Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

sichatka
9. únor 2011

@bubanek - gratuluji. Malá je kouzelná. Už si ani nepomatuji, že byly holky takhle malé.
@richt - ahoj navrátliče, doufám, že jsi si to v lázních užila a něco malého si přivezla 😉
@paja23 - šikulka, lepší je jít někam 4 x než jednou ne.

bubanek
9. únor 2011

Ahoj holky,
vsem drzim palecky po laznich a tem ostatnim at lazne vyjdou nebo vsechny vysetreni atd vim,ze je to psychicky narocny,ale chce to cas a je nas tu uz vic s miminkem a kdyz to nevyjde hned prvni mesic po laznich nebo proste po nejakym zakroku,dejte tomu cas....a tem cerstve tehotnym drzim palecky taky..koho mam v pratelich muze mrknout na fotoblog,na zazrak prave z lazni co se nam narodil minuly ctvrtek v 19.41,49 cm,3260 gramu, Emička..porod byl teda des,i kdyz na prvorodicku cca 7 hodin,takze rychlovka vyvolavackou,ale nemohla sem malou vytlacit a hrozne kontrakce,tak sem hodne sita a potrhana..ale to za to nemoznost otehotnet,lazne atd.vsechno co si clovek musi projit proste stoji a uz na to radsi nemyslim..a vam drzim palecky,abyste taky takovy klubicko drzeli v naruci..

olive
9. únor 2011

@bubanek - obrovska gratulace mamino k Emicce, je nadherna. Tak uz to mas za sebou a pokladek mas doma, musi to byt nepopsatelny pocit. Preji Emicce vse nej do zivota a at vam dela samou radost.

caterina85
9. únor 2011

@bubanek Malinká je krásná...úplně k poňuchňání 😀 Gratuluju, jste oba s taťkou šikulky, že jste to zvládli... 😉 Malou si užívejte a ať hezky roste a je zdravá....Jinak máš na ni teda super hadříky 😀 a jak ladíte vč.kufru....no,máš to prostě do detailu vykoumané 😀
Ty jsi z Phy?

andara
9. únor 2011

@bubanek moc gratuluju!Ja mela porod od prasknuti vody za 21h, ale bolesti az po vyvolavacce a trvaly 6 dlouhych hodin, hlavne krizove bolesti hned po minute 😝 nebyt manzela, vyskocim z okna 😀 😀
At vam dela malicka jen radost.

bubanek
9. únor 2011

Dekuju holky,taky se urcite dockate..ale jsem rada,ze to mam za sebou fakt ze jo..me dali vyvolavacku a cekalo se ,ze se to spusti az tak druhy den,protoze to hrdlo vubec nebylo pripraveny,nakonec za dve hodiny bolesti,ale na monitoru nic kontrakce,za dalsi dve hodiny k nevydrzeni nepravidelny a zadny otevirani,tak sem byla zoufala,rozbrecela jsem se,ze kdyz uz ted to tak boli a neoteviram se tak to nedam a z toho stresu mi prdla voda a uz to jelo kontra po 3 min a dalsi 4 hodiny masakr,proste nemohla sem pak malou vytlacit a trvalo mi to misto par minut jako nekomu ten zaver asi 1,5 hodky s nastrihem a mal tam mela sekly raminko tak sem potrhana..ale doktor mi moc pomohl i PA a Honza taky..takze zaplat panbuh..nedokazu si predstavit rodit dele,asi by uz musela jit pak klestema,dochazeli mi sily fakt ze jo..
Jo jo jsem z Prahy..no ty krizovy bolesti jak pise Andara masakr..sem fakt zvykla na velkou bolest pri menstruaci pri endosce,ale to je teda slaby odvar proti tomuhle..a byla to teda uleva,kdyz uz byla venku a uz jen usmev a ostatni bolest jako siti,potrhani,ted nality prsa a krvavy bradavky..parada...to uz nic neni a uz na to ani nechci myslet..kazdopadne byli tam holky co meli kontrakce 50 na monitoru a ja uz hekala bolesti a ony sedely a mely tak trochu boleni,takze to je dost indiviualni..

