Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

sichatka
18. kvě 2010

Omluva, Berkano, už neumím ani psát 😢

misanda
18. kvě 2010

sichat, vím, že se vyšetřuje jenom sperma, to chtěli i v imumedu. a manžel je v pořádku. prvně se musíme poradit a domluvit doma, takže dneska tam určo volat nebudu...moc děkuju za kontakt.

kocina7
18. kvě 2010

Ahoj sichatko já dostala gely Crinone a každou noc jsme si je musela zavadět ale po mém nedělním krvácení jsem to musela pestat brát a ted pojídám utrogestan doktor říkal že kdyby jsem nekrvácela že bych si utrogestan zavaděla spodem ale takto to bohužel nejde tak polikám 2 tablety 3X deně ale pěkně se po nich točí hlava je to děs ale v příbalovým letaku je to tak psané že se točí hlava a chce se spát.. V pátek si dělám test a pak v něděli a v pondělí jedu na krev tak se uvidí jak vše dopadne,

sichatka
18. kvě 2010

Ahoj Kocina7,
držím palečky, ať je vše OK. O Crinone slyším poprvé a ani moje 4 kamarádky, které byly také na IVF (Gennet) nic takového nebraly. Od transféru braly Utrogestan spodem, já při druhém IVF Duphaston. Je vidět, že každé Centrum dává něco jiného. Pokud bude vše OK a doktor ti bude dále nutit Utrogestan, zkus si s ním domluvit na přechod na Duphaston ( bylo mi po něm narozdíl od Utrogestanu dobře), ale dost se za něj doplácí.

kocina7
18. kvě 2010

No mě napsal právě tento gel to víš já to vubec neznám takže tohle nemohu posoudit. Sichatko a když jsi šla na druhé IVF tak jste byli ve stejném centru jako při prvním nebo jste zkusili jiné. Já totiž nevím kdyby jsme museli na druhé jestli mám zustat v sanusu v Jihlavě a nebo to zkusit jinde.

sichatka
18. kvě 2010

My jsme byly jenom v Gennetu (Praha), byla jsem s nimi naprosto spokojená. Poprvé jsme platili asi 13,5 tisíce za injekci spermií přímo do vajíček a podruhé jsme neplatili nic, protože vajíčka i spermie byly "zdravější". Jestli máš chuť, podívej se na www.gennet.cz, tam je super popsáno celé IVF. Nevím, jestli bych měnila centrum, asi záleží na tvých pocitech, jak s tebou všechno probraly apod. Já jsem dostávala při obou IVF Fostimon, Cetrotide a pak Pregnyl. Vím, že každé centrum používá něco jiného.
Ale u tebe to bude v pohodě, žádné černé myšlenky a hlavně žádný stres.

berkana
18. kvě 2010

misando: tak to jo, to si ji vem, ať si doma v pohodě 🙂 žádný stresy sím tě, zase jsi o něcho chytřejší a můžeš zkusit co ti tu psala sichatka (?)

anit: tak at vám elektriku nevypnou,no to ti teda nezávidím, už aby vám přestalo pršet, tady neprší už dva dny v kuse bez deště...

sichatka: v Hořovicích mě operovalasi primář a byl u toho dr. Klán.Oba byli v pohodě, vysvětlili mi vše, ale řekli, že se báli, aby mi něco nepoškodili, nemaj s tim asi takový zkušenosti. Já tam byla pač pocházím od Berouna, ale teď už jsem něco přes 10 let na jihu Čech. Mám dr. v Soběslavi a ten je v pohodě.

