Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

misanda
28. čer 2010

olive, tak stejně to imuno je dobrá věc..myslíš názor jestli kvůli tomu jet do čech nebo si to nechat udělat v itálii???

mě stejně nic jinýho nezbývá 😀 a hlavně si jdu za 14dní vyzvednout papíry na adopci 🙂 takže je mi to už tak nějak jedno 🙂

olive
28. čer 2010

@misanda - ano sla bych i v italii. Preji ti moc stesti pri vyrizovani papiru na adopci a at moc dlouho necekate. Od meho mazela sestrenice adoptovala maleho Vietnamka a je nesmirne stasna, konecne se citi naplnena.

misanda
28. čer 2010

olive, u nás v našem kraji je čekačka dva roky, tak to neni tak hrozný...tak uvidíme... 🙂 ještě to bude srandy kopec 😅

olive
29. čer 2010

@misanda - dva roky je krasna doba. Tady je to s adopci hruza, silene cekaci doby a na male mimco muzes zapomenout, ze dostanes. Tak vetsina paru se obraci na mezinarodni adopci, ale tam zase plati hrisne penize. My s manzelem o adopci neuvazujem.

sichatka
29. čer 2010

@misanda - no a nebo vám Madár na základě výsledků zatrhne i domácí snaženíčko. Ale snažit na nečisto se můžete stejně 😀 Ten Egypt závidím, hned bych jela. Miluji pyramidy a starou kulturu. Moře - no záleží na tom kam, dporučují raději Sharm el Sheik (tak nějak) než Hurgadu a nebo úplně nové středisko Tabu.

misanda
29. čer 2010

sichat, stejně nás čeká na podzim IVF, a stejně furt používáme kondom...zatím...tak uvidíme.

jinak Hurghadu neee, tak nejedu..já miluju Sharm 🙂, v Káhiře už jsem byla, teď chci do Luxoru 🙂 TAba je krásná, ale je to spíš jenom o potápění...

Olive, no co jsem koukala na holčiny a psala si s nima, tak většinou dostaly 2-3měsíční miminko, do těch dvou let. Jde o to, že jsme mladý, bezdětný, tak to bude snad dobrý no.

olive
29. čer 2010

Misando- o tom to prave je, ze u nas dostanes i male dite a tak by to melo byt. Nad malym prckem bych asi uvazovala take, ale znam podminky tady a nemam sanci. V Italii me kamosce nabizeli dite co melo 10let, na tohle ja bych nikdy nepristoupila. Pokud uz bych mela svoje deti a chtela udelat dobry zkutek, tak bych asi do toho sla, jinak ne.

Uz vis termin, kdy pojedete na dovcu?

misanda
29. čer 2010

Olive, to jo..já chci taky prďolku malýho právě...chci si dítko vychovat podle sebe...s desetiletým už člověk těžko něco udělá... 😕

a na dovču až příští rok, bohužel IVFka nás sosaj...proto řikám, že už mě to nebaví, chci žít a ne přežívat z pokusu do pokusu...

sichatka
29. čer 2010

@misanda - nebylo by 3 IVF dobré odložit až po výsledcích od Madára? Nám ho takéodkládali a dokonce o půl roku.

misanda
29. čer 2010

sichat, dyk určitě...píšu, že na něj nepospíchám 🙂 jsem zvědavá jak se na to bude tvářit moje doktorka v pátek...

sichat, jsi mi neodpověděla za jak dlouho budou výsledky a jestli musíme zase pro ně do Prahy 🙂?

berkana
29. čer 2010

misando: tak ať ti to dopadne v pátek u dr dobře a dostaneš doporučení k tomu Madarovi. A proč jdeš na utz prsou?

olive: ať ti to taky s tim Madarem vyjde a na podzim se k němu dostaneš.

sichatka: tak co, počasí, vyšlo pěkně na sobotu ne 🙂 my jsme tady měli taky nádherně, takže jsme si to taky užili 🙂

