Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

w_h
2. pro 2009

pavelka:
jo, to te prejde, urcite tam zavolej az budes v pohode
a co beres za leky?
ja jsem mela treba spasmomen 2 tbl. + 2 tbl. parelenu nebo ibalginu, ale po ibaci mi bolel zaludek, protoze jsem mela fakt velkou spotrebu, jo a k tomu je dobrej treba coxtral, protoze ten staci ´jeden za 12 hodin, chce to proste nakombinovat a i tak neco malo vydrzet

alena1234:
otehotnela jsem myslim druhej cyklus po laparoskopii, ale skoncilo to jako afetalni vejce s kyretazi, po kyretazi myslim treti cyklus (prvni bylo sestinedeli, druhej jsem brala atb na mocak, tak treti jsme se na to vrhli)

olive
2. pro 2009

Pavelka- urcite tam jeste zavolej a nenech se zastrasovat sestrou, misto aby byla mila a tak se chova jako hulvat. takze hlavu vzhuru.

Ja si taky myslim, ze se da prirozene otehotnet s endometriozou. Clovek musi byt optimista.
Pred IVF je urcite lepsi podstoupit laparku, uz i jen pro pocit ze clovek dela maximum.

pavelka
2. pro 2009

w-h: tak koukám, na předpis, co mi to napsala a je to Spasmopan čípky a Nimesil 😕 Mrkla jsem se na internet, co to vlastně je za léky a moc pozitivně na mě teda nepůsobí. Ten spasmopan je nevhodný při řízení auta (denně řídím) a ten Nimesil může mít negativní vliv na vznik gravidity a vývoj plodu 😕 Ty příbalový letáky by měli zrušit, víc negativ jak pozitiv 😉 Ale kéž by mi na chvíli pomohli od bolesti...

alca26
3. pro 2009

Jasnačka, já si také říkám, že se dá přirozeně otěhotnět 🙂) a optimismus mi nechybí..... 😉

alca26
3. pro 2009

a kdyz tu jsou i mezi námi holky, které to dokázaly, tak nezbývá než věřit a doufat 🙂

misanda
3. pro 2009

mě taky optimismus v těle přetéká, i když jsem v tom pitomym náladovym přechodu 😀 ale já ho teda mám docela veselej...nečekaný záchvaty smíchu...a akorát teda ty návaly...jinak jsem naprosto v pohodě 😀

pavelka
3. pro 2009

Misando to já byla v "přechodu" na pěst 😖 Byla jsem pěkně nervní, chudák manžel. Divím se, že to semnou vydržel 😉 A návaly byly taky žůžo... doufám, že medicína pokročí mílovými kroky kupředu a až se dostanu do opravdového přechodu tak už to bude víc vychytaný 😀

adelain05
3. pro 2009

pavelka: Ahoj, k tomu apolináři určitě zavolej. Jen by bylo dobré mít doporučení od svého OG.Bude to snadnější.Sestra je sice občas nepříjemná, ale s tím nikdo nic neudělá. Já jsem v přechodu právě teď a jsem nernví, náladová a v neustálém stresu. Ty návaly jsem měla šílené, tak mi na to napsala Activelle a trochu to pomohlo. Mám před sebou ještě další tři měsice a to mě děsí. Občas mě začíná bolet břicho tak doufám, že to bude v pohodě. Držím všem palečky.

alca26
4. pro 2009

Holky, ja mela take návaly, a hlavně migrény, jsem ráda, že to mám za sebou..... připadala jsem si strasne nateklá, utahaná... atd, ale je to pryč.... 😀

olive
4. pro 2009

Alco - o migrenach mi ani nemluv. Jak pises, jeste ze uz je to za mnou. Meris si bazalni teplotu nebo delas neco na podporu otehotneni? Ja mam ted prvni mesic snazeni tak to nechavam jen tak, zobu jen kyselinu listovou.

