Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

olive
10. bře 2010

Misando - kez bych mela jeden pupinek ja jem poseta cela jako kdybych mela plane nestovice 🙂 .

Ano,mas pravdu, ze by meli tahle vysetreni delat automaticky. Bohuzel nevim jak to tady chodi tak se radsi na to informuji od vas a pekne to navrhnu doktorovi. Kazdopadne bez techto vysetreni do Ivf nepujdu.

Nakupy a hrabani se ve zbozi je vylozene zenska zalezitost a to ja si nenecham zkazit vzdy jedu s nejakou kamoskou. Ja zase nesnasim fotbal jsem nanej vylozene alergicka takze ten muj ma smulu kdyz je zapas tak se klidim. Vzdy se divi proc se nemuzu s nim divat.

misanda
10. bře 2010

Olive, mě na to hrozně pomohly bylinky a teď používám kosmetiku Mary Kay a ta je fakt na tyhle problémy naprosto vynikající. Já měla pupínků jak na seto, hlavně na lícních kostech...to byla hrůůůza, furt jsem si na to plácala vlasy, aby to nikdo neviděl ☹

Jinak ani u nás ty vyšetření automaticky nedělají, znám holčinu, který udělali genetiku snad až po třetím ,nebo čtvrtém pokusu a přišli jí na mutaci... ☹ já bych si taky dupla...do druhého IVF bych bez všeho tohle taky nešla...

Hele, tak to jsi chudák s fotbalem 😀 ten můj takhle díkybohu založenej neni! On se radši kouká v telce na Ulici a Ordinaci v růžový zahradě 😀 😀 😀

Ale jinak hrabání v hadříkách taky milujuuuu, mooocc!!! 🙂

berkana
10. bře 2010

Ahoj holky!

misanda: se nedivím, že si nemohl vzpomenout na strýce, to můj přítel by si asi taky nemohl vzpomenout, kdyby to na něj takhle doktor vybalil 🙂 tak budu držert apalce aby byly vsledky dobré. Skrz tu ovu a vajíčka, tak taky držíme pěstičky, mě taky dneska bolí břicho jak nevím co, ale to tím, že mi začínají měsíčky a to vždycky ten první den je hrůza...

anit: to je škoda, že to nezjistili včas....no hlavně, když už teď víš co a jak, a že se toho vyvaruješ, aby se to stalo znovu, když máš ty prášky na ředění krve. Takovýho manžela ti závidím, ten můj, přítel, tak akorát topinky a jinak se kuchyni vyhybám obloukem, jen dkyž je něco hotového a dobrého, tak to tam zajde🙂

jaký vyšetření je lepší udělat před IVF? jsem to nějak nepostřehla...... abych byla potom na vše připravená a mohla se připomenout, až to budu podstupovat vše 🙂

jo Ikeu taky miluju, mám to sice trochu z ruky, ale když jedu za mamkou, tak to jezdim autobusem přes Prahu, tak se tam občas skočím podívat a když jedem autem s přítelem, tak tam občas také zajedem, ale to ho musim přemlouvat, taky se mi tam líbí všechno a on jen kroutí hlavou jako manžel anit 😀

misanda
10. bře 2010

Ahoj „Berky“ 🙂

Holky, já jsem fakt asi vyjímka ze všech tady..mě endo prostě žádný bolesti nezpůsobuje...dřív mě bolelo dost břicho při MS, ale co nemám HA a co jsem „vykuchlá“ tak mě nebolí břuch skoro vůbec...fakt minimálně...

Jinak vyšetření před IVF určitě genetika a imunologie...

Jinak já mám Ikeu taky z ruky – 100km ☹ bohužel ☹

olive
10. bře 2010

Misando - ja pouzivam korektor od vichy mel by mit taky hojici ucinky, ale chtelo by to celou radu.

No ja nemam vylozene bolesti, ale jsem nafoukla a mam hrozne neprijemny pocit s prichodem MS mam pak klid.

