Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

sichatka
1. čer 2010

Na prednison jsou skutečně různé názory asi jako na léky před IVF. Mě je předepsal Madár, můj gynekolog řekl, že když mi je dal Madár, tak je prostě brát musím a na Gennetu to samé.

Stará prvorodička - to jsem se pobavila. To je teď alespoň půlka republiky. A po 30 už nemáme podle doktorů rodit vůbec ne? 😀 😀. V práci ženská měla první dítě v 41 a tatínkovi bylo dokonoce 60.

Misando- držím palečky ať je vše zítra OK a máš hodně krásných embryek. Hlavně ať se hezky u maminky uhnízdí a za devět měsíců vykouknou na svět krásná miminka.

Olive- to je mi líto ☹ Ale neboj nejdéle do září to vyjde. A snaženíčko je přece super 😀 😀 Pak už si ho zas tak neužijete. 😀 😀

Alenta - já bych si dala 3 měsíce pauzu ať se tělo zregeneruje.

@anit.xx- jo ty nervíčky znám, já je sice měla až od 3 měsíce, ale také nic moc. No až se embryjka zase chytnou, tak nevím,
jestli do práce jít nebo ne. Asi záleží, jestli ji máš kousek od domova nebo dojíždíš. Já jsem dojížděla denně celkem 100 km a doktor mi to zakázal. Doma to pak bylo na palici, v práci člověk skutečně přijde na jiné myšlenky.

@zazy - tak co kontrola? Všechno dobrý? A co nevolnost, už tě přešla nebo ještě mimčo "zlobí"?

zazy
1. čer 2010

Ahojky děvčata,sichatko,tak dneska je mi snad nejhůř za celou dobu je mi blbě snad už 2 hodky,kdybych se aspon vyblula a bylo by,ale ono ne.
Jinak kontrola dopadla dobře,mimi roste,má od hlavičky k zadečku 3,75cm a jsem 10+4.Mám i krásné foto,později dodám.
Miši zítra na tebe budu moc moc myslet a hned podej zprávu,budu čekat.A jak se máte vy ostatní???

richt
1. čer 2010

ahojky holky, tak jssem dnes byla na krev a posílala ji do Olomouce. Jsem zvědavá na vísledky. Ani nevím co z toho budou zjišťovat. Měla jsem si ji nechat vzít 21 d.c. Ještě si ji budu muset nechat vzít 3d.c. Snad to dopadne dobře. I když nevím. Když mi brali krev ve Zlíně tak jsem měla zvýšený hormon FSH.
Miši držím pěsti ať to zítra dopadne co nejlépe.
Olive, je mi to moc líto. Určitě to ale výjde. Člověk musí věřit.
Holky tak s těma prvorodičkama nevím. Vážně je to asi pěkná blbost. Znám spoustu holek co mají problémy i dřív než je jim 25 let, ale na druhou stranu znám i ty co mají přes 30 a není to u nich problém. Asi to nebude jen o letech.
Zazy, to je perfektní tak ať se vám dobře daří a mimi pěkně roste.

anit.xx
2. čer 2010

sichatka- no kdybych měla do práce 100 km tak bych určitě taky nešla, nikdy nevíš co se cestou může stát, třeba ti zabyde špatně a je malér. Já mám do práce cca 5 minut pěšky, ale i tak jezdím autem, no hold jsem líná a můžu déle ráno spat,asi o 10 minut 😀 , v práci pak celý den sedím.... Jinak mám nějaké mrazáčky a také se docela bojím, že nebudou dobré....

zazy -já ti ty nevolnosti docela závidím, co já bych dala za to, aby mi bylo ráno špatně... 😀 . Jinak se drž a užívej toho požehnaného stavu....

richt-já jsem též posílala krév ale do Olomouce, myslím že podle toho určili jaké léky se muselo brát před IVF....

sichatka
2. čer 2010

@zazy - zkus vybublinkované nealko pivo - takový ten větrák jak říkají chlapi 😀 . doporučují ho doktoři při zvracení, aby se uklidnil žaludek. A nebo pak ještě jablečný džus smíchaný s vodou . Holka vydrž, už jen 2 týdny a mělo by to přestat. A co se týká možný pocitů, že kdybys to věděla, že .................... tak to mám spousta maminek. 😅

anit.xx - 5 min do práce závidím. Mrazáčky budou dobré neboj, oni si tam hezky odpočinuly a teď budou chtít hnízdit u maminky. 🙂
A nezáviď Zazy nevolnosti, tebe to také čeká a nebo budou mimča hodná a těhotenství bude bez problémů.. 😀

richt - neporadím, mě braly krev jakýkoliv den, takže nevím. Ale co se zkusiit zeptat při dalších odběrech, abychom pak všechny byly chytřejší.

olive
2. čer 2010

Misando - na dnesek drzim palecky at ma skrasne foliky. Snazeni behem MS je pro me des, jednou jsme to sce zkouseli, ale opravdu tohle odmitam raktikovat, je mi to velice neprijemne.

