Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

misanda
13. dub 2010

no, endo je imuno problém, takže třeba mě se týkají i další imuno problémy a kdybych nežrala pak při IVF léky, tak by taky mohlo dojít k potratu, kdyby se zadařilo. proto si myslim, že je lepší mít ty výsledky fakt v ruce.

chanel, tak hlavně aby ti to dobře dopadlo. já jsem fakt řekla, že na tolik pokusů nemám...ale vidíš, ty máš aspoň krásný morulky...já měla jedno čtyřbuněčný embryo...takže šance se zminimalizovaly...

chanel
13. dub 2010

richt: po laparce mi léčbu dali na 9měs., Zoladex,ale to bylo v r. 2007 a ted mi řekli, že jedině na 3 měsíce antiko,bez pauzy.Zatím i po tolika pokusech cysty nemám. S krvavými cysty se musí na laparku, vodové obyčejně prasknou sami.

zazy
13. dub 2010

Chanel i já mám endošku 4 stupně a jsem na druhém IVF a čekám jestli se zadaří jsem 7 den po ET
Mišando:zatím je mi dobře,občas pálí žáha,prsíčka bolej,dneska jsem měla trohu motáčka,ale to je asi tím hnusným počasím

chanel
13. dub 2010

Richt: asi byla, ale dr. mi řekl, že jak se embryo uchytí, endoška ho nevypudí, ta se stará o to,aby se nechytlo ☹ , a jak dlouho jsi byla těhotná? Dělali Ti pak potom nějaká vyšetření? Genetiku,imuno, hysteroskopii??

chanel
13. dub 2010

Misando: já jsem si říkala při první iui, že mě nikdo do ivf nedonutí,ale jak šel čas...i peníze se našly. Morulky byly,ale k ničemu, dělali Ti prodlouženou kultivaci?? Mě jo,proto byly morulky a ted naposled i jedna blastocysta.Jenže já je v sobě zabiju ☹ , byla tam se mnou holka, co měla pětibuněčné a byla těhu! Takže hlavu vzhůru!! Zazy: Hrozně moc Ti držím pěstičky,aby to vyšlo!!!! Příznaky máš slušný!

richt
13. dub 2010

Chanel : byla jsem v 10 týdnu. Pak mi dělali vyšetření z krve a jen mi řekli, že většinou se nezjisti proč se to stalo. Takže netuším proč jsem potratila.

richt
13. dub 2010

v papírech jsem měla napsáno, že cysta byla čokoládová. Tak vůbec netuším co je to zač

misanda
13. dub 2010

Chanel, my taky začínali s iui a prd...dva roky zpátky jsem vůbec netušila, do čeho jednou půjdu. IVF pro mě bylo uzamčený téma s tím, že to nikdy potřebovat nebudem a že jestli jo, tak radši děti ani nechci ☹ no a podívej kde jsme...

Holky a co znamená označení čtvrtého stupně, tedy???

Zoladex na devět měsíců je drsný....to bych nedala 🙂

Zazy, a kdy budeš teda testíkovat? Tenhle týden? Třeba to vůbec neni změnou počasí 🙂

misanda
13. dub 2010

richt, čokoládová cysta je naplněná krví a je to bohužel endo cysta...

richt
13. dub 2010

takovou cystu jsem měla na tom pravém vaječníku. A proto mi odebrali i čast vaječníku. Asi to jinak nešlo

zazy
13. dub 2010

Mišando,4 to je nejvyšší stupen endošky.Testíkovat budu asi v pátek,pokud to teda dřív nedostanu.Tak uvidíme.Já než jsem musela tady to podstupovat a o nějakém koníkovy vůbec nevěděla,tak jsem si myslela,že tenhle problém má málo ženských,když jsem pak začala pročítat tyto diskuze,tak jsem zjistila,jak jsem se šeredně spletla.Říká se,že je to poslední dobou civilizační choroba žen,že je strašně moc případů.A pak jsem si říkala,že jsou i horší nemoci,např. rak......,vím asi blbé přirovnání,ale je to tak.Děvčata musí se nám to prostě zadařit

richt
13. dub 2010

mám v rodině porodní asistentku a tak jsem se ptala jak endošku může dostat, ale prý to nikdo neví. Je to strašně stará nemoc, ale nikdo neví kde se bere a jak ji uplně vyléčit. Právě jsem pročítala zprávy z nemocnice,ale nikde jsem nenarazila na informaci který ten stupeň mám

zazy
13. dub 2010

mě bylo řečeno,že jakmile je jednou endoška,tak že ji má člověk pořád a přesně jak píšeš,ještě neznají lék jak na ní

misanda
13. dub 2010

lékem je těhotenství 😉 a my to dáme...já v to fakt věřim...zazy bude první zvěstovačka dobrých zpráv 🙂

zazy, a jsou ty stupně někde popsány??? nebo to musí určitě jakože lékař??

