Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

j.cien
29. čer 2009

Ahojky,pokud chces,pojd k nam do tematu Kelisky z Fetimedu 🙂

olive
29. čer 2009

Anti - ano, obcas vajecniky citim, ale neni to nic hrozneho. Tak jeste jednou hodne stesti a at mas v sobotu krasne pocasi.

Ahoj Petro, vitam te. Z Fertimedem nemam zkusenost, ale pan dr. udelal dobre, ze te posila do Car, tam si z tebou poradi, neboj. Ja vim,ze na endometriozu je nejlepsi tehotenstvi nebo se berou hormony na zablokovani menstruace aby se endometrioza nerozrustala. Vetsinou prvni navsteva v Caru je indikacni, kde ti vse vysvetli a navrhnou dalsi lecbu.

bubanek
30. čer 2009

Ahoj holky,

taky sem tady dlouho nebyla..Minuly rok zari potvrznea endometrioza, asi vyssi stupen....bez kontroly pruchodnosti vejcovodu. Pote 3mesicini lecba antikoncepci a od ledna snazeni o mimco normalni cestou ( pro me je dulezity minimum hormodu do tela,mam k tomu spatny jatra) takze 6 mesicu aktivne a nic...doktorka nam dava do zari, pak Imunologie v Podoli, spermiogram ,dalsi laparoskopie ke kontrolu vejcovodu a endometriozy a pak rozhodnuti je na nas..Umelymu oplodneni se vyhybam a moc se mi nechce. Mymu Honzovi uz vubec ne. Bydlime v Praze v drahym byte a jeste tohle placeni a hormony kvuli jatrum..no nevim co budu delat..Kazdopadne kdovijak dopadle spermiogram a vejcovody a pak nebudeme mit sanci vubec..Mam dve kamaradky s endometriozou , prvni otehotnela hned jak si rekla,druha asi po roce NORMALNI CESTOU bez doktoru (uz byla objednana na IVF). Jedna uz ma holcicku,ty druhy se narodi pristi mesic..ZAVIDIM JIM..a vidim,ze sance tady je..at mi doktori netvrdi,ze to nejde..Byla jsem operovana v Podoli u kapacity,ktery se zameruje na lecbu endometriozy A RIKAL ZE SANCE OTEHOTNET NORMALNE JE..JEN TO ZKOUSET..samozrejme zalezi na diagnoze,ale ja mela 3 velky loziska a diky tomu,ze nezasahovala do hloubky do organu,tak mi vsechno zustalo..Uvidime,jak to pujde,jinak me ceka to co vetsinu z vas..

Jinak nekdo se ptal na alternativni medicinu 2 ROKY CHODIN K MUDR.BILJAKOVA Praha 4 Budejovicka terapie sujok- akupunktura pres prsty, energeticky body atd..Chodivala jsem tam s imunitou a jsem o sto pro na tom lip,ted resim tu moji plodnost,ma porad plno a je to treba na 4 hodiny jednou mesicne a pak ukoly doma..a hlavne o tom verit tomu..Kazdopadne je vyhlasena - prvni sezeni je za 1000,- pak po 850,- ale s tim,ze necekat e 3,5 hodiy a 20 minut se doktorka na Vas podiva..ale porad se s vama neco deje..masazni pristroje,banky,ozonova terapie, mereni energetickych bodu, kompletni prohlidka ve spodnim praddle-kazdou navstevu ,jehlicky do rukou a do bodu,ktere jsou slabe..No prectete si o tom a kdo bude chtit,staci zavolat a informovat se a zkusit to..stoji to sice penize,ale diky ni nemam anginu kazdej mesic a je mi fakt lip,mozna to je i psychicky a zmenou prace..netusim..ALE ZATIM JI VERIM..lepsi nez porad jen chemie do tela..
www.sujok-biljakova.cz/
Jinak jak je to financne IVF ATD..?ty prvni pokusy atd?dekuju
Za preklepy se omlouvam,uz to nekontroluju.. Bubak

karinkaa
30. čer 2009

Ahoj jen pro ty co by chtěli vědět víc o endometrioze
http://www.endometrioza.cz/co-to-je-endometrioz...