Zazy - nekdo radi jist i slane krekry nebo tycinky. Moc ti preji at mas brzo od nevolnosti pokoj.

Sichatko - to je ravda, ze v tehotenstvi si moc sexu neuzijes 🙂 , clovek to spatne msi brat vzdycky z te lepsi stranky.

Richt - ja jsem byla na krvi taky 21dc, a to se bere hlavne na progesteron aby se zjistilo, zda jsi mela ovulaci. Jinak mne brali krev jeste na prolaktin, ale ten a stitna zlaza se muzou brat jakykoliv dc. Ten 3dc se bere na FSH, LH. Priste se doktora urcite zetej na co ti to berou ja mam rada, kdyz jsem o vsem informovana.

richt
2. čer 2010

Olive, dík za informace. Jasně že se zeptám. Bylo to na mě moc informací naráz a já pak zapoměla. Ten 3dc mi byl jasná to už mi totiž brali ve zlíně, ale nevěděla jsem proč se bere i 21dc.
Zazy, taky je prý dobrý pepsi cola proti zvracení . Segra ji pila když byla těhula a pomáhalo to. Já jsem naštěstí tyto problémy neměla kryž jsem byla těhu. Takže si říkám, že až znova otěhotním tak to bude třeba taky v pohodě.
Anit.xx , vidím že jsme na tom uplně stejně. Taky to mám tak 5 min. do práce a jezdím autem. Muj už z toho šílí. Ale já jsem hrozný lenivec a to jsem si už několikrát říkala, že s tím musím přestat a začít chodit pěšky. Ale to počasí mi to nějak kazí.
O mrazáčky se neboj určitě budou v pohodě a nakonec se z nich určitě něco vyklube.

jowana
2. čer 2010

Holky, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho po laparce jste se zas začali snažit? Nebo jak dlouho vám Dr. doporučoval být bez styku? Sestřička říkala, dodržet šestinedělí - se jí to řekne 😠 Včera byla chuť ( 12dní po operaci), tak si řikám, jak bych to pak Dr. vysvětlovala, kdyby se zadařilo..

richt
2. čer 2010

jowano, nám řekla sestra taky že by jsme měli dodržet šestinedělí, ale když jsem byla za týden tahat stehý tak mi dr. řekl že pokud s tím sama nebudu mít problémy tak ta těch 10- 14 dní. Takže si myslím že asi s tím by problém nebyl.

richt
2. čer 2010

mi jsme na to taky vlítli hned nějak po těch 10 dnech. To víš pokud je chuť nedá se nic dělat 😀 😀 😀

sichatka
2. čer 2010

Jowano - mě také doporučovalo dodržet šestinedělí, ale myslím, že záleží, jak se cítíš ty. Někdo po porodu také může hned a někdo až za 6 neděl. Takže jak píše richt, pokud je chuť a cítíš se na to, tak proč ne. 🙂 🙂 No a kdyby se zadařilo, tak se na Dr. můžeš vykašlat, důležitější by přece bylo mimi a ne naštvaný Dr. 😀

richt
2. čer 2010

přesně v tomhle se Sichatkou uplně souhlasím. Co je ti po nějaké dr. Důležitější je mimi

misanda
2. čer 2010

ahoj holky, tak mám jenom 10folíků, na pravý straně pět 18-20mm, na levý straně 5 13-16mm, sliznice luxusní 12mm (jak jinak že? )

takže zas tak nadšená z toho nejsem...

sichatka
2. čer 2010

Masando, já měla jenom 4 folíky, takže tvých 10 je super. A i ze dvou vajíček jsou dvě děti. Žádné chmury, odměň se něčím dobrým a vzhůru do dalšího boje. 🙂

zazy
2. čer 2010

Děkuji děvčata za rady ohledně těch nevolností,dneska to není o nic lepší,taky jsem vždy záviděla,nevolnosti,ale už asi nikdy nebudu.
Mišo brouku,co já bych za to dala jich mít 10.Já jich měla jen 6 a vidíš,povedlo se,vůbec nehled kolik jich je,hlavně se pořádně opatruj,víš co jsem tiu říkala,tentokrát to prostě výjde,takže nesmutnit a hlavu vzhůru.

richt
2. čer 2010

misando, já si taky myslím že je to perfektní. Asi nezáleží na tom kolik jich je,ale jaké jsou. Takže se drž a nebuď smutná. Bude to fajn

olive
2. čer 2010

Misando - zadne chmury, zalezi na kvalite. No a vidis, ze holky mely min foliku a zadarilo se. Kdy mas dalsi UTZ, nebo jdes rovnou na punkci?

