Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

ifet
31. bře 2010

Veverko, neboj se nic...mě touhle metodou taky zjišťovali průchodnost vejcovodů a vůbec nic to není...zkratka toho vyšetření je HSG...pod rentgenem ti vstříknou kontrastní látku děložním čípkem a zjistí, jestli jsou průchodný...šíleně jsem se toho bála, ale fakt to nic není...ani mi nedali žádnou oblbovačku...tak že neboj...

olive
31. bře 2010

Misando - nevdavejto, jsi jeste zabec. Co bych mela rikat ja, skoro duchodoveho veku 😀 .
Me taky doktor strasi, dalsi laparkou kvuli vejcovodum, ona bohuzel ta svina endomrcha je velice rada ucpava. Rikal, ze rok je dost dlouha doba a uz se v mem telo mohlo stat cokoli. Takze ted po odberech se ukaze co dal. Pokud se ted vyhnu laparce tak pokud do zari neotehotnim uz me nemine 😠 . Musim verit v zazrak.

Veverko - tak vidis, co holcina to ma jine. Moc ti preji aby jsi to mela pohodove a urcite to takove bude, ty jsi nase kouzelnice.

veverka.dada
31. bře 2010

Misandooooooooo...koukej nechat smutnění a vzdávání se...ono to těm doktorům sice chvilku trvá, ale nakonec se jim to podaří!!! uvidíš 😉 nesmíš hlavně přestat věřit...já si vždycky vzpomenu na svojí mamku, která šla do nemocnice se zánětem mozkových blan...doktor řekl, že rozhodne následujících 24 hodin, jestli přežije...já se s ní pak o tom bavila a ona říkala, že ani na vteřinu prostě nepřestala věřit, že to dokáže!!! my sice musíme věřit déle než 24 hodin, ale taky to zvládnem!!!! takže nepropadej panice a už začni vybírat kočárek 😵

ifet, díky moc 🙂 je dobré slyšet tenhle názor na věc....člověku se pak lépe doufá, že u něj to taky bude probíhat dobře 😵

olive,jooojooo....kouzelnice 😀 jen aby mi ty velcovody záhadně nezmizely 😀 😝

misanda
31. bře 2010

Holky, vy jste prostě moje lásky největší....děkuju...člověku to zvedene náladu. Já mám asi ještě větší depku kvůli tomu utz prosě. Ale fakt si zase řikám že se to během pár měsíců zas tak posrat nemůže, když jsem po léčbě. No tak uvidíme. Jestli se ta cysta zvětší po dalším IVF, tak budu požadovat odstranění sama asi. A pak hned zoladex a žádný čekání a domácí snažení, který je u nás naprd.

Olive, ty máš rok od laparo, takže by jsi šla jakože na revizi, jo? no, já doufám a pevně věřím, že to do toho září dáš, bobe!!!

olive
31. bře 2010

Misando - pokud budu mit blbe vysledky tak to bude normalni operativni laparka a budou mi tu endomrchu davat pryc. Pokud dopadnou ok a ja do zari neotehotnim tak to bude kontrolni aby se podivali jak to ve me vypada, hlavne dr. kladl duraz na vejcovody. Mislim, ze koncem pristiho tydne uz budu vedet na cem jsem.
Jinak jsem taky hrozne zvedava na dalsi utz jestli se mi uz vajecniky vratily z dovolene.

Hele Misando, ze ze chces byt blazniva tak jako ja 😀 .

misanda
31. bře 2010

olive a to ti zjistí z krve??? 😨

berkana
31. bře 2010

misando: drž se, to zvládneš a ani se nenaděješ a bude mimčo🙂 i když třeba chvilku budeš čekat 🙂 já abych řekl pravdu, tk sjem byla celá špatná a stresovala jsem, a já když stresuju, tak přibýrám. v lednu po laparce, i když nedopadla dobře, ale dr mi řekl co a jak mě čeká, a co se dá dělat, tak jsem přestala stresovat a zhubla jsem od tý půlky ledna už 5 kilo a jsem ráda🙂 Držim ti palce, ať se ti zlepší nálada a všechno ti vyjde dobře 🙂

olive
31. bře 2010

Misando - ano z krve se da zjistit jestli se v tele uz neco deje. Odber se jmenuje CA 125 a pokud vyjde blbe tak s nejvetsi pravdepodobnosti je tam ta endomrcha. Na 100 procent ti to potvrdi jen laparka.

