Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

theresa
autor
23. dub 2007

Opravdu tu není nikdo kdo by měl zkušenost s otěhotněním při endometrioze? Prosím holky ozvěte se.

reruna
23. dub 2007

Ahoj, já jsem byla na laparoskopii v listopadu, