Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

anit6
19. čer 2009

Ahoj holky, já se po laparce teké probudila na JIPce a lékař pak přišel a řekl, že má pro mne 2 zprávy, dobrou a špatnou a kterou chci slyšet dřív? tak jsem řekla, že je mi to jedno. Začal tím, že vejcovody jsou průchodné ale je tam endometrioza, není tam toho moc, ale je to tam, takže doporučuje buď ant. nebo IVF. Já chtěla to nejdřiv vyléčit aspoň trošku, představa že tam někde mám něco takového, mě strašně děsila, představuju si to totíž, jako malé červeno černé volské oko 😀 no a to musíte uznat, že něco takového musí pryč!!! Ant. mám na půl roku a teď jsem začala brát 3 pláto. Jinak co se týče diagnozy, tak mi zjistili pouze to. Měla jsem šílený strach, že mi vezmou vejcovody, ale naštěstí se tak nestalo. Já totíž jsem se kvůli vejcovodům trápila celý rok a to nemluvím o rentgénu vejcovodů, což je vyšetření na které bych neposlala ani největšího nepřítele, ale to určitě znáte, jak vám bez narkozy vstřikují do vejcovodu kontrastní látku, co neskutečně bolí, a pak se dívají zda ta látka jde tam kam má. Mi to tam bohužel nešlo, což bylo důvodem toho, že v tom stresu a bolestí se Vám zatnou veškeré svaly a tím se vejcovody uzavřou. To ale asi lékaři co to dělali zřejmě nevěděli, tak tam tu látku chtěli za každou cenu narvat, což mi způsobilo obrovské bolestí i dlouho po tom vyšetření, a to nemluvím o ohlasech sestry, typu: jej to je hrůza, to je beznadějné... Ach jo, ale je to za mnou a je to nejhorší zážitek jaký jsem měla, možná horší než laparo!! Musím ale uznat, že laparo jsem přežila docela v pohodě, mě totíž nic nebolelo, možná ty prdy byly nejhorší když nešly ven 🙂 , ale jinak jsem očekávala mnohem horší probuzení. Ty bylinky, o kterých jsem psala to je tinktura. Tady to asi nemůžu psát jak se to jmenuje, ale používám to 3x denně. Zalijou se 2 malé lžičky tinktury třeba minerálkou, tak deci a pak se to pěkně vypije, musím říct, že mi to teda pomahá!!! Dá se to objednat na netu a je to i na myomy, cisty, endo.....

zelvik
19. čer 2009

Anit6 - teda, to jsi pěkně trpěla, šílený. Mně o tom říkaly v ISCARu, že buď by mi udělali ten rentgen anebo rovnou laparo, že při laparu se toho dá zjistit a odstranit víc. A sama Dr. řekla, že ten rentgen je nepříjemná záležitost. A jak něco takovýho naznačí doktor - musí to bolet jako kráva🙂

No mně s cystou ufikli i kus vaječníku, ale snad to ten druhý zvládne za oba...

Tak mi kdyžtak pošli IP a napiš jméno té tinktury...Já se taky chytala všeho - pila jsem čaj z Kontryhele, je na zvýšení děložní sliznice (ale bohužel se zvyšovala s tím i endometrioza, jak jsem později zjistila - sliznice jako sliznice).

markusko
19. čer 2009

Ahoj holky, po delší době zase zdravím... 😉
chanel, olive, tak jak pokračujete?

anit6: to je šílený, co jsi zažila, já si jen pamatuju, že když jsem se probrala po laparce a přišla vizita, tak mi řekli, že mám endometriózu ale vůbec mi nevysvětlili, co to je, tak jsem tam bulela na pokoji několik hodin dokud nepřišel můj gynekolog a všechno mi pěkně nevysvětlil, a řekl mi že to nic není, že to má strašně moc ženských, že jen se prostě rozhodnu, jestli mimčo nebo hormonální léčba... nikdo mě ničím nestrašil, tak možná proto to tak dobře dopadlo 😉