anit6
7. črc 2009

Ahoj holky, tak vás vítám jako vdaná paní 😀. Svatba byla naprosto úžasná, počasí vyšlo (až moc) a vše bylo naprosto dokonalé, krásné a nezapomenutelné!!!!. Až budou fotky, tak sem něco hodím... Jinak vše strašně rychle uteklo ☹. A te´d opět nastává období, kdy hlavní téma bude mimi. Ještě 3 měsíce antiko a pak budem zase zkoušet a zkoušet... Moc zdravím 🙂

xanty
9. črc 2009

Ahoj prtky 🙂 Doufam,že vás muj pozdrav neurazí a nebude vám vadit,že přispěju se svojí troškou do mlejna. 😉 Jelikož sem tady nováček,tak mě nepřísluší zasahovat přímo do vaší diskuze,tak alespon napíšu svoji zkušenost s endoškou a následně snaha o mimi,které završilo ivf.V říjnu 2008 jsem byla na laparoskopii s cystou,při které se bohužel /nebo bohudík ☹/zjistila endom.stupen4.Od te doby jsem na netu neustále,sleduji spoustu diskuzí,a zjištuji nové informace.Uběhlo 9měsícu,a až ted sem se rozhodla napsat,nevím proč,možná,tím strachem,který mě opravdu provázel hodně dlouho a možná i nevědomost,co bude a co mě čeká,mě nutil jen číst a nesvěřovat se.Abych se vrátila k tématu/jinak já sem ukecaná i když nepíšu,tak pardon 😀/zjistily mě endošku na vaječnících a v malé pánvi.Co šlo odstranily,ale hodně ložiseknejde dát pryč.Nasledovala 3měsíční menopauza/Diphereline/nebylo to vubec příjemný,ale musím zduraznit,že tím študováním,sem si vubec nepomohla.Ba naopak.Měla sem návaly,deprese,ale kdybych nemela pc,tak na 100% to zvládnu líp.Nevědomost je sladká.Po čtvrt roce mě řekli,že zkusíme časovaný styk/Clostilbegyt,Pregnyl/a pak hned ivf.Už určitě tušíte,že následovalo um.opl..Začlo se antikon.pak Synarel,pero Puregon,Prednison,Agolutin........Když se ohlídnu,jak sem byla vyjukaná a ted? Umím si píchnout injekci,už vím,jak mě bude v přechodu,vím ve kterých lidech mám oporu,ale hlavně,že je to celé o psychice!!!!Nebot endoska je gyn. onemocnění,a vše to souvisí s hormony,tím pádem se stavem,v jakým se nacházíme.Vubec si nedokážu představit život bez dětí,ale tím jak sem se furt nervovala,tím sem tomu moc nepomohla.O te nemoci,sem si už tolik nastudovala,že už sem poloviční mudr 🙂a je to nemoc nadlouho ne-li naporad. Záleží na stupni a lokalite,ale duležité je,že jsou na ni léky,90%se podaří mít mimčo.Jen některé dřív a jiné později.Maminkama se stanem,když tomu budeme věřit!! A to by v tom byl čert,abysme tu mrchu neporazily.Jen prosím,neodkládejte laparoskopii,jen při té se da na 100%zjistit poškození.Seznámila sem se s kočenkama,kerý i přes bolesti a rady mudrcu otálely,a už to bylo v háji.Sežralo jim to vaječníky,vejcovody apod.A vemte si,že i u Ivf je větší šance na uspěch,když jsou orgány všechny.Pochopitelne někdy jeta mrcha rychlejší,mě zatím vzala jen kousek vaječníku/proto v uvodu píšu,že bych to měla brát jako štěstí v neštěstí,nebot sem neměla vubec žádné problémy/tak si myslím,že bysme ju neměli podporovat.Prosím neberte muj příspěvek,jako nějaké poučování anebo školení.Jen sem se chtěla podělit o zkušenost.Sama jsem posera a pod kudlu se nijak nehrnu,ale když bylo po všem,tak sem si uvědomila,že spoustu článku o tomto všem je zveličené,a to člověku nepřidá.Já sem se stou mrchou pustila do boje a setrvám až do uspěšného finiše 😀A přeji vám vsem totéž,at co nejdřív máme velký pupky./já teda mám splněno,po těch hormonech mám 10kg nahore,tak to ted musím shodit,než se pustím do 2ivf,jinak bych byla jak mamut/ 😀Mějte se moc pěkně.Xanty

zelvik
9. črc 2009

Ahoj všechny,
nejdřív moc gratuluju vdané paní anit6 a přeju co nejrychlejší naplnění manželství - mimíska...

Vítám xanty - hezky jsi to napsala. Taky jsem neměla žádné potíže, taky mi zjistili endošku díky cystě a taky mi sežrala už kus vaječníku. Ale myšlenky umělýho oplodnění jsem hooooodně daleka...Zatím jsem k tomu psychicky nedošla...Ani nevím, jetsli kdy dojdu. Ale zatím budu bojovat jak to půjde.