zazy
18. kvě 2010

Ahojky děvčata zdravím,Vás,vůbec Vám to nezavidím,ale strašně V8m všem moc moc oc moc přeji at Vám to doprčic už konečně výjde,Koči,to bude dobré uvidíš.
Miši,ty už začínáš za chvíli stimulkovat,vid.
Zlatíčka na všechny z Vás moc myslím.Já jedu zítra naposledy do Brna na kontrolu,tak snad je mimi v pořádku.Mějte se hezky a dobrou noc

olive
19. kvě 2010

Dobre rano,

Anit - a ktery z tech caju pijes? No ja zatim to necham tak, ale v budoucnu clovek nevi. Nevim, nevim jestli mi to muze vyjit prvni mesic snazeni, ale musim to zkouset a ono se uvidi. Mam strach, ze mam taky blbou tu imunologii. Pak se na to zeptam doktora.
Urcite si zavolej do centra a domluv se s nema jestli ti to zamrazeni muzou prodlouzit. Po vysazeni prednisonu na kolik snazeti ti to vychazi? Optimalni by bylo tak 3 a pak hned jit na KET.

Jak to u vas pokracuje s vodou? Videla jsem na netu, ze snad od zitrka se ma pocasi lepsit. Tak at uz mate klid a voda klesne.

Sichatko - prave ,ze pojisteni v Cr nemam, tak me to zajima kolik bych asi zaplatila. Na druhou stranu by bylo lepsi abych na to sla v Italii kde muj manzel rozumi jinak je to kamen urazu. No jeste uvidim jak se to vyvrbi.
Jak mas devcatka stare?

Kocino - ja si take myslim, ze hned meni CAR neni nutne, pokud jsi tam spokojena a mas pocit, ze pro tebe delaji maximum, Ono je lepsi kdyz uz te znaji a vedi jak jsi reagovala na leky.
Nestresuj!!! DRZIM PALECKY KAZDY DEN 🙂

olive
19. kvě 2010

Zazy - urcite bude mimi v poradku. Pak nam napis co je noveho 🙂 .

sichatka
19. kvě 2010

Tak jsem si příspěvek celý vymazala a můžu začít znovu 😢

Berkano - Klána znám, kůli němu jsem radší rodila v Příbrami. Holky byly jedna hlavičkou a druhá nožičkami a on by mi nutil přirozený porod za každou cenu a nikde nebyla záruka, že by se nožičková 😅 obrátila dolů hlavičkou a nemusela by pak ven stejně císařem. Operovat jsem se nechala v Neratovicích ( Lucka Bílá jim udělala dobrou reklamu, když se tam nechala operovat). Ale U Apolináře to bude dobré, mají dlouholeté zkušenosti.

Olive - holkám byl včera rok a na sobotu chystáme velkou oslavu,aby si mohly šáhnout na dort. 🙂 Co se týká vyšetření, záleží to na tobě, ale u manžela by šlo pouze o spermiogram a rodinnou anamnézu (alergie,rakoviny a další nemoci, i prkotiny, jestli máš dobma zvířátka nebo celé hospodářství. Třeba ovce jsou pro snažilky a těhotné nebezpečné, mají nějakou nemoc, kůli které nemůžeš přijít do jiného stavu nebo těhulky potratí. Jestli manžel umí anglicky, tak si myslím, že by rozumněl. Neplatí se tato vyšetření i v Itálii? Některé státy na IVF vůbec nepřispívají a co si pomatuji tak na Gennetu mi říkali, že tam jezdí Němky i Italky, prý to vychází levněji v ČR. Zkus si tam zavolat a zeptat se jich, kolik by vyšetření stálo. - telefon na objednávání k Madárovi je 296 511 388 pouze mezi 13-14,30 a zkoušet a zkoušet, věčně mají obsazeno 🙂

pavelka
19. kvě 2010

Ahojky,
holky jak dlouho vám trvá menstruace? Už ji mám 7. den a stále silně krvácím 😠 Skončí mi vůbec někdy? 😉 Začínám si opravdu myslet, jestli se nečistím po...
Já tedy nikdy nejdu s délkou pod týden, ale ty poslední 2 dny je to většinou jen špinění. No jsem docela ráda, že jdu na tu laparku, že to tam zkouknou jestli se neděje něco neobvyklého 😠

berkana
19. kvě 2010

ahoj holčiny,

sichatko: Já jsem ráda, že jdu k tomu Apolináři, můj dr mi řikal, že tam jsou na to specializovaní a že tam chodí i celebrity 😀 Kamarádka rodila před 3/4 rokem v Hořovicích a řikala, že to bylo dobrý, ona měla daný, že pude na císaře, pač už předtím byla při prvním klukovi před 10 lety. Ted musela taky, už ani nevím přesně proč.