zelviku, ten kontryhel bych fakt nezkoušela při endometrióze 😉

Jinak slyším samé odstrašující případy od mých kamarádek, co si všechno zažily s endometriózou, včetně mě, ale nebojte, všechny dřív nebo později otěhotněly 😉

olive
19. čer 2009

Ahoj holky, jaksi nemuzu spat tak tady cumakuju. Mne taky zjistovali prichodnostvejcovodu pod rengenem a je to opravdu hnus,s laparkou se to opravdu neda srovnat a navic pri Lps vas pekne prohlidnout. Ja se na laparku celkem tesila, protoze stale nemohli prijit co mi vlastne je, uz jsem ji mela podstoupit driv,ale do toho jsem otehotnela a pak uz jsem se na to vykaslala. Dost dlouho jsem se vzpamatovavala z potratu a tak jsem potom zvolila ivf. Ted jsem zase nohama pekne na zemi, jsem rada ze mam laparku za sebou a konecne vim co mi je, i kdyz diagnoza neni suprova, ale verim, ze ji prebiji. Takze ted pokorne zobam antiko a pak se s manzilkem budeme snazit. Holky taky jsem uvazovala o kontryhelu, ale jak pisete asi to neni to prave orechove. I kdyz jsem cetla, ze je vyborny na zanety a tak, ale ten narust sliznice opravdu nepotrebuji.
Zelvik- neboj ms dorazi. Ja taky cekala sice neuveritelnych 44dni, ale nakonec dorazila moje mila. To si predstav , ze jsem si i naivne delala i tehotensky test 🙂 .
Markusko- co pripravy na svatbu? Nebo uz jsi pani?

markusko
20. čer 2009

dnes jsem zrovna týden paní 😉 Svatba byla zatím asi nejkrásnější zážitek, nepočítám-li tedy to těhotenství 🙂 Až budem mít profi fotky, tak sem jednu hodím 😉 A den před svatbou jsme byli na velkém UTZ a tam jsme se dozvěděli, že čekáme holčičku 🙂

Nedávno jsem mluvila s jednou dívčinou, co má endomrchu a už má dítě, tak jsem se radovala, že se té endomrchy možná zbavím a ona mě "zpražila", že ať se neraduju předčasně, že jí se to vrátilo dvakrát horší než to měla předtím ☹ A další to měla po porodu dokonce tak blbý, že jí vzali vaječník nebo vejcovod nebo co ☹ tak jsem si říkala, není snad jiná možnost než být pořád těnotná 🙂 ale kéž by to bylo tak jednoduchý...

No a o tom rentgenu průchodu vejcovodů jsem teda ani neslyšela, ještě že se mi to vyhlo. Laparka je sice tak jako tak zásah do těla, ale pro nás je to jediná jistota, že. I když mi pak řekli tu diagnózu, byla to aspoň jistota, než když se na mě předtím doktoři dívali jako na hypochondra, který asi nemá co dělat a lítá po doktorech 😠

olive
21. čer 2009

Markusko- Preji ti hodne stesti do manzelstvi at si rozumite a klape vam to co nejdyl. Mrkla jsem ti do albicka tak vim, ze budete mit Emilku. Radsi se moc nestresuj jestli se endometrioza vrati nebo ne,preji ti aby zapomnela,ze u tebe nekdy byla. Ja bolesti skoro zadne nemela, jen u ms, ale to normalni. Holciny ktere trpi jak zvire, doktori ktreri jim neveri je mi lito.

zelvik
21. čer 2009

Ahoj holky, přeju hezkou neděli. Markusko - taky gratuluju ke svatbě a šup sem s fotkou🙂 Jéé, to je báječny, že už víte, že to bude malá princezna...Tak ať je vše v pořádku.
Olive - no mně už taky ten test napadl🙂, ale vím, že je to blbost, protože přes dva měsíce nebylo žádné tulení🙂, měla jsem starosti v práci, pak ta operace, po ní jsem byla celá bolavá....takže test by byl holý nesmysl...Na kontryhel taky kašlu. Taky jsem měla jednou kapky Gynex - co si myslíte o nich?