paja23
9. únor 2011

@bubanek-Emička je kouzelná, velká gratulace.teda holka ty jsi si tu cestu k miminku užila až do konce. Kamarádka mi nedávno psala, jak měla malou za 6 minut venku a že by klidně rodila ihned znovu. Tak Ti moc přeji, ať už si užíváš jen spoustu štěstí s Emičkou a už žádné zdravotní problémy. Jak to zvládal partner u porodu? Vidíš, jsem si vždycky říkala, že jak jsem zvyklá na velké bolesti při endomrše, tak porod zvládnu hravě. Jsi mi trochu vzala iluze🙂 Ne, hlavní je mimi, zbytek se zvládne🙂

bubanek
9. únor 2011

@paja23 hele Honza k porodu nechtel jit,vadi mu krev,nese spatne neci bolest..tak sem ho na to pomalu zvykala,ze bych si prala ho tam mit..ke konci tehu se s tim uz smiril,ze ho tam chci a prestal protestovat..a rikal,ze si tam lehne vedle me a sekne sebou..nakonec kdyz to prislo ,prilitnul,nasel me tam v dost hrozny situaci na zemi na dlazdickach jak se kroutim v kontrakci na zachode,klystyr ze me tekl,plodovka s krvi a ja tam rvala jak pavian..hroznej pohled..vty chvili sem tam byla bez PA,protoze jsem se cistila a mela klystyr,ale nedokazala sem vydrzet sedet na tom zachode a bylo mi to doporuceno i pres tu velkou bolest a pokrocilej porod,protoze se pry rychleji otevru,coz byla pravda..no takze HOnza me videl a misto aby omdlel hned ze vola doktora,tak sem mu vysvetlila,ze to nema cenu,ze si tohle musim odrvat a prodychat a prijde PA a cekam na epidural..tak fakt asi takova ta sila v nem a vedomi,ze si nemuze dovolit zmizet, tak se o me staral ,otiral me a ty "veciL" ze zeme,snazil se me mezi kontrakcema nejak postavit nebo posadit,jak sem potrebovala ,pak prilitla asistentka a doktor ze musime vysetrit kdyz uz tam takhle rvu a ja najednou byla na 7 cm a slo se rodit...kecy ze neni nic videt,je .krve bylo vsude ze me jak z vola jak odtekala plodovka a mala se uz tlacila ven a ja kontrakce prozila hodne na zemi a kroutila se ruzne protoze mi vadilo lezet nebo sedet na mici atd..no a pri tlaceni me drzel za ruku a otiral celo a vsichni pomahali,maly fakt vylezla a zalezla snad 8x castecne hlavicka jak mi to neslo a byla sem v polosede a Honza stal,takze jasny ze taky hodne videl..a fakt to ustal,dokonce se nechal presvedcit a prestrihl pupecni snuru a od ty doby je videt jak je hotovej a snad nas miluje milionkrat vic..takze jsem na nej hrda a on mi rikal, kdyz sem te videl jak trpis tak sem se zaprel a vedel sem,ze te tam nechat nebo omdlit proste nemuzu...takze tak..je to mozna nechutny jak to pisu,ale bylo to takhle no..

zazy
9. únor 2011

Ahojky
Bubánku gratuluji k Emičce a vítej mezi maminy.
Můžu ti říct,jak jsem to četla,tak jsem v tu chvíli snad rodila stebou,chudáku jsi si pěkně vytrpěla,to můj císař byl o proti tomu slabej odvar.Ale už máš malou u sebe a to je hlavní.
Jinak malá chytla před 4 dnama chřipku chudák tak malinká,ale dneska už je to lepší a to říkají,že kojené děti jen tak neomarodí.
A taky jsem říkala,že je dobře,že ti naši chlapi v těchto situacích jsou při nás.A tady taky jedná fotečka jak jsme povyrostly.

sichatka
10. únor 2011

@bubanek - holka, tak porod ti tedy fakt nezávidím. Ale je vidět, že Honza se vzmužil a vydržel, k něčemu to bylo dobré. Užívej si ten malý pokládek co můžeš. Máš doma Bepanthen na bradavky?

