Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

maggie4
3. srp 2011

Jen kvůli endometrióze a snaze o mimi, jinak mám svou gynekoložku tady u nás. Jestli chceš přímo Ventrubu, musíš si o něj asi říct. Já na něj tehdy dostala kontakt a volala jsem tam, že bych se chtěla objednat a objednali mě k Vránovi. Ale ten je sympaťák a přijde mi rozumnej. Snad mají všichni pod vedením Ventruby stejné postupy. 🙂

hannu
3. srp 2011

@maggie4 já mám gynekologa, se kterým jsem spokojená, ale jsem ráda a moc děkuji za doporučení. Člověk to musí neustále zkoušet, tak chci slyšet další názor 🙂

maggie4
4. srp 2011

@hannu To tě chápu. Taky jsem se svou g. spokojená, ale přesto jsem si chtěla odborný názor ověřit ještě někde jinde. A hlavně přítel mě k tomu dotlačil, ten těm našim znojemským doktorům moc nedůvěřuje. 🙂

hannu
4. srp 2011

@maggie4 nápodobně, přítel už je docela bezmocný, už se to táhne rok, mám po 2 operacích a žádné zlepšení. Teď jsem na Synarelu a stejně mám bolesti, jako kdyby mi vaječník chtěl vystřelit z těla. Dnes jedu na kontrolu, tak jsem zvědavá, co se ve mně zase děje a pak se objednám na obilňák. Víc hlav, víc ví 🙂

maggie4
4. srp 2011

@hannu Víc hlav, víc ví, ale taky ti můžou tu tvoji hlavu víc zamotat 🙂 Jako mně. Řekli mi ve Znojmě něco jiného než v Brně. Ale to v Brně se líp poslouchalo a znělo nadějněji 🙂 Já naštěstí bolesti nemám, neměla jsem je ani před tím, jsem prý vzácný případ. Ale zas nevím, jestli jsem v pořádku nebo ne, když se to nijak neprojevuje. Tak ať dobře dopadneš na kontrole. Tfuj tfuj tfuj!

hannu
4. srp 2011

@maggie4 no to máš pravdu, občas se po tom, co se dozvím, cítím ještě hůř. Přítel mi taky říká, vždycky si někde něco přečteš a pak jsi z toho smutná. Ale když máme zrovna takovou blbou nemoc, o které pořádně neví všechno ani doktoři, tak nám nic jiného nezbývá než pátrat a zkoušet 😎 Já změnila gynekologa po první operaci, protože to zvrzali a udělala jsem dobře, tam by do mě doteď cpali HA jak diví a k ničemu by to nevedlo. Děkuju za tfuj tfuj, jsem připravená na všechno, stejně čekám, že mi řekne, že mám další cystu a musím na laprku. My se o miminko nesnažíme, takže to mám trochu jiné než Ty, ale chci jej mít jednou, tak pro to udělám všechno 🙂 Tobě hodně štěstí ve snažení 😉

maggie4
4. srp 2011

@hannu Děkuju! Můžu se zeptat, co přesně ti při těch operacích dělali? Odstraňovali cysty nebo ještě něco? Já byla totiž jen na diagnostické laparce, nic mi tam nekuchali a připravili mě na to, co všechno mi budou dělat po hormonální léčbě, až mi z toho bylo zle. Ale pak už jsem nebyla - v Brně meli jiný názor. 🙂
To je jasné a je to dobře, že chceš své tělo připravit na to, až jednou budeš chtít mimčo. Já jsem na endošku přišla až po několika letech marného snažení. Tvůj postup je lepší! 😉

