Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

paja23
14. dub 2010

Já se jednou dostala k práškům proti revmatu. Tak ty fakt účinkovaly, ale když jsem si pročetla co je to za silnej sajrajt, tak jsem raději trpěla. Ale svařák byl taky dobrej. Až na to, že se to pak nechutně rozjelo 😝

bobbule09
14. dub 2010

No to je právě ta blbá stránka věci. Na jednu stranu tě přejdou bolesti a na druhé straně se ti to tak rozjede, že málem nemůžeš vytáhnout paty z domu,bléééééééééé 🙄
No nemají se ti chlapi líp? 😠

pavelka
14. dub 2010

Holky to jsou rady- lékárníci by z nás měly radost 😀
Vzít si jen 1 ibalgin a čekat 3 hodiny na další tak nepřežiju. To lezu bolestí po zdi a přeju si smrt 😠 Je to stejně jak ta bolest ovlivňuje život... nesoustředím se na nic jiného než na ní. Jsem podrážděná, kam se na mě hrabe malé nevyspalé dítě.
Paji a co to bylo za prášky? Já beru prášky na revma protože jsem revmatik, ale tyto přášky mi na Ms bolesti vůbec nezabírají.
Pravda je, že už jse asi fakt zvyklá na koňské dávky různých oblbováků.

andra76
14. dub 2010

Holky chtěla bych vás trošku potěšit,taky mám andometriozu, byla jsem už dvakrát na laparce a měla jsem 8 měsíční léčbu injekcama přímo v car.Po té léčbě jsem díky ivf otěhotněla a čekala jsem dvojčátka o která jsem bohužel v 22 tt přišla a,ale to nesouvyselo o endoškou ,prostě mi to nevydržel čípek ,ale hlavní je že jde otěhotnět.

bobbule09
14. dub 2010

To znám, jsem podrážděná a protivná až hrůza. Nejradši bych zalezla metr pod zem a tam tiše umřela.
Zítra vám písnu, co mi doktor doporučil,ale nečekám žádný zázrak 😔

andra76
14. dub 2010

jinak na bolest od endometriozy strašně pomáhají čípky indometacin, ale já jsem je nemohla měla jsem po nich křeče v žaludku což je divné ,ale bohužel měla jsem je,ale co vím tak holkám strašně pomáhal a mě ho radil i dr. v car,ale je to zase lék hlavně myslím na revma ale i na jakoukoliv bolest.

paja23
14. dub 2010

pavelka-já je vyhodila, ale měla jsem je přes kamošku. Tak zjistím název.

berkana
14. dub 2010

tak s těma bolestma při ms, já je mívám první dva dny a to po ránu, ale zjistila jsem, že je to tím, že jak chce ta krev ven a mám plný střevo, a jak to tam je vlastně slepené, tak mi pomůže když si dojdu na záchod (velkou), ale dostat to ze sebe, to je taky něco, to mě bolí podbříško, že se svíjím. Ale mě jinak při bolestech při ms pomáhá ibalgin nebo ten algifen. Když mi nepomůže jeden ibalgin, beru po tý půlhodině druhý. Pomáhá mi taky teplo, ale i na záda nejen na břicho a hlavně teplo na nohy. Taky se vždycky stočin do klubíčka a ruce složím na podbříško, to mi taky trochu pomáhá. Ono jsem někde četla, že na ty bolesti pomáhá teplo ale ještě i něco jiného...jen kdybych věděla, kde jsem to četla 😠 a nebyli to prášky, ani nic, co tady píšete 🙂 ach ta hlava děravá 😅

veverko: to je dobře, že máš průchodnost už dobrou 😉 tak hlavně aby se vám to ted povedlo tou přirozenou cestou, by tu mohl být taky aspon jeden zástupce této cesty otěhotnění s endoškou 😉 tak se mi to krátí a za 5 dní hurá do tý Prahy......

paja: zítra ráno tak brzy nevstávám, ale budu na tebe myslet ve spánku a držet palečky. 🙂 😉

zazy: tobě taky, až si budeš dělat testík 🙂 😉

fumaran: já bych byla tak určitě pro dva, ty tři možná 🙂 ona ti doktorka může poradit abys tam dala jen jeden, ale záleží na tobě. Pokud jsi jinak zdravá, tak bych zkusila aspon ty dva 🙂 Držím palečky ať to dobře vyjde 😉

veverka.dada
14. dub 2010

berkano, bylo by to super, kdyby to vyšlo 😵 samozřejmě v to nepřestávám věřit 😉
no vidíš, jak ti to rychle utíká!!! to už máš za rohem 😵 konečně zase nějaký krůček dopředu, že? a ještě jedna dobrá rada pro tebe, dr. fanta je takový trochu jakoby zmatený...jako by chtěl mít všechno rychle za sebou...nesmíš se toho zaleknout a hezky se ho zeptat na to, co potřebuješ...on rád poradí, jen ho prostě v tu chvíli nenapadne, že mu třeba nerozumíš, nebo bys mohla mít ještě nějaký dotazy 😵

misanda
14. dub 2010

andra: děkujeme za pozitivní zprávy 🙂 a vy plánujete další IVF???