zazy
31. bře 2010

Ahojky holky tak já dneska byla na poslední kontrole a mám OPU v pátek.
Jinak jsem dneska měla smíšené pocity,protože na pravé mám 5 foliků,ale na té levé nevědí,jestli jsou tam folici nebo cysty,přes ty srůsty málo viditelné.Tak moc velká úroda není,no uvidíme v pátek.Tak doufám,že tam nějací bojovníčci budou,bojím bojím bojím.A pokud jsou to cysty,tak jsou na 90%endometriozní opět.Ta endoška je taková svina nenažraná,vážně.Skoda,že na to není nějaký lék,pořád se ludra bude vracet,ikdyž ji nikdo nezve
😲 😝 🙂

olive
1. dub 2010

Zazy - na patek drzim vse co mam a hlavne musis verit, ze to vyjde. Pamatuj, ze na otehotneni ti staci jeno vajicko a jedna spermie. Moc ti preji aby ti to vyslo.
Bohuzel, mas pravdu, ze endometrioza je hrozna svine.

Holky ja mam od vcerejska silenou migrenu 😠 , vzala jsem si dva ibalginy trosku mne to pomohlo, ale dnes uz jsem vstavala a hlava me boli jako strep.

veverka.dada
1. dub 2010

Misando, teď jsem se nějak asi ztratila...kvůli jakýmu utz máš depku??? ☹

Olive...já ti fakt držím všechny palečky ať ty odběry dopadnou dobře!!! a hned nám koukej dát vědět 😎

Berkano, to máš nějak obráceně ne? 😀 většinou člověk stresem zhubne a když je spokojenej, tak břibírá 😀

Zazy, i mezi malým množstvím bojovníčků se může najít jeden superhrdina, kterému se to povede levou zadní...takže ti přeju alespoň jednoho takového superhrdinu 😵

Holky, aby toho nebylo málo, tak po tom, co jsem vyléčila ten zánět, tak mi dělala dr. kontrolní cytologii a ještě nějaký testy...no a včera jsem se tam konečně dohrabala pro výsledky 😒 napadl mě nějaký zákeřný streptokok...toho jsem už párkrát měla, ale vždycky mi ho zjistili při výtěru krku 😀 na gyndě ještě ne 😀 no ale závěr je takovej, že mám zas nějaký léky+čípky a jsem zas asi 10 dní bez sexíku...ten můj musí mít fakt svatou trpělivost 😀
a ještě se chci zeptat, před spermiogramem musí mít miláček taky nějaký půst, že jo? jak dlouho? oni nám to totiž při objednání vůbec neřekli...

veverka.dada
1. dub 2010

chaaa...tak koukám, že nás zase přejmenovali...na neplodnost...zní to sice taky děsně, ale podle mě je to lepší, než to předchozí 😉

olive
1. dub 2010

Veverko - dekuju, to si pis, ze vam dam vedet jak to dopadlo.
Na spermiogram 2-3dny urcite pust aby mel pekne spermijky nahromadene 🙂 .
Holka na tebe se teda vsechno lepi ach jo. Tak to vse prelecis a snad uz budes mit pokoj. Jak se jinak citis? myslim,jak zvladas injekce. Mas jeste bolesti?

veverka.dada
1. dub 2010

Olive, tak to ještě že jsem si na ten půst vzpomněla...fakt se divím, že nám to vůbec neřekli 😵
jj...jako sice to nejsou žádný velký nemoce...ale člověka to fakt obtěžuje, pořád něco nesmět a pořád brát nějaký léky...ale snad se to konečně brzo zlepší 😵
jinak injekce celkem v pohodě...občas mě malinko v břiše zabolí, ale už opravdu jen nárazově...a sex už je taky lepší...taky bolest jen občas a trošku 😵 no a návaly se mi téměř ztratili 😵 takže v tomhle směru faaaakt pohoda!