hannu
5. srp 2011

@maggie4 Mně na ní přišli právě kvůli strašným bolestem, poslali mě na laparo a už to jelo. Při první opce mi našli cystu, kterou ale jenom vyprázdnili a neodstranili a taky ložiska endo. Za půl roku jsem ležela už v Brně, kde mi odstranili cystu, která vrostla do vaječníku, takže z levého už mám jen malý ždibec 😖 Prý může pořád fungovat, ale názory na to jsou různé, někteří doktoři tvrdí, že když jednou do toho orgánu zasáhneš, už nemusí pracovat na 100%. Při té druhé opce mi odstraňovali taky srůsty a opět ložiska endo. No a včera při kontrole se opět objevily dvě cystičky, každá 2,5 cm tentokrát na pravém vaječníku, což mě tedy vůbec nepotěšilo, ale tak nějak jsem s tím počítala. Budu dál pokračovat v léčbě Synarelem, nasadil mi k tomu ještě Orgametril a na bolesti analgetika, která mám brát pravidelně každý den, tak doufám, že si neodvařím játra. No a opět mi bylo doporučeno těhotenství, že by to mé problémy vyřešilo, ale bohužel to teď není možné. A jak jsi na tom Ty? 🙂

maggie4
5. srp 2011

@hannu Jé, tak to je mi líto. Ale ty cysty se můžou samy vstřebat díky těm hormonům a žádnou škodu nenapáchat. 😉
No, já byla jen na jedné laparce, měli mi při ní odstranit endometriózní cystu z vaječníku a prozkoumat to tam. Cystu tam nechali (zřejmě kvůli poruše na zařízení). Našli četná ložiska v břiše i v konečníku, srůsty na střevech, jeden srostlý vejcovod, vaječníky přirostlé k břišní stěně. Řekli mi tehdy, že po půlročním "umělém přechodu" půjdu na sál znova a vše, co tam zbyde, mi odstraní. Jenže to jsem mezitím jela na radu do toho Brna a tam mi řekli, že pokud tam nezůstane cysta (a ta by byla vidět na UZ), tak není třeba operovat, když nemám bolesti. Otěhotnění prý víc brání cysta než drobná ložiska. A zásah do těla by mohl napáchat víc škody než užitku. No, tak jsem byla půl roku na hormonech, dva měsíce po skončení léčby se mi vrátil cyklus a teď se snažíme o mimi a zatím nic.
A jak snášíš hormonální léčbu?

maggie4
5. srp 2011

Jo a po skončení léčby mi dělali jen UZ a cysta vidět nebyla, takže jsem na další laparku nešla.

hannu
5. srp 2011

@maggie4 Pokud nemáš bolesti, tak fakt není důvod zasahovat do těla. Já je měla od začátku, takže pro mě jiné řešení nepřipadlo v úvahu. No beru Synarel od 12.5. a snáším ho celkem dobře. Co jsi měla Ty? Skoro celý červenec jsem špinila, tak mi doktor řekl, že mám vysadit HA, kteoru jsem přitom užívala pro jistotu proti otěhotnění a odmenstuovat. Udělala jsem a pomohlo to, teď už žádná krev, hned se cítím líp. Jinak jsem mívala a mívám trošku návaly, jsem hodně rychle unavená a tak před měsícem jsem byla taková rozhozená, sem tam jsme si poplakala. Jo a taky se mi zmenšily prsa 😢 Teď nevím, co bude, když si k tomu přidám ještě Orgametril 😕 Uvidíme. Dle včerejšího utz pan doktor říkal, že léčba probíhá dobře, měla jsem prý krásnou sliznici jak má být. (On mi vždycky něco ukazuje na utz, hromadu bíločerných čárek a já vůbec nevim, která páčka, ale on tomu rozumí 😀 ). Měla jsi endo cysty, myslím jako čokoládové? Mně totiž řekl, že sama neodejde a kdyby praskla, tak se stejně znova naplní, je to naprd. Myslím, že Tě nechají snažit se tak půl roku a pak bude umělko. Aspoň tak to řekl doktor mně, kdybych se snažila. Nemá se prý ztrácet čas. Ale 2 měsíce to je v pohodě, bude to cobydup, uvidíš, musíš být hlavně psychicky v pohodě a věřit a neenchat se odradit prvotním neúspěchem 🙂