misanda
14. dub 2010

Veverko, potřebovala bych, abys mě trošku nabila tim super optimismem krerej máš..je to nádherný, fakt!!!

pavelka
14. dub 2010

Veverko na mě působil dr. Fanta dobře. To už jsem měla možnost jednat s většíma zmatkařema 😉 Po operaci mi všechno pěkně vysvětlil (na to že už jsem byla na 4 laparkách tak on a vůbec všichni doktoři s kterými jsem přišla u Apolináře do styku mi všechno dobře (jako jediní) vysvětlili a odpovídali na otázky). V Liberci jsem musela z doktorů páčit informace a stejně jsem se všechny nedozvěděla ☹

olive
14. dub 2010

Holky tak zitra bude velice rusny den.

Paji a Zazy - drzim palce pri testovani.

Furman - tobe hodne stesti pri ET, ja bych si klidne nechala zavest 3embrya. Pokud je to tvuj prvni pokus tak ti je stejne nedaji.
Bobbule - tak at dobre dopadne kontrola u dr.
Berkano - super 5 dni to uz je brnkacka a uz budes zase o neco chytrejsi.

Jinak ja zadne bolesti nemam, MS celkem pohoda. Spise me trapi migreny, ted ale uz o neco mene.
Nedelam si iluze, ze pri te hysterce budu mit anestezistu. Byla tam moje svagrova a nikoho tam nemela. Vsak ja to nejak preziju.

Chanel - aderanze, jsou ty srusty.

andra76
14. dub 2010

misanda určitě ,možná ale zkusíme ještě napřed inseminaci,po potratu mi dělali průchodnost vejcovodů a mám ji dobrou (teda pokud se to zase díky endošce nezměnilo) a pak máme ještě 2 zamražená embrijka tak uvidíme.

olive
14. dub 2010

Andro - jsi statecna 🙂 . Urcite to pujde, drzim palce.

Misando - neblazni, musis tomu verit ja si myslim ,ze nejsi ztraceny pripad.

veverka.dada
14. dub 2010

Misando, já na vás ten optimismus plivu až skoro nevidim na obrazovce co píšu 😀 já jsem vždycky věděla, že chci mít alespoň dvě děti a taky jsem se vždycky strašně bála toho, že se někdy něco pokazí a já je nebudu moc mít...a vidíš, najednou je problém přede mnou...a teď už se jen bojím, že když na chvilku přestanu věřit, že se mi ten problém nepodaří zvládnout, tak se to opravdu stane...tak to mám vždycky...takže prostě děti budooooooouuuuuuu!!!!! 😀

Pavelko, já jsem taky zatím u apolináře naprosto spokojená 🙂 jen prostě na poprvé na mě fanta půsbil tak, že řekne jen to nejnutnější...ale když se na cokoli zeptám, rád vysvětlí...možná to bylo tím, že už bylo odpoledne a těšil se domů 😵 jinak apolinář celkově má u mě jedničku...už jsem tam byla skoro všude 😵 a chystám se tam i rodit, páč jsem se tam sama narodila 😵

misanda
14. dub 2010

olive, veverko, vy jste zlatý...tak já taky budu věřit...budu věřit, že za měsíc budu šťastná, protože utz dopadne dobře, to mi ke štěstí teď stačí 🙂 a dupnu si ty dávky a bude snad vyhráno 🙂

andra, super, že máte mrazáčky...to bych šla radši rovnou do mrazáčků než na IUI...

veverka.dada
14. dub 2010

misi, od toho jsme přece tu, abychom si navzájem dodávali energii a podporu 😵 tak je to správné, nemysli hned na finální výsledek, ale důvěřuj každému kroku postupně...ono se ti to pak bude skládat jako mozaika a pak se dobereš hezky do toho finále, k miminku 😵 a na ty dávky si určitě dupni!!!ať nemáš pocit, že ten druhý pokus je stejný jako ten první 😉 ono to půjde...uvidíš 😉

zazy
14. dub 2010

Ahojky děvčata,měla jsem návštěvu a dostala se k pc až ted.K těm bolestem při MS ani nemluvím,já obvykle jedla taky 2 ibalginy skoro naráz.Tak jak psala Berkana,přesně to mi také pomáhalo.
Furmanko hodně štěstíčka při zítřejším ET,já odpočívala tak dva dny ,že jsem polehávala.A potom jsem taky odpočívala,ale už ne tolik,hlavně netahej nic těžkého.
Jinak babulky,všem co Vás zítra něco čeká,tak držím moc moc pěstičky.
Jsem se rozhodla,že si zítra taky asi už testnu.Tak doufám,že už se tam bude něco rýsovat.