pavelka: já ted měla ms takovou roztahanou začla jsem špinit asi 25 den a špinila jsem ažo do 30 dne, kdy to ted po laparce dostávám a 31 den jsem dostala ms, měla jsem ji tak tři dny a čtvrtej už jen slabounkou a pátej už zas jen špinění. Neboj, určitě to skončí. ty jdeš ted na tu laparku příští týden co, tak to musí skončit🙂 já si říkám, jestli taky když to mám takhle dýl nemohla třeba prasknout ta cysta, pač to mívám občas takový tmavý. No nevim. Ale vim že tam obě jsou pořád. Se mrchy rychle plní. Tak držím palečky, ať už ti skončí 😉

zazy: tak ať ti v Brně řeknou další dobré zprávy 🙂

richt
19. kvě 2010

pavelko, já mívám tyhle problémy, když piju při ms červené víno. Normálně mám ms 5 dní. První a druhý silné ms s bolestma , 3a 4 den už normálaně a pátý jen špiním, ale pokud piju čevrené víno tak krvácím další dva dny a hodně silně. Ale to asi nebude tvuj případ, že 🙂

olive
19. kvě 2010

Sichatko - tak to uz mas doma male slecny a asi i hodne veselo. Musi to byt narocne pokud ti male zacaly uz chodit.
Muj manzel anglicky nemluvi, ale neni problem mu to tlumocit. Uz nase prvni Ivf tak probehlo. Celkem , ale nechapu kdyz mu nebudou delat nejake vysetreni nebo aspon ten spermiogram, podle ceho by poznali, ze treba mam protilatky na jeho spermie.
Zatim se o tom pobavim s mym gyndarem, mam ted do zari clomid( cesky clostik) a pak bych mela jit na laparku. Takze bych to videla asi nez jit na laparku udelat tu imunologii.
Co se tyce Italie, takze tahle vysetreni pokud jdes do statnich nemocnic platis jen neco a to i v pripade IVF. Velky problem je tady cirkev a zakon, ktery neumoznuje, zamrazeni embryi, dale se nesmi provadet prodlouzena kultivace a smi se oplodnit jen tri vajicka a pokud se vsechna oplodni, tak ti je vsechny zavedou. Neexistuje, ze by je vyhodili. Proto hodne cozincu jezdi k nam. Nebudu ani mluvit o darcostvi to je tady uplne tabu.
Kazdopadne diky za kontakt. Ted chci aspon jeste jeden mesic verit tomu, ze se mi zadari, a pokud ne tak tam zavolam a uvidim.

Pavelko - ja to mam menstruaci prvni 2.dny silne dals dva slabe a 5. den jen spinim. Drive jsem mela cykly delsi cca 32 dni, ale po laparce a po preleceni je mam 25-26dni. Urcite je dobre, ze jdes na laparku aspon te poradne prohlidnou.

sichatka
19. kvě 2010

Olive - pokud spermiogram proběhl u manžela v pohodě, hledají problém u tebe vč. protilátek na spermie. Přesně ti nepovím, jak se to dělá. Překvapuje mě, že jste nejdříve byly na IVF a teď na clomidu. Já i moje kamarádky to měla opačně a dvě z nich po clostýku otěhotněly v pohodě. Pokud jsi neměla laparku, tak tu doporučuji také, můžeš mít nějaké srůsty, které se bez operace neodhalí. Teď jsem koukala, že jsi už jednu absolvovala, proč druhou?
Nedokážu si představit, že by mi implantovali všechna vajíčka. Já tedy měla vždy pouze dvě ☹ , ale znám případy, že jich měla
holka i 18 a 10 z nich se chytlo. Právě to zamrazení je super, protože když to nevyjde, tak se jde pouze na KET a nemusíš znovu podstoupit narkozu - máš i více pokusů, právě díky zmrazeným vajíčkům. Měla jsem jak prodlouženou kultivaci, tak injekci spermií přímo do vajíček, aby se zajistilo lepší podmínky pro vznik embryí.
Nejvíc jsem se asi uklidnila před 2 IVF. Domluvili jsme se s manželem, že když 2 pokus nevyjde, zažádáme o adopci.
Jo nervy hrají velkou roli.

