Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

anit6
14. říj 2009

Olive-no pravda je, že to opravdu je docela dost peněz. Věřím, že i tobě to vyjde, musí ti to vyjit!!! Dneska jsem byla na ultrazvuku a jsou tam vidět 2 hrášky, ale lékař říkal, že to je teprve 1 krok, ten je v mém připadě zatím perfektní, ale je další důležitý krok a to je donosit mimi! No kéžby to dopadlo dobře. Jsem už z toho docela unavená!

olive
14. říj 2009

Anit- obrn se silnyma nervama jsi na uplnem zacatku. je, tak to mozna budou dvojcatka. Hyckej se a mej se rada. Vis ja tomu verim, ze mi to driv nebo pozdeji vyjde, za ty roky snazeni jsem si zvykla pokorne cekat.

w_h
14. říj 2009

roby:
proc myslis, ze je nulova? podivej se na me
(taky tukam)

anit:
hrasky jsou skvely, pak jeste srdicka, rucicky, nozicky...
😉

roby
16. říj 2009

W_h, no řekli mi to v nemocnici po laparce, protože mi tam některá ložiska endomrchy musely nechat, a ta tomu prý brání, s tím také souvisí moje problémy s ovulací a menstruací, dneska jsem už zase 34 DC a pořád nic, jednou když jsem musela takhle čekat na přirozenou menstruaci tak jsem čekala až do 60. DC. Takže mazec! Takže už se těším do CARU, že se začne něco dít a pomůžou nám.

Holk, taky je u vás takové podivné počasí? Miluju sníh, ale v zimě, ne na podzim 😒

markusko
16. říj 2009

Anit, veliká, zatím tichounká 😉 gratulace 😵

Jdu vás dočíst, protože jsem tu nějakou dobu nebyla 😉

olive
16. říj 2009

Ahoj Markusko, moc te zdravim. Tak uz za chvilku budes mit berusku u sebe.

Roby: to cekani je asi to nejhorsi. Neboj rychle to utece a bude se konecne neco dit.

To pocasi je opravdu desne, momentalne jsem v Cr a takovou hruzu jsem opravdu necekala.

luckamb
26. říj 2009

Ahoj holky,
jsem od čtvrtka po laparce a na sále jsem strávila něco přes tři hodinky. Zjistili endometriozu a poradili mi co nejrychleji otěhotnět (snažíme se už dva roky). Řeknete mi, za jak dlouho po laparce se vám to povedlo? Předem díky moc za odpovědi, rady a doporučení :-d

alca26
26. říj 2009

Ahojky, já dneska končím z pulroční léčbou antikoncepci......... takze se take hlasim mezi snažilky s endometriozou.

misanda
26. říj 2009

ahoj holky, už jsem tu byla dřív...ale chci se zeptat, jestli jste některá neměla problém s tekutinou ve vaječníku - vlivem endometriozy????

mám za sebou po zjištění endo dva měsíce s HA a jdu na další laparo, aby mi odsáli právě tu tekutinu...no a pak dostanu na dva měsíce "uspávačku" vaječníků atd...je to nutné i na můj dlouhý protokol k IVF - ale to by stačilo na měsíc...

olusenka
26. říj 2009

Taky se hlásím do klubu. Už mám po laparce, tak to vím.

Luckamb: zdravím tě. Byly jsme tam spolu, jen na jiném pokoji, já nastupovala 20.10., operace 21.10., v pátek mě pustili.

lesnenka
27. říj 2009

Ahojky. Tak jsem nakoukla do vaší diskuze. I já se k vám hlásím. Je to už přes 2 roky, co jsem musela podstupit laparoskopii, při které mi byla zjištěna endometrioza. Byla už v takovém rozsahu, že mi museli odebrat jeden vaječník a některá ložiska tam museli nechat. Následně jsem prodělala hormonální léčbu. Za třičtvrtě roku jsem po IVF otěhotněla a teď už se na mě směje skoro roční rošťák. Takže holky hlavu vzhůru. Mám kamarádku, která po zaléčení endometriozy otěhotněla přirozenou cestou.

olive
27. říj 2009

Ahoj holky, vsem zacinajicim snazilka tfuj, tfuj, tfuj. Ja se ke snazilkam pridam pristi mesic, jeste zobu antiko.
Misando: s tekutinou ve vajecniku zkusenost nemam. Jak ti to zjistili pri UTZ? Ja mela jednu vodovou cystu a za ni se pak schovavala ta edometralni cysta, to mi odstranili laparoskopicky. Pred ketem jsem mela taky tu vodovou cystu, kterou mi v Caru pichli pres pochvu v narkoze, slysela jsem, ze to neni zrovna idealni tady ten postup.
Lesneko: dekuji za tvuj prispevek, clovek hned ma lepsi naladu kdyz cteze to vyjde. Sem tam mam depky, a tohle je pro mne balzam.

