Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

elisabet
21. čer 2010

Holky, tak to mi padl kámen ze srdce, ještě není vyhráno, to bude až s tehu, ale i tak, děkuju za pozitivní-teda alespoň pro mě, zprávy, jo a ještě jsem se chtěla zeptlat, já jsem mívávala vždy bolestivou ms, teď jak mi to odstranili, myslíte že bych tuto ms mohla mít méně bolestivou?? J8 vím je to otázka jako prase 😀 😀 😀 ale teď mě to tak napadlo, děkuju.

anit.xx
21. čer 2010

misanda- tak to vitej v klubu, stejná diagnóza a prednison, takže přiště to určitě vyjde!!!!! Jinak se mi líbí ta tvá fotka, vypadáš jak správné lumpisko 😀, oheň v očích 😀 takže žádný brek a smutek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chanel
21. čer 2010

@misanda mrzí mě to, myslela jsem, že se zázrak konat bude ☹ , jsem na tom jako Ty, já už mám teda před sebou čtvrté ivf...navíc asi taky už nebude 😔 a na ty darované vajíčka se asi taky zeptám 😖 , holky, praly jste se dr. na to, jestli ty naše vajíčka když máme endošku, mohou způsobovat nezdar? I když třeba na misce to vypadá slibně? 😕

misanda
21. čer 2010

holky, jasně že vajucha můžou řádit...a tělo je zabíjet pěkně...prý když je to "neznámý" matroš, tak se to většinou povede...tak uvidíme...za zkoušku to stojí ne? ale já fakt vim, že víc jak na 4IVF nemám nerva...ani fyzicky na to nemám, při těch dávkách co do mě cpou...

anit, jj mišanda je takovej ďábel 🙂 brek a smutek už nemám...těším se na podzim a na podání žádosti o adopci 🙂

berkana
21. čer 2010

@misanda to je škoda ☹ tak to se určitě na ty darovaný zeptej, třeba se to s nima povede🙂 Tak se hlavně drž u užij si léta, teda pokud počasí dovolí 🙂

richt: tak to bohužel taky neporadím, taky nemám zkušenosti

@olive nám tady prší pořád, tak až tam budeš mít zase moc sluníčka, tak nám sem nějaké pošly 😀
@elisabet já byla na laparce kdy mi všechny endometr. věci odstranili a ms už mám taky za sebou, dostala jsem ji asi 3.den po operaci 🙂 a byla bez bolestí vůbec žádná, tak jsem zvědavá na tu další, kterou čekám cca za 14 dní. Předtím jsem bolesti měla docela velký.

sichatka
21. čer 2010

@misanda - tak to mě mrzí, myslela jsem, že ti to vyjde po těch koňských dávkách.
S těmi svými protilátkami bys měla brát Prednison dlouhodobě jako anit.xx. Vážně nechce zkusit toho Madára v Podolí?
Jak píšeš o žádosti o adopci - já jsem se právě po pohovoru s manželem nervy uklidnila a zadařilo se, tak na podzim se určitě také zadaří a maminka ďáblice bude mít malí "ďáblíčata" 😀

@elisabet - ta tvá otázka je OK, probírají se tu i intimnější věci 😀 Já měla bolesti při MS i po laparce, přestalo to až po porodu. A mojí švagrové zjistili endošku až 10 let po porodu - od mládí měla velké bolesti před MS a v pohodě otěhotněla.
S chutí do snaženíčka a brzo se těším na zprávičku o miminku na cestě. 🙂

sichatka
21. čer 2010

@olive - tak až tam zase budete mít vedro k padnutí, tak nám ho sem kousek pošli 😀 Tady je kolem 16 stupňů a já bych se ráda ohřála. Holkám jsem koupila na cachtání bazen a byly tam zatím pouze jednou. kdy budeš vědět, jestli se snaženíčko povedlo?

olive
21. čer 2010

@misanda - adopce je dobry krok, budes se pak soustredit na adopci a dalsi Ivf nebudes moc brat . Toho Madara bych asi zkusila, i kdyz uz vis ,ze mas protilatky, ale mela by jsi novejsi vysledky. Darovana vajicka je taky ok, eventuelne by jsi mohla mit pul na pul. Mozna bych pri dalsi stimulaci uvazovala o jinych lekach. Jj, jsi dablice 😀 .
@elisabet - ahoj, znam te z jine diskuze. Neboj urcite se zadari, me muj gyndar rikal, ze pokud je endometrioza uplne odstranena tak by to melo jit snadno otehotnet. Jinak mne se po laparce vyrazne zkratil cyklus driv jsem ho mela cca co 32dni a ted ho mam 25max 26 dni. Bolestivou menstruaci jsem nikdy nemela. Jo cyklus se mi rozhodil az minuly mesic co jsem brala clostyl.
@sichatka - velice rada vam pak poslu trosku toho vedra at se taky potite. Mela bych jit na krev 30.6 nebo 1.7, pokud teda nedorazi driv mrcha. Jinak tento mesic jeste netrojcim 🙂 .