@paja23 - manža se mnou být u porodu nechtěl, Řekla jsem mu, že by to pro mě byla podpora, ale nechala jsem to na něm. 2 měsíce před porodem už jsme se o tom ani nebavili a myslím,že si dost oddechl, že jsem rodila císařem.
Byl ve vedlejší místnosti, takže holčičky viděl hned. Ono i to vědomí, že je někde na blízku je povzbuzující.

@paja23 @olive - každý má porod jiný, takže žádné stresy. Doporučuje se pít cca 14 dní před termínem odvar z maliníku a natírat hráz speciálním olejem - dobrá je Weleda z DM drogérie - olive - nevím, ale určitě se něco najde i v Itálii. Přiznám se, nechodila jsem na žádné předporodní kurzy. Neměla jsem zájem být vystresovaná a pro mě je lepší nevědět, do čeho jdu, protože pak se hrozně bojím.

@zazy- malá je úžasná, na té druhé fotce vypadá, že jí něco zaujalo🙂)

richt
10. únor 2011

@paja23 - no bylo toho hodně. Hlavně jodo-bromové koupele a rašelinové obklady. Jinak cvičení dle Mojžíšové ( jak individuálně tak skupinově), Nějakou psychoterapii, cvičení v bazénu, elektroléčbu, fitko, střídavé koupele, vířivku a masáže. No každopádně to bylo aspoň perfektní na psychiku a pořádný relax i když unava se dostavuje až teď. Všem moc doporučuji.
Jinak všem dík za přivítanou a postupně budu informovat co a jak. Řekla jsem si, že často sem nebudu chodit, ale uvidíme. Stejně to asi nevydržím

olive
10. únor 2011

@bubanek - tak to byl masakr, ale uz je to nastesti pryc a za vsechno trapeni mas krasnou holcicku. Tvuj pritel( nebo manzel )se krasne zachoval a bylo faj, ze byl na blizku. Bohuzel, ne kazdy chlap ma na to silu asistovat u porodu. Muj manzel bude asi jeden z nich ktrery to nezvladne. Jak pise Sichatka, dulezite je, ze je nekde na blizku a i ten pocit pomaha.
@paja23 - udelala jsi dobre, ze jsi sla na utz, aspon vis, ze je vse ok. Holka co blaznis s laznemi, tam pojedes maximalne s miminem na dovolenou.
@zazy - moc krasna princezna. Hlavne at je co nejdriv zdrava.
@sichatka - ja zatim na porod moc nemyslim. Je mi jasne, ze porod je ocistec, ale pak mit ten maly poklad v naruci ti nahradi veskera muka. Tak to vidim aspon ja.
Dekuji za rady, za mnou v lete prijede mamka, tak si ten olej muzu nechat koupit. I kdyz urcite taky taky neco podobneho maji, zatim po tom nepatram.
@richt - vsak ty vis nejlip, co je pro tebe nejlepsi. Kazda to mame jine. Nekdo se potrebuje vypsat ze vseho a nekdo radsi o tom nemluvi co zrovna podnika. Ja na podzim taky nemnela moc chut se vypisovat.

bubanek
10. únor 2011

@sichatka ahojky,to si pis ze mam bepathen,mazu jak blazen a porad nahrivam prsa ve sprse..fakt je to ted vetsi bolest,nez nejaky siti a potrhani..ale co,to uz vydrzime 😉

@olive hele HOnza opravdu cely tehu odmital k porodu,vadi mu krev,spatne zvladla i moje zvraceni v tehu..a az pak ke konci zacal otacet,jak mala kopala a vedel,ze ho tam chci..tak tomu dej cas a nech to na nem ke konci..

