Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

luccii
4. dub 2008

grej to mi povidej...

kay
4. dub 2008

luci, to je teda divný, že Ti neposlali na hisotlku i nějaký vzorek z těch teček..

ty rady jsem taky slyšela hned na začátku zjištění cysty - endometriozy, v roce 2005... 😖 máme 2008 a jsme objednaní do CARu 🙂 ale je fakt, že se snažíme až po té operaci v 2006..

luccii
4. dub 2008

my se snazime od prosince 07
dam tomu 9 mesicu, pak se budeme snazit pres rok a kdyby nic, tak budu chtit, aby nas poslali na nejaka vysetreni... nechci cekat do triceti a pak slyset, ze uz je pozde 😔

septim
4. dub 2008

Ahoj holky ja vam napisi moji zkusenost. V cervnu 2007 mi zjistili endometriozu. Doporucili mi otehotnet. Dva mesice na to , jsem podstoupila prvni stimulaci odber a nasledny transfer. Bohuzel se to nepovedlo. Za dalsi tri mesice jsem prodelala dalsi stimulaci. A dnes uz jsem v 15 tydnu a cekame dvojcatka. Tak si myslim ze to umele smysl ma. grej:po odsati tech vajicek opravdu hodne pij a snaz se snist taky hodne bilkovin. Rikal mi to doktor po kazdem odsati.

luccii
4. dub 2008

septim a jak dlouho se vam pred IVF nedarilo? jinak moc moc blahopreju!!! 🙂 🙂 🙂 nadeje je vzdy! 🙂

kay
4. dub 2008

septim díky za naději.. jenže oni Tě nutí nejdřív otěhotnět přirozeně.. což se nám nedaří a ažbudeme vynervené, tak nás pošlou teprve do CARu 🙂

kvak63
4. dub 2008

Ahoj

luccii - ak by si neotehotnela do polroka, tak ja by som išla hned do CARu. Nečakala by som dlhšie. Mne endo našli v 2006 a isla som do CARu az po roku. Ja mam 34 aj ked sa na ten vek necitim, ale viem že mam malo času 😠 .Tim že ti našli tie tmave bodky, tak to maš endo 1stupen. Ja ho mam tiež. 😔

luccii
4. dub 2008

kay: vy to zatim zkousite prirozene? a jak dlouho?

kvak: to mi ani nerikej, ze mam endo... achjo... a vy jste se snazili jak dlouho, nez jsi sla do CARu?

septim
4. dub 2008

Ja mam strasne akcniho pritele. Nez mi prisli na endometriozu taj jsme se snazili asi 4 mesice. Pak mi ji pri operaci nasli A jedine co mi rekli ze by bylo najlepsi abych otehotnela, Ale ze muzeme mit s tim problemi, taky rikali ze to chce co nejdrive jinak ze se mi muze do roka udelat znova. Pritel ihned volal Do Arlety v Kostelci nad Orlici, to mu poradila jadna kamaradka a dali jsme si schuzku s doktorem. Ten mi udelal nejake krevni testy na hormony , ruzne stery a citolku. Pritelovi udelal spermiogram. To bylo koncem cervna. Asi necelej mesic po zjisteni endometriozi. V srpnu uz jsem pichala injekce. Mela jsou dlouhy stimulacni protokol, Tak jsem pred odberem pichala injekce dobre tri tydny. Tak mi jsme necekali vubec, proste rovnou jsme sli na to umele. Ja nemam rada nejake cekani, nejradsi resim veci hned kdyz to jde.

septim
4. dub 2008

jo a dekuji za blahoprani.

luccii
4. dub 2008

septim: takze jste se snazili stejne dlouho jako my, nez jsi se dozvedela o endo... a do CARu musi byt asi doporuceni, ze jo?

kvak63
4. dub 2008

Septim tak to gratulujem.
Možno keby som to neodkladala ten rok tak som mohla byť tiež tehu. ☹

