislo,kdyz to neslo a musel mi dat 2x sperma na vysetreni,to malem neunesl opet,tak sem si teda opet dupla,ze jinak odchazim..v tomhle sem byla nekompromisni uz kvuli tomu veku...stesti sem mela,to neni o cem,nakonec se povedlo prirozene po 2 letech a Honza deti ma rad,takze se fakt srovnal a na malou se tesime oba..ale nehazej flintu do zita,vis kolik ja mam kolem sebe kamaradek kolem 30 i vic co si nabrnkly nekoho a za rok byly vdany a tehotny a stihly vsechno rychleji nez ja? nikdy nevis,kde koho potkas a pak to muze byt rychlejsi nez u kohokoliv jinyho.. 😀 😝

caterina85
1. únor 2011

@berkana No jo, taky jsem si říkala, že už to bude rok, co jsem na té laparce byla. Si to budu asi navždy pamatovat to datum, když mě operovali na moje narozky. To byl teda dáreček 😀 Po třech odkladech už mi to bylo ale jedno.
@bubanek Ty jo,to jsi to teda neměla jednoduché. Ono i se stejně starým je to těžký....když je chlapovi třeba 30, tak si řeknu, že má na děti ještě čas, ale u ženský už si říkám, že je nejvyšší čas. Já mám právě taky kámošku, které bude letos 34 a je sama. A musím říct, že je to pro mě příklad, jak nechci dopadnout. 😒 Pudy mám od dvaceti. Si pamatuju, jak jsem si právě někdy v těch dvaceti říkala, že bych do 25 chtěla první mimi. To už trochu nestíhám teda 😀 Tak ať mimiska dobře a rychle vyleze a pak sem musíš hned hodit fotečky. Jsem zvědavá 🙂

bubanek
1. únor 2011

@caterina85 o veku to neni,nekdo neni vyzralej ani kdovikdy,spoustu chlapu jsou srabaci a nebo se boji vetsich zavazku..zensky tohle maj tezsi proste,bohuzel je to tak..ja mam spoustu takhle kamaradek samotnych kolem me a taky uz maj proste treba ty zdravotni problemy,ale ono to neni sranda si delat mimco s kdovikym -halvne kdyz to prirozene ani nemusi jit ..hele ja vedela ze dite chci a stala sem si za tim,doma bylo dusno a ja si porad stehovala kufry a dokonce se fakt domluvila s kamaradem,ze se mnou pujde do IVF,ale byla bych prose na to sama..takze nejak to obejit jde,ale v tyhle dobe byt sama na mimco proste neni sranda,ale kde je uprimne psano,ze s tim s kym mimco mas budes do konce zivota,tomu moc taky neverim i kdyz bych chtela 😎 hele to sem si rikala taky prvni dite ve 25 letech ,druhy ve 30 letech,ale predtim spatnej vztah a zabitej cas,pak novy vztah,prace,kariera a uz to uteklo ze najednou v jednom roce dve operace 29 let a veta oznamovaci,co nejdriv dite..a ja vystrizlivela a fakt byla nepristupna..byla sem po laparce a ted den prijel do nemocnice za mnou a ja mu rekla diagnozu a ze mam co nejdriv se snazit o dite a Honza mi tam rekl,ze dite jeste nechce..tak ja ho hystericky i s kytkou vyhodila at uz za mnou neleze ze se stehuju,proste v ty chvili z nej mluvila jen sobeckost a po trech letech opora nikde..pak se srovnal a uvedomil si to a mluvenim atd.ustoupil..ale lehky to teda nebylo,riskovala sem to,ze budu opet sama..neboj,urco nekdo prijde a pak to bude rychlovka ve vsem..