sichatka
10. únor 2011

@bubanek - kup si gelové polštářky. ( zdravotnické potřeby, lékárny) Já je nahřívala max 10 vteřin v mikrovlnce a bylo to lepší než ve sprše. A pak taková kuriozní rada od sestřiček v porodnici byla, vystrčte prsa na sluníčko. Tam kde přes okno svítí sluníčko, dát si židli, jít donaha a skutečně nechat zahřívat prsa sluníčkem, dost to pomáhalo.
Popř. ještě existují kloboučky na kojení, ale mě nevyhovovaly. Za 14 dní už to bude lepší, uvidíš.

bubanek
10. únor 2011

@sichatka no vidis,to je dobry napad..ta sprcha to je des,porad lezu do sprchy nebo klecim u vany a prsa sprchuju..tak to sem nevedela ze delaji..diky moc..Honzu vyslu..a s tim slunickem tak to bych nerekla,ze takhle pomuze i pres okno..Kloboucky mam,ale taky mi to vubec nesedi 🙄 kazdopadne dekuju za rady a hlavne ty gel.polstarky..

w_h
10. únor 2011

@bubanek ahoj, gratuluju k mimcu, jsem si trochu pobrecela, kdyz jsem cetla o porodu 🙂)
nejak jsem nedosla k tomu, s cim presne mas problem s kojenim, ale taky je dobra masaz, ja mela zlomenou ruku, takze masiroval manza a bylo to super
na bradavky mam skvelou masticku od aventu
kloboucky od medely - zalezi na velikosti, aby sedely, ale kdyz to jde bez, je to samozrejme lepsi
no a pak taky odsavacka je skvela vec (taky napr. medela, ale elektricka)

@olive a co u tebe, uz je to ok? doufam, ze jo, ze uz si tehu uzivas 🙂)
(ja jen, ze nemas napsany tydny v pasu)

bubanek
10. únor 2011

@w_h no problem mam a jako kazda mamina,hrozne natekly prsa, bolavy,bolavy bradavky i pres to,ze pry kojime spravne, v jednom prsu hodne mlika,v druhym to taha a pije malo a ma hlad..tak se to snad spravi..tak mi poradili v porodnici ze pred kojenim nahrivat,po kojeni chladit..ale uprimne nechladim,to nestiham jeste tohle vsechno,pri predstave ze se mam i po kazdym zachode sprchovat mezi nohama siti atd.tak bych uz asi ani nespala jak clovek porad vstava..no dostala jsem nejaky dvdcko vcera od doktorky a tam tu masaz ukazovali tak zkusim urcite 😉 ja mam kloboucky Avent a moc mi prave nesedi..a odsavacku mam taky,ale mechanickou..a kdyz sem to zkousela,tak masakr,elektricka musi byt super..

w_h
10. únor 2011

jinak pro vsechny: myslela jsem na tu tabulku
tak jestli ji jeste nemate, piste mi treba do IP, kdo bude chtit, samozrejme a zkusim ji dat dohromady
uz jsem mela sepsany, co by tam tak melo byt, nekde na papirku, ale ten jsem nekam zasantrocila, casem kdyztak doladim

jmeno/nick, vek, diagnostikovana endometrioza v roce..., jak (LSK, MR...), priznaky, operacni diagnoza a lecba, farmakologicka (hormonalni) lecba (jak dlouho), lazne, snazeni od r. ..., IVF, tehu - rok, porod, pohlavi miminka, ...
ev. dalsi onemocneni a lecba

w_h
10. únor 2011

@bubanek jo to zanm s tou sprchou, my mame nastesti na zachode bidetovou sprsku, takze super. prsa staci nahrivat mokrou horkou plenou. taky jsem nechladila (to spis az pri zanetu), el. odsavacku jsem okamzite koupila od segry a ta mi asi i zachranila kojeni. je to pry druhy nejvetsi stimul hned po sani ditete. urcite se vyplati, i kdyz je drazsi, navic si udelas zasoby do mrazaku, az budes potrebovat jit treba k doktoru, na kafe..
mam medela swing. kloboucky od medely jsou jemnoucky a maji takovy vykrojeni na nosanek ditete. velikost jsme zkouseli se sestrickou v porodnici a az pak jsem si ho nechala koupit.

