Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

merrel
1. bře 2010

no vlastne jsem o endo vubec nevedela to az v caru ale u nas je problem ve spermiich ...jsou rychle ale maji spatny tvar a nejak nemuzou proniknout do vajicka..

misanda
1. bře 2010

merrel : takže máte ICSI? my taky...já mám protilátky na spermoše...ale tak u nás se to nemusí řešit lékama...když jdem na IVF.

snad nám to nějak dopadne no..

a kde jsou ostatní????

merrel
1. bře 2010

jj taky ICSI...
no uvidime jak to vsechno dopadne...ale snad pro nas vsechny snazilky dobre 😵

veverka.dada
1. bře 2010

teeeda....člověk si na chvilku odskočí pracovat a tady se to rozjede 😵

za pár dnů nás jdu taky objednat do caru...tak se modlim, aby ještě příteli nenašli nějakej zádrhel...snad ne 😉 ale postupem času zjišťuju, že je fakt moře možností, co by mohli být průšvih 😒

misanda
1. bře 2010

veverka : no musely jsme to probrat všechno 😀

hele, ono si asi nesmíš připouštět ty průšvihy...a jestli půjdete na IVF, tak je fuk, jestli budete mít dobrý spermoše nebo ne...aspon tak nějak si to musíš říkat. já se snažim sama sebe vždycky připravit na horší variantu...ale stejně jsem z toho pak ko ☹

veverka.dada
1. bře 2010

přesně...já jsem začla počítat s možností car už fakt docela brzo po zjištění endo....a stejně když mi to dr. řekl teď nedávno, že se tam mám jít objednat, tak jsem nebyla schopná slova...ale teď se na to snažím nemyslet...dělám jako že se nás to netýká a prostě se snažím jen zvládnout to období léčby...
řeknu ti ty návaly jsou docela síla 🙄 myslela jsem na tebe, když jsme seděli u nás doma s tchýní, ona přikrytá pod peřinou, jaká jí byla zima a já se chodila chladit na balkon do těch asi -8 stupňů 😀

misanda
1. bře 2010

veverko : to je mi líto, že máš taky návaly..je to děs...mě je z toho blbě jenom pomyslim, že si tim projdu zase, sice o měsíc míň, ale i tak to bude zase pro tělo stačit ☹ ☹ ☹

a na jak dlouho to ještě máš??? a co máš za lék???

veverka.dada
1. bře 2010

misanda: jmenuje se to dipherelin nebo jak se to píše...jednu jsem dostala a ještě mě čekají 3 injekce...
hele zatim se to dá ještě vydržet, jediný co mě prudí, že se většinou ráno probudim skrz naskrz mokrá potem a timpádem je mi hrozná zima...až tam půjdu teď 12.3. na další injekci, tak se zkusim zeptat na nějaký ty prášky proti tomu, páč počítám, že druhá injekce by mohla být horší...

misanda
1. bře 2010

veverka : jj, to je skoro stejný jako Zoladex...a jako to probuzení znám..já taky byla mokrá jak sviňa a ještě mě to v noci budilo ☹ ☹ v práci jsem si nemohla dát ani teplej čaj, pač jsem hned byla propocená až na kost!!! a jinak u mě byla nejhorší druhá injekce 😒

veverka.dada
2. bře 2010

jj...horkej čaj a horká sprcha...to mám vždycky pocit, že mi ten obličej snad uhoří 😲 jeeee anebo takový luxování? po tom rovnou mažu do sprchy 😵
takže říkáš, že jsem si ještě neužila dost? že s druhou injekcí bude větší legrace? 😵
a ty jsi na ten přechod brala nějaký ty prášky???

olive
2. bře 2010

Holky nesel nam inernet a ja se malem zblaznila.

ted nemam cas, ale vecer sem vlitnu a doctu vas.

berkana
2. bře 2010

Ahoj holky, tak jsem tu po delší době zase. Jsem měla mimo pc, trochu mě pozlobil a rozhodl se, že nebude komunikovat, ale už je to dobrý, tak jsem hned tu. Objevilo se tu mezitím dost příspěvků, ani jsem všechny nezvládla přečíst.