olive
21. čer 2009

Zelviku - u nas tuleni bylo, tak jsem tajne doufala, ze se mohlo zadarit. Kamaradka mi vysvetlila, ze po operaci jsem jako v sestinedeli proto ta mrcha tolik meskala. Na sale jsem byla cca 2hod. tak organismus dostal zabrat. Asi ty ktere maji vse ok, tak ms dorazi drive. Akorat me stve to spineni ☹ , vaham jestli mam zavolat doktorovi, neni to zadna hruza, ale bez slipove vlozky bych se neobesla.
Gynex neznam, tak ti moc neporadim. Taky bych chtela zkusit nejake byliny,ale moc tomu neverim. Po trech mesicich anitika mam zacit brat kyselinu listovou. Jak se ,ale rika tonouci se i stebla chyta.

anit6
22. čer 2009

Zdravím všechny. Tak vidím, že nejenom já se vdávám. My máme svatbu 4.7 a jsem dosti zoufalá z toho pošasí...kdyby aspoň tak pořád nepršelo!! Jinak kontryhel jsem bohužel taky pila a dost hodně, různé vitamíny, kyselinu listovou atd... A teď pouze aloe a bylinky no a tu hnusnou ant. Jinak po těch bylinkách opravdu nemám žádné bolesti ani nevím, že mi něco je. Taky docela lituji, že jsem na tu laparku nešla dřív, ominula by mě stabilizace při Mojžíšové, kde jsem pravidelně chodila, to ale určitě znáte, jak vám strakaji prst do konečníku
😲 no je toho hodně čím si musíme projit abychom otěhotněly. Jinak můj doktor mi pouze nasadil ant. a neříkal, že mám k tomu něco zobát ale kyselinu listovou bych opět papat mohla. 😀
Olive-bylinky zkus, jsou výborné. Už jsem tady dřív psala, že kamarádka má endo tu nejnusnější, měla několik operaci a pořád se ji to vrácelo, to ona mi řekla, že bylinky čínské medicíny umí endo vyléčit. Faktem je, že ona jezdila k nějakému lékaři a tam za tu návštěvu platila cca 800,- za konzultaci a pak, že ji přišel balík na měsíc za cca 4000,- , já zatím jsem ve stádiu, že o tom přemýšlím, že tam též zajedu, ale peněz je to docela dost!! Začala jsem spíše vyhledávat na netu a našla net prodejnu, kde přípravky na endo jsou a už nějakou dobu jeden přípravek používám, a mi teda docela pomáhá, protože nemám žádné bolestí ani tlaky v podbříšku. Já jsem ten typ, že to co nespolknu, to mi nepomůže, takže nějaké léčitelky a podobně docela odsuzuji, no ale také bych mohla vyprávět. Máte některá zkušenost z léčitelkou? ... 😉

zelvik
22. čer 2009

AHoj holky, všem nevěstám přeju krásnou svatbu. Já se vdávala v srpnu před 4 lety.
Ta endometrioza me tak stve. Dneska jsem teda dostala mrchu.Bolesti - tak standardni, jako vzdycky. Jen ta krev neni tak tmava, asi je kus te endo fakt pryc.

olive
22. čer 2009

Ahoj holky, Anti taky ti preji peknou svatbu a fungujici manzelstvi. My s manzelem v rijnu budeme slavit 7- dme vyroci nasi svatby. Anti chtela jsem se zeptat, ty vubec nespinis? Na lecitele vubec neverim a ty ceny jsou opravdu vysoke. Jo Mojzisku jsem cvicila jen doma , moc me to nebavilo, a naprave kostrce jsem nastesti nebyla. Je to opravdu hruza co vsechno musime podstoupit.
Zelviku- tak slava mrcha uz je tady. Asi je slabsi protoze jsi vycistena. Jak budes pokracovat? Zacnete se hned snazit?