Bekano - mas recht, ze uz se zajimas o vsechna vysetreni aspon budes pripravena celit doktorum a muzem jim do toho i mluvit. Ja pri prvnim pokuse byla jak smyslu zbavena a na vse jsem jim kyvla.

Holky ja myslim, ze Ikeu snad muze kazda, taky to tam mam rada a ted tam mam vyhlidle polstare do kuchyne otazkou zustava kdy si pro ne pojedu, mam to tay z ruky.

misanda
10. bře 2010

Olive, tak Vichy mi to naopak zhoršilo 😠 taky jsem měla takovou malou srágoru na to ☹ a v čas.test ho testovali a vyšel kvalitou stejně jako krém z Lidlu 🤐 🤐 🤐

Olive, to by mě zajímalo, jaká je vaše Ikea. My jezdíme občas i do Němec a tam je to teda levnější jak tady...o polský Ikee ani nemluvě 🤐

suvenyrka
10. bře 2010

Ahojky mam endometriozu a jsem po dvou laparkach a prirozene tehu do roka ,ale 12TT konec ZT.Pridam se ???? 😀

misanda
10. bře 2010

suvenyrka : vííítej!!!! tak vida, i přirozeně to jde. Byli jste i na imunu???

olive
10. bře 2010

Misando - to jsi ty zamlada? 🙂 .
No ja mam jen ten korektor, ale to me podrz takove znacce delaji delaji reklamu jak hrom je draha a potom kvalita na nic. Aspon vim, ze si zbytek rady nekoupim.

Ikea tady je taky levnejsi jak v Cr.

Suvenyrko - vitej mezi nas. Jak ted pokracujes?

misanda
11. bře 2010

brý den,

olive, jj, to je malá mišanda 😀 😀

jinak kosmetička mi říkala, že prej Vichy je na stejný úrovni jako Loreal, akorát je to drahý, pač si potřebujou zaplatit reklamu, nebo co...já neivm..já vyzkoušela víc věcí a fakt mě to zklamalo, takže už další nechci. ale tak záleží na tobě...třeba ti to fakt vyhovuje a pomáhá a pak bych to neřešila 😉

olive
11. bře 2010

Holky dobre rano,

Misando - no prave mam pocit, ze nic moc se nedeje. Hele a jake jsi pouzivala byliny? Jinak ta znacka Mary Kay neni asi taky levna zalezitost.

Dlouho jsem tady nevidela Veverku.

misanda
11. bře 2010

olive, byla to pupalka...fakt to po pár dnech začalo mizet a dokonce i jizvičky po akné...

a MAry KAy fakt nejlevnější není, používám čistící krém, tonikum, a krémíka no a tyhle tři věci stály 1500 k tomu mám dvakrát týdně masku, ta stála myslím 500,- a ještě dělají takový tyčinky když se udělá pupínek a tu taky chci, tak to bude asi taky darda ☹ jenomže to fakt jde poznat na tý pleti. ale určitě to chce kos.poradkyni...

paja23
11. bře 2010

ahojte, ozývám zase po delší době. Vždy jsem jen nakoukla co nového zlepšila náladu hláškami misandy🙂

Přepadl mě nějaký bacil, tak potím a je čásek napsat.

Mám 26 den cyklu a manža mi už úspěšně 3x píchl decapeptyl. Myslím, že měl větší nervy než já🙂

Ale genetiku ani imuno taky nemám, doktorka v Caru jen probrala nemoci v rodince a že genetiku nemusím. Tak jsem snad něco neprodrbala.

Včera mi volala kamoška, že se jim podařilo zase mimčo, 2-hé, po třech měsících zkoušení. To má někdo ale štěstí

olive
11. bře 2010

Misando - tu pupalku jsi pila nebo pouzivala jako tonikum?