Jinak já čekám, jestli mi zítra dorazí ms nebo až v neděli, jsem se včera ptala dr a ten řikal, že po tý laparce jsem to dostala takhle pač byl zásah do vejcovodů atd. Tak uvidíme, jestli se mi to srovná na těch 28 jako před 2 roky, nebo jak to bude, jsem na to zvědavá. Ale abych řekla pravdu, tak je mi poslední dobou občas blbě a včera jsem byla chvilku taková zesláblá, že se mi třásly trošku ruce a navečer se mi trošku točila hlava, asi hormony pracujou, tak jsem zvědavá, jestli teda dorazí zítra🙂 kéž by....aby mi vyšel ten utz na toho 9. 7. a ne na tu kamarádčinu svatbu, co má 13.7....:-) no zítra budu chytejší 🙂

jak jste tu některá psala, že by byly lepší lázně před IVF, tak myslíte, že by mi je dr napsal i před prvním IVF to asi těžko co. To bych si musela nejspíš platit celý sama ne? 🙂

misanda
29. čer 2010

berkana : na ty lázně máš nárok až po druhém IVF...hrazené od pojiš´tovny...takže asi smolík. hele, ale znám holky, co v nich byly a pak šly hned na IVF a stejně prd. Takže tomuhle bych moc velikou váhu nepřikládala.

a na prsa jdu proto, protože z toho mám strach, aby se mi tam po těch hormonech něco nerojilo...je to pro můj klid. vždyŤ to neni nic dobrýho do těla ☹

jinak se neboj, já to po obou laparkách dostala snad hned za týden...prý je to normální. a teď už mám zase svůj cyklus 30DC 🙂

sichatka
29. čer 2010

@misanda - promiň, přehlédla jsem to. Výsledky jsou cca za 3 týdny, přijdou ti domů a tam je přesně napsáno, jestli jsi OK nebo se musíš znovu objednat na kontrolu + doporučení co mezi tím brát. Ale absolovala jsem to v r.2008, teba už to mají jinak.

@berkana - počasí super, hezky nám ho olive poslala 🙂 Mě se v neděli také motala hlava. Může to být počasím, hormonkama a nebo - nezkoušeli jste miminko po laparce?
Mě doktor nabízel lázně ještě před 1. IVF a pak mi sdělil, že to nemá smysl, ať zkusíme nejdříve jeden pokus a pak uvidíme. No a před druhým mi kompletně měnil léčbu, takže také žádné lázně nebyly.

misanda
29. čer 2010

sichat, tak to je dobrý s těma výsledkama. já v Imumedu čekala fakt 6týdnů. a to ještě neměli komplet a musela jsem čekat pak další dva na zbytek testů.

je vedro jak v pekle..mišanda je půjde fláknout k bazénu, nejhorší je, že mám ještě poslední den MS a nemůžu se čachtat ☹

olive
29. čer 2010

@misanda - aha, az pristi rok dovca, nevadi o to vice se budete na ni tesit 🙂 .
@berkana - na lazne bych se asi zeptala jak pujdes do Caru, prece jsi mela v kratke dobe 2 operace. Za zeptani nic nedas, ty v tom uz mas praxi 🙂 . Preji ti at mrcha dorazi co nejdriv a nebo at nedorazi vubec max.za 9.mesicu 🙂 . At ti nekazi plany. Motani hlavy, bude asi zmenou pocasi, napred zima, ted vedro a organizmus se s tim neumi poprat.

berkana
29. čer 2010

sichatka: to jo, ale až moc horko na tom sluníčku 😀 máme ted na sluníčku 37stupňů a stačilo b mi tak o deset míň 🙂 no jo, člověk není nikdy spokojen😀 když je zima, chce teplo a když je horko, tak zase chladněji 😀 😀 Mě se z počasí nikdy hlava nemotala, mě při změně počasí bolí akorát palec u nohy 😀 to je následek když jsem hrála jednou s klukama před cca 10 lety fotbal a kopla jsem jednoho do lejtka a můj palec to odnesl 🙂 No zkoušeli jsme, ale nepřikládali jsme tomu žádný šance, pač měl na podzim přítel spermiogram nic moc a starosti byli pořád stejný a ještě jsou, takže že by se to zlepšilo jen těma vitamínama bez ubrání stresu spíš přidáním stresu se podle mě spermijky nemohli zlepšit.... ale už se to zlepšuje, stres ubývá, ale zase přibývá hodně práce, takže zase únava....no uvidíme. Ale podle výsledků z krve, kdy jsem měla hladinu jednoho zvýšenou (nevím ted čeho, včera mi to dr říkal, ale já to už pozapomněla nějak th a lh nebo tak nějak) takže mám podezření na ty polycystické vaječníky, takže s tím ani nepočítám...

misanda: no já se jen ptám 🙂 četla jsem o nich už dřív, když jsem brouzdala po netu a koukala na tu endošku. 🙂 Jé já bych se šla taky fláknout k bazénu 🙂 zatím ještě můžu před ms 😀

