Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

veverka.dada
22. pro 2009

olive: tak to by vyšlo hezky chvilku po svatbě 🙂 to se mi docela zamlouvá...tak hlavně aby si to dr. nerozmyslel a nerozhodl se pro variantu umělý přechod, do toho se mi totiž vůbec nechce 😒 ikdyž zase bychom si měli s mamkou o čem pokecat 😀
ještě ale mám přeci jen jedne dotaz ( no a myslím, že stejně nebude poslední 😀 )...běžně se antikoncepce myslim nasazuje první den ms, ne? nebo nemusí???
jinak tedy rozhodně držím palce, ať snažení brzy vyjde!!! 😉 😵

olive
22. pro 2009

Veverko - ja zacala brat antiko prvni den cyklu, takze po laparce jsem cekala na MS a pak zacala zobat antiko. Nechci te strasit ,ale v umelem prechodu budes i s antikoncepci protoze ji beres nepretrzite celych 6mesicu bez vysazeni. Ja se doktora ptala i na analoga a to mi vubec nedoporucil, i kdyz jsem na netu cetla, ze je tato lecba ucinnejsi nez antiko.

Ja nechtela zadnou lecbu, ale dr. se na to moc netvaril a tak jsem zacala zobat prasky, prece jen je to dr. a musime jim verit, ze pro nas delaji to nejlepsi.

Dekuji, snad se konecne dockame, pevne tomu verim ,ze jednou mi to vyjde.

veverka.dada
22. pro 2009

olive: tak to jsi mě moc nepotěšila 😒 jestli to dobře chápu, tak když tu ms po laparce musim dostat, tak v tom případě se zase může oběvit třetí cysta 😒 no ale budu pevně doufat, že neeee 😉
no a s tím umělým přechodem, to už vůbec nemám radost ☹ já o tom teda moc nevim...ale co jsem se dočetla, tak k tomu patří, návaly, deprese, atd...už teď, co beru měsíc nějakej ten hormon, tak na sobě pozoruju, jak jsem strašně přecitlivělá a navíc hrozně protivná na svoje okolí...a to jestli mám zvládat ještě další půlrok, to teda svoje okolí hodně lituju 🤐 😵
určitě se to povede 😉 moje mamka mi vždycky říká, že nejdůležitější je, věřit tomu...když sama sebe přesvědčíš, že to vyjde, tak se to určitě povede 😉

olive
23. pro 2009

Veverko - je docela mozne, ze ti nasadi lecbu hned po laparce a na MS nebudes muset cekat. Ja ti psala jak jsem to mela ja. Mas pravdu ty hormony jsou pekne svinstvo mavalo to se mnou jak na kolotoci a o migrenach ani nemluvim. Prave proto dr. mi dal antiko a ne analoga je to pry mnohem horsi.
Neboj lecbu zvladnes hlavne aby ti pomohla a mela klid.

veverka.dada
23. pro 2009

olive: no kéž bys měla pravdu a nasadili mi jí hned...páč jinak bych vážně nechápala, proč mi jí nenasadili hned po tý první operaci, když už věděli, že je to endometrioza a že se ta cysta může opakovat, zvlášť v tomhle věku a když ještě nemám děti, jak řekl dr....
no ale nechám skuhrání a stěžování si a budu si užívat vánoční pohody 🙂
přeju všem tady krásné svátky 😵

olive
23. pro 2009

Veverko - taky nechapu proc ti tu antikoncepci nedali, zvlast pokud jsi hned neplanovala rodinu.Soudim dle toho, ze se budes teprve vdavat. No co uz nadelas, po druhe uz aspon budes chytrejsi a aspon se ozves.

Tak jsi uzij svatku a ver ,ze Novy rok bude lepsi.

llucinka
27. pro 2009

Ahojte holky, bohužel i já mám onemocnění zvané endometrioza. ☹ A vůbec jsem teda v šoku, kolik vás tady je 🤐 ☹
Mám dva roky a něco po porodu, když mě při menses začalo pobolívat v podbřišku, ani náznakem jsem netušila, co se děje. Zašla jsem normálně k obvodní doktorce, ta mě poslala na vyšetření do nemocnice a tam to doktoři poznali už jenom pohmatem. Měsíc a půl jsem čekala na místo, ať můžu jít na operaci, byla jsem 30.11. propustili mě pátý den a od té doby chodím 3-4 týdně na převaz, protože ránu stále nemám zahojenou (pravděpodobně infekce při operaci) a minimálně ještě mesíc chodit budu. Úžasná vyhlídka do budoucnosti. Pooperační komplikace mě mě ruinují jak po psychické, tak po fyzické a v neposlední řadě i finanční stránce.
A musím dát za pravdu jednomu přísloví, které říká: Člověk si toho neváží a neví co má, dokud to neztratí. 😔 😔 😔

A teď jen doufám, že už se ke mě endometrio nevrátí... 😔 😔 😔

anit6
31. pro 2009

Olive- tak jak pokračuješ,doufám, že se už něco rýsuje???? Já minulý týden dostala menzes a bylo to docela v pohodě, čekala jsem totíž velké bolesti a nějaké komplikace, ale bylo to opravdu v pohodě, nic mě nebolelo! takže jsme se začali pomalu snažit.... 😉, doufám,že z toho něco bude.

