Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

paja23
1. únor 2011

@bubanek-to jsi o tom těhotenství napsala krásně, li se dostanu tak daleko a bude mi mizerně jak minule, tak se v dizkuzi vrátím a znovu si to přečtu 🙂 Takže nemůžeš brát žádnou antikoncepci? Kamarádka má zavedenou nějakou novinku, kroužek každý měsíc a doktor ji říkal, že by to nemělo vůbec škodit játrům.Kdyžtak ten mail pohledám...

@sichatka- a v kolikátém týdnu jsi u doktora poprvé byla. Počítám dle ms, že jsem tak 4+4tt tak li to není moc brzy. Sakva mě strašíte, ale raději tam tedy skočím.

@caterina85-taky mám kolem skvělé holky po 30-které jsou samotné. Neboj on se ten pravý najde a včas. . Hele a nechceš zkusit seznamky? Já jsem se tak seznámila s manželem a ještě jsme zjistili, že bydlíme pár ulic od sebe 🙂

bubanek
1. únor 2011

@paja23 no tam jde o to,ze pri endometrioze musis mit blokovanou menstruaci nebo minimalne slabsi..a u prasku to jde a co jsem pochopila u techto ostatnich veci nee..takze nejde o antikoncepci kvuli otehotneni,ale kvuli endosce..no me doktorka rikala,ze pro me je jedina varianta nej ted porad to pitomy telisko zavest,ze menstruace bude o dost slabsi nebo malo a tim min ta endoska poroste no..uvidime..

Jo a to je pravda ,vzdyt ja mam taky par kamaradek spokojenych pres seznamky..spoustu lidi nema cas se seznamovat,clovek porad zavrenej v praci a vecer vystavenej,do baru uz to v tomhle veku tak neni a nebo lidi moc nehledaj..a ja mam takhle uz dve kamaradky pres net vlastne vdany a jednu s mimcem...jasny,ze blbci tam jsou taky,ale to i vsude na ulicich a v barech atd...

paja23
1. únor 2011

Jmenuje se Nuvaring a jde o plastový kroužek o průměru pět a půl centimetru.
@bubanek-jjo já vím, jsem prášky taky brala bez přestávky nebo klasicky jen kvůli endomrše. ale chci se na toto zeptat svýho doktora....nechce se mi pak do menopauzy polykat tabletky...
zkopírovala jsem něco: Jmenuje se Nuvaring a jde o plastový kroužek o průměru pět a půl centimetru.
Antikoncepční kroužek funguje na stejném principu jako kombinovaná nízkohormonální antikoncepce, tedy například klasické pilulky.
Od prášků se však liší tím, že hormony se z kroužku uvolňují rovnoměrně přímo do krevního oběhu, takže nezatěžují trávicí systém a játra. Výhodou je také to, že žena nemusí myslet na každodenní užívání antikoncepce. Kroužek sice funguje také na bázi osmadvacetidenních cyklů, nicméně žena si jej zavádí na celé tři týdny, po které se o kroužek vlastně nemusí starat.
Právě způsob aplikace však může některé potenciální uživatelsky odradit. Kroužek se totiž zavádí, podobně jako tampon, do pochvy. Ihned po aplikaci začne vylučovat do krevního oběhu hormony. Po třech týdnech je čas na jeho vyjmutí a po týdenní pauze na menstruační krvácení si žena zavede kroužek nový. Podle Víta Unzeitiga je možné kroužek používat, stejně jako další hormonální antikoncepční přípravky, také bez přestávky na menstruační krvácení.

bubanek
1. únor 2011

@paja23 jo jses hodna,dekuju...ja se na to poptam po porodu a uvidim co mi poradi doktor..drz se.. 😉

berkana
2. únor 2011

@bubanek o tom kroužku, co tu o něm píše paja jsem taky četla a i sem viděla někde na netu, jak o něm mluví dr. se mi zdá. Ty to teda nemáš lehký, co tady píšeš. Nebo jsi ted neměla. Já jsem trochu srab a tohle bych asi neudělala, i když několikrát bych měla sto chutí. Ale vždy se to srovná. Ted je ale po dobu, co mám tu diagnostikovanou tu endošku přítel v pohodě a podporuje mě, naštěstí🙂 jinak bych asi sebrala sílu a udělala nějak rázný krok 🙂

