Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

misanda
13. dub 2010

bobule...ale nějak to nechápu...když mám ovulaci uprostřed cyklu, jak bych mohla otěhotnět při MS? každopádně to jde stejně mimo mě...se mnou nikdo mít sex během MS nebude 😀 😀 a já stejně zase budu teď v přechodu 🙂

bobbule09
13. dub 2010

Já to taky nechápu, ale já ovulaci asi stejně nemám, aspoň podle zprávy nebyla prokázána 😒 Zkusím všechno 😀
Já když jsem brala hormony na přechod,tak jsem hrozně přibrala. Endometrioza se sice zmírnila,ale já jsem vypadala jako tuleň. A miminko se stejně nepovedlo 😝

misanda
13. dub 2010

já jsem při posledním um.přechodu nenabrala ani deko. asi záleží jaký léky dostáváš,četla jsem, že po některých se příbírá docela dost.

no, já ovuluju normálně...dokonce mívám i ve svém cyklu dva folikuly 🙂

misanda
13. dub 2010

holky, dneska jdu na tu injekci jenom k sestře, myslíte, že když se zeptám na ten stupeň, že to budu mít v papírech???? asi jo, ne???? to by mi mohla říct...

fumaran
13. dub 2010

Misando, určitě to tam bude... Já si vždycky všechny papíry ofotím a nechám. Tak už mám doma pěknou složku 🙂

misanda
13. dub 2010

fumaran, já neměla možnost ofotit, laparo mi dělala moje mudra a papíry si hned brala...

bobbule09
13. dub 2010

misando,určitě to budeš mít v papírech,pokud to tam někdo napsal 🙂
To máš dobrý,že jsi nepřibrala ani deko, já tenkrát přibrala 6 kilo, no hrůza 🙄 A pak to nešlo dolů,bleeeee 😖

misanda
13. dub 2010

a nepamatuješ si, co jsi měla???

já to měla posledně na tři měsíce...a teď jenom na měsíc...doufám...

bobbule09
13. dub 2010

Já jsem to měla taky na 3 měsíce,ale nevím přesně,jak se to jmenovalo. Nějak na N a nevím jak dál, ale končilo to steron.

misanda
13. dub 2010

ty jo, já dneska vysolim skoro sedmičku za léky...fakt drsný...

bobbule09
13. dub 2010

Tak to je mazec! Já jsem zvědavá, jak dopadnu ve čtvrtek já a kolik vysolim. No zadara mi nic určitě nedaj 😢

misanda
13. dub 2010

bobule, takže ty se chystáš taky na IVF?? už víš léky který budeš mít???

richt
13. dub 2010

Ahojky, tak si to tu čtu, ale moc chytrá s toho nejsem. Taky jsem měla endometriozu a byla 1x na laparoskopii. Chtěli mi dát pak i nějaké prášky na umělí přechod, ale nakonec mi doporučili raději otěhotnět. Ale není to tak jednoduché. Před 2 a půl rokem jsem samovolně potratila a od té doby to nějak nejde.Navíc mám zvýšené FSH.

misanda
13. dub 2010

richt, ahoj, jj...na endošku je nejlepší otěhotnět...ale zase těma lékama na um.přechod se ta endo léčí a jakoby stahuje z těla.

a to se ti ta endo nerozjíždí když se už takhle dlouho snažíte doma?

bobbule09
13. dub 2010

misando,já zatím jen šetřím penízky na další pokus. Doktor mi určitě zase předepíše nějaký léky na upravení cyklu nebo něco takovýho. A to taky není zadara.
A nebo mě požene do nemocnice na laparku s cystama.

berkana
13. dub 2010

ahoj holky,
tak koukám, že se to tu pěkně rozjelo a přibily dva nové přírůstky ☹ já taky nevím, jakej mám stupeň endošky 😨 se musím pak podívat do papírů z propouštění po laparce, jestli to tam bude. Mě při ní taky nic neudělali, pač zjistili že to tam mám všechno poslepovaný k sobě a báli se, aby nic nepokazili, tak uvidím, jak dopadnu U Apolináře, kam ted pudu. Jinak mě dělali laparku v Hořovicích.
Bobble: já taky myslela, že nemám ovu, tak jsem šla ke gyndařovi a ten mi zjistil, že mám ty endo cysty. na laparku jsem šla pak docela rychle po dvou měsících. Ted už druhým měsícem čekám na to, až pudu k Apolináři do toho centra léčby endometriozy a co mi tam všechno dr řekne, co se mnou budou vše dělat. Naštěstí už tam jdu příští pondělí, takže už to uteče jak voda🙂