anit6
22. čer 2009

olive, já vůbec nešpiním. Doktor říkal, že při nasazení ant, budu možná trochu krvácet a špinit, ale nespadla ani kapka a ani nešpiním... doufám, že je u mne vše v pořádku... ale myslím, že špinění je při této léčbě zcela normální. Jo já jenom na začátku měla něco takového, jako by mi vevnítř praskl nějaký puchýř, vytekla krev a pak už nic. ☹

zelvik
22. čer 2009

Olive - slabší asi nebude - je to dost síla. Jen to nejsou ty tmavé kusy, jako dřív. No asi tam ta endometrioza zatim neni. Hned jsem se objednala k Dr. na 12. den jak mi rekl. A rozhodne se zkusime snazit.

olive
22. čer 2009

Anti - urcite je to v poradku, ze nespinis. No jsem na sebe zvedava jak budu pokracovat. Zobu zatim z druheho platicka.

Zelviku - je fajn, ze se budete hned snazit. Mne na to doktor nepristoupil ☹ .

zelvik
22. čer 2009

Olive - mně řekl, že kdybych na to těhu nespěchala, byla by antiko taky lepší. Ale prý tomu dáme na pár pokusů šanci...Já fakt nevím, co je lepší...

anit6
23. čer 2009

olive-určitě bude vše O.K. I já v to doufám. Musíme to zvládnout 😎.
zelviku - já si antiko vybrala sama asi ze strachu co mě čeká, trochu jsem to vše odložila o 6 měsíců ☹

zelvik
23. čer 2009

Anit - já nad tím taky chvilku uvažovala, manžel se nad tou myšlenkou tvářil kysele, už takhle má pocit, že jsem všechno moc odkládala...Já vážně nějak nevím...

anit6
23. čer 2009

zelviku-já jsem na tom stejně jako ty, též jsem měla pořád na všechno čas a teď ve 31 letech mi to teprve pořádně docvaklo!!!!. Já bych nejraději mimi hned, ale zase z druhé strany, pokud je aspoň nějaká šance, že se tu endo dá aspoň trochu odstranit a bylo by možné normálně otěhotnět, tak je lepší do toho jit. Vem si, že pokud tu mrchu odstraniš, tak teoreticky ti nic nestojí v cestě k otěhotnění!! A tak nevíš, půjdeš na IVF a nepodaří se to jenom kvůli toho, že se uvnitř tebe něco pořád děje. Můžu ti říct, že mi lékař taky řekl, že bych měla zkusit IVF, ale ten pocit, že ve mne něco je byl silnější než cokoliv jiného. Nevím co bych ti poradila, ale myslím si, že je lepší něco podléčit než do toho jit a pak být zklamaná!! 😒

zelvik
23. čer 2009

Když já jsem ais taková naivka, že si myslím, že ta mrcha nestihne ani znova narůst - že se nám to hned podaří🙂

w_h
23. čer 2009

zelvik:
myslim, ze neni duvod, abys mela menstruaci slabsi po laparoskopii, leda ze by ti k tomu udelali jeste kyretaz.
endometrium - je sliznice v deloze, ktera je tam normalne, bez ni bys ani nemohla otehotnet
pri laparoskopii odstranuji jen endometrium, ktere je mimo delohu - v dutine brisni (muze byt i v dutine hrudni, plicich, v mozku - pak muze zena krvacet v terminu menstruace i odtud)

alca26
23. čer 2009

ahojky vsem ,dlouho jsem tu nebyla. já jsem měsíc po laparoskopii, byla jsem s endom. 3 stupne. vse odstranili. Také jsem byla již v endokrinologické ambulanci, kde za zabývají endom. Nakonec jsem se s doktorem dohodla na antikon. na pul roku, a pak kontrolni ultrazvuk. Ted jen nevím, jestli ant. mam jist v kuse nebo delat klasické přestávky, doktor mi řekl, ze záleží na mě, že pokud jsem měla bolesti tak ji mám jíst v kuse... a co vy holky??

olive
23. čer 2009

Ahoj holky,

Zelviku- ja jsem zase skeptik, a myslim, ze mi to tak lehce nepujde otehotnet nekdy mam z toho pekne deprese.
Vsem preji aby se to podarilo co nejdrive.

Alco-ja jsem slysela, ze lecba endometriozi je prave kdyz se bere antiko vkuse, nevim jestli kdyz ji budes brat klasicky ma nejaky efekt.