olive
1. dub 2010

Veverko, oni to berou jako samozrejmost, ze clovek to vi jak se ma chovat. Hele treba ten tvuj by mel ukazkovy spermiogram i bez pustu 😀 .
Loni kdyz jsem sla na laparku tak mi taky nikdo nic nerekl, ze mam mit chraneny styk a pak se primarka tvarila jako kdybych spadla z marsu.
Jeste jak pujdes na tu pruchodnost vejcovodu, tak si vem radsi vlozku muzes spinit, na to me taky nikdo neupozornil.

zazy
1. dub 2010

Děkuji děvčata za podporu,moc mi to to pomáhá.Taky si říkám,že tam prostě nějakej bojovníček bude.Všem Vám taky a moc držím pěstičky.A kde je dneska Mišanda????

misanda
1. dub 2010

ahoj holky, koukám, že mám co dočítat a že veverka má krásnou foto 😉

misanda
1. dub 2010

zazy, takže zítra je den D!!! hele, ty to tady prolomíš, jasný? budeš tady z nás současných první těhotná endometriačka!!!! 😝 já tě zapřísahám!!! 🙂

veveruš, ty jo...to si to zase vyžíráš, co? už abysme fakt byly těhotný a byl klid!!! - no, i když ten asi stejně už pak nebude nikdy 😀 - ale přece jenom je to trošku jinej neklid, než tohleto všechno furt ☹

Olive, vidíš, o těch testech mi fakt vůbec nikdo neřikal, já si to teda napíšu a schválně se mudry zeptám 🙂 doufám, že na mě nebude protivná, že se vyptávám hodně do hloubky 🤐

jinak já jse nešťastná přece z utz kterej mi nějak nechtěj udělat a bojim se, že se mi ta cysta zvětšila natolik, že nebudu moc stimulovat na IVF, i když mi píchnou první startovací zoladex na ten měsíc...chjo ☹

zazy
1. dub 2010

Miši, díky moc normálně mi ukápla slzička,jak jsi to napsala,no jo hormonky.Budu slibuji že budu a pak na Vás všechny hodím takovýho těhu kemrouša. 😉 to uvidíte.A samozřejmě mě budete všechny následovat,si na Vás posvítím a pohlídám si Vás 🙂 🙂 🙂 🙂

olive
1. dub 2010

Zazy - tak ja se pridam k Misande a spolecne te zaprisahnem, a to by v tom byl cert aby to nevyslo. No a na tehu bacily se uz moc tesim 🙂 .

misanda
1. dub 2010

Zazy, já těm tvým vajcům fakt věřím a věřím, že tam určitě super tři kvalitní budou!!!!

Jinak holky cysťačky 😀 ještě dotaz...ty cysty na vaječníkách vás bolí?? Nebo cejtíte nějaký změny???

paja23
1. dub 2010

ahojte,

než vás dočtu, píšu co u mě nového.

Mám za sebou OPU, nakonec bylo 16 vajec. 5 nebylo zralých a oplodnilo se jich deset. Tak doufám, že aspoň půlka bojovníčků vydrží.

Misando- tak s cystou nevím, mudru jsem zahlédla jen chviličku před narkozou, pak mluvila jen s koordinátorkou. Byla jsem tak oblblá, že ani nevím, li mi ji vysáli. A ještě jsem odešla v pantoflách 🙂

berkana
1. dub 2010

veverka: někdo při stresu hubne a někdo přibýrá, já jsem bohužel v té části, lidí, co přibýrá☹

zazy: drž se, připojuju se k misande i olive a přesně jak píšou, stačí jen jedno vajíčko a jedna spermoška aby bylo mimčo, takže hlavu vzhůru 🙂 a až na náh hodíš toho těhu kemrouša, tak budem rády 🙂

misando: ty cysty na vaječníkách mě nějak nebolí, občas mě pobolívá třeba v pravým podbříšku nebo kolem spodní části břicha, ale ono je to spíš tím, že to mám slepené takže nevím ani co to je, ale jen to, že je to od tý endomrchy....že by bolela ta cysta, to asi nepoznáme....

olive
1. dub 2010

Paji - hodne stesticka at se embrya pekne vyviji. Jak je mas oplodnene pomoci ICSI nebo v miskach?