tak proste nahrat, promasirovat, odsat, mimco se po castecnym odsati i lip chytne.
taky mi hodne pomohly stranky o kojeni - www.kojeni.net - sekce otazky a odpovedi, nebo tak nejak, najdes tam snad vsechny odpovedi, na co potrebujes.

tak drzim palce, to se zlepsi

bubanek
10. únor 2011

@w_h dekuju za rady..ja prave zatim moc neodsavala pred kojenim,ale asi zacnu..za jak dlouho se to srovnava,ze uz to neni tak bolestivy nebo kdyz se prisaje ,ze to tak uz nebude rezat tu minutu po prisati?

Jinak hezky den vsem ostatnim...jdu za malou..

olive
10. únor 2011

@w_h - vis, ja jsem porad jak neverici Tomas, ale uz jsem si tam ty tydny dala. Celkem to uz ujde, ty strasne nevolnosti uz nemam, ale v puse mam stale jak v polepsovne 😀 , tak se snazim stale neco zobat. V pondeli jsem se pretahla a v utery jsem nebyla schopna skoro chodit, porad mi pichalo vpravo v podbrisku a vystrelovalo me to do nohy. Volala jsem doktorovi a naridil mi klidovy rezim. Dnes uz zadne pichani necitim. Byly to ale nervy, a mam zakaz od mazu se jakkoliv pretahovat.
@bubanek - presne jak pises, treba ke konci zmeni nazor a bude chtit byt se mnou u porodu. Na utz ho vzdycky taky volam, prece na zivo je to neco uplne jineho nez jen fotka.

sichatka
10. únor 2011

@bubanek - s elektrickou odsávačkou bacha. Medela je prý super, ale velmi drahá ☹ Já zkoušela elektrickou od Farline a bylo to naprd. Vůbec mi neuděla podtlak pro odsávání. Díky ruční odsvačce od Aventu jsem měla mléko i do zásoby a jak se pak hodily. V mrazáku ti mléko vydrží 3 měsíce, v ledničce 24 hod.

@olive- šetři se, mimi je důležitější.

sichatka
10. únor 2011

@bubanek ještě mě napadlo, ty gelové polštářky pak využiješ i na nahřívání bříška u malé, když jí budou trápit prdíky.

w_h
10. únor 2011

@bubanek koukala jsem se do denicku, tohle jsem nepsala. myslim, ze nality prsa netrvaj tak dlouho, je treba kojit a odsavat, po sestinedeli to bude urcite lepsi, zvyknes si ty i mimco, me treba kojeni bavilo nejvic asi tak ve 3 mesicich, uz jsem si prisla, ze vim jak na to, proste kojeni (aspon podle myho) je veda 🙂))
po prisati me to taky bolelo, mohl by to byt i syndrom bile bradavky, nebo spatny prisati

http://kojeni.net/databaze.php?mc=83 (nalita prsa)
http://kojeni.net/databaze.php?mc=22 (bolestiva bradavka cca 1. minutu)
http://kojeni.net/databaze.php?mc=77 (odstrikavani, odsavani)

tady najdes fakt skoro vsechno a co nenajdes, muzes se zeptat, ja hledala vzdycky pri kojeni (cca 40 minut z obou prsou) a vsechno jsem tu nacetla