Anti - neboj, ten tvuj vek neni tak nejhorsi. Mne je 36 a to uz mam opravdu nejvyssi cas.

anit6
24. čer 2009

Alco - olive má pravdu, při endometrioze se antiko bere vkuse půl roku. Jde o zabránění krvácení, které má vliv na vývoj endometriozy, když není krvácení, tak endom vymizí. Asi se ještě jednou zeptej lékaře, možná si to špatně pochopila. Je dokázáno, že endom mají í ženy, které normálně braly antiko. 😖, tudíž při normálním používání antiko, bys endo asi nevyléčila.

Olive - 31 nebo 36 je to přes třicet a myslím, že už dávno jsme měly mít mimi, a ne jedno 😎, ale musíme věřit, že to přijde.

alca26
24. čer 2009

ahojky, no me to prave take prislo divny, klasicky muj gynekolog mi to rikal, ze se na pul roku musi vysadit menst. ale v te lecebne mi rekli tohle... já to budu jist urcite v kuse

zelvik
26. čer 2009

Ahojky, tak co u koho nového?Já končím MS, kterou mi vyvolali,přišla necelý týden po injekci. Tak teď se ukáže, co ve mně je funkčního a zkusíme první snažicí měsíc🙂

olive
28. čer 2009

Ahoj holky, preji vsem krasnou nedeli. U me nic noveho, jen jsem volala gyndarovi skrz to me stale spineni. Uklidnil me pry je to normalni a mam vydrzet, pry to ma casem ustat a kdyz ne, tak to taky nevadi. Nechce mi dat nic silnejsiho.

Zelviku - tak hodne stesti pri snazilkovani, 🙂 .

Anti ma asi plno prace z priprravou svatby.

anit6
29. čer 2009

Ahoj holky, tak já mám po docelá náročném víkendu, rozváželi jsme totíž koláče, nejhorší to balení, ale už to máme za sebou. Ještě týden běhání a zařízování a pak snad už bude klid 🙂 .

zelviku- mooc ti přeji ať ten snažící měsíc vyjde!!!!!

olive-já bych byla radši kdybych aspoň trochu špinila, měla bych aspoň pocit, že se něco děje a tak nevím, zda léčba zabírá a je vše v pořádku. Já totíž vůbec nešpiním, jenom mě trošku pobolívá v podbříšku, spíše vaječníky, asi.. ale není to nic co by se nedalo vydržet 😖

olive
29. čer 2009

Anti - to ja bych zase nejradeji nespinila vubec. Neboj, myslim, ze ta antikoncepce leci at spinis nebo ne. Mozna ji mas silnejsi a tak si pekne zablokovana.
Holka uz to mas za par, pristi tyden nam uz napises jako pani a podelis se s nama o zazitky.

anit6
29. čer 2009

olive-no doufám, že to je dobré. Chtěla jsem se zeptat, máš nějaké bolestí nebo nějaké tlaky v podbříšku,nebo píchání ve vaječnicích, atd...?
Jinak určitě o svatbě napíšu. Zítra jsem poslední den v práci a tak se ozvu až příští útery, doma už 3 měsíc čekám na zapojení netu 😠

petra778
29. čer 2009

Ahoj holky, jsem tady dnes poprvé a doufám, že mě příjmete mezi sebe 🙂
Před 2 lety jsme se začali smažit o miminko, vysadila jsem antikoncepci a po 3 měsících začaly bolesti. Před půl rokem se mi udělala cysta a 8.6. jsem byla na laparoskopii. Výsledek - jeden vaječník neprůchodný, v druhém, průchodném endometrioza. Další menstruace byla děsivá, pomalu jsem nemohla ani chodit, jít na wc bylo za trest. Dnes jsem byla na kontrole a cysta je tam zase. Neutekl ani měsíce a je zpátky 😠 , je mi z toho hrozně. Pan doktor mě odeslal do CAR. Vybrala jsem si Fertimed v Olomouci. Máte s nimi někdo zkušenosti? A nemůže někdo napsat co mě tam teď čeká??