Paji - ahoj, ted nejsem moc v obraze, ty stimulujes na sve druhe Ivf? Rychle se nam uzdrav at si fit pri stimulce. Tak to mas borca manzela ten muj by mi nic nepichl, jakmile vidi jehlu tak zdrha. Preji ti pohodovou stimulaci, hodne kvalitnich vajicek a brzske tehu.

Ja mam taky kamardku ktera druhy mesic snazeni pocala. No jo kdyz je clovek zdrav tak to jde samo.

misanda
11. bře 2010

Olive, já měla pupalku jako tabletky, takže tak 🙂

Paji, zalehnout a pořádně potit!!!

Paji, já myslím, že genetika je i o něčem jiném než jenom o nemocech v rodině...ty jsme taky probírali a pak doktor si tam kreslil stromeček 😀

a jinak kdybych mohla, tak vám jezdit všem ty injekce píchat 😀 tak ale nejlepší by bylo, kdyby si mě Olive najala na 14dní na píchačku 😀 a vařila mi u toho gnočíčky 😀

veverka.dada
11. bře 2010

přeji krásné dopoledne 🙂
olive, tobě se po mě zastesklo? 😀 já jsem tady téměř pořád, několikrát denně, ale vždycky stihnu jen dočíst nové příspěvky, ale odepsat už ne 😒 jak se blíží svatba a já pořád něco zařizuju a vymýšlím, tak mám pocit, že mám času čím dál míň...
jinak holky u mě je to s kosmetikou tak, že kovařova kobyla chodí věčně bosa...maminku mám kosmetičku, ale nikdy jsem u ní nebyla...a jediná kosmetika kterou pravidelně používám je řasenka, jelení lůj a mýdlo s vodou, když se náhodou nalíčím i trošku víc 😀 v tomhle směru jsem se asi měla narodit jako chlap 😀

zítra si jdu konečně pro druhou injekci a tak jsem si hned zavolala kvůli recptu na ty léky na "přechod", páč už mi dochází deodorant i pyžama 😀 ale na druhou stranu mi to bude trochu líto, páč mi vždycky byla doma děsná zima a muselo se kvůli mě hrozně topit...a teď stačí aby mě přítel objal a já si připadám jak v sauně 😀

veverka.dada
11. bře 2010

jooooo, mimochodem....velmi roztomilá misanda 😵

olive
11. bře 2010

Misando - ja bych to brala, a neboj gnocchu by jsi se prejedla tak, ze do konce zivota uz by jsi je nechtela ani videt.

Veverko - to vis, ze jsi mi chybela, ale mi jasne, ze mas litani. Ty brdo porad tak hycujes, to je des. Snad ti ty leky zaberou a budes mit klid. Jinak ja jsem taky desna zmrzlina.

veverka.dada
11. bře 2010

olive, tak ti přemýšlím, na co by sis mohla najmout mě...páč já bych se taky ráda přejedla 😀
taky doufám, že zaberou...protože tohle je děs...ale zase jsem strašně ráda, že to nijak zatím neovlivňuje naládu...narozdíl od těch prášků, co jsem brala předtím jsem teď úplně v pohodě 😵

misanda
11. bře 2010

veveruš, a uka mišandě šatyyy!!!prosííííím!!!

jinak o ty léky si taky zkusím říct, uvidíme co mi na to mudra poví....

veverka.dada
11. bře 2010

misnado, určitě to zkus...páč jestli to fakt pomáhá, tak je to super záležitost 🙂
jako myslíš svatební? tak těch mám zatim jen nakreslenej obrázek...páč se teprve šijou 😵

paja23
11. bře 2010

Olive: prave, že stimuluji na prvni IVF. Tak pro mě vše nové

no manžela mám borce🙂 Si děláma srandu, že se přece jen podílí nějak na té výrobě miminka🙂 Ale jste šikulky, li jste si to píchali samotné....nevím co budu dělat až nebude doma. asi zavolám Misandu a postavím na gnočiky 😀

paja23
11. bře 2010

veverka: ať máš ty injekce brzy za sebou a hlavně ať pomohou!!! Já měla návaly taky a docely výkyvy nálad, ale hlavně když topotrápí endomrchu 😉

misanda
11. bře 2010

paji a jak dlouho jsi byla v přechodu ty???