berkana
21. čer 2010

@olive to stoprocentě trochu tepla pošly, ted tu skor klepu zimu 🙄 🙂 Tak pak dej vědět, mě by měla v těch termínech jak píšeš přijít možná ms to by bylo po 28 dnech, nebo uvidím jestli mi tu zůstane na těch 32 jak jsem to měla, i když mámendošku odstraněnou a teď jsem to měla po 28 dnech. Tak sobě přeju ať mi dorazí ta ms po těch 28 dnech, abych nemusela do CARu v den kdy má kamarádka svatbu a tobě ať jdeš na tu krev 😉

misanda
21. čer 2010

sichatka, určitě to imuno vyzkouším...za to nic nedám. takže stačí když si tam zavolám a nepotřebuju ani doporučení a nic, ju?

elisabet
21. čer 2010

Berkana, Sichatka, Olive děkuji za odpovědi a za podporu v otěhu, no uvidíme snad se to konečně nám všem povede, i když jak to tady pročítám, připadám si se svojíma malichernýma problémama trochu nudná, asi oproti některým holkám tady problém nemám asi žádný a díky Bohu za to, holky nemyslela jsem to zle, jen že oproti někomu kdo má vážné problémy jsou ty moje banalita, ale i tak se člověk bojí. Jo Olive já tě znám taky z Clostilek, já jsem měla jinak ms celkem pravidelnou, 27 někdy 28dc, od ledna jsem brala clostilbegyt, byla jsem u gynekologožky a na prohlídce jsem byla v listopadu, v lednu jsem se šla jen tak zeptat na nějaké výsledky a ona mi předepsala clostil na dva měsíce, u toho clostilu bych měla být hldána, měla bych chodit na folikumetrii jak na clostil reaguju a jestli nedošlo k cystám, ale moje dr nic, ani jednu prohlídku mi neudělala a nasadila clostil na další dva měsíce a přitom se clostil má brát jen tři měsíce v kuse a pak pauza. a opět bez jediné kontroly, tak jsem změnila doktora, náhodou u nás v okolí si otevřel ambulanci primář porodnice, povídá se o něm že je to kapacita a asi i je a jsem moc ráda že jsem k němu přešla, no a ten se podivil léčbě od paní dr, a řekl mi že pokud dostanu ms tak že by se rád kouknul dovnitř jestli nemám nějaký skrytý problém. a hned v následujícím cyklu jsem šla na laparku, takže super rychlovka. No a jak jsem brala clostil a duphaston tak jsem měla ms pravidelně až 31dc. Už nebyla tak bolestivá jako bez těch stimulátorů ale teď jsem zvědavá jak mi příjde, a potom hned hupsnem na snaženíčko, v tomto cyklu to asi nechám ještě tak, raději... díky holky za rady a zatím se mějte hezky 😉

olive
21. čer 2010

@berkana - tak ti moc preji at ti ta mrcha prijde 28den 🙂 . Dekuji, no ja uvidim jak dopadnu zatim nedelam zadne zavery.
@elisabet - udelala jsi moc dobre, ze jsi zmenila doktora a hned se to hnulo kupredu. Ja jsem vystridala hodne gynekologu, ze uz i muj manzel si ze me delal srandu 😀 . Pokazde jsem narazila na nekompetentni doktory. Ted pevne doufam, ze jsem v dobrych rukach aspon doufam. Urcite pujdes jeste na kontrolu, tak ti dr.rekne co a jak, a pokud nemas problem s ovulaci tak ti nebrani nic ve snazeni 😉 .

anit.xx
22. čer 2010

misanda- já doporučení od lékaře měla a chtěli to po mě, také výsledky z lapara a tak jsem vzala vše co jsem doma našla, oni se tam pak ptaji jaká vyšetření už máš a jaké byly výsledky, ale já si to nepamatuju a když vyletí z nějakým latinským názvem, tak to už vůbec. Takže je lepší doporučení a pozbírat vše co máš, aby pak nedělali zbytečně nějaká vyšetření, která už máš. Jinak já o adopci už také uvažovala ale docela se bojím toho co je s tím spojeno, tolik papírování a hlavně ty testy.... navíc jsem ještě pořád nevzdala tu myšlenku, že mimi budu mít svoje a pak co.. Znám jeden pár, který též běhal fakt dlouho po doktorech a letos v lednu adoptovali holčičku no a paní je ve 4 měsící. 😀

olive
22. čer 2010

@anit.xx - to je presne ono, clovek se upne na adopci a uz neresi jestli se zadari ci ne.