eliska76
6. srp 2011

Ahoj holky, můžu se přidat a zeptat se? Vidím, že máte s léčbou endometriozy docela zkušenosti 😉 . Já jsem v březnu byla na laparce a našli mi rozsáhlou endometriozu. V červnu jsem byla na IVF a otěhotněla jsem, ale bohužel to těhotenství nevypadá dobře a v po se rozhodne, jestli embryjko dobojovalo jsem v 6tt. Napadlo mě, jestli po čištění a dvouměsíčním těhotenství, třeba s podporou nějakých léků nemáme větší šanci přirozeně otěhotnět 🙂 ? Muž je úplně v pořádku. Děkuju 😉

wendeaa
6. srp 2011

@maggie4 ahojky, taky chodím na obilňák, k Hudečkovi. je takovej mladej, ale myslím, že celkem dobrej.teď mám po laparoskopii hormonální léčbu a v září mě čeká operace, odstranění srůstů a pak pojedu snad do lázní a pak na umělý

ili08
8. srp 2011

Ahojky holky,z bereme jsem zavítala sem za váma🙂 Máme s manželem rok od svatby a dohodli jsme se že toto platu antikoncepce bude poslední a od příštího měsíce se taky pokusíme zplodit nějakého toho potomka.Jsem na tom stejně jako většina tady-mám endometriozu.Před 3 lety jsem byla na laparoskopii ale myslím že se ta mrcha zase vrátila.Po vysazení prášků se chceme hned začít pokoušet a pokud se to do dvou-tří měsíců nepovede tak se budu muset jít zase léčit☹ ach jo...

maggie4
8. srp 2011

@hannu Ahojky, neboj, myslím, že prsa se ti zase vrátí do původní velikosti po skončení léčby. 😉 Já jsem měla injekčně Dipherelin a k tomu jsem brala ještě něco (teď si nevzpomínám, jak se to jmenovalo) na zmírnění těch vedlejších účinků. Ale stejně jsem depky mívala (vždy v období, kdy měly být měsíčky). A tyky mi strašně chutnalo. 🙂 Ta cysta prý byla naplněná hnědým obsahem. Ale na ultrazvuku už se neobjevila, tak asi zmizela. Už jsem po skončení léčby rok a 2 měsíce (ne jen 2 měsíce) a zatím mě nechali snažit se otěhotnět přirozeně. V září uvidím, co mi v Brně řeknou. Ale naposledy mi pan doktor říkal, že ještě není nutné umělé, ale že se zkusí jiné podpůrné metody. Děkuju za podporu! Ne vždy se mi ale daří být psychicky v pohodě...

maggie4
8. srp 2011

@wendeaa Ahojky, Vrána je taky mladej, a pevně doufám, že dobrej je taky 🙂 Tobě tu laparoskopii dělali na Obilňáku? No jo, září se kvapem blíží, tak tfuj tfuj tfuj, ať to dobře dopadne! Kam se chystáš do lázní?

maggie4
8. srp 2011

@ili08 Ahoj! Antikoncepce prý taky léčí. Takže jestli jsi ji hned po skončení léčby začala brát, neměla by se ti ta mrcha vracet. Já jsem právě už přes rok bez ničeho, tak mám celkem strach, že vůbec nevím, co ve mně je. Ani před léčbou jsem bolesti neměla, takže se ani teď nemusí nijak projevovat. Je to prostě mrcha. 🙂

maggie4
8. srp 2011

@eliska76 Ahojky, co jsem se tak doslechla a dočetla, právě těhotenské hormony endometriózu léčí. Takže bych řekla, že ti pomáhalo. Jestli máš ale nějak větší šanci otěhotnět, to nevím. Nevím, jak dalece za těch 6 týdnů zvládlo "hojit". Je mi líto, že to nevypadá dobře ☹ Tak se drž! Držím palce, aby to dobře dopadlo!