Tak jsem byla minulý týden na tom ultrazvuku, abychom zjistili, zda se ta cysta znovu utvoří když tam zůstal ten obal po tom, co praskla. Samozřejmě že už se zase plní, ale aby toho nebylo málo, tak se mi utvořila ještě na druhém vaječníku taky cysta a je 3centimetrová.....ach jo. Když jsem byla u dr, tak jsem mu hned řekla, že mě zase pobolívá při čůrání a samozřejmě, že mám zase zánět močových cest, takže během měsíce podruhé a zase antibiotika,dal mi silnější, aby se to vyléčilo pořádně a nevrátilo se mi to, v pátek mám jít na kontrolu s močí, ale měla bych dostat někdy teď měsíčky....nevím ještě přesně kdy, pač jsou teprve druhý po laparce, takže nevím, kolik mám počítat dní, jestli 28 či 32, pač jsem to posledního půlroku měla až po 32 dnech a předtím po 28. Tak uvidím, až se rozjede MS.....takže nevím, zda tam pudu, nebo až mi skončí.

Dneska jsem se objednávala do centra léčby endometriozy a jdu tam 19.4., což je ještě něco přes měsíc asi tak měsíc a půl. Tak jsem zvědavá, co mi tam řeknou a jak bude probíhat léčba......Pač mi můj dr. řekl, že mě to budou muset prvně rozpustit, jak to mám slepené lékami, pak pudu na operaci, aby mi to odstranili, jelikož bych s tou mrchou endom. nemohla otěhotnět ani přes IVF a kdyby se to náhodou povedlo tak, že bych o to přišla....nádherné vyhlídky. No tak uvidím, jak to bude.

holky držím vám palce, ať to přečkáte dobře....aby se vám to zlepšilo a neměly jste takové problémy....

jinak my se o mimčo snažíme už skoro 3 roky, to bude v létě....letí to strašně rychle.

anit6
2. bře 2010

Olive-moc zdravím!!!! Tak zítra je den D! Jsem z toho pěkně nervozní co mi zjistí. Celý týden jsem pátrala kde to vlastně v té Praze je, a jak pojedem a v kolik tam budem a co tam!!! No hrůza. Nakonec jedeme autem a bude to asi nejlepší.Vyjiždíme ve 3 ráno což bude docela kruté, protože já strašně ráda spim a v poslední době i jím... 😀 ! Hlavně abychom tam dobře dojeli a pak i výsledky byly dobré. Tak trošku jsem pročetla všechny příspěvky a ani jsem nic nepsala,protože bych se docela opakovala. Myslím, že každá z nás si podobnobnou situaci prošla a tak i já vím jak je nepříjemné poslouchat ty řeči kolem a něco někomu vysvětlovat. Docela mě to už nebaví a tak se snažím nikomu nic neříkat. Jinak když půjdem na IVF,tak též nikomu nic neřeknu ani vlastní mamce, protože ta to roznese po celém městě a pak se všichni ptají a utěšují a já už ani o to nestojím. A další věc pak rady mamky co můžu a co ne a hlavně nemít nervy.... 😒 . Jinak jsem též moc ráda, že tady holky jste, aspoň nemám pocit, že jsem na tom světě s endoškou sama, nikoho kolem neznám co by měl stejný problém a tak vše nosím v sobě a není to zrovna ideální. Takže všechny mooooc zdravím, držte mi zítra palečky a já pak napíšu jak to probíhalo no a posléze výsledky z té imunologie...
Jinak začínám se rozhodovat zda nejit opět na laparo,protože mě docela pobolívá břicho a bolí mě bederní páteř, spiš tak píchá, takže se to svinstvo asi pořádně rozjelo. 9.3 jedem do centra IVF a budu se muset poradit s doktorkou jak postupovat,ale myslím,že mě to nemine a to nemluvím, že mám ve vaječnících endometriomy.... No nemáme to jednoduché... tak všechny moc zdravím a dobrou 😉 a hlavně hlavu vzhůru,bude lépe....snad 😖

zazy
2. bře 2010

Berkana:tak endometrioza je hrozná pořád se vrací a nikdy pořádně nevyléčí.Ale to že ti řekl doktor,že stím neotěhotníš nebo o to příjdeš není pravda.Mám kámošku která měla více štěstí než já.Mě se sice ted první IVF nepovedlo,ale ta kamarádka otěhotněla s endometriozou,kdy měla jeden vaječník úplně zdeformovaný a ten druhý poloviční a přesto otěhotněla dvakrát a přirozeně.To je prostě u každého jinak.Takže takový ty kecy a strašení mě vytáčej,zbytečně nás stresují.Však ono se nám to jednou zadaří.

olive
2. bře 2010

tak jsem vas konecne docetla. Vy jste se ,ale rozjely a to je jenom dobre.

