Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

zazy
23. únor 2010

Ahojky děvčata.Jak jsem si Vás tu pročítala,tak jsem říkala,že sem taky písnu.Já mám endom už od 26.Je mi 32 a už mám za sebou jednu laparotomii a 2 laparoskopie,ta poslední proběhla ted v říjnu,bohužel dopadla špatně,museli mi být odebrány oba vejcovody.Takže jediné východisko u mě je IVF,které jsem ted absolovovala,bohužel s emi dnes objevila MS,takže neuspěšně,takže půjdeme do dalšího.Doufám že jsem Vás moc nevystrašila,neměla jsem to v úmyslu,jen jsem si chtěla o to chtěla s někým kdo má také takové zkušenosti podělit.Jinak všem přeji hodně štestíčka.

olive
23. únor 2010

Zazy - udelala jsi dobre, ze jsi sem napsala. Je mi lito, ze ti Ivf nevyslo, ale neprestavej bojovat. Mas nejake mrazacky? Nebo musis podstoupit cele IVF?

Neboj me jsi nevystrasila, moc dobre vim ,ze ta endomrcha je opravdu zla, a clovek a ni musi bojovat.

Preji ti hodne stesti pri druhem pokusu.

zazy
23. únor 2010

Mražáčci nebyly měla jsem jen 3 oplodněná a dvě mi dali a to jedno by zamražení nezvládlo.Sice to ještě není potrvzené z krve,ale je to otázka času.Jak budemem moct,půjdem do druhého,ikdyž na ty injekce se moc netěším,ale coby jsme mi ženský pro mimčo neudělali.JInak moc děkuji

misanda
23. únor 2010

olive, tak to jsi jak já...mě taky furt tvrdila mudra jak jsem krásně zdravá a že je to jenom otázka času než otěhu a pak jsem šla na laparo a hrůza...

holky, dneska jsem volala na krev, tak to máme potvrzený, že negativní. každopádně zítra jdu hned ráno k mudře, tak uvidíme...

zazy, nebooooj, do dalšího boje můžeme jít spolu...já jsem teď taky čerstvě po neúspěšným IVF. můžu se zeptat jestli jsi měla dost vajíček???

zazy
23. únor 2010

Ahojky Misando,moc jsem jich neměla jen 3 oplodněná ,po OPU 8.Ještě není neúspěch potvrzen z krve a ani testem ale normálně krvácím,takže je to jasné.Mrazáčky jsme taky neměli,takže všechno znovu a co vy??Za jak dlouho se může jít znovu,nevíš?A kam chodíš??

olive
23. únor 2010

Zazy - injekce urcite zvladnes. U nas z nich mel strach manza, ktery si nic nepichal 🙂 .

Misando - tak zitra pisni, co ti rekla mudra.

Jinak ja pri Ivf mela dost vajicek s minimalnima davkama hormonu, ale vsechy byly nekvalitni. Z 16 odebranych slo do finale 7. Z toho 2 mi pak dali pri ET. A 5 jsem mela zmrazenych tri prezily vsechny tri jsem si nechala dat. No a nic z toho.

zazy
24. únor 2010

Ahojky Olive:půjdeš zase do dalšího pokusu,já určitě.Řekli jsme si ale s přítelem,že půjdeme 3x a pokud se nezadaří tak si asi adoptujeme.Nemám na to abych to zkoušelo vícekrát.Tak snad se nám to konečně zadaří,nemyslíš.Jednou na nás to štěstí musí sednout

olive
24. únor 2010

Zazy - mam strach, ze budu muset jit do dalsiho pokusu. Tento mesic to jeste zkusime doma, a pokud nic tak volam gydarovi a uvidim co mi navrhne. Ja jsem si me prvni Ivf vymyslela ja, doktori se stale k nicemu nemeli, tak jsem se objednala do Caru. Naivne jsem si myslela, ze snad me nejak napred nejak vysetreni nebo budou hledat pricinu me neplodnosti. To je ani nenapadlo a hned jsem stimulovala. Takze ted uz jsem vice obezretna a dam na slova meho doktora. Snad me nezklame, mam v nem duveru. Pokud mi navrhne Ivf, tak do nej samozrejme pujdu.
Koncem brezna budu chytrejsi.