ili08
8. srp 2011

@maggie4 jenže mě se vrátila, mám naprosto stejné bolesti jako předtím..když jsem byla na vyšetření tak my doktorka řekla že jsou teď nějaké nové prášky..pokud by se do dvou měsíců nepodařilo otěhotnět tak mi je nasadí

maggie4
8. srp 2011

@ili08 ajajaj, tak já budu držet pěstičky, aby se vám to podařilo hned! léčba těhotenstvím je určitě příjemnější! snad se vám to povede dřív jak nám 🙂

eliska76
8. srp 2011

@maggie4 Ahoj, děkuju 🙂 , tak bohužel, zítra jdu na čištění dělohy, to naše mimi to vzdalo 😢 . Dr. říkal, že ty dva měsíce asi na léčení nestačily a že po tomhle bychom měli stejně tak tři měsíce počkat. Tak uvidíme 🙂 . Muž je naprosto v pořádku a třeba si to tělo trochu vzpomělo 🙂 .

ili08
8. srp 2011

@eliska76 tak to mě moc moc mrzí ☹

wendeaa
8. srp 2011

@ili08 taky jsem brala antikoncepci a jak jsem prášky vysadila, tak se end. vrátila a doktor říkal, že prý antikoncepce neléčí tu mrchu. tak proto se mě vrátila.

wendeaa
8. srp 2011

@maggie4 jj, dělali mě ji na obilňáku, jsou tam super sestřičky a je to tam v pohodě. děkuji, rozhoduji se mezi Františkovými, ale ty mám moc daleko, a nebo Klimkovice, tak uvidíme.

wendeaa
8. srp 2011

@ili08 držím palce aby se ti to povedlo co nejdřív, já brala po antikoncepci Clostilbegyt - na vyvolání ovulace, a doktorka mě říkala přesné datum kdy ovulace bude a bohužel se nepovedlo, pak jsem se rozhodla že půjdu na obilňák a budu to nějak řešit. měla jsem tam jít už dávno, kdyby člověk věděl dopředu..co bude

maggie4
8. srp 2011

@eliska76 To je mi líto ☹ Tak se drž! A přeju hodně štěstí, abys až se dáš do kupy, co nejdřív otěhotněla...nejlépe přirozeně 😉

hannu
9. srp 2011

@maggie4 Ahoj maggie, to mě těší, že Ti cysta zmizela, to znamená, že by mohla třeba i mně 🙂 Mně zatím všichni tvrdili, že když je to endo cysta, tak prostě sama nezmizí, tak uvidíme. Teď to řešit nebudu, počkám, co bude na utz po skončení léčby. Mně spíš nechutná, opět jsem shodila a od včera mám děsné návaly, v práci jsem pořád oblíkala a sundávala svetr a už druhou noc jsem nespala kvůli horku. Tak mám teď asi zase nějaký nájezd vedlejších účinků 😠 Hlavu vzhůru, nezbývá než počkat na výsledky vyšetření a pak se uvidí, kde je zakopanej pes, že to nejde. Třeba Tě zase pročistí a bude to vpoho. Tak nevim, ke komu se mám teda na ten Obilňák objednat 😎 A hlavně už je s tím i celkem problém v práci, že člověk pořád chybí anebo lítá po doktorech, ale to známe skoro všechny s touhle diagnozou. Zdraví je přednější, ale o problémy v práci taky nestojim. Tak doufám, že tam třeba ordinují i odpoledne, že bych to zfoukla po práci 🙂 A že se nedaří být pořád v psychické pohodě, to je normální, já se ani o miminko nesnažím a stejně to na mě prostě někdy padne, stačí jedna špatná věta přítele a už natahuju 😀 Držim Ti palce, září je za rohem! 🙂

hannu
9. srp 2011

@wendeaa ahojky, já mám po laparo taky nárok na lázně, ale zatím toho nevyužívám, mám čas ještě do dubna. Ale moje známá byla ve Františkových a nemohla si je vynachválit. Specializují se tam přímo na ženské potíže. Pak napiš jak ses rozhodla a jestli lázně pomohly 🙂

hannu
9. srp 2011

@ili08 ahojky a nevíš, které prášky měla mudr na mysli? 🙂

ili08
9. srp 2011

@hannu tak to nevím,ona tam zaskakovala za moji gng takže jí to napsala do papírů jako doporuční.Moje doktorka by mi to pak měla nasadit.Holky co je to ten Obilňák?