@caterina85 přesně, jak píše paja, seznamka v dnešní době je jednodušší způsob seznámení, než vysedávání někde v baru🙂 V obou případech můžeš narazit jak na blbce tak na super chlala🙂 Taky jsem se takhle seznámila s jedním klukem, chození z toho nebylo, ale sedli jsme si jako přátelé a pořád se vídáme 🙂 Občas taky zafunguje náhoda, jako u mě, když jsem se se svým přítelem poznala na plese, kam mě pozvala kamarádka a je to vlastně taky její kamarád🙂)

olive
2. únor 2011

@berkana - tak ty mas teda sny, mohla by jsi to pak vydat. Jako nejake povidky 🙂 .
@paja23 - ja po pozitivnim testu jsem se mela objednat nejdriv 10 den na utz. Nakonec jsem sla 13 den. Ono je to lepsi pro klid v dusi.
@bubanek - jsi velka bojovnice, a je dobre, ze jsi si prosadila svoji. Bohuzel, chlapum to nekdy vubec nedochazi, ze zena touzi po diteti a kdyz ma k tomu jeste nejaky problem o to vic se o dite snazi. Nejlepsi je jim to rict otevrene a bez obalu, dat jim trochu casu a kdyz tak i nuz na krk.
Me po laparce doktor nabizel taky ten antikoncepcni krouzek, ale nakonec jsem si vzala tablety. Jatra mam ok, tak jsem tohle nemusela resit.
Bubanku, tak at uz to mas co nejrychleji za sebou, a take se tesim na fotky.
Caterino - nekdy ti doktori mi pripadaji jako blbci. Takove reci, ze kdyz nikoho nemas tak si ho mas najit uplne nesnasim. Ja si myslim, ze mit dite je dost zasadni rozhodnuti a urcite neni vhodne ho mit s prvnim chlapem ktereho potkas. Uvidis, ze nekoho urcite najdes a prijde to kdy to nejmin budes cekat.

olive
2. únor 2011

Sichatko - na pohyby se uz moc tesim 🙂 .
Holky vcera jsem byla jak sipkova ruzenka 🙂.

sichatka
2. únor 2011

@paja23 - jestli si to dobře pomatuji, tak jsem byla 3 týdny po transferu.
@olive- šípková růženko, jen si to užívej. My byly dnes 3 hodiny v noci vzhůru a manža vstává v 5 do práce, takže totálně hotový, ale ať si taky užije dětičky 😀

bubanek
2. únor 2011

Ahoj holky,
tak ja jen zdravim v rychlosti..nemate to taky lehky a drzte se...No co se tyce myho chlapa a dani nuz na krk,nic jinyho mi nezbylo,nahrnula se mi krev do hlavy a kdyz sem videla jeho reakci po trech letech bydleni v ty nejdulezitejsi chvili pro me,ze lezim po operaci v nemocnici a on ze deti nechce,tak sem ho proste odtamtud vyrazila a rozbrecela se..ale on je takovej,ze si musi vsechno projit sam v hlave,tak druhy den prijel s omluvou ze si promluvime..a pa to nejak slo..ale je fakt,ze dusno bylo delsi dobu...a muj Honza je jakmile ho tlacim,tak couva,tak se mu snazim davat uz cas..a on pak povolil a rikal,ze nechce abychom za par let litovali ze nemame deti..ale ja to spis videla tak,ze jsem mu rikala,za par let az ty deti budes chtit tak me nechas kvuli jiny a udelas si je a ja budu ztracet s tebou cas zbytecne..takze proto sem dupla a riskla to...

Jinak ja jdu zitra na prijem do porodnice v 8 rano na vyvolani,jestli neporodim do soboty tak cisarsky rez..sem to stejne obrecela,protoze mam mega strach ne ze ne..nevim,co me ceka..bojim se co mala a ja jak to zvladnu..no netesim se ,uz aby byla nedela a ja vedela jak na tom obe jsme.. tak se tu drzet a ja se snad v poradku nekdy pristi tyden koncem nahlasim,pokud mi nevyjde nadstandart maji porad plno,tak nebudu mit pristup na net...pa pa

olive
2. únor 2011

@sichatka - no tak to jste si opravdu uzili 🙂 .
@bubanek - Tak jeste jednou, tfuj, tfuj, tfuj at to jde jak po masle. A pristi tyden cekam na zpravy 🙂 .

paja23
2. únor 2011

@bubanek-taky držím moc pěstičky, ať je to rychlé, co nejméně bolestivé a hlavně ať jste obě dvě v úplném pořádku. Teď mi přišly fotky od kámošky, má čerstvě miminko-holčičku-je sladká, tak už brzy budu závidět i Tobě tu Tvoji 🙂

bubanek
2. únor 2011

@paja23

@olive nebojte taky se dockate a ja se tesim jak to budu mit za sebou a budu zas vas uklidnovat za nejaky ten mesic 😉

bubanek
2. únor 2011

@paja23

@olive dala sem si vas do pratel,protoze ja mam fotoblog jen pro pratele a fotky..