@olive 13. tyden, to je super, jak prekonas 12. tyden... 🙂))
pichat v brise te muze od zad (SI skloubeni) a taky tim jak se napinaji vazy, obcas nejakej muze prasknout, to by nemel byt problem
to setreni bych taky neprehanela, tak akorat
drzim palce

bubanek
10. únor 2011

Jste zlaty holky,dekuju za rady za kojeni a mrknu na to..nejak nemam cas to totiz moc ted vyhledavat a smejdit na rady...taky se tesim a postoupim do jinyho tydne,protoze kamaradky me uklidnuju ze ta bolest fakt ustoupi a uz to nebude takovy to nalejvani atd..ale i tak je to prkotina..hlavne vy ostatni at jste tady v poradku,dockate se taky miminek a ty co uz maj v brisku hezky postupujte,utece to a taky budete mit klubicka u sebe a to vam zas budu radit ja jak mne ted zkuseny maminy tady.. 😉

olive
11. únor 2011

Holky je skvele jak radite 🙂 . Opravdu bez netu by jsme vedely tak polovinu a jeste nez by jsme neco zjistily by to trvalo.
@bubanek - tak at te ty prsa prestanou bolet co nejdriv. Moje kamaska co rodila v prosinci, tak si vzpominam, ze kliz maleho prilozila tak trpela jako kun.

bubanek
11. únor 2011

@olive ja taky trpim,mam rozkousany bradavky,uplne se vzdycky psychicky pripravuju kdyz ji vidim jak tou tlamickou se vzdycky agresivne a hladove prikousne 😉 fakt je to takova minutova rezava bolest,ale musim to vydrzet kvuli maly,neda se nic delat,kojit chci,prsa nality jsou tak ze mam ruce od sebe v posteli radsi,ale je fakt ze to po tom nahrani povoluje...a pokud mi doktorka rekne pristi tyden ze dobre pribira tak kojit budu a snad to prejde...zkousim postupy co radily holky,ale je to teda zdlouhavy ,v noci neodstrikvavam ani omylem,mam tu mechanickou odsavacku a to je des,fakt na dlouho par kapek...takze zvazim tu elektrickou jestli to bude vypadat,ze mam mliko kvalitni a kojit budu dyl..kamaradce takhle holcicka pribiral v porodce v pohode a za dva tydny od porodu porad kojila jak blazen a dle vahy ma blby mlicko,mala nepribira a musej davat uz vetsinu casu prikrmy..takze jeste pockam..

sichatka
11. únor 2011

@bubanek- ještě mě napadlo s mlékem, kdyby bylo nekvalitní. Předpokládám, že čaje pro kojící matky piješ. Existuje homeopatikum Ricinus Communis 5CH - pomáhá rozjet větší tvobu kvalitního mléka. Normálně ho dávají v porodnici U Apolináře a dá se sehnat v lékárně. Tubička stojí cca 70,- Kč. Píší, že si máš vzít 5 tabletek 2-3 denně. Já si vzala jednou 5 a musela jsem v noci odstříkávat, jak jsem měla nalitá prsa. Jakou máš mechanickou odsávačku?

bubanek
11. únor 2011

@sichatka jo jo uz mam homeopatika,beru ARnicu - to uz i pred porodem na krvaceni a ted zavinovani delohy lepsi..a ten Ricinus mi doporucila hned PA..tak papam..mam jen Nuk odsavacku..a reknu ti,ze jsem si ji koupila,kdyby nahodou sem nekdy potrebovala...poprvy mi to zkousel odsavat Honza jak me bolelo prso i ruka a ted to tam tlacim a z toho treba pravyho prsa,kde mi to mlicko tece hur a je ho min,to pomalu vubec nejde..no musim to nacvicit..takze v noci to fakt nejsem schopna jeste odsavat,nez si dojdu na zachod,nahreju se ,odkojim tak uz ji mam za chvili zas vzhuru..

sichatka
11. únor 2011

@bubanek- to asi nenacvičíš. Nuk je na nic, zkus si sehnat někde Aventku popř. jestli nejde půjčit Medela, abys jí vyzkušela.