Anit - na zitra drzim palce, mate takovy nuceny vylet do prahy hlavne at vse dobre dopadne.

taky ze srdce nesnasim zastrasovani od doktoru, ale zaroven mi vadi kdyz to zlehcuji. Pred tim jsem mela doktory ktreri lautr nic nedelali a nemeli zajem se zabyvat tim proc nemuzu otehotnet. Uz se nemuzu dockat az dostanu mrchu a muzu zavolat gyndarovi, to jsem hrozne zvedava co mi rekne.

misanda
3. bře 2010

veveruš, no uvidíš, na každýho to působí jinak..já byla hotová s tou druhou injekcí a skoro jsem klečela u mudry, že třetí už neci 😀 😀 a luxování atd...to jsem měla naprosto stejně 😀 😝

Berkana : to je mi líto ☹ to mi ani neřikej..mám tu cystu taky ☹ ale mudra řikala, že to snad bude v phodě, pač jsem po léčbě, ale stejně se bojim a to moc ☹ ☹ a kde je to centrum léčby endo????

Anit, moc na tebe myslim a hned písni až budeš moc!!!!!! jsem zvědavá !!!!

jinak holky, mě mudra říkala, že s endo je každý cyklus jiný a neznamená,že když jeden cyklus je špatné vajíčko (nebo vajíčka u IVF), že se to musí automaticky druhý cyklus opakovat. že prý v tom je endo nepředvídatelná...

paja23
3. bře 2010

Ahoj děvčátka, tak jsem si přečetla část kousek diskuze a je mi z toho smutno. Nestihla to pročíst celé, ale je tu nekdo komu se při IVF a endomrše povedlo miminko?

Mě ji zjistili v roce 2008 a to až po změně gynekologa až jsem bolestí nemohla skoro chodit. A to jsem se jim v nemocnici skoro musela vnutit jako akutní případ. Zjistili endomrchu čvrtého stupně, cystu jsme měla snad 7cm.
Pak injekce Gnrh analogu, cysta udělala opět. Takže následovala další laparka. Po třech měsících antikoncepce jsme se začali snažit přirozeně, samo, že neúspěšně. Už po těch třech mesících zase začali bolesti a růst cysta, tak mě doktor posílal na další laparku a snad i injekce. Tak jsem zkoušela hledat jiné možnosti a v soukromém caru mi doporučili zkusit rovnou ivf. Prý další laparky a brzo po sobě, to jen zhoršují-větší počet srůstů a bolest.

Tak začínám se stimulací.........

Držím všem palce, ať se mimnka zadaří. S tím, že bude endomrcha celý život jsem se už smířila, ale mimčo vzdát nechci.

misanda
3. bře 2010

ahoj paji, já myslím, že je hodně holčin, kterým se to povedlo 🙂

takže jsi už byla na třech laparo? ach jo ☹ ☹ život je fakt svině ☹

čím stimuluješ???

olive
3. bře 2010

Misando - ja si myslim, ze kazdy pokus je jiny. Preji ti aby jsi byla dobra nosnice. Hele mas horm. profil FSH? I dle toho se da zjistit v jakem stavu mas vajecniky.

Paji - sance urcite je na otehotneni po Ivf. Kazda to mame jine, nekomu se podari prirozene a nekdo hold musi zkouset Ivfka nez se mu zadari. Takze drzim palce aby tento pokus byl uspesny.

Holky centrum na lecbu endometriozy je v Praze u Apolinare, o jinem centru nevim.

Ja uz se taky strachuju co mi tam dr. najde 😕 .