Po vyvolané MS (po operaci jsem ji nedostala) jsem byla u Dr. 12.den cyklu. Oznámil mi, že jsem tak max. den po ovulaci. No tím mě dostal, protože jsme zrovna s manžou aktivní nebyli. Teda byli - dva dny před tou ovu a pak jsme se na to zmohli ten 12. den, když mi to Dr. vlastně dal rozkazem. No tak nevim, jak moc dostačující by to mohlo být...
Každopádně jdu k Dr. příští týden, udělá mi nějaký stěry na chlamydie či co, aby zjistil, jestli náhodou ty ocásky vevnitř nezabíjim...

Mějte se

w_h
9. črc 2009

xanty:
dobre, zes zasla, net je na neco desnej, ale naky info se zase v knizkach spatne hledaj - kdyz teda chces vedet
drzim palce, urcite to vyjde
ja jsem psala prispevek nekdy 2 stranky zpet, tak se koukni
ja mela stupen 3 a zbyly mi loziska v brise mimo malou panev
moc drzim palce, mysllim ze mas dobrej pristup

zelvik:
2 dny pred jsou idealni 😉

xanty
10. črc 2009

Pro Zelvik:Děkuju za přivítání,potěšilo mě 🙂 Ten 12den cyklu se obvykle píchá Pregnyl,třeba u čas.sexíku,a pak tak 2až 3dny po musíš hupsnout na chlapa 😀 /to mě problem nedelá/.Ale pokud bys chtěla mít jistotu,tak si kup ovulační test,a podle hlenu testni,jak budou 2proužky,tak do48hod.proběhne ovulace.V ten moment máš poloviční výhru.Skamarádila sem se se setřičkou v centru,tak to jsou spolehlivé informace.Problem,ale bohužel bývá v tom,že při endošce,mužeš mít folikulu třeba20,ale vajíčko jen1!!!To je muj problem,měla sem 1 bojovníka,přežil i t ransfer,ale pak se mu u mě přestalo líbit ☹ Ta nemoc totiž spolehlivě likviduje počet/u ivf/a kvalitu vajíček.Ja se chystam,na 2pokus až v lednu,tak ted budu pokoušet přírodu,a právě tou metodou,kterou ti popisuju.Myslím že nejidealnější,je sexík 1krát za 2dny,tím by jsi případnou ovulku neměla minout. 😉 Co se týká těch ocásku,na to je asi dobrá genetika,ted nám ji doporučily,je to bezplatné vyšetření krve.Ale bohužel uplně nejlíp,jak reaguje spojení vajíčka se spermijkou,se zjistí u ivf.Tam totiž,když je to blbý,tak to embryjko se přestane vyvíjet,zaplatpanbu,že toto u nás funguje.Beru to jako malou výhru.V každým případě ten 12až 14den je idealka/záleží na délce cyklu.Moc držím palečky ,a když ne ted,tak jednou............ 🙂

xanty
10. črc 2009

w-h:Ja bych bez informací,nevydržela,a jak píšeš v knížkách nic moc.Jen ted zpětně mě připadlo,že si hodně bab spíš stěžuje a celé to zveličuje/nechci se nikoho dotknout,a netýká se to koníka 😉/A když sem byla na uplným začatku,tak mě moc nepomohlo,spousta toho negativního.Našla sem tak 5šíleností a 1dobrou zprávu.A koneckoncu ty jsi velkým příkladem,že se dá dojít do uspěšného konce.Jen každá z nás má jinak dlouhou tu cestičku.Moc držím palečky,at se broučkovi u tebe líbí. 🙂Pěkný den

w_h
11. črc 2009

xanty:
no na konci jeste nejsme, ale pokud se ted neco nedej boze stane, uz to nebude endometriozou
ale doufam, ze to doklepem do konce - diky za palecky
i tobe moc drzim palce, at se brzo zadari

bubanek
14. črc 2009

Ahojky,¨
tak jsem tady zas...ten kdo nevi, potvrzena endometrioza pod a nad delohou, levym vajecnikem..6 mesicu to zkousime normalne, kazdej mesic chodim na ultrazvuk kvuli ovulaci - predtim clostilbegyt..nyni mesic bez clostilbegytu a ovulace po dnesnim ultrazvuku nikde..takze zas na houby,to se muzu s endometriozou snazit jak chci..mame sanci do zari..jinak opet konzultace u operatera v Podoli a znovu laparoskopie ,kontrola endometrioza,vejcovodu(coz mi predtim nedelali),Honza spermiiogram atd..zatim jsme tohle neprosli...IVF se snazim brat jako posledni variantu..i doktorka rikala,ze 6 mesicu neni tak dlouha doba a ma hodne pacientek co otehotnely normalne,tak tomu davame sanci do konce roku az budem mit vsechny dalsi vysetreni..