olive
2. únor 2011

@bubanek - tak to jsi hodna, dekuji 🙂

caterina85
2. únor 2011

@bubanek ahojda, taky moc držím pěsti a plivu na Tebe štěstí, ať vše dobře dopadne a máš to rychle za sebou. Nebo jse nic...bude dobře... 😉

paja23
4. únor 2011

Dobré ránko, tak u mě dnes hysterie ☹ Jsem ráno trochu zašpinila, přitom na tt byly krásný dvě čárky. No cítím se totálně na mrchu, nafouklý břicho a bolesti z endomrchy, který mám vždy před ms. Měla bych ji dostat zhruba zítra. V caru mi řekli, utroš začí polykat a zvýšit ethynylestradiol. Tak si raději dám klidový režim, včera jsem toho v práci moc najezdila. Uf ta cesta za mimi je náročná ☹

sichatka
4. únor 2011

@paja23 - nohy nahoru, Utrogestan a pokud máš šanci získat někde Ascorutin- nevím, jestli se dá koupit normálně v lékárně. Neboj, bude to dobré. Já jsem začala špinit v 7 tt, dostala jsem Ascorutin a rozkaz zůstat doma, žádné dojíždění 100 km do práce 🙂

sichatka
4. únor 2011

@paja23 - tak se dá normálně koupit v lékarně.

andara
4. únor 2011

@paja23 ja spinila 3x -v 6tt, v 10tt a ve 12tt a nic to nebylo🙂 A bricho me taky bolelo, bude to dobre neboj! Brala jsem taky utrogestan a jak pise sichatka Ascorutin.
Holky, co Bubanek??

olive
4. únor 2011

@paja23 - hlavne klidovy rezim. Na praci se vyprdni, ty nervy za to nestoji. Moje kamaradka normalne krvacela, mela sileny krece, vubec tomu neverila, ze to mimi prezije a prezilo, a ted je to krasny chlapecek. Tak hlavne to chce se vubec nenamahat se.

olive
4. únor 2011

@paja23 - zvyseny utros i ascoritin ti urcite pomuzou.

paja23
5. únor 2011

@olive @andara @sichatka - díky moc za rady, dnes je to zatím v pohodě, tak se to snad uklidnilo. To je taky z toho jak má člověk načteno a pak si na potvoru vzpomene na všechny co dopadly blbě.

Myslím, že bubánek sliboval ozvat se na konci příštího týdne , snad už to má úspěšně za sebou.

Hezký víkend všem

sichatka
5. únor 2011

@paja23 - nene, to je tím klidem. Hezky odpočívej a v práci se moc neuháněj. Mimi popř. mimča jsou důležitější.

olive
5. únor 2011

@paja23 - vidis, ze klid dela divy, tak se hlavne setri jo 🙂 Hele a vubec necti takove negativni prispevky. Ver tomu, ze miminko je bojovnik a ono to zvladne.
Taky si myslim, ze Bubanek uz to ma za sebou, na zpravy si budememe muset na pristi tyden.

richt
7. únor 2011

@bubanek @bruni - zrovna jsem přijela z lázní. Taky tam byla holka co po 5 dnech zjistila, že je těhola a musela domů. Snažili se 5 ůet a nešlo to. My jsme si tam z toho dělali srandu, že by se asi polovičky divili kdyby jsme přijeli těhotné, ale jelikoš můj tak byl teď poslední víkend a jeli jsme spolu domu tak je to taky možné. Kdo ví

@hexelucka - já jsem byla v Klimkovicích a bylo to tam super. Klidně bych tam vydržela i dýl, ale bohužel to nešlo. Tak si to tam užij

olive
8. únor 2011

@richt - vitej zpatky z lazni 🙂 . To ti verim, ze by jsi tam vydrzela dyl 😀 . Preji hodne stesti at na tebe ceka pekne prekvapko.

richt
8. únor 2011

@olive - děkuji. Strašně rychle to uteklo.

zazy
9. únor 2011

Ahojky
richt-ty brdo toto uteklo a už jsi doma.I mě to tam vždycky hrozně rychle uteklo.A jak se cítíš??Třeba už máš něco v bříšku,kéž by moc bych ti to přála.

paja23
9. únor 2011

Ahojte, tak jsem v pondělí trochu vnutila do caru na utz a zatím vypadá vše v pořádku. Ale na srdíčko je ještě moc brzy, zatím jen gestační váček.

@richt-můžu vědět co jsi měla za procedury? kdybych se někdy pro lázně taky rozhodla.....Hlavně přeji, ať se brzy dostaví nějaká pozitivní účinky z těch lázní🙂

berkana
9. únor 2011

@bubanek gratuluji k Emičce😀 takhle na tý fotce co sis dala místo sebe vypadá pěkně🙂 Jak se cítíš? 🙂
@richt vítej zpět, tak to uteklo teda fakt rychle, tak doufám, že brzy oznámíš radostnou zprávu, že lázně pomohly🙂
@paja23 tak ať ti to rycle uteče a vidíš i srdíčko🙂