Lucci - ENDO mi zistili 11/2006 a do CARU som išla 11/2007 na IVF sme isli až 5.2.2008. 5.2. sme už začli stimulovať.Ja som sa ani nie moc snažila ale skusali sme to len tak a dost intezivne na plodné dni.

septim
4. dub 2008

Ja nevim jestli tam musi bejt doporuceni. Ja ho nemela. Mela jsem sebou jen propousteci zpravu kde byla moje diagnoza. Nic vic po nas dotkor nechtel. ja jsem chodila do soukromeho sanatoria. Jestli chcete tak se podivejte na strany www.Arleta Kostelec nad Orlici.cz je tam strasne hodny doktor a ma vynikajici vysledky. Delal mi vsechna vysetreni s naslednou stimulaci,nevyhoda je ze tam jeste neprovadi odsati a zavedeni. Na to jsemmusela do Pronatalu v Praze s kterym spolupracuje.

luccii
4. dub 2008

septim: ja ale v propousteci zprave tu endo nemam 😒 tam mam jen napsano, ze mi vyndali slepak... o tom, ze mam na deloze cerny tecky a krecove zily, tam neni ani slovo...

kvak: a jak dlouho to IVF celkove trva?

kvak63
4. dub 2008

luccii- podla toho ci ti daju dlhy alebo kratky protokol aj som mala velmi kratky. 5.2. sme zacli stimulovat a 15.2. som bola na odbere, 18.2. som bola na vlozeni vajicok. 3.3. som bola na odbere krvi. Nepodarilo sa. Ostali mi 3 zmarazene vajicka. V maji idem na KET- to je vlozenie zmrnutich vajicok. Predtim bude priprava maternice a ta by mala byt bez pichanie inekcii.

luccii
4. dub 2008

a co ten test Ca125 z krve? nemam o nej zazadat? cetla jsem, ze ten endo zjistuje...

septim
4. dub 2008

Tak to nevim, ja mela ve zprave primo napsano ze mi byla odstranena loziska endometriozi. Kdyz jsem podstupovala stimulaci tak se mi na leve strane udelala mrcha znova. 😢

luccii
4. dub 2008

kvak: tak to moc preju, aby to v kvetnu vyslo!

septim: no ja nechapu, proc mi ty tecky neodstranili... 😒

kay
4. dub 2008

luci, my se nsažili víceméně dva měsíce po té operaci což je od ledna 07.. ale měla jsem furt nějaké problémy, až jsem musela začít cvičit mojžu v listopadu 2007, mezitím jsem brala 3měsíce HA a pak jsme zase stimulovali clostilbegytem.. Nic nevyšlo.. Takže jsem furt říkala, jak jsem silná, ale po té, co mi teď našli zase cystu, doufám, že jen po neprasklém folíku, tzn. v březnu 2007 tak jsem řekla, že chci už do CARu.. Mudr mi napsala lehký dopis, co jsme dělaly a tak.. Ale do CARu se můžeš objednat i bez doporučení.. My jdeme na první konzultaci v úterý. Jsem zvědavá, co nám řeknou.. ALe myslím, že nejspíš IVF.. ikdyž bych to chtěla zkusit nejdřív jen s IUI.. uvidíme..

holky všem vám moc držím pěsti, všechny víme jaké to je..

luccii
4. dub 2008

no tak to jsem taky zvedava, co vam reknou... hlavne aby se to uz nejak hejblo, vid?

kay
4. dub 2008

lucii, no to bych potřebovala už jako sůl, ikdyž myslím, že stejně musí udělat nějaké ty testy, takže se to hejbne až tak koncem května.. ale i tak.. aspoň budeme s někým mluvit a řekne nám, co se bude dít a tak.. 😝

septim
4. dub 2008

lucci:to nevim proc proc ti ji neodstranili. Lepsi je zeptat se primo doktoru aby ti to vysvetlily. Sami snad nejlepe vedi co delat.

kvak63
5. dub 2008

Luccii - dakujem 🙂 . Tebe tiez drzim palce. Hlavne nic neodkladaj. Chod sa este raz porozpravt s lekarom co ti robil prepustacu spravu. Mozno ze ti povie viac ako napisal. 😎