Jeden případ pro všechny. Kamarádka se snažila 9 let o dítě, veškerá vyšetření v pořádku, 5 IVF nevyšlo. Zažádali si o adopci, v dubnu jim řekli, že by v prosinci mohli dostat děťátko a ona v květnu přišla do jiného stavu. Teď má 5 letého kluka a dvouletá dvojčata. Nervy jsou mrchy 😀

pavelka
19. kvě 2010

Holky díky za odpovědi 😉
Dneska jsem si koupila železo v lékárně,abych trošku zkvalitnila tu svou krev po takové ztrátě. Docela by mě zajímalo, kolik krve tak člověk při menstruaci ztratí 🙂 Já si myslím, že u mě je to celkem dost. Mám většinou tak 2 dny, kdy mám vložku tak na hodinu (omlouvám se za popisy). Ráda bych se dočkala někdy toho, co tu mají moje kolegyně, že první den špiní, druhý den troška krve a třetí den už zase špinění... a mají po Ms 😉
Já stále zvažuji jestli po těch všech laparkách jít do dalšího (už posledního IVF). Právě po těch stimulacích mi začly ty šílené bolesti. Teď se jich pracně zbavuji a pak by byli třeba zase zpět ☹ Fakt nevím.

olive
19. kvě 2010

Sichatko - ja to mam trochu zamotane a na Ivf jsem sla sama. Snazime se uz 7 let, asi po rocnim snazeni jsem sla k dr. a rekla ji, ze se nam nedari otehotnet vysetrila me ( bez utz nebo hormonalniho profilu) manzela poslala na spermiogram, ten dopadl ok. Dr. jsem zmenila a zacala chodit k jinemu gyndari, ten mi nasadil Clomid, pote i Fostimon kazady mesic mi rikal jak to urcite vyjde, nevyslo a ja se na nej vybodla. Jedine co mi udelal byla pruchodnost vejcovodu, a ta dopadla dobre. Pak jsem zacala jezdit do Caru musela jsem si merit BT a dostala jsem Clomid. Kdyz nezabral tak jsem dostala doporuceni na laparku, mezi tim jsem otehotnela, ale v 9 tt. mimi odeslo. Dost me to vzalo a ja mela asi rok pauzu, nechtela jsem o doktorech nic slyset. Pak jsem se rozhodla jit do Caru v CR naivne jsem si myslela, ze se mnou budou neco delat nejaka dalsi vysetreni, ale nic se nekonalo. Rovnou jsem sla na IVF se vsema nadstandardama, mimochodem mi rekli, ze mam polycysticky vajecnik bez jekehokoliv predesleho vysetreni. Na ne jsem se taky vykaslala. Abych to zkratila, loni jsem byla na laparce kde mi zjistili endometriozu 2st. vse mi odstranili a brala jsem antiko 6. mesicu. Takze asi takle, proto mam ted zase clomid, ale uz po vsech potrebnych vysetreni. Jo a muj gyndar malem spadl se zidle kdyz jsem mu rekla o IVF. Rekl mi ,ze zatim to nepotrebuji.
Druhou laparku mi chce delat jen diagnostickou jestli se ta enometrioza nevratila. Dle CA 125 tam zatim nic neni.

zazy
19. kvě 2010

Ahojky děvčata tak mimi je v pořádku,má 2cm a srdíčko bije jako o závod,takže dobré zpravy.Jinak všechny co něco čeká,držím moc moc pěstičky.