@olive no já si řikala taky, že jsem měla dvě laparky docela za sebou, ale zase ta první byla taková spíš diagnostická a ještě s prasklou end.cystou, takže nevim. Možná se zeptám, ještě uvidim, jestli si na to tam vzpomenu.

olive
29. čer 2010

@berkana - urcite se zeptej, vis jak se to rika LINA HUBA HOLE NESTESTI. Tenkrat do ka Caru jsi se taky zeptala a jak to skvele dopadlo 😵 , jinak by jsi cekala a cekala 😠 .

berkana
29. čer 2010

@olive jj, se zeptám, pokud bude sloužit paměť 😀 nebo si to radši napíšu na papírek a budu se postupně ptát na vše hiii😀

olive
29. čer 2010

@berkana - tak papirek to bude jistit 😀 😀 😀 . No ja co si nenapisu, tak taky zapominam, nebo spis kdyz jsem ve stresu, tak nevim vubec nic 😲 .

richt
30. čer 2010

Ahojky holky, včera jsem byla v Olomouci. Cysta mi zmizla asi po té antikoncepci a krev mi vyšla celkem v pořádku. Po prvé jsem měla zvýšený hormon FSH 15,5 a teď byl jen 3,5. Ale prozměnu mám snížený progesteron,ale to prý se dá upravit. Tak aspoň něco pozitivního. Sice mi řekl, že jsou tam malé částečky endometriozi a na tu mi dal DUPHASTON tak uvidíme. Jinak se máme snažit pěkně doma a když sse to nepovede tak IUI.
Celkem mě potěšil.

berkana
30. čer 2010

@olive tak to znám, ve stresu si taky latr nic nepamatuju 😀
@richt Tak to je dobře, že zmizela 😵 tak ať ti ještě ten duphaston pomůže a zmizí i ty malé částečky a povede se to doma🙂 držím palečky

sichatka
30. čer 2010

@richt - no to je super zpráva. 🙂 Progesteron je v pohodě, duphaston zabere a když ne, tak ti nasadí něco jiného. Snaženíčko doma je super a určitě se povede. Budu držet palečky. 🙂

sichatka
30. čer 2010

@misanda - psala jsi, že jste finančně vycuclí. Nevím,jak v kterém centru, ale mi dali za první pokus 13000,- ( ISCI + něco, už si to nepomatuji) a za druhý nic. Komplet léky byly hrazeny pojišťovnou, doplácela jsem pak až na Duphston.

olive
30. čer 2010

Ahoj holky 🙂 .
@richt - tak to jsou skvele zpravy 🙂 . A vysledky mas take krasne, ten progesteron se da upravit lekama. Urcite se zadari, navic budes ted brat homeopatika, je leto cas dovolenych, proste jak stvorene na tuleni 😉 .

misanda
30. čer 2010

ahojholky,

sichat, no já dala jenom za léky 10tis, potřebuju toho víc...pak asi 7tis za ICSI, pak PK byla asi 3500 nebo tak nějak, pak katetr...do toho nafta na 200km...takže nás to vyšlo zhruba na 25tis.,

richt, super zprávy 🙂 taky věřím, že se vám zadaří i bez IUI a podobných "blbin" 😀

richt
1. črc 2010

ahojky,
dnes jdu na iněkci ( Agolutin) prý je to právě na ten progesteron.
misando, tak to jsi vážně platila hodně. Ale když jste se pustili do té adobce tak to třeba příjde samo. Hodně holek prý otěhotnělo jen tím že se zaměřilo na něco jiného a nemyslely na to. Tak uvidíš třeba to bude ten nejlepší lék.

sichatka
1. črc 2010

@richt - tak co, bolí tě po Agolutinu zadeček? Držím palečky a hlavně domácí snažilkování je i o milování ne o "výrobě" dětí.

misanda
1. črc 2010

richt, no já myslim, že jsme platili tak nějak normálně..kamarádka v Iscare třeba platila to samý...a další co chodí do Pronatalu do Teplic tak taky...ty ceny jsou cca stejný..u mě udělají to největší hormony, kterých potřebuju víc.

sichat, přesně tak...my už to jeden čas měli jenom jako výrobu dětí, takže teď musíme začít napravovat, co jsme si sami zpackali...bude to ještě složitá cesta 🙄 🤐

sichatka
1. črc 2010

@misanda - napravování je také dobré. Ber to tak, že máš "nového" partnera, se kterým budeš objevovat nové i staré věci 😀

olive
1. črc 2010

Ahoj holky 🙂 .
@richt - a kolik toho Aglutinu si budes pichat? Ja po ET, take mela agolutin.