Jinak Ti chci popřát do roku 2010 aby se Ti vydařilo konečně to co si tak moc přeješ, aby ten rok byl pro Tebe mnohem lepší bez starostí a problému s milovanou osobou po boku a malinkým uzlíčkem v náručí.

Vám všem tady přeji pohodu a sílu v boji s endomrchou. A během roku vytoužené mimi..... 🙂

olive
1. led 2010

Anit - moc dekuji za prani do Noveho roku a tobe taky preji aby ten letosni rok byl uspesny ve vsech smerech.

Pokracuji tak, ze mi menstruace prisla presne na den. Byla jsem trochu zklamana protoze clovek porad doufa v zazrak. Na druhou stranu ma prvni MS po vysazeni antikoncepce byla velice slaba, tak si rikam,ze telo nebylo jeste pripravene. Za to ted uz byla normalni, tak si rikam, ze ted uz by to melo jit. No, necham se prekvapit. Ted nas ceka opet snazeni a to je velice prijemne 😉.

Holka hodne stesti pri snazeni, moc , moc ti to preji.

anit6
6. led 2010

Olive- ahojky, píšu, protože je mi strašně smutno. Mám pocit, že snad všichni kolem jsou těhotní, každý den někdo přibude a já začínám mít deprese a nechuť ke všemu. Jej já bych tak strašně moc chtěla mimi! Mám zase pocit, že to nezvládám a je mi do breku. Bojím se, že mimi nikdy mít nebudu, že je to snad trest za něco co jsem udělala. Nevím, je to kruté.Někomu se to podaří hned a někomu zase to trvá nebo to nejde vůbec. Ach jo... je mi prostě smutno. ... bojiím se, že to nepůjde a ani IVF nepomůže...... ☹

veverka.dada
6. led 2010

ahoj děvčata 🙂 tak dnes jsem byla velmi překvapená...byla jsem na kontrolním utz před objednáním na operaci a ta moje 7 cm cysta se záhadně vypařila...prý nejspíš praskla...nejdřív mě to trochu vyděsilo, myslela jsem, že prasknutí dost bolí a taky že je hodně nepravděpodobné...ale prý to všechno záleží na množství tekutiny, kterou ta cysta obsahuje...doktor se tvářil, jako že v tom nevidí žádný problém, tak ho radši taky hledat nebudu 😵
takže teď mě čeká 2.1. hysteroskopie kvůli polypu, což snad bude pohodička, pak šup na léčbu a už aby byla za mnou 😀

anit: ať už jsme tu holky takové, které se snaží třeba teprve půl roku nebo rok a nebo takové, které se pokouší otěhotnět let několik, všechny určitě známe tenhle tvůj stav...člověk si připadá strašně bezmocný a nešťastný a nemá jinou možnost než čekat, jak to vlastně dopadne a jestli ta proradná potvora menstruace dorazí nebo ne...ale musíš se určitě snažit nenechat se tím pohltit, musíš pořád pevně věřit, že se to určitě povede 😉 taky mám kolem sebe spoustu kamarádek stejně starých a nebo i mladších, které jsou těhotné, nebo mají miminka a vždycky když si na to vzpomenu, je mi z toho úzko...ale vždycky, když mě přepadne myšlenka, že nic tak krásnýho nikdy nezažiju, snažím se jí hned zahnat, prostě si v duchu vynadám a snažím se myslet na něco hezčího, nebo třeba i na to, jaké to bude, až mi jednou doktorka oznámí, že jsem těhotná...nevím sice jak dlouho se už snažíš, ale jestli jsem to správně pochopila podle jednoho z posledních příspěvků, nedávno jsi měla první ms po léčbě, takže tady určitě ta šance je 😉 naopak, myslím, že během prvních pár měsíců se to určitě povede!!!!! důležité je tomu hlavně VĚŘIT!!!!! je možné, že tenhle můj dlouhý monolog, je úplně k ničemu, jen jsem chtěla abys věděla, že vždycky jsou okolo tebe lidi, ať už známí nebo neznámí, kterým se můžeš svěřit a kteří se tě pokusí dostat z té mizerné nálady 😉 přeju hodně dobré nálady a hlavně optimismu 😵