Holky chtela jsem se zeptat, ten Femigard je k dostani v lekarne, nebo si ho musim objednat pres internet?

sichatka
22. čer 2010

@olive - měl by být k dostání v každé větší lékárně. Popř. objednat přes internet, ale za to poštovné to nestojí.

olive
22. čer 2010

@sichatka - dekuji. To mas pravdu, ze postovne je pekne drahe, ted se ke me chysta mamka tak jsem ji poverila at mi to koupi.
Holky posilam vam slunicko at se taky trochu ohrejete 🙂 .

sichatka
22. čer 2010

Olive super, sluníčko potřebuji jako sůl.

elisabet
22. čer 2010

@olive jojo Olive, jdu příští středu, půjdu i s manžílkem asi si s námi chce povykládat co dál, s ovulací problém nemám, tak uvidíme. Ahojte děvčata

olive
22. čer 2010

@elisabet - tak se nam pak ozvi jak jsi dopadla.

elisabet
22. čer 2010

@olive tak to každopádně, každé zkušenosti se nám tady hodí, že? holky jsem strašná, pořád zvažuju jestli to vydržet do dalšího cyklu nebo to risknout, po dlouhé době mám dnes vodnatý výtok, typický při ovulaci, kdysi jsem ho mívávala, ale někam se ztratila a já to začala pozorovat až když jsme se začali snažit, a dnes po dlouhé době a možná že poprvé od doby co se snažíme se mi dnes objevil, tak to ve mě pořád hlodá, mám strach že když počkám do dalšího cyklu tam něco promeškám....jsem hrozná,já vím 😖

richt
22. čer 2010

elisabet - já jsem se s mojím začala snažit asi 10 dní po lapatoskopii, ale nezdařilo se. Nevím teda jak dlouho jsi ty, ale já si myslím, že pokud nemáš nějaké bolesti tak s tím problém není

elisabet
22. čer 2010

@richt no já jsem byla operována ve čtvrtek, to je dnes myslím 5den. no já bolesti nemám, ano v nemocnici jsem nijak neměla, jde mi jen o to že kdybych náhodou otěhotněla tak jestli se mi vevnitř něco nestane když jsem po tom zákroku, i když do vnitř spodkem ani nijak nezasahovali, snad,..jen tam vstříkli tu modrou tekutinku na zjištění průchodnosti vejcovodů.

olive
22. čer 2010

@elisabet - pokud se citis dobre, tak myslim, ze to muzes zkusit. Pokud by jsi vylozene nemohla,tak by te na to upozornili. My jsme nemohli dostala jsem antikoncepci na 6mesicu, ale tuleni bylo i tak 😀 .

richt
22. čer 2010

elisabet já si myslím, že s otěhotněním problém nebude. Tam jde spíš jen o to aby sis tam nezavedla nějaká bacil. Ale pokus budete dodržovat hygienické zasady tak to bude v pohodě

sichatka
23. čer 2010

@olive - tak kde je to sluníčko? Moc se mu k nám nechce, potvoře.

@elisabet - jak píše richt, jde o to, aby sis nezavedla bacila. 5 dní po operaci mi přijde docela brzo, ale skutečně záleží, jak se cítíš. Mě bolelo břicho ještě 3 neděle po operaci.

olive
23. čer 2010

@sichatka -dnes se schovava i u nas tak asi proto nedorazilo 😉 .

paja23
23. čer 2010

Sluníčko je dnes na moravě, tak vám ho pro změnu posílám já 🙂

elisabeth-já bych se tak brzy asi docela bála, ale souhlasím s holkama, že hodně záleží jak se sama cítíš. Každý přece jen měl tu operaci jinak náročnou.

kocina7
23. čer 2010

Ahoj holky tak mi konečně přišli výsledky z té imunologie a jsme oba dva uplně v pořádku vůbec nic nám nezjistili všechny testy máme v normě takže ted si užijem léto a v řijnu jdem na rduhé IVF a to už snad vyjde tak jak si přejem. Držím tu všem palečky at se zadaří 🙂

elisabet
23. čer 2010

Ahojte holky, děkuji za názory, moc si jich vážím, dnes jsem volala dr abych se objednala na příští týden na kontrolu po operaci, a při té příležitosti jsem se ptala kdy začít se sexíkem a pokud bych otěhotněla jestli by to byl pro tělo hned po laparce problém. No a bylo mi řečeno že sex tak 14dní po operaci,a kdybych náhodou otěhotněla tak to bude pro moje tělo jedině dobře. Takže tak, 😉

berkana
24. čer 2010

Ahoj holky,

tak výsledky z hystologie jsou v pořádku, tak to jsem ráda 😀

kocina: to je dobře, tak si užijte to léta a ať se pěkně připravíte na to druhé IVF 🙂
sichatka: na jihu( JIndřichův Hradec, Veselí nad Lužnicí, České Budějovice) sluníčko dopoledne bylo🙂 před dvanáctou jsem odjížděla z ČB do Berouna, takže nevím jak pak, ale je pravda, že tady sluníčko moc nebylože se tu schovávalo a dneska si hraje taky na schovku ale už vykukuje 🙂