Jowano - my to sestinedeli taky nedodrzeli a nic se nestalo. Opravdu kdyz se na to citis, tak proc si neuzit, nez byt potom nervozni.

rencina
2. čer 2010

Zazy, tobě se podařilo otěhotnět spontáně při endometrióze?

misanda
2. čer 2010

holky, děkuju

já se právě bojim, že to bude většina prázdných folíků ☹

zazy, jak jste to měli? dohrábli jste se i k pk???

jinak jdu rovnou na punkci, v sobotu píchám pregnyl a v pondělí mám v půl 8 nástup...tak na mě budete povinně všechny myslet 🙂...snad to nebude takový fiasko jako minule ☹

richt
2. čer 2010

misando, jasně že na tebe budem myslet

olive
2. čer 2010

Misando - to si pis, ze na tebe budeme myslet. Hele a rekly jsme si prece, ze druhy pokus vyjde 🙂 .

alenta10
2. čer 2010

Ahoj holky obzvlášt Mišanda!!!Držím Ti fest palce já mšla folíku mnohem míň a přeju ti at to klapne neboj hollka!!!Sichatka ....má pravdu a já ji věřím!!!!pa Aju a dík všem za odpovědi a podle vašeho průzkumu je lépe počkat 3 měsíce!!§Tak září...to se zdaří!!!!!

sichatka
3. čer 2010

@berkana - už jsi doma z nemocnice? Jak dopadla laparka?

@misanda - to víš, že višchni povinně budeme držet palečky, vajíčka tam budou neboj a pak je v nejhorším necháte propíchnou pro lepší oplodnění a za devět měsíců nám budeš psát, jaká máš krásná miminka.

@kocina7 - jaké máš pocity z imunologie a kdy budou výsledky?

@rencina - i při endometrioze se dá spontáně otěhotnět., některé se o nemoci dozvědí až třeba 10 let po té, jako moje švagrová.

sichatka
3. čer 2010

Nevím, která z vás se mě ptala, jestli je to s MS po porodu lepší. Tak je.,dokonce jí mám pravidelnou ( před tím jednou za 2 až 3 měsíce) , pouze 3 dny a ohodně slabší.

paja23
3. čer 2010

zazy-jsem moooooc ráda, že Ti utz dopadl na výbornou. I když smutně závidím. Ale teď když přijde depka si říkám, že když se to povedlo zazy, tak mám taky naději 🙂 At se miminku maximálně daří! Jen prosímtě, dělali Ti před IVF nějaká vyšetření kromě hormonálního profilu?

misando-nezoufej, holky maji pravdu, především záleží na kvalitě!!! Tak se drž, v pondělí nebudu dělat nic jiného, než držet pěsti. Na podzím pak na mě pořádně flusneš ten těhotenský flusaneček 🙂

zazy
3. čer 2010

Ahojky děvčata
Rencina: ne ne otěhotněla jsem až na druhý pokus IVF.Ale mám dvě známé které otěhotněly i s endometriozou,tak jedna dokonce dvakrát a to už ji měla asi 3 stupně,ale neměla tak poškozené vejcovody a to je to nejhlavnější.Já je měla nafouklé,že by praskly,takže mi je v říjnu odstranili,proto moje jediná možnost bylo IVF.
Mišando,my jsme měli po OPU 6 vajuch,to mi řekl,že 4 jsou kvalitní a dvě moc ne,pak když jsem si volala tak se nakonec oplodnilo všech 6 ICSI,PK jsme měli asi 5 dní,nakonec mi zavedli 2 a ty další nebyly takové kvality na zamražení a řekl,že by to bylo zbytečné tahání z nás peněz,takže takhle.Jíš i nějaké vitamíny pro těhotné??Ale jak už jsem řekla,půjdeš v mých stopách,jasně,takže pozitivní energii,ju.V pondělí budu držet pěstičky a pak flesat těhu kemrouša co to jen půjde.
Paji- u tebe mi to bylo obzvlášt líto,protože jsi byla na stejno se mnou a já už to brala jako hotovou věc a tohle by mě nenapadlo.Ale abych ti pravdu řekla,úplně klidná budu až toho malýho špunta budu držet v náručí.Taky ti to jednou výjde uvidíš.Jinak nám dělali před prvním IVF vyšetření krve,genetiku a hormonální profil,před druhým pokusem nic,jen horm.profil.Spermiogram my jsme měli v pořádku.A Páji,to nebude flusaneček,to bude takovej kemrouš,že jsi takového neviděla ještě. 😀 😀 😀 😀