misanda
24. únor 2010

ahoj holky,

tak já sem dneska moc pozitiva asi nedonesu 😒 my máme teď měsíc snažení doma, fakt super!! pak bych měla měsíc brát antiko a pak měsíc zoladex a pak rozjet dlouhý protokol - opět...fakt se bojim, že se to celý bude opakovat. mezitím půjdeme ještě na genetiku. ale mudra mi říkala, že prostě s tou endometriozou je to naprd...že bude málo vajec a nebudou ani zas tak extra kvalitní ☹ ☹ ach jooo...já fakt už přemýšlím, že když ten druhý pokus nic, nebo max.třetí, tak si pak koupím jiný vajca a bude...a jednou to zkusím a když nic, tak adopce...já na to taky nemám...zvlášť na ten zoladex...ta představa mě ničí úplně totálka...

misanda
24. únor 2010

zazy, tak ale osm vajec je super, já měla jenom tři a ještě nezralá, i když to byly skoro 25mm krávy 🙄

olive
24. únor 2010

Misando - tak treba se vam zadari i pri domacim snazeni. Pravdepodobnost je vysoka, jsi po Ivf, telo je ted nadopovano hormony. Takze urcite nehaz flintu do zita. Nebudes si merit BT aby jsi si pohlidala ovulku?
Jinak se ti nedivim, ze nejsi nadsena z dalsiho zoladexu, ale co nadelas, kdyz to musi byt, jinak by ta endomrcha radila jak se ji zachce. Hele treba druhy pokus budes mit vice vajicek, nikde neni psano, ze se to musi opakovat. Ja bych volila darcostvi vajicek asi az po tretim pokusu.

Zazy - vetsinou do dalsi stimulky se chodi po trech MS.

misanda
24. únor 2010

olive, děkuji 😔 mě se právě doma snažit nechce...celý jsme si to tim trapnym zkažením zkopali...jak se hlídala teplota, ovule,nařízenej sex...proto je to pro mě jak kdybych šla na porážku...
no, budu doufat, že se mi endo nerozjede za ty dva měsíce, fakt se docela bojim ☹

holky, nevíte něco o tom, že při endošce by se měly používat při MS jenom vložky???

olive
24. únor 2010

Misando - to mas pravdu, ze je to des se hlidat kdy je ovulace tak rychle sup a ono se ti vlastne ani nechce. Neni nad to kdyz to jde samo, ale bohuzel v nasem pripade to neni mozne.
Ja pouzivam vlozky i tampony a nic takoveho, ze by se meli pouzivat jen vlozky jsem neslysela. Tobe to nekdo rekl, nebo jak jsi na to prisla?

misanda
24. únor 2010

olive, no, já jsem to někde četla, takže co jsem měla naposledy MS jsem si dávala jenom vložky a to co ze mě šlo...to jsem čuměla...tohle ze mě s tamponem nejde 😕 tak nevim..proto jsem se zeptala..jinak dneska jsem to dostala a mám zase vložku...já se horzně těch špuntů a všeho už bojim 😖

já se na teplotu asi vyprdnu...uvidíme...stejně si myslím, že když to nevyšlo dva roky, nevyjde to ani teď...hlavně ať se mi nerozjede endo-mrcha a budu spokojená...

zazy
24. únor 2010

Nechci někomu něco vyvracet,ale mě přímo doktorka řekla,že bych tampony pužívat neměla,ale je to každého věc,navíc mám výhodu,tampony moc nemusím

misanda
24. únor 2010

zazy : já si taky myslim, že tampony nic moc dobrýho nejsou...přece jenom se špuntuješ a prostě ta sliznice se o to vrací víc zpátky do těla...si myslm teda...já zkoušela i kalicha a to teda byl děs totální...