richt
20. kvě 2010

Zazy, tak to je perfektní, ať se tobě i tomu malinkatému mimišku daří.

anit.xx
20. kvě 2010

Olive- ty čaje ti napíšou podle toho co ti je, musela jsem na konzultaci a podle toho mi čaj namíchá. Vřele doporučuji. Jinak myslíš, že po tom prednisonu máme zkoušet normálně otěhotnět? Já už to docela vzdala. Mám doma recept na léky před ET a ten prednison tam je též.. takže to budu brát i po ET, asi na udržení nebo spiš abych to zas nějak nezabila ☹ . Při endo mi říkal lékař, že s tou naší imunitou a vším kolem je to docela složité. Když po laparce se neotěhotní, tak je velice pravděpodobné, že s těmi protilátkami se něco děje, ale to asi není pravidlem... nevím, už jsem z toho všeho docela unavená... a začínám to vzdávat, a dokonce si představuji co budu dělat tak za 5-10 let bez děti a to mi před oknama stavějí dětské hřiště... Už se vidím jak budu stát na balkoně v zástěře a s natáčkama na hlavě a pokřikovat na ty bobky venku, že mají být potichu 😀, bleee hrozná představa!!!

Jinak voda se k nám nakonec nedostala, ale zážitek hrozný a hlavně to čekání jak to všechno dopadne. Ale chudáci ti lidé, kteří mají zatopené baráky až po okna, to musí být opravdu hrozné.

berkana
20. kvě 2010

zazy: tak to už je mimísko pěkné, takové malilinkaté 🙂 Hlavně že mu srdce bije a a´t se drží dál a ty se taky šetři, ať vše dojde ke zdárnému konci 😉 🙂

anit: tak to jsem ráda, že se Vám to vyhlo, ale lituji ty lidi, kterým to voda tak podmáčela, že se budou muset baráky strhnout, ach jo, je to běs s tou přírodou občas, kam chudáci zase pudou? ☹
Do Hluboký to mám kousek, ale pokud je třeba konzultace, tak to se asi taky musí na tu kliniku co? no uvidim co bude po laparce, koukal jsem na to tcm bohemia asi před měsícem a přemýšlela o tom, tak taky uvidím

sichatka
20. kvě 2010

Zazy - gratuluji, ať mimísek hezky roste. Povídej mu, co si dáte dobrého k jídlu 🙂 a jak je mu u maminku v bříšku dobře.

Olive - to je síla. Na diagnostickou laparku bych určitě šla, je to lepší. Co se týká spermiogramu manžela - 7 let je hodně dlouhá doba a mohla se spousta věcí u něj změnit, chtělo by ho zopakovat, ale vím, jak jsou na to chlapi hákliví.Kámoška si našla o 10 let sraršího chlapa, které měl už dvě děti z předchozího vztahu a pořád jim něšlo miminko. On sváděl vinu na ní a nakonec se zjistilo,ž e chyba je u něj, protože za 15 let mu spermie hodně zlenivěly. ☹. Že mimi odešlo není jen tak, skutečně by to chtělo imunologii u Madára a asi oba. Koukám, že máš konečně normálního gynekologa,držím pěsti na clomidu a udělejte si hezkou dovču, třeba to vyjde.

Anit.xx - já brala Prednison dokonce rok před IVF a 3 měsíce při něm, protilátky jsou mrchy. Nepředstavuj si, co budeš dělat za 5-10 let bez prcka. Promluvi si s partnerem o adopci, skutečně tě to uklidní spíše psychicky. Pak budeš na ty bobky na hršiti pokřikovat, ať už jdou domů, protože je večeře. 🙂

sichatka
20. kvě 2010

HOLKY JEŠTĚ JSEM SI VZPOMNĚLA :

Primář ve Františkových Lázních ( ženské lázně na řešení neplodnosti) prodává přírodní lék Femigrad - dá se sehnat normálně v lékárnách. doporučuji ho vyzkoušet, je i pro muže ke zlepšení spermiogramu. Bere se 3 x denně nejméně 3 měsíce. Je to přírodní a za to nic nedáte. - Já jsem ho brát kůli alergii nemohla. ☹

sichatka
20. kvě 2010

Oprava

FEMIGARD

olive
20. kvě 2010

Zazy - tak to je dobre, ze vse dopadlo oodu, tak . Musi to byt super pocit jit na utz videt tam bublinku jak krasne blika.