berkana
3. čer 2010

Ahoj holky 😀 😀

tak jsem už doma,dneska mě propustili 😀 Laparka proběhla v pohodě, ve zprávě mám napsané, že jsem byla na laparce pro endometriozu 3.stupně. Jedna cysta byla endometriozni ta druhá ne, takže obě odstraněny, srůsty odpáleny, a ještě jsem měla nějaká ložiska na děloze, tak mi je taky odstranily, Udělali mi pořádný výplach, aby odstranili vše co odpálili 🙂 Jinak pravý vejcovod v pořádku průchodnej, levý ne, ale aspon jeden je dobrý 😅 Za 14 dní s imám volat na výsledky hystelogie (to je na polámání jzyku, snad jsem to napsala správně 😅 )S Fantou jsem mluvila včera a říkal, že bych měla přijít v září na kontrolu, že to můžem zkoušet přirozenou cestou, já mu ale řekla, o přítelovo spermiogramu a že mi můj gynekolog doporučil CAR, tak řekl, ať se tam teda hned objednám, tak jsem tam dneska když mi dali propouštěcí zprávu, počkala jsem si, než sestřička vylezla ze dveří, tak jsem jí řekla, že bych se k nim chtěla objednat na první návštěvu, tak mi řekla, že jim zrovna jedna paní vypadla, takže já už jsem první návštěvu absolvovala (jinak bych musela čekat až do září) 😀 Vzali mi rovnou i krev, jelikož jsem s velkou pravděpodobností dneska začla menstruovat, pokud by to nebyl menzes, tak mám dát vědět a dojít si na krev potom druhý den MS ke svýmu gyn či obvoďákovi. Za týden ve čt nebo v pá si mám zavolat na výsledky tý krve. Až budu mít MS za měsíc, tak se mám objednat na 10 den cyklu a přijít i s přítelem, že mu taky udělaj odběry (to bude mít radost hlavně z toho spermiogramu 😅) no tak uvidíme jak pak dál.

Takže to bylo takový docela rychlý 🙂

olive: no tak budeš mít potom to letní mimčo, jak chceš 🙂

misanda: tak ať jsou foliky dobrý, aspoň některý fakt kvalitní🙂

zazy: snad tě to už brzy přejde, segra ta zvracela první tři měsíce taky hodně často a i v práci, no prostě si to fakt užila...

richt
3. čer 2010

berkano, tak to byl vážně fofr. Tak hlavně že máš vše v pořádku. To by jsi mohla jít jen na IUI. Snad teda budeš mít i tu krev v pořádku.

olive
3. čer 2010

Ahoj holky 🙂 .
Berkano - vidis, jake krasne zpravy nam prinasis a ne ta hruza co jsi nam psala z minule laparky. Mam z tebe holka uprimnou radost a jsi zena cinu, ze jsi si hned zaridila prvni navtevu Caru 😀 . Pokud mas jeden vejcovod pruchodny tak je i sance na prirozene poceti, samo, ze je lepsi kdyz uz jsi zavedena v caru, ale clovek nikdy nevi 😀 . Jak se citis? Jinak ja byla po laparce taky rychle doma.

paja23
3. čer 2010

berkano-vítej zpátky. 🙂 Tak hlavně, že ti laparka dobře dopadla a endomrcha je vypálená, mrcha jedna. To jsi to dobře zvládla s tím carem. Takže hurá do další fáze boje 🙂 Teď nevím, to jsi měla první laparku?

zazy-díky, díky. Jo manžel taky prohlašoval, že tomu bude věřit, až budeme v tom desátém měsíci. Hlavně se snaž myslet optimisticky. Já se taky moc bála.... S těmi nevolnostmi Tě chápu, mě bylo taky tak špatně, že jsem si to zapomínala užívat. Asi nejvíc pomáhalo jíst v malých porcích, ale mít pořád plný žaludek. Pohlazení miminku....