dennca
6. led 2010

ahoj holky.
Prosím o radu - teď mě už asi 2měsíce bolí podbřišek - jakoby pod pupkem.Skoro celý měsíc.Je to bolest,
jako bych měla dostat ms.1den mám třeba pokoj a pak zase několik dní.Nejhorší je to když sedím a
nebo při chůzi.Nemůže to být také endometrioza???????Už jsem jednou otěhotněla 04/09,ale pak
potratila.Od té doby se nedaří otěhu.Prosím poraďte...

anit6
6. led 2010

veverka.dada-moc děkuji za to co jsi napsala. Sice slzička ukápla, ale je mi lépe. Někdy to prostě na mne přijde a pak zas je lépe. Je hrozné jak kolem nás je radost z nového života a my jenom čekáme a čekáme. Ta bezmoc je strašná... Tvá víra tě uzdraví, kéžby tomu tak bylo... Ještě jednou děkuji za slova útěchy.

dennca - myslím, že tak jenom nejde určit zda se jedná o endometriozu, já endometriozu mám, bolesti takové jak popisuješ občas také, ale ne až takové aby mě to bolelo při chůzi, je to spiš taková tupá bolest. Zda máš endometriozu urči pouze lékař po provedené laparoskopii. Kukni na stránky www.endometrioza.cz

olusenka
6. led 2010

Dennca: to by mohla být možná cysta, ale kdoví. Byla jsi u doktora? Raději si tam zajdi. Držím palce,ať to není nic vážného a ať to co nejdříve přestane. Znám to, hlavně když to déle trvá, je to nepříjemné.

luckamb
7. led 2010

Ahoj holky,
jdu vás pozdravit po dlouhé době a zeptat se jak pokračujete.
olusenka. co ty? Jak se vede?

veverka.dada
7. led 2010

anit: máš pravdu, bezmoc je snad ta nejhorší věc, kterou znám...taky mě dost často přepadá a přemýšlím o tom, že se to třeba nepovede...ale musíme být silné a dokud tu je ta naděje, a ta určitě je!, tak to nesmíme vzdávat 😉 vsadím se, že v blízké době si tu budem navzájem prohlížet svá alba s fotkama z utz a zakulacenými bříšky a diskutovat o ranních nevolnostech, vhodných jménech a tak podobně 😵

dennca: určitě bude nejrozumnější zajít k dr, jak píše anit a olusenka...příznaky jsou podle mě u každého trochu jiné a opravdu bolest může způsobovat spousta věcí...podle mě by to klidně mohl být jen zánět, nebo polyp, nebo ta cysta...držím palec 😉

w_h
7. led 2010

ahoj holky,
tak dodatecne hlasim, ze mame holcicku, je uzasna a v pondeli ji bude mesic
narodila se o kousek driv, protoze jsem upadla na ledovce, takze ta rana tomu napomohla, ale aspon jsme byly na vanoce a silvestra doma

do noveho roku vam vsem preju, at se co nejdriv zadari a mate doma spokojene mimco 🙂)

luckamb
7. led 2010

w_h: gratulace veliká, uživej si malou a hodně zdravíčka vám oběma

veverka.dada
7. led 2010

w-h: taky mooooc gratuluju 😉 😵 je hezké vidět, že i přes trápení s tou potvorou se to může podařit...už mi nějak neslouží paměť, ty jsi se léčila nějakými hormony nebo se ti to povedlo po operaci?

dennca
7. led 2010

Ahoj holky.
Díky moc za rady.Uvidíme, co z toho bude či nebude.
K dr. jdu v úterý.Když jsem byla asi před 3.měsíci,tak
u mě objevil malinkatej myom - tak jestli to má s tím
nějakou souvistlost????

A vy jste většinou měli cystu a endometriozu.
A měla jste některá myom????

olive
7. led 2010

Anit - holka zlata snad uz Ti je lepe. Nesel nam internet, tak se ozyvam az ted. Veverka to napsala moc pekne a musim s ni souhlasit. Nezbyva nam nez verit, ze to jednou vyjde. Neboj jsi na samem zacatku snazeni takze ta sance je, dulezite je to nevzdavat a bojovat.

Veverko - tak slava, aspon nemusis na laparku. Kdy zacinas s lecbou?

W- h - gratuluji ti k miminku.

Holky Luckamb tomu verila od sameho zacatku,ze ji to vyjde a taky ji to vyslo. Musime pozitivne myslet. Nekdy s tim pozitivnim myslenim mam, ale problem, bohuzel.