misanda: už jsi byla na injekci a co dobrý? nebo tam teprv jdeš? nějak ted nevím ten čas kdy jsi psala, že tam pudeš. Jinak, kdyby jsi chtěla něco ze své dokumentace lékařské, tak by ti to měla doktorka nechat ofotit, ale samozřejmě, že za to něco bude chtít. Alespon jsem to četla někde, že si můžeš nechat udělat výpis ze svých papírů u doktora, ale že to doktoři mají zpoplatněné....

olive. tak držím palečky, ať to jde potom dobře, až začneš s těma práškama (?) 😉

bobbule09
13. dub 2010

Musím jít ven se psem,ale v tomhle počasí to je za trest. Zase bude koupání a utírání, je to jako moje další dítě 😀

misanda
13. dub 2010

ty jo, to je stejně zvláštní...neovuluješ, musíš upravovat cykly a stejně máš endošku...

cystu mám taky..jsem zvědavá jak mi kámoška povyrostla...musim si dneska vydupat utz u sestry...

berkana
13. dub 2010

bobbule: já měla na upravení cyklu duphaston a myslím taky nothersteron nebo něco takového. a nebylo to zas tak drahý, ale je to už skoro rok a půl, co jsem to měla

richt
13. dub 2010

misando, bohužel ji mám zase na levém vaječníku. Část pravého mi odebrali už při laparce a tak nevím jestli mě zas nepošlou na další laparku. Ke konci května jsem objednaná do Olomouce. Tak jsem zvědavá co mi tam řeknou. Asi nebudu mít jinou možnost než IVF

bobbule09
13. dub 2010

Já jsem přírodní úkaz a musím mít vždycky něco extra 😀
Tak oblékám pláštěnku a holínky a vyrážím s chlupatou dcerkou do deště 😀 😀

berkana
13. dub 2010

my máme naštěstí baráček a psa venku, tak ho nemusím utírat, ale když byl štěně, tak to bylo něco to utírání 😀

berkana
13. dub 2010

richt: já měla před laparkou cystu na levém a po laparce jsem šla po měsíčkách k dr. a mám ji už i na pravém 😒

misanda
13. dub 2010

richt, no oni se prý ty cysty vrací a to hodně rády. měla by hodně pomoc i ta léčba...tak nevím...

misanda
13. dub 2010

holky a s těma cystama a odstraněním se musí jenom na laparo???

richt
13. dub 2010

já měla jednu cystu na pravém a proto odebrali i část vaječníku a na levé 2 menší a tam to jen pročistili. Ale ten levý se jim zas nějak nezdá. Na pravé straně je to zatím v pohodě.

misanda
13. dub 2010

richt a to bylo nutný odebírat i ten vaječník????? 😲

a proč si teda nenecháš nasadit na zkoušku tu léčbu????

richt
13. dub 2010

nevím jestli to bylo nutné, ale stalo se. Můj dr. mi tu léčbu nechce nasadit. Prý s míma problémama bych už nemusela MS nikdy dostat. Tak nevím, ale v centru mi to taky řekli tak asi na tom něco bude

chanel
13. dub 2010

Misando, díky 🙂 . Ty pokusy mě přišly na 70tis. 😠 , ted mi navrhli hysteroskopii,tak na ni půjdu. Bobule: jedno dítě máš, otěhotnět jsi dokázala, to druhé taky půjde!! jen to chce víc trpělivosti. Jo a darované vajíčka, zatím ne, i když dr. říkal, že bych to mohla vyzkoušet,ale až po hysteroskopii,třeba bude stačit vyčistit dělohu. Jinak já taky mám jen 4 vajíčka a z toho mi vždy zavedly dvě kvalitní morule,které se nechytli, jen při 1.ivf jsem měla biochem.těhotenství. Richt: endometrioza nespůsobuje potraty, způsobuje neplodost

richt
13. dub 2010

před tím potratem jsem nebyla na žádném vyšetření tak ani nevím jestli emdoška už byla i předtím nebo se objevila až pak.