HOLKY KOLIK SE PLATI ZA IVF? PRY NA POJISTOVNU TO JSOU HROZNY HORMONY,silny,tloustnuti,vousy atd.....a ta stredni trida stoji 21 tisic..nemluve o ten nejlepsich hormonech...?diky za info

xanty
15. črc 2009

Pro bubánek:Ahojky,s endoškou bojuju od října08,a nyní jsem měsíc po nevydařeném ivf/bohužel,alejednou se to určitě povede 🙂 /Celé roky sem nejedla léky a ted na kila!V každým případě neposlouchej řeči typu:vousy,chlupy,tloustnutí......jsou to bláboly.Pochopitelně každý organismus reaguje jinak,ale všechny vedlejší učinky se mohou projevit až po dlouhodobém užívání!/min.pul roku/,což u ivf nehrozí.At krátký či dluohý protokol,vždy ti ušijí léky na míru,aby jsi to zvládla a pomohlo ti to k miminku.Muže ti být špatně od žaludku,zezačátku,ale nemusíš to ani zaregistrovat.Co se týká váhy,ta já přibrala 5kg,ale je to jen voda,a ta odejde.Bývá u toho zvětšené bříško, z těch injekcí.Ale předpokládám,že si přeješ mít mimčo,tak je to malá příprava,až ti poroste opravdu,a s tím je spojená i ta váha.žádná nechcem bejt,jak slon,ale k tomu těhotenství,to prostě patří.Co se týká peněz,je to dost individuální.Záleží,kolik budeš mít vajec 😀 ,v jakém budou stavu a co ti doporučí embriolog.Základni příplatek je opravdu do 20.000kč.Ale to se tě netýká.tak držím palečky,at to vyjde bez ivf.A kdyby náhodou jsi šla na ivf,tak nevěš hlavu,mužem bejt rádi,že tu šanci máme.A ráda ti poradím,a myslím,že kdokoliv tady. 🙂Pěkný den

myskaaaa
15. črc 2009

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla,ale chtěla bych Vás podpořit. S manželem se snažíme necelých 5 let o mimino, proběhla 4 x inseminace a teď v lednu operace endometriozy s rozsáhlými srůsty...při poslední stimulaci mi našli krvavou cystu, která se po pár měsících jakž takž vstřebává..
Jak některé píšete, pořád jsem se necítila na IVF, oddalovala jsem jak to šlo... a teď pár měsíců po laparosk.s endoškou uz jsem začala mít zase silné bolesti. Tak jsme se s manželem domluvili že jdeme do IVF,jinak budu muset výhledově na další operaci. Takže minulé pondělí jsme byli v CARU na podepsání reversů, řekli nam čím budeme stimulovat atd atd, v sobotu jsem čekala na mrchu s tím že mojedu do CARU pro injekce a ona nikde. V neděli jsem si jen tak udělala tt co se mi doma už asi 2 rok válí a poprvé po 5 letech jsem na něm uvdiděla //,nevěřila jsem tomu,včera mi to potvrdili z krve a tak jsem si pěkně pobrečela štěstím v práci...
Tím Vám chci jen dát naději, protože zázraky se dějí....držím všem moc moc pěsti!!!

bubanek
15. črc 2009

Ahojky holky,

ježiš MYSKOOO..tak to je super..gratulace velika..
No vite co , ja mam problem,ze pritel se dlouho srovnaval s tim,ze chci dite kvuli ty endometriozy ( je mu 25 let) ..mne 30 let..a ted odmita jit na umely oplodneni, tudiz mame ted doma peklo,protoze ja jsem se sekla..v zari jdu znovu do nemocnice ena vysetreni a asi dalsi laparka kvuli endometriozy,pruchodnosti vejcovodu a on ma jit na spermiogram..snazim se normalni cestou ,ale kdyz vvidim,ze v nem nemam oporu a na umely odmita,nechce chodit k doktorovi,nechce nic podepisovat,nechce nic platit..proste on se ve svym veku necejti na reseni umelyho a ja to proste podle nej moc hrotim a nedokaze pochopit,ze ma asi neplodnou zenskou,ktery to fakt normalne asi nepujde..ovulaci taky zas ani nemam..proste n a houby...No takze o to to mam tezsi, mit moznost jit na umely,uz tam jsem a risknu to..ale takhle? no po 4,5 letech to je na rozchod,ale vazne..protoze me uz nebavi brat ohledy na nej,at je taky nekdo bere na me..ale co dal budu sama ve 30 letech s endometriozou delat,fakt nevim..antikoncepci brat ze zdravotnich duvodu nesmim..TAKZE TO BYLA PRO ZMENU NEGATIVNI ZPRAVA OD BUBU..