Dennca - urcite se obrat na lekare.

veverka.dada
7. led 2010

olive: tak ještě že net už funguje, páč jak vidíš, tak jsi nám tu chyběla 😉
já už vlastně teď beru nějaký ten hormon, který mi měl zastavit krvácení ale zároveń působí i na léčbu endometriozy...takže teď se musim domluvit s tim svým speciálním dr 🙂 jestli ho vysadím před hysteroskopií, dostanu ms a pak nasadí antiko.až s tou druhou ms...nebo vysadím po zákroku, dostanu ms a nasadí antiko...víc se mi líbí ta druhá varianta 🙂

holky chci se na něco zeptat...s jednou děsně nesnesitelnou ženskou v práci se pořád dohaduju o jedné věci a chtěla bych jí trošku utřít 😅 ale musím samozřejmě nejdřív získat jistotu, že mám pravdu...když nebudu mít ms celý ten půl rok a budu brát v kuse antiko., můžu i přes to nějakým způsobem otěhotnět??? díky za rady 😉

olive
7. led 2010

Veverko - myslim si,ze otehotnet nemuzes. Jedine snad prvni mesic prvni dny kdy zacnes brat antiko. Jinak mas zastavenou funkci vajecniku, takze zadna ovulace. Gyndar mi rikal,ze kdyz zena bere antikoncepci, ze vajecniky jsou jak kdyz vyfouknute. Co tvrdi tva kolegyne? Vsadim se, ze muzes otehotnet.
Ja jsem po lecbe cekala prisernou MS a mela jsem ji velice slabou. Tak si myslim, ze to svedci o tom, ze nemas z ceho otehotnet.

Valim spat.

veverka.dada
8. led 2010

Olive: přesně tak, ona tvrdí, že je to možný...že když nemenstruuju na to nemá vliv...já si ale myslím, že je to pěkná blbost 😝 🙂 no taky jsem se tu s ní dohadovala ohledně ovulace...já jí říkám, že to je přeci jen v jednom dni v měsíci a ona na to prosim?ta přeci trvá asi 5 dní, takovým tim arogantním tonem...no tak jsem zasedla ke googlu a hledala, všude píšou definici ovulace jako okamžik kdy se uvolní vajíčko...no a to se mi zdá jako docela dlouhej okamžik 5 dní 🙂 podlemě si trošku plete pojmy s dojmy 😵 no jo, ale hlavně že tu mám veselo 😉 😀

luckamb
8. led 2010

olivie: přesně jak říkáš, já tomu prostě věřila a operace 22.10., MS po operaci 5.11. no a pak už jsem 4.12. našla na testíku //. HOlky vyjde vám to všem. Fakt nebojte se.

veverka.dada
8. led 2010

luckamb: takže krásný dárek k vánocům 🙂 fakt super!!! já tomu věřím stejně jako ty 😉 když člověk vidí, že to jde je hned ten svět růžovější!!! 😵

olive
8. led 2010

Veverko - takove lidi je nejlepe ignorovat, i kdyz je to nekdy tezke a cloveka to pekne vytoci.

Holky taky verim, ze mi to vyjde. Jen se proste nevim kdy. To bych uz to chtela asi moc 🙂 .

luckamb
8. led 2010

jj, taky jsem tu hltala každý příspěvek, kdy sem napsala nějaká holčina, že se po operaci zadařilo. Tak jsem si říkal, pomohlo to jinejm, pomůže i nám. Ale má pravdu olivie, taky jsem si říkala že vím že to vyjde jen nevím jeslti hned ten první měsíc nebo až ten druhý 🙂)))

beatris
8. led 2010

Zdravím všechny 🙂 Prosím o radu.Než vám zjistili, že máte tu endometriozu - tak jste měli ms normální?Já měla ms pořád ok - pořád tak 5dní.Až asi tři předchozí cykly pouze 3dny.A teď ten poslední cyklus zase 7dní.Ale jinak žádné příznaky nemám.Pouze malilinkatej myomek mě našli,ale ten má asi 3mm.A bříško bolí jen občas.
Vy jste měli nějaké příznaky?Díky moc za rady.A všem brzké // 🙂

olive
9. led 2010

Beatris - me na endometriozu prisli kvuli neschopnosti pocit mimi. Vse ostatni jsem mela ok a mimi stale neprichazelo. Cyklus jsem mivala 28 - 35dni bez nejakych zvlastnich bolesti. Po laparce a po lecbe mi mrcha prisla presne a bolesti jsem nemela zadne. Hela cyklus muzes mit rozhozeny i proto, ze jsi nekde prochladla.