Sichatko - muj mamzel, se nastesti spermiogramu nebrani. Ma uz jich za sebou 5, posledni je stary 2 roky a doktor nam ho uznal. Bez zjisteni pruchodnosti vejcovodu a spermiogramu by mi clomid vubec nedal. Rikal, ze pokud mi uzna mou pruchodnost vejcovodu, kterou mi delali loni pri laparce, tak uznava i manzeluv spermiogram. Jinak mame spermiogram +- stejny. Rozhodne imuno bych podstoupila i s manzelem.
Krasna dovolena u nas nehrozi, pres leto me ceka prace v obchode kde se ze me bude kourit. Dovca bude snad nekdy v zari.
Holky po laparkach bych urcite doporucila ty Frantiskovy lazne.

Anit - nestresuj holka, za pet let uz budes mit dite doma. Ja vim ,ze je to na budku, porad neco, ale musime se snazit bojovat a jit stale kupredu.
Zalezi na vas dvou pro co se rozhodnete a taky, nevim jestli mas ovulaci, jaky mate spermiogram. Tohle vsechno bych zvazila pri mem rozhodovani. Na druhou stranu ket neni takova zatez pro organizmus. A telo by jsi pak mela pekne nastartovane na pripadne domaci snazeni. S prednisonem pocitej, ze ho budes brat i po ET.
To je dobre, ze se vas vyhla velka voda. Taky je mi lito lidi ktere postihnou tyhle katastrofy.

richt
20. kvě 2010

sichatko, a na co konkrétně ten lék je?
holky asi vážně na té psychice něco bude. Teď mi spala jedna holka, že se snaříli víc jak rok a pořád to nešlo, a teď čekala až to dostane a bude moct začít stimulovat. MS se nedostavil a ona testla a zjistila, že je v tom. Takže je člověk by se asi k tomu neměl tak upínat. Ale lehce se to řekne a huř dělá. Vím o čem mluvím 🙂

kocina7
20. kvě 2010

Ahoj holky tak jsem 10 den po Transféru tak jsem zkusila test a nic vůbec nic ale nějak mě to nepřekvapilo po mém nedělním krvácení. V pondělí jdu na krev ale šance že by to klaplo se hodně snížili. Co bude dál to nevím trochu si pobrečím a halt pujdu dál.Je tu někdo kdo s tím má už zkušenost co se děje pak jestli musím na nějaké čištění nebo jak to vlastně funguje ☹ ☹ a za jak dlouho to mohu zkusit znova

sichatka
20. kvě 2010

Kocina7 - 10 dní je málo, já to zkušela až po 15 dnech po transferu a nejdříve jsem na testu nic neviděla, až za 15 minut jsem ho šla vyhodit a ejhle, ony se tyčárky vybarvily 2. Nezoufej. Já jsem čištění neměla a na druhé IVF jsem šla 4,5 měsíce po prvním. Doktor mi mezitím upravoval mensturaci ( žádnou jsem neměla) a ovulaci, abych měla více než 2 vajíčka. Píchal mi i injekce B - Milgama. Záleží na centru.

Richt - Femigard je přírodní výtažek z bylin. Dost tomu věřím i díky tomu, že ho vymyslel ten primář s Františkovek.

Olive- velký obdiv tvému muži. Můj byl z toho trochu nevrlej a to absolvoval jen 2.

richt
20. kvě 2010

sichatko, dík tak já si to kdyžtak zkusím koupit. Říkam si, že bylinkama nic nezkazím. Tak třeba to pomůže