Kazdopadne Vam vsem preju vse nej...

olive
15. črc 2009

Ahoj holky! Myskoo velka gratulace, takove zpravy se dobre ctou, a hlavne povzbudi.
Bubanku: Mas to tezke ,ze nemas podporu od sveho manzela. Zkus si s nim promluvit, rekni mu jak moc te to trapi, treba te pochopi. Chlapaci to jaksi nechapou a nektere veci si vubec neuvedomuji.

myskaaaa
15. črc 2009

Bubanku to je mi líto,ale ono to chlapum trva dele... 🙂 ...nez vse pochopi, tak snad i ten Tvuj dostane rozum...veřím že ano, protoze 4,5 roku je dlouha doba na to, aby pro Tebe, Váš vztah a mimino udelal maximum..dej mu cas a nenápadně ho do toho tlač....ale ty urcite nejlíp víš jak na něj.
Držím moc všechny palce!!!

bubanek
16. črc 2009

Ahoj holky,

dekuju za podporu..jsem ted dva dny u mamci..a Honza vcera volal a nejak jsem slysela,ze ho mrzi,ze jsem u mamy a sekla takhle kvuli diteti..a trosicku zacal povolovat,ze si teda promluvime a uvidime co na podzim po dalsi operaci endometriozy..kazdopdne jsem mu rekla,ze pokud couvne,tak se do dne stehuju a definitivne odchazim. to muzu bejt radsi sama,teda budu pekne v hajzlu ve 30 letech nekoho nahanet nekde..jeste,kdyz ho mam rada a jinak jsem spokojena,ale co se da delat..

Vam drzim palce...

xanty
16. črc 2009

Bubánku,je fakt pakec,že v tak těžké situaci pro tebe,musíš řešit ještě chlapa.Taky sem si tím prošla,je mi 35 a přítel je o7 let mladší.Vzala sem ho na pár konzultací k primáři,aby to slyšel od profíku,a pak už zaleželo jen na něm.Měla sem taky strach,ale zas na druhou stranu,kdyby to vzdal,tak bych věděla,že takovýho chlapa nechci.Je to s něma těžký,s pacholkama!Držím palečky a věřím,že to ten tvuj chlap zmákne.

xanty
16. črc 2009

Myško,strašně moc gratuluju,jsi přesně ten případ,který se už smířil s ivf,a bum-jde to i normálně!Taky sem v to doufala,ale bohužel,má doba ještě nepřišla ☹ V každým případě přeju at všechno funguje,tak jak má a mimísek roste 🙂 A ty se pořádně rozmazluj a opečovávej,dyt si ušla sakra velkej kus cesty!

anit6
17. črc 2009

myskaaaa: moc gratuluji, to je fakt super, že se Ti to zadařilo a xanty má pravdu, rozmazluj se jak nejvíc to půjde!!!! Moc gratuluji a také děkuji, protože taková dobrá zpráva potěší i povzbudí!!!!

aurora81
20. črc 2009

myskaaa pekná výdrž gratulujem. 😉

mayllou
10. srp 2009

ahoj holky, prosím o radu, v září budu podstupovat IVF krátký protokol se sprejem Synarel, máte některá z vás s ním zkušenosti, prý se po něm tloustne a rostou hodně chlupy..bojím bojím bojím...prosím napiště mě své zkušenosti, děkuji moc

svetruska
10. srp 2009

Ahojky holky,

taky se s manzelem chystame na IVF - ICSI a pri kontrole na pripravu zjistena maly naznak endometriozy , Dr se rozhodla resit to Dlouhym protokolem v luterarni fazy - 1, injekce dipherelinu a za 3 tydny stimulace, s tim, ze mi dnes volala za mam nejaky zanet co "nici" spermie a musim brat jeste antibiotiky, nemate zkusenost?diky

dasule
10. srp 2009

Ahoj kočky,můžete mi poradit?Píchli mi teď Diphereline minulý týden v sobotu a pořád krvácím,někdy více někdy méně,někdy jen špiním,takže už dva týdny chodím s vložkou,protože předtím jsem měla MS.Tak dlouho to krvácení bude jště trvat?Máte s tím zkušenosti,díky.

olive
12. srp 2009

Ahoj holky,

Dasusule, myslim ,ze to krvaceni je normalni. Ja beru antikoncepci vkuse a muzu ti rict ,ze jsem krvaceela skoro dva mesice, nekdy vice a nekdy mene. Ted uz mam nastesti pokoj.

Svertuska, urcite je lepe zanet prelecit, nez se pustis do IVF, nema smysl si vypatlat pokus jen tak.

Zelviku- jak to s tebou vypada?

Anti- moc te zdravim, uz za chvili budes bez prasku a pak hura do snazenicka.

zelvik
10. zář 2009

Ahoj holky, dloooooouho jsem tu nebyla, užívala jsem si prázdniny. V červnu jsem přišla o práci, ale teď už zase pracuju, takže jsem fakt užívala léto.
No a jinak - NIC☹ A to jsem byla fakt v pohodě a v klidu.A zrovna dneska dorazila mrcha, tak jsem ji zase po dlouhé době obrečela. A mám i dost bolesti těsně před MS a při ní. Takže počítám, že se endoška vrátila v plné síle a možná i ve větší síle. A nevím, co si počít dál...

chanel
13. zář 2009

Ahoj holky, taky jsem tady moc dlouho nebyla! Mysko: gratuluji, tomu se fakt říká zázrak!! Já už jsem po druhém ivf, tuším, že opět neuspěšném, už mám klasické příznaky ms....a každá ms je pro endometriozu horší a horší, po stimulaci je to doslova živná půda. Zelviku, půjdeš na ivf? Na otěhotnění přirozenou cestou se asi nedá moc spoléhat,aspon u mě a to mám jen jeden vejcovod neprůchodný ☹ ,já už v Caru bojuji od listopadu 08..taky mě docházejí síly ☹ všem přeji hodně štestí a brzké otěhotnění s touhle příšernou chorobou

pavelka
13. zář 2009

Ahoj všem,
ráda bych se vás zeptala na vaše rady, zkušenosti, jak zvládat bolest při Ms? Mám prokázanou endometriózu. Několikrát likvidovaná ložiska při laparoskopii. Několik umělých přechodů. 2 x IVF (2x KET) a právě po IVF nastalo hrozné zhoršení bolestí ☹
Zkoušela jsem cvičit podle paní Mojžíšové, zkoušela jsem gynex. Různé ženské čaje, ale nic nezabírá. Teď naposledy jsem měla 6 měsíců antiko a ani to vůbec nezabralo. Zatím mi při bolestech zabírá Novalgin, ale musím překročit doporučenou denní dávku, abych měla klid.
Co vám pomáhá? Já vím, že každá jsme jiná, ale tonoucí se stébla chytá a tak i já hledám kdejakou radu jak zas žít normálně 😉

markusko
13. zář 2009

Ahoj holky, tak jak bojujete? Přeju všem hodně sil 😵

My očekáváme našeho mimíse zhruba za šest týdnů, 15. září to bude přesně rok, co mi diagnostikovali endometriózu, pamatuju si, jak jsem celý pobyt v nemocnici probulela s vědomím, že třeba nebudu moct přirozeně otěhotnět ☹ a kdo by to byl řek, že napřesrok se budu pomalu připravovat na porod 🙂

pavelko, mě nepomáhalo nic, pokud jsem se pořádně nezfetovala třeba voltarenem rapid nebo nurofenem, dávky jsem taky překračovala, dávala jsem si vřelou koupel, po kterých jsem byla jak vařený rak, nahřívala jsem se termoforem, ale stejně jsem nebyla schopná ani chodit ☹ Tak když už to dospělo do fáze, kdy jsem brala prášky každý den v měsíci (měla jsem hrozné bolesti i mimo MS), tak mi doktor napsat Monoflam retard 100 mg, uvolňuje se to postupně v průběhu 24 hod, takže bereš 1 tabletku denně, tak s tím jsem mohla docela dobře fungovat. Ale je to jen na předpis.

Jinak na Mojžíšku se chystám po šestinedělí, vkládám v to hodně nadějí, že to třeba pomůže 😔