Kay - raz sa nam to musi podarit netreba to hlavne vzdavt. Drz sa. Hlavne sa neboj 😉

Babule hadam sa ta priroda uz umudri a nam sa to raz tiez podari 😀

luccii
5. dub 2008

septim: ja uz se tam nemuzu zeptat, protoze mi uz dali propousteci zpravu a v te ani o endometrioze a tech krecovych zilach na deloze neni zminka... az prijdu s timhle ke gynekolozce, ani mi nebude verit... zeptam se alespon ji, co mi radi... ale kdyz ji reknu: "Pani doktorko, mozna mam endometriozu, ale v nemocncici mi to nebyli schopni rict na 100 %.", tak se se mnou asi o tom moc bavit nebude... rekne urcite, ze se to bude resit, az kdyz se dlouho nebude darit a kdyz by byly bolesti... doufam aspon, ze me posle do tech lazni, jak rikala...

kay: kveten tu bude co by dup 🙂 jak rika kvak, hlavne to chce verit 🙂

kay
5. dub 2008

ahoj holky, no já doufám, že to uteče.. čím dál na to víc myslím, tak bych klidně hnedšla do IVF.. a nejlépe 2 děti najednou 🙂 ach jo..

lucii, být Tebou, tak jdu do CARu hned a nečekám až se vám nebude zase rok dařit.. a oni Ti řeknou že máš endom.. 🙂 ale uvidíš co Ti řekne Tvoje mudr.. záleží na tom, jestli je rozumná..

kvak, děkuju, ještě se nevzdávám, ale je to čím dál těžší..

luccii
5. dub 2008

kay: a podle ceho mi zjisti, zda mam endo? tim testem krve?

kay
5. dub 2008

lucii, bno to zjistí jen cytolokou, odeberou ti tu tkáň a dají ji do laborky.. to asi jinak nejde 🙂 ale v CARu se spíš bude předpiokládat,že ji máš a tím Ti budou tu léčbu přizpůsobovat.. Záleží na Tobě, jak dlouho se vydržíš ještě snažit přirozeně.. Ale pokud máš rozumnou doky, tak to s Tebou probere.. Myslím, že těch 9 měsíců snažení není až tak od věci, protože otěhotnět přirozeně můžeš i poři endometrioze.. Ale je škoda, že Ti to při té operaci nějak víc nevyšetřili.. Jenžeto už asi nevrátíš.. Já bych to probrala s doky a když by to něajk nerespektovala, objednala bych se na konzultaci do CARu.. uvidíš co Ti tam řeknou.. Ale myslím, že ti stejně doporučí se ještě snažit sama..

luccii
6. dub 2008

kay: jj presne jako ty to vidim i ja - nejakou dobu bychom to meli zkouset prirozene, je mi 26,5, tak snad mi jeste neujel vlak... ale vic nez 9 mesicu tomu nedam, protoze to uz bude rok neuspesnyho snazeni a k tomu pravdepodobna endo... poradim se s MUDr.
a jeste dotaz - je lepsi statni ci nestatni CAR? nekde jsem tu cetla, ze statni...

lucje
6. dub 2008

ahoj holky,
zrejme se k vam letos na podzim taky pripojim. Dneska ale pisu hlavne kvuli petici proti zpoplatneni IVF. Mozna uz jste to tu probiraly a podepisovaly, ale kdyby ne, tak mrknete sem(petice bude odeslana Ministerstvu zdravotnictvi):
http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detai... a pokud by to slo, rozsirte dale po Bereme se. Diky a Hezkou nedeli

lesnenka
6. dub 2008

Ahojky. TAk surfuju po netu a zjišťuji, že se k vám do tohoto tématu také hodím. V září jsem byla na laparce, při které mi zjistili endometriozu, kvůli které mi prý museli odebrat vaječník. nejdříve to prý vypadalo jako vodnatá cysta a než jsem se dostala na sál, tak se to o dost zvětšilo a dopadlo to jak to dopadlo. O mimi se pokoušíme už 2 roky.