a jinak já teda přijedu, když k tomu navrch přihodíš ještě čokoládku, tak jsem tam 😀 a neboj, za chvíli budeš mít po stimulce, ani nebudeš vědět proč jak a kde a kdy 😉

paja23
11. bře 2010

misando: byla jsem 3měsíce.Je to fakt zajímavé mít přechod současně s vlastní mamčou🙂

Sakva se mi to píchání injekcí prodražuje, dobře tak ještě čokošku navrch🙂

misanda
11. bře 2010

paji 😀 já byla taky tři měsíce 😀 a děs děs 🙂 taky jsem to měla s jedním členem rodiny 😀

veverka.dada
11. bře 2010

pájo, to je pravda, kéž by jí to zlikvidovalo, potvoru 😵 jsem docela zvědavá, jestli s tou druhou injekcí už zmizí ty bolesti...to by docela bodlo 😵
já mám taky přechod spolu s mamkou...docela legrace, jak to spolu rozebíráme 😀

anit6
11. bře 2010

Ahoj holky, tady to teda fičí.. 😀 teď mi trvá delší dobu než to tady všechno pročtu... 😀 . Co se týče těch všech vyšetření před IVF, tak problém je asi v tom, že tak doopravdy ani nevíte na co všechno vám tu krev berou. Pravda je taková, že aby byla všechna vyšetření a my si mohly pohlídat co je třeba, tak bychom musely být asi doktorky. Obyčejný člověk nemá úplný přehled co je dobré mít a co ne. A protože víme jak to chodí a jaký je IVF busines, tak nemůžem spolehat na to, že nám hned udělají všechno. Spoleháme na to, že nám chtějí pomoct ale ne vždy asi tomu tak je. A můžu říct, že když se mě v Praze ptali jeké testy mi dělali tak jsem přesně nevěděla a to ani nemluvím když se vás zeptají na to latinský... 😀. Jinak injekce mě docela bavily, sice začátky byly těžké ale pak mě ta domácí laboratoř bavila až moc. První injekce byla suprova, to jsem měla po břiše samé tečky a nebyla jsem si jistá jestli jsem si vlastně něco píchla... 😀.
Kosmetiku miluji a proto se divím veverce, že na kosmetiku nechodí, já bych tam ležela denně.... 😎

paja23
11. bře 2010

veverka: to je mi líto, že máš bolesti, dobře je znám. Ale po laparce přešly, tak při injekcích myslím už žádné velké nebyly. Až zase teď v posledních měsících, když nic neberu. Ale připadá mi, zahájení stimulaje je docela umírnilo.

Nepíchal jste si někdo taky ten decapeptyl, připadám si po něm taková nabušená🙂 jako po silné dávce kofeinu

anit - uplně souhlasím, já si před ivf procházela diskuze a spíše jsem narážela na to, že chtějí Cary vytřískat co nejvíce peněz a tak doporučují i věci co člověk nepotřebuje. Tak jsem byla příjemně překvapená když mi doktorka řekla, že tu genetiku nemusím a že mi stačí i ten merional bez doplatku.
Nic už se vezu, nějak to dopadne.

Domácí laboratoř...to je dobrý, už jen ty zkumavky, abychom si to i samotné namíchaly🙂)

misanda
11. bře 2010

holky, mě zase přijde, že CARy třískaj prachy a honem honem na IVF...bez ostatních vyšetření...nevim no...třeba imuno a genetika mi přijdou docela vhodný k IVF. ale tak záleží...já bych si prostě dupla...zase chápu, že se to většinou dělá až po nepovedeném IVF, ale nechápu CARy, které to neudělají ani když se nepovede napodruhý... 😨