alca26
5. pro 2009

olive... já mám pred sebou druhé snažení, to první jsme ani nevyuzili, protoze jsme se s manzou stridali ve chripce..... Jinak take zobu jen kyselinu listovou.....
jo ty migreny byly šílené, vadila mi i tekouci voda.....človek by neřekl jak to muze být hrozny zvuk 😀 a ted uz mi to ani neprijde. 😀

olive
6. pro 2009

Alco - no u nas je zrovna manza pekne nachlazeny, ale snazime se stejne 😀. Prvni tri mesice si chci namlouvat, ze nemam zadny problem a pak budu kontaktovat doktora co mi navrhne, jak pokracovat dal.

alca26
6. pro 2009

Olive, no my se radeji snazime az ted,bylo nam oboum špatně,takže jsme na to neměli ani myšlenky 🙂jinak se zbytkem s tebou souhlasim... snad se na nas usměje to štěstíčko a zadaří se.... 😅

luckamb
7. pro 2009

Ahoj holky,
chci vám dodat trochu energie. 22. 10. 09 jsem byla na laparoskopii, byla zjištěna a odstraněna endometrioza, která mi prorostla až do dutiny břišní. 5. 11. 09 přišla poslední mrcha a holky po dvou letech se mi konečně na testu 4. 12. 2009 objevily //.

olive
7. pro 2009

Ahoj Luckamb obrovska gratulace, tohle jsou super zpravy. Ty jsi tomu verila, ze se vam zadari a ono to skutecne vyslo. Opravdu psychicka pohoda dela hodne. Jeste jednou hodne stesti moc ti to preji a at je vse v poradku.

Holky ta sance na prirozene otehotneni tadu je jupi...
Vsem snazilka - zahnat chmury do kouta a snazit se 🙂 .

veverka.dada
7. pro 2009

Ahojky 🙂 tak se přidávám do Vaší skupiny...už asi dva roky mě trápí různé problémy, ale gynekoložce se stále nedařilo najít příčinu...bolest v podbřišku obzvláště při sexu, časté čurání, dlouhotrvající MS(někdy i 11 dní), a také se mi nedařilo otěhotnět...někdy v září mi dr. zjistila cystu na levém vaječníku, 3cm průměr, následovala laparoskopie 27.10. a při té mi byla zjištěna endometrioza a odstraněno ložisko end. i cysta...první Ms jsem dostala asi po 12 dnech, tak se mi ulevilo, že bude zas všechno v pořádku...MS ale trvala 10 dní, pak tři dny výtok a pak zase krvácení...šla jsem s tím k dr. a ta objevila další cystu, to znamená že se vytvořila hned při 1. Ms po operaci a navíc má 7cm průměr (nechápu jak mohla za tak krátkou dobu takhle narůst?) a ještě k tomu polyp o velikosti třešně...teď musím čekat na vyšetření přímo na oddělení endometriozy, kde mi řeknou, jestli odstraní laparoskopicky cystu i polyp zároveň, nebo budou tu cystu řešit jinak a taky co vůbec bude dál...jsem z toho trochu nervozní...už tři měsíce jsme s přítelem neměli sex, nejdřív kvůli velkým bolestem, pak po zákroku a teď při tý další cystě mi to dr. opět zakázala...vím, že je to asi to nejmenší, ale kdyby alespoň to bylo možné, tak by se uvolnilo takové to napětí a stres alespoň trochu a to čekání by bylo snesitelnější 😉 někde v téhle diskuzi jsem četla, že endo. cysta nepraská, tak proč ten zákaz? nevíte někdo? napadá mě i pár dotazů ohledně léčby ale jak jsem na téhle diskuzi četla je to až moc individuální, takže budu muset počkat....

w_h
7. pro 2009

luckamb:
no vidis, holka 🙂), hurraaa
gratuluju, at se drzi a roste

w_h
7. pro 2009

veverka:
nevim, jestli praska nebo nepraska
me se po operaci udelala taky cysta, ale na kontrolnim sonu byla splasklejsi a pak asi uplne zmizela, protoze jsem otehu, a nebyla endometrioidni, tak se neboj, nemusi byt tak zle, ja k to vypada

olive
8. pro 2009

Veverko_- nechapu proc mas zakazany sex. Nedava mi to logiku. Ja mam dojem ze endo cysta nepraska, ale nesjsem si jista. urcite se v poradne na vse poptej. Ja jsemse po laparce asi za 14dnu uzmilovala, pokud nemas bolesti a ma clovek chut tak proc ne. Prece kdyz ma clovek i spatnou imunitu tak se muze milovat s kondomem.