misanda
14. dub 2010

zazy, i flusanec pro tebe!!!!! moc na tebe budu myslet!!!!! a bude tam, já to vim 🙂 😝

zazy
14. dub 2010

Děkujiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.Věřím ti Mišandoooooo

veverka.dada
14. dub 2010

zazy...určitě tam něco bude!!! a kdyby náhodou ne, tak nezapomeň, nevěšet hlavu...krev může ukázat úplně jiný výsledek 😉

berkana
14. dub 2010

veverko: jj, dík za info, uvidím, jak bude působit na mě.....jo už je to za rohem, v pátek a v sobotu budu celej den makat-mejt okna na poštách (brigádka), tak to mi uteče rychle, v nečděli bych chtěla nněco na zahrádce pokud bude hezky a odpočinout si🙂 a pondělí tu bude cobydup 😀
z tebe ten optimismus teď jen čiší 😀
pavelka: díky za info z další ruky o U Apolináři a mudr🙂 Já byla na laparce v Hořovicích a tam mi taky potom primář i dr, který mě operoval všechno dobře vysvětlil a odpověděl na otázky, které byly trochu zmatené 😀 jak jsem byla ještě taková oblbá z tý anestezie a prášků🙂 jsem fakt pak byla asi 10 dní trochu mimo, nic mě nebralo, všechno pro mě bylo snadný 😀 😀 docela dobrej pocit sem si připadala jako zfetovaná 😀 (a to jsem to nikdy nezkoušela 😀 )

zazy, paji....// 😉 je vám tam už od teď maluju 😀

chanel
14. dub 2010

Bobu: na bolestivou ms,mám vyzkoušené,algifen kapky,hodně je musíš zapít,jinak máš zadarmo opičku 😀 ,zahřát břuch,jak to jde,termoform(snad to píšu dobře), mám ho na břiše,třeba i když řídím,úleva.A pak týden před ms, brát magnezium,uvolnuje křeče,klidně i v den ms,Indometacin čípek je super stejně jako Algifen v čípku, horší je, že se z něj za chvilku po....a mátový čaj, uvolnuje křeče!O tom, že vstanu a musím na velkou, v té chvíli bolest ještě zhorší a jdu jak pejsek po čtyřech, divný je,že ted po ivf,přišla ms, měla jsem ji slabou jak nikdy, obešla jsem se bez kapek????????To byl pro mě šok,možná, že ta co má přijít ted mi to vynahradí.Fumaran: gratuluji k ET,je to moc krásný pocit,jít si pro embryjka, já bych si dala dvě a jednoho bych zamrazila.Pajo: hrozně moc a moc Ti přeji, stejně jako Zazy,aby jste holky zítra brečely štestím a radostí!!!!!!!!! 😀 Olive: je mi divný, že Tě neuspí, při tom zákroku, pokud tam nic nebude, tak o.k., ale kdyby tam byl třeba polyp, pak to bude delší.Zkus se na to zeptat. Držím pěsti a pak musíš napsat co a jak,abych se tk nebála 😝

chanel
14. dub 2010

andra76: ☹ ☹ ☹ , to je mi moc líto,píšeš, že to nevydržel čípek, můj gyn. si taky myslí, že bych dvě neudržela 😖

chanel
14. dub 2010

Ber: co Tě v po čeká???

berkana
14. dub 2010

chanel: první návštěva v centru léčby endometriozy v Praze u Apolináře. Byla jsem na laparce na odstranění end. cysty,tam zjsitili,že to mám celé slepené (frozen pelvis), praskla jim při tom ta cysta, vypláchli mi to a odsáli, a ukončili operaci, dále nepokračovali, báli se, aby něco neponičili. Doporučili mi léčbu v centru pro léčbu endometriozy nebo IVF. Tak mě můj gyndař po konzultaci s jedním z nejlepších doktorů na IVF napsal žádost do toho centra, pač IVF by se nepovedlo,prvně se musí vyléčit ta slepenost.

pavelka
14. dub 2010

Chanel tak to jsem ráda, že nejsem jediná komu indometacin moc dlouho nevydržel. Už jsem z toho byla trochu v rozpacích jestli je to normální. Asi jo 🙂
Mě se po každé stimulaci zhoršily bolesti. Vlastně od té doby to moc nezvládám... a je to taky důvod proč se mi vůbec nechce do posledního pokusu

olive
14. dub 2010

Chanel - ja si myslim,kdybych tam mela polypa tak mi ho brat nebudou a musela bych prijit podruhe a to uz by bylo pod narkozou. Bohuzel to tady maji tak blbe udelane. Ja doufam, ze tam zadny polyp a nic jineho nebudete. Mrzi me ,ze mi tu hysterku neudelali loni uz pri laparce, ale to bych asi chtela po panech doktorech moc. Tebe to ceka kdy?

veverka.dada
14. dub 2010

olive, pravda, pravda...pokud by tam byl polyp, tak ti možná jen kousíček uštípnou, což dělaly mě a fakt to vůůůůbec nebolí 😵 ten kousíček nejdřív pošlou na histologii a až na podruhé ho odstraní...ale podle mě, kdyby tam ten polyp byl, tak bys o něm věděla...nebo alespoň já o něm věděla...vlastně díky němu začal všechen tenhle kolotoč, páč to bylo to první, co mi našli 😵