olive
24. únor 2010

Vsak ja to s tema tamponamam nejak neprehanim, od listopadu jsem je nepouzila ani jednou.

misanda
26. únor 2010

holky, tady je mrtvooooo 🙂

zazy
26. únor 2010

To teda

misanda
26. únor 2010

zazy : jak se máš? 🙂

zazy
26. únor 2010

Jde to v mezích normy.Dnes jsem si dělala test,takže jen jedna tak plánujeme druhý pokus,doufám,že ten výjde.A jak ty,?

olive
26. únor 2010

Holky to teda jo, ze je tady mrtvo.

veverka.dada
27. únor 2010

Ahoooj...to máte pravdu, že je tu mrtvo...to bude asi tim, že veverka měla trochu shon a nedávala sem svoje nekonečný množství dotazů 😀 😝 tak hned mě zas jeden napadá...nevíte jak dlouho po poslední injekci by měla přijít ms? na stránkách endometrioza.cézet jsem četla v dotazech snad až 120 dnů...ale to měla ta ženská sedm injekcí a já mám jen čtyři....má to množství na to nějakej vliv?
ptám se proto, že kdybych to měla dostat pravidelně, okolo těch 28 dnů po poslední injekci, tak bych ve svůj svatební den pravděpodobně měla ms a to se mi vůůůůůůbec nelíbí 😒

veverka.dada
27. únor 2010

olive: kéž by to v tom posledním měsíci snaženíčka vyšlo!!!!! 🙂 já ti rozhodně držím palečky 😉 ale kdyby, tak určitě šup šup k dr. aby se ti ještě nakonec znovu nerozjela ta potvora...a rozhodně pak dej vědět, co ti dr. řekl/a!!! 😉 😵

misanda, zazy: holky, přeju hodně štěstí a hlavně pevné nervíky do druhého pokusu 😉 doufám, že narozdíl ode mě, máte rádi čokoládu, páč ta teď určitě není od věci 😵

olive
27. únor 2010

Veverko - ahoj, s injekcemi zkusenosti nemam Misanda Ti urcite poradi. No to by bylo teda pekne blbe kdyby jsi mela mit MS ve statebni den. Kolikateho se vdavas?

Vcera jsem mela opet prisernou migrenu a predevcirem take, musela jsem si vzit ibalgin jinak bych nemohla vubec fungovat.
Dekuji Ti za drzeni palcu, ale myslim, ze z toho opet nic nebude, uz jsem s tim jaksi smirena, ze budu muset jit na IVF.
Urcite pak dam vedet co mi rekl dr.

Jinak ja mam tak strasne uhry, ze si pripadam jako pubertacka.

A co se tyce mlsani tak ja jsem bramburkova, ale i cokoladou nepohrdnu 🙂 .

veverka.dada
27. únor 2010

vdávám se 19.6. 🙂 a už teď se nemůžu dočkat 😵 kdyby to bylo přesně těch 28 dní, tak by to snad před svatbou zrovna skončilo...ale znáš to, jako naschvál se to o chvilku zpozdí, navíc to bude dlouhý a co potom...já mám na tyhel věci kliku...byli jsme 4 krát na dovolený a pokaždý jsem těsně před tim dostala ms
😵
já měla migrenu dneska ráno...vzbudila mě...ale naštěstí ibalgin brzy zabral...to bude asi tim jak se furt střídá to počasí 😒 ale tys vlastně říkala, že žiješ někde v zahraničí, viď? kdepak?
jeee brambůrky já taky můžu a ještě oříšky...ale co miluju nejvíc je masooooo 😀 a čokoládu si dám jednou za uherák a to třeba jen dvě kostičky 😵
hele mě se taky těžko smiřuje s myšlenkou, že by mě mohli poslat na ivf...nikdy mě nenapadlo, že by se mě taková věc mohla týkat...ale zase si říkám, ještě že takovýhle možnosti už dneska jsou a je šance, že se to povede 😉

olive
27. únor 2010

Hele tak to mas ted celkem fajn starosti, vybirani satu a vse kolem svatby. Kdyztak se na to zeptej doktora, mozna bych si na ten mesic vzalal antiko abych se pojistila, ze mrchu nedostanu.