taka
8. pro 2009

Ahoj holky, mam 23let rok se snažíme o miminko.Bohužel si doktoři myslí že mam endometriozu a doporučili mi operaci. Moje gynekolozka si ale myslí že jsem mladá na to abych nemohla otěhotnět přirozeně. Za to jsem rada a tak jsme se začali snažit jednou tolik...Včera jsem začala hodně špinit přesně 7dní po ovu a 7dní před menst. Mam strach ☹

olusenka
8. pro 2009

Taka: špinění v tuhle dobu by mohlo znamenat uhnízdění vajíčka, ne? Přeju, aby to tak bylo!

olusenka
8. pro 2009

Veverka: taky nechápu. Cysta praská, pokud je napuštěná tekutinou, tedy funkční cysta, ale endometriální je tvořená děložní sliznicí, tedy masitá a ta nemá proč praskat. Na všechno bych se doktorů zeptala a nenechala se odbít, na to máš nárok. Nezbývá než čekat a doufat.
Jo, léčba je různá, někdy se to po operaci nechá být a následuje snaha o otěhotnění, jindy, když je endo rozsáhlejší, následuje hormonální léčba (zastavení MS na 6 měs.), aby se endometrioza, která nešla odoperovat zmizela, vysušila. K tomu se můžou v každém případě po operaci brát krátkodobě léky proti bolesti a nějaké enzymy proti vytváření srůstů.

w_h
8. pro 2009

olusenka a veverka:
myslim, ze klido muze prasknout, protoze ta sliznice, co v cyste je, taky krvaci a krev zustava v cyste (cokoladova cysta), tim se cysta zvetsuje. kdyby praskla, tak se muze endometrioza dal rozsirit :((
spis si myslim, ze kdyz se udelala takhle rychle, tak nebude endometrioidni

olusenka:
zadny enzymy proti vytvareni srustu nejsou, to by je davali po kazdy brisni operaci

taka
8. pro 2009

Taky si rikam, ze by se ten drobecek zabydlel, ale pak me zacnou napadat ruzny veci no a je to stres jako krava ☹ no v patek zkusim prvni test tak uvidim, jsem z te endometriozy vyklepana jako ratlik 😕

veverka.dada
8. pro 2009

w-h, olusenka, olive: moc děkuji za vaše názory 😉 zítra jdu ke své gynekoložce, protože jsem začala slabě krvácet, což bych asi neměla, když beru nějaký hormon, abych nekrvácela...takže se jí budu muset zeptat jakého původu je cysta, proč mi ten sex vlastně zakazuje a tak dále...jen doufám, že to z ní všechno dostanu, s těma dr. je někdy těžká domluva 😵

taka
8. pro 2009

Holky jak si udržujete pozitivní myšlení?

veverka.dada
8. pro 2009

taka: proto tu řeším ten zakázaný sexík 😵 ten by snad mohl trošku zvednout náladu....jinak prostě nezbývá než si stále opakovat, že všechno dobře dopadne...když tomu člověk věří, je všechno o moc jednodušší 😉

taka
8. pro 2009

🙂 já s tím strašně bojuju. Den jsem v pohodě den na prášky...

olusenka
8. pro 2009

W-h: nemáš pravdu. Mě je doktor totiž napsal a brala jsem je po operaci asi 3 týdny. Ta krabička mě stála asi 480 Kč, takže docela drahé byly. Nevím už, jak se to jmenovalo, krabičku jsem vyhodila.
Říkal mi, že po laparoskopii to předepisuje prakticky všem pacientkám, a ještě k tomu Flamexin na bolest a záněty. Ale to už je ted jedno, důležité je, co bude dál.... 😉

w_h
8. pro 2009

olusenka:
vyjadrim se k tomu, az sem napises nazev toho leku
ale pochybuju o tom
existuje tekutina, ktera se po operaci, pred zasitim bricha, naleje do bricha a ta ma zabranit srustum, ale taky to neni stoprocentni, je to hodne drahy a dava se to hodne vyjimecne

taka:
neblazni, a pockej si na testik