Ted tady mame dve kandidatky na brzske tehotenstvi pajinku a zazy. Holky cinte se at nas muzete nakazit tehu bacily.

Misando - loni kdyz jsem mela cystu tak me nic nebolelo. Ted nevim co tam mam, pac vajecniky si hrajou na schovku, ale sem tam je citim.

misanda
1. dub 2010

Paji, no to je doprčic nádhernej výsledek!!!! gratuluju...to budeš mít krásný pupíčky do bříška!!!!

berkana : mě právě nebolí nic, žádná endo, žádný vaječníky, žádnej sex...takže já jsem takovej hezkej případ, kdy se dá endo krásně zamaskovat a člověk jí fakt vůbec nepozná 🙂

misanda
1. dub 2010

paji a máte PK???

berkana
1. dub 2010

olive: s tou migrénou ti nezávidím, taky mě tak občas bere a vím, co si musíš potrpět ☹ , tak s tebou cítím 😉

veverka: ještě jak jsi se ptala na en spermiogram, tak období pro půst je 2-5 dní, dr. doporučil tak ty 3-4 dny, že je to nejlepší. Přítel na něm byl někdy v říjnu a měl ohromnou radost že tam musel 😖 ale zvládl to 😅 sice to nedopadlo moc dobře ☹ , ale aspon člověk pak ví, na čem je a co s tím lze podstoupit a tak. Tím jsme dospěli k závěru, že přirozeně se nám to s velkou pravděpodobností nepodaří, takže musíme podstoupit IVF. Do toho ale naneštěstí vstoupila ještě ta endomrcha 😠 Výsledky víš hned druhý den, toho spermiogramu.

paja23
1. dub 2010

olive - děkuji, děkuji, pořád na ně myslím a podporuji je na dálku, aby embroušci vydrželi🙂 Měli jsme ICSI, spermijky také nejsou moc kvalitní. Tak jsem jsim řekla, ať oplodní co půjde, ať třeba něco zůstane ještě na zmrazení.

Ta aktuální cysta mě taky nebolela, ale ta první mrcha mi způsobovala strašný bolesti. Hlavně při sexíku, taky tak se na endomrchu přišlo. Ale to už měla 6x7cm. Prý do 3cm radí neoperovat.

zazy- strašně moc držím pěstčky na zítra a posílám tfuj tfuj vajíčka na zítra. Jen pravda je, že mnohem důležitější je ta kvalita než kvantita

zazy
1. dub 2010

Zlatíčka moc Vám děkuji za povzbuzení,strašně mi to pomáhá.Ještě k těm cystám a endošce,jsem jako ty Miši,nikdy mě nic nebolelo.Jen akorát vždy první dva dny menzes,jinak ne.Paji super,měla jsi pěknou úrodičku,tak to budem testit skoro stejně,tak to je dobře.Holky dneska jsem si prostě řekla,že to výjde,tak to prostě vyjde a basta.Jednou mi doktor v lázních řekla,že jsem vzácnej exemplář,protože jsem reagovala na jedny hormony úplně jinak než se má a to se stane opravdu málo.Takže ted budu zase vzácnej exemplář a dokážu,že se dá otěhotnět i s endoškou,tak a je to. 😝 😲 🙂 🙂 🙂

paja23
1. dub 2010

misando-jojo, ale stejně mě nervíky neopustí dokud nebudou v pupíky a potvrzený dvěma čárkama🙂 PK máme, tak pokud bude co, tak budou bobci zaváděni místo pomlázky nebo v úterý. Neboj Tobě taky stimulka rychle uteče a ani se nenaděješ a budou Tí vkládat krásná zdravá embyjka🙂 Nebo budeme všechny na porodním sále🙂 Kéž by!