Holky nadeji na mimco urcite nevzdavejte, i kdyz nekdy je to opravdu psycho.

misanda
3. bře 2010

olive, mudra mi nechala před IVF odebírat krev ale nic nevim...jenom vim, že říkala, že mi endo sežrala nějakou tkáň na vaječnících, takže nikdy už nebudu super kvočna ☹

Olive a kdy jdeš ty na kontrolu???

a jak máte na jihu??? ve zprávách říkali, že už tam máte dvacítky...??? 😕

olive
3. bře 2010

Misando - ano, mame krasne pocasi a proto jsem porad nekde v eteru.
Cekam na mrchu ktera by se mela objevit cca za 14 dni a pak hura k dr.
Zkus se mudr na to zeptat, jaky jsi mela ten fsh. Nechapu proc to tak strasne taji. Tady ja mam vsechny odbery u sebe takze to muzu studovat i kdyz je mi to prd platne, ale aspon vim na cem jsem.

misanda
3. bře 2010

Olive, tak to máš super, já to mám všechno založený v kartě, takže prd vim...ale zase doufám, že mudra ví, co dělá...mno...nic jinýho mi ani nezbývál.

olive, to se máš...jela bych hned na jih...a dala si pořádnou italskou baštu 😵 😵 😵

paja23
3. bře 2010

Misando, nene jen na dvou, ta třetí mi hrozila, ale zvolila jsem ivf. Snad se zadaří a endomrcha neporoste moc rychle, abych už žádnou laparku prodělat nemusela.

Jo život je svině🙂 Ale pořád si říkám, jsou horší nemoci než endom., něco vydržíme ne🙂 Hlavně, aby byly ta mimi🙂

Hele jsem v tom děvče ještě nezkušené....10.3 začínám píchat decapeptyl a dle vývoje přijde meriodal. Tak stimulka je až do počátku meriodalu??

olive, díky za podporu. Centrum-nebo na webu to tak alespoň nazývají-mají i v Brně na Obilnáku.

olive
3. bře 2010

Misando - to je jasne, ze tomu mudra rozumi, jinak by nebyla mudra 🙂 .

Vidis ty mas chute na italska jidla, a ja zase na ceske, takove knedlo, vepro zelo s vychlazenym pivem bych si dala hned.

Paji - diky za info.
Kam chodis do Caru?

paja23
3. bře 2010

olive-do Heliosu. A ty?

olive
3. bře 2010

Paji - ted do zadneho, ziji v zahranici a tady je to trochu jine. Ted cekam na mrchu a pak budu volat dr. co se mnou bude delat. Uz mam z toho hruzu, protoze vim , ze ve statnich nemocnicich kde delaji IVF jsou strasne dlouhe cekaci lhuty. Na soukromou kliniku nemam penize. Jinak me prvni Ivf jsem podstoupila na Unice v Brne.

misanda
3. bře 2010

olive, no tak já bych si dala pořádný gnochi 🙂 ty miluju ze všeho nejvíc...třeba pizzu nemusim vůbec, ale to ostatní milujuuuuu!!! 🙂

olive a druhý IVF teda budeš podstupovat u vás????

veverka.dada
3. bře 2010

teeeda...vy zase jedete 😵 je tu tolik nových příspěvků, že ani nevím, co mám psát 😀

misando: brala jsi nějaké ty pilulky na potlačení těch příznaků přechodu??? jestli jo, pomáhaly? já jen abych do sebe necpala něco, co by třeba ani nemělo význam....

jinak holky, já mám nějakou střevní virozu a živím se suchýma rohlíkama max. s kuřecí šunkou 😒 takže gnochi by vážně bodli!!! a vepřo knedlo zelo tuplem :D jeeeeee já mám ale hlad 😀

olive
3. bře 2010

Misando - tak si predstav, ze dnes jsem ty gnocchi delala na obed.

Chtela bych to Ivfko zkusit tady, ale opravdu zalezi jak se domluvim s doktorem a dle toho se zaridim.

Veverko - chudino tak, to ti teda nezavidim. Hlavne se at se rychle uzdravis.

Anit uz ma urcite po vsem a je doma unavena z cesty do prahy, a ma recht praha - ostrava je teda maso.

misanda
3. bře 2010

veverka : ne-e, nebrala jsem nic, ani nevim, že něco takovýho existuje 😅

Olive, a s čím jste je měli? mňáááááááááám!!!! 🙂