fumaran
13. dub 2010

Zazy, přesně tak, taky jsem si myslela, že jsem nějaká výjimka či co. Gynekoložka mi řekla, že jsem její jediná pacientka s takovými problémy a obvodní lékařka mě chtěla poslat k psychologovi, že prý ty bolesti mám asi psychického rázu, tak pak jsem jim to omlátila o hlavu!

fumaran
13. dub 2010

Misando, to určuje lékař podle rozsahu a velikosti ložisek.

richt
13. dub 2010

mě řekli taky že jediná možnost je otěhotnět, ale není to tak jednoduché jak to vypadá, ale já stejně pořád věřím že se to podaří i přirozeně.

fumaran
13. dub 2010

Stage I: Findings restricted to only superficial lesions and possibly a few filmy adhesions
Stage II: In addition, some deep lesions are present in the cul-de-sac
Stage III: As above, plus presence of endometriomas on the ovary and more adhesions
Stage IV: As above, plus large endometriomas, extensive adhesions

fumaran
13. dub 2010

Nějak jsem se dnes rozepsala 🙂 Jdu si dát Utrogestan a na chvilku si zase lehnu 🙂

richt
13. dub 2010

tak to já se o tom dozvěděla teprve před 2 lety z časopisu. Psali tam o možných příznacích. A podle toho jsem si řekla, že něco takového klidně můžu mít. Řekla jsem o tom svému gynekologovi. Ten mi vzal krev a hned mě poslal na laparoskopii

misanda
13. dub 2010

fumaran : tak to předpokládám že mám třetí stupeň podle tohoto... 🤐

jinak mě naopak mudra říkala, že v CARech je jakože největší důvod neplodnosti u žen endometrioza 😉

chanel
13. dub 2010

Těhotenství je jediným zaručeným lékem na endošku, dr. říkal, že i ta nejhorší se potom vyhojí bud úplně nebo z velké části,ale prý čím je horší, tím se líp vyhojí při otěhotnění. richt: ☹ to mě mrzí, jestli nemáš hysteroskopii,asi by Ti ji měli udělat. Misanda: člověk míní, život mění......že,jo?? Fumaran: ta gynekoložka je blbá, to dneska fakt může dělat kde kdo!! To snad není ani možný!! Čokoládové cysty se operují nad 5 cm ☹ ☹ ☹ ale musí být odstarněny,mohly by prasknout a udělat otravu v břiše 😔

chanel
13. dub 2010

Holky bolesti při styku, máte?? Já někdy a tak jsem vymyslela, že nejsou pokud mám plný močový měchýř 😅

berkana
13. dub 2010

no podle toho, co jsi tu fumaranko napsala, tak bych řekla že mám 3. 🤐

těhotenství je léčba na endo, ale jen taková, že ti to pozastaví, to bychom musely být těhotné přád, abychom jí neměly 🙂

misando: jo, je to největší důvod neplodnosti u žen, mě to taky řikal doktor. a taky jsem to četla před rokem asi na internetu o tý endošce,tak jsem si řikala, abych jí neměla, pač ty bolesti už mám delší dobu. ale když jsem šla k dr na utz, tak tam nic nikdy nebylo, až loni na podzim. no a šup, už tam je že.

čokoládová cysta - přesně jak psala myslím misanda, je že v tý cystě je krev. Ona se tak zbarví, nevim proč.

richt
13. dub 2010

chanel a co je vlastně ta hysteroskopie? Já jsem měla tu čokoládovou cystu 6cm

misanda
13. dub 2010

chanel, já bolesti nemám vůbec...

jinak teda tu cystu jsem asi při IVF tak velikou neměla, pač jsem s ní normálka stimulovala atd..a mudra řikala, že by bylo nebezpečný jí dávat do pryč. tak jsem zvědavá jak mi holka jedna vyrostla...

richt
13. dub 2010

chanel, já bolesti většinou taky nemám.

berkana
13. dub 2010

chanel: to jsi mě ted vystrašila ☹ 🤐 s tím, že když praskne čokoládová cysta že může udělat otravu v břiše 😢 mě totiž při laparce praskla 😢
jinak bolesti při styku mám, občas ne, ale většinou jo, je to naprd ☹ já si myslela, že je to jen tím, že mám obrácenou dělohu dozadu, pač mi doktor řikal, že to může občas bolet při nějaké poloze, ale ono to bolelo při všech ☹

chanel
13. dub 2010

richt: prohlídka děložní dutiny, pomocí kamery,pokud tam cokoliv špatného najdou,odstraní to. A je to 20 minutová záležitost. Berkana: to máš pravdu, ale jsou případy, kdy se endometrioza vyléčí, já samozřejmně do toho nepatřím, tak mě asi včera dr. chtěl jen utěšit, že je to lék a pomůže. ten umělý přecho na tak dlouhou dobu mi taky hodně pomohl, zatím nemám čokoládové cysty a to jsem je měla 8cm velké, je to natrávená,tmavá krev. Misando: oni Tě nechali stimulovat s cystou?Tam nehrozilo žádné riziko?

berkana
13. dub 2010

richt: čokoádová cysta- cysta naplněná krví, akorát nemá barvu červenou, ale čokoládovou...