Ziju v jizni italii, a tady se to pocasi taky pekne strida a pak to se mnou mava.

No ja psala i jednomu dr. co mam delat jestli se jeste pokouset a nebo jit na IVF a jednoznacne me doporucuje umele vzhledem k memu veku a zakerne endometrioze. Tohle je Cech. Uvidim co mi rekne Ital, oni tady si porizuji deti hodne pozde.

Zatim se vubec nezatezuj myslenkou, ze budes potrebovat IVF, jsi na samem zacatku a pokud prece jen to budes potrebovat tak zaplat panbuh zato.

veverka.dada
27. únor 2010

no to si piš 😵 mám starostí, že kolikrát ani nevím, kde mi hlava stojí, ale jsou to hezké starosti 😅
hele ať je to čech nebo ital, tak mu snad dojde, že s touhle nemocí by později mohlo taky znamenat pozdě...kdyby se ti měla znovu rozjet, tak to by bylo pěkně komplikovaný 😒 takže si říkám, lepší mimi s odbornou pomocí, než znovu endo 😉
no a kolikpak máte teď v itálii stupňů? 😵

misanda
27. únor 2010

ahoj holky, konečně nějakej rozjezd 😀

s tou MS veverko neporadim ☹ já měla tři injekce po sobě a pak jsem hned navázala na dlouhý protokol a teď jsem to teda dostala úplně normálně... 😖 jinak gratuluju ke svatbičce..už se těšíš cooo??? a červen je nejlepšííí, my taky měli v červnu a bylo to jak v pohádce..krásně, teploučko...parááádaaa...bratranec měl pak po nás v srpnu a to byl děs 😕

jinak já teda dostala MS v pátek před svatbou 😖 ale dalo se to..ono když pak chlastáš, tak tolik nekrvácíš..to mi řekla maminka, tak jsem bumbala a nekrvácela jsem skoro vůbec 😀 😀

zazy, tak to je mi líto, ale neboj, budeme bojovat spolu, chceš? 🙂 já tě v tom nenechám!!!!

tyyy jo, Olive, jižní itoška!!?? já ciiii takyyy!!!!! hned bych jela, aspoň na měsíc!!!! 😀 a jih itálie je paráááda...plánujeme jet autíkem někdy...letos asi ne...snad příští rok!!

holky, jinak já jsem si IVF tky nikdy k tělu nepouštěla...nějak jsem myslela, že se nás to netýká, ale to si asi řikaj všechny..nakonec jsem za něj fakt ráda a doufám, že nás dovede ke zdárnému konci...i když s těma vajcama je to fakt na pěst, no ☹ ☹ ☹

veverka.dada
27. únor 2010

misanda: děkuji...těšim se strašně 🙂 někdy mám pocit, že většinu dne strávím přemýšlením, plánováním a představami...ale naštěstí to utíká docela rychle, takže se brzo dočkám 🙂 jen se modlím abychom taky měli teploučko 😉
tak to s tou odpovědí budu fakt muset čekat až k dr. 😒 a jinak díky za tip s tím pitím 😀 ale zase musim dávat bacha abych pak neměla v albu fotky nevěsty ležící pod stolem 😵
jinak hodně štěstí do domácího snažení 😉 hlavně to nebrat jako, že to je snažení, zkusit se na to nesoustředit a jen si užívat ... 😵