ANIT: drzim palce na ctvtecni utz.

lesnenka
28. říj 2009

Pardon...psala jsem po IVF, ale bylo to po IUI a to hned napoprvé... 🙂

olive
28. říj 2009

Lesnenko: tim lip, ze se vam zadarilo IUI 🙂 .

lesnenka
28. říj 2009

Držím vám všem pěsti, ať to brzy vyjde a nebojte...endometrioza není konečná. Plně chápu vaše pocity beznaděje. Také jsem je měla. Proto jsem sem napsala tento příspěvek, abych vás povzbudila. Mě moc pomáhalo číst o tom, že se to u některé podařilo. Přeju vám hodně štěstí. 🙂 😵

luckamb
28. říj 2009

olusenka: fakt? No vidíš to. Mě propustili v sobotu a teď se povaluju doma. Jak ti je?
Jinak holky, teď prostě věřím tomu, že se prostě do 3 měsíců zadaří a hotovo. Prostě myslet pozitivně 😀

olusenka
28. říj 2009

Luckamb: celkem dobře, i když dnes to bylo zase trošku citlivější, bolestivější než třeba včera. Zítra jdu na stehy a poprvé od propuštění mě konečně uvidí doktor, tak jsem zvědavá, co mi řekne, co bude dál. V nemoc. mi skoro nic neřekli, jen jsem četla tu zprávu, ani mi neřekli, za jak dlouho můžem 😉 Myslím, že bych mohla mít endo lehčího stupně, tak mi třeba nebude dávat na půl roku hormony, ale můj gynekolog i sestry u něj nejsou příznivci těhotnění v zimě (zvlášť když se sem prý žene ta prasečí chřipka), tak uvidím. Ale budu se bránit. 😉 😒 Dělali ti průchodnost vejcovodů? mě ne, prý se to normálně, pokud není důvod nedělá.

luckamb
29. říj 2009

Mě dělali všechno co šlo 😀
Řekli mi, že snažit se máme hned. Vůbec nic neodkládat a vrhnout se do toho aby se tak do půlroku zadařilo. No já měla endo nevím jakého stupně, každopádně mi to prý prorostlo až do dutiny břišní.

misanda
29. říj 2009

jé holky, já vám tak závidim, že to máte za sebou, i když já to mám za sebou taky, ale to, že musím jít znovu mě fakt vzalo ☹

lucí a jak ti bylo tentokrát po narkoze???

luckamb
29. říj 2009

Misanda: tentokrát to fakt šlo, jen se mi zvedl žaludek, ale neblinkala sem ani hlava mě nebolela. Jen jsem byla zblblá o ospalá až do druhého dne 😀 Jinak se ti ani nedivím, že tě to vzalo, ale neboj.....pomůže to a za chvíli budeme chovat.

anit6
30. říj 2009

Ahoj holky, nedávno jsem tu psala, že jsem po IVF a jsem těhotná. Dneska bohužel musím napsat, že mi včera těhotenstvi bylo ukončeno, protože mimisek neměl srdíčko. Je to hodně nepříjemná záležitost a dost to bolí, ne tak po zákroku jak na duši. Hlavní je aby jste věděly, že endometrioza je hrozná věc, ale na těhotenství pak nemá vliv. Já jsem po půlročním braní hormónu šla na IVF a teď budu jenom čekat kdy se zase vrátí zpět.

Olive-doufám, že tobě vše dopadne mnohem lépe. Bylo mi řečeno, že jsem měla prostě obrovskou smůlu. Teď měsíc mám ve všem pauzu a od prosince budeme zkoušet normálně asi 3 měsíce a pak můžeme na další IVF. Jsem z toho pěkně rozhozená, chvíli brečím, pak si zas říkám, že to je dobře, že by bylo horší kdyby se to stalo třeba později až by miminko bylo větší. Jsou to zvláštní pocity takového prázdna, nejistoty a bolesti. Pocity hodně smíšené a hlavně to, že jsem já něco zadrbala, že je to opět moje vina, že jsem neschopná a že dítě mít nikdy nebudu. Ale to asi cítí každá ženská která má takovou zkušenost. Touho po miminku je u mne teď hrozně velká, ale zároveň si uvědomuju, že nikdy se nemusí uskutečnit. Moc zdravím.

olive
30. říj 2009

Anit -holka zlata to me moc mrzi, ze to tak blbe skoncilo. Ach jo. Tve pocity plne chapu a kdo necim tokovym neprosel to proste nemuze pochopit. Mam podobnou zkusenost s nenaskocenim srdicka a tenkrat jsem myslela, ze se zblaznim. Cas je nejlepsi lekar. Hlavne se dej do poradku a snaz se tomu nepoddavat i kdyz to neni lehke a me se ted keca. Takze hlavu vzhuru a tes se,ze se brzo budes znovu snazit.
Ja jsem na sebe taky hrozne zvedava jak to vse bude a muzu ti rict, ze mam smisene pocity a prevazuji ty cerne myslenky presne jako u tebe, ze mimi nikdy neprijde. Snazim se s tim vnitrne bojovat, ale neni to vubec lehke.

anit6
30. říj 2009

Olive-máš pravdu, že ten kdo to nezažil tak to nepochopí. Lékař mi včera říkal, že pokud se to v děloze udrží nějakou dobu, to znamená, že je děloha v pořádku. To, že nebylo srdíčko, je pouze náhoda, že se to stává. Většinou na vině je genetika a trombofilie. V nemocnici jsem ležela s holkou, která o mimi přišla v 10 týdnu, což je možná horší, protože to srdíčko už bilo a zastavilo se. Dále lékař říkal, že je to lepší, že se to stalo teď než aby se to stalo třeba mnohem později. teď budeme se snažit a když nic tak zase IVF. Ale pocit, že nebudu mít dítě to mám častěji než kdy dřív. Ale budem bojovat a musíme to zvládnout. Třeba otěhotníme ve stejnou dobu 🙂. Faktem je, že jsem si uvědomila, že 2 čárky na testu neznamenají vůbec nic.... teprve pak přichází ten pravý boj... boj o přežití....

veria
30. říj 2009

Anit, a neptala ses, jestli na to neudržení nebo spíše nevyvíjení nemá žádný vliv endometrioza? Mně se stalo něco podobného, přestalo bít srdíčko v 11 tt (možná už dřív, v 11 tt se na to přišlo). Mám taky endomrchu. Mrzí mne, co se ti stalo, člověk už skoro jásá, jak nad tou neplodností vyhrál a ono je za pár týdnů všechno jinak.... Ale můžu tě aspoň utěšit, že sice zezačátku je ta bolest psychická hrozná, ale přejde to docela rychle.

chanel
30. říj 2009

ahoj, dlouho jsem tady nebyla. zdravím Markusko! Už se Ti blíží finále!!!!!!!!!!Anit, to mě mrzí, přesně tak dopadlo mé první ivf,jen jsem to odkrvácela bez revize,vím,jak Ti je 😖 Veri: jak jsi na tom Ty? Půjdeš na další ivf?Ty jsi chodila také na Obilnak??

chanel
30. říj 2009

Veri: na Obi mi řekli, že endometrioza nemá na vyvíjení vliv,ale muj gyndař říkal, že má a ta to může zahubit do třetího měsíce, tak pak babo rad 🙄

anit6
30. říj 2009

veria-já se ptala lékaře zda ta endometrioza má na to nějaký vliv, tvrdil, že nemá!!! ale co si budem vykládat, přece ani lékaři pořádně nevědí o co v té nemoci jde. 😉

veria
30. říj 2009

Holky, mně se právěže zdá (ale mám to jen tady z pozorování na MK, takže vypovídací hodnota nula, jen můj dojem), že to právě holky s endomrchou potkává nějak často!! 😠

anit6
30. říj 2009

no vzhledem k tomu, že to má něco společného s imunitou tak by to aji bylo docela možné!!

veria
30. říj 2009

Chanel, jojo chodila jsem na Obi, vždyť se známe z diskuze na Obi. No já půjdu na další IVF, s přirozeným otěhu jsem se už smířila že prostě nepůjde, takže se nijak zvlášť nesnažíme. Ale na to další IVF až příští rok na jaře (resp. květen-červen). Zdá se mi to vhodnější, není tolik nemocí, člověk má víc energie.. a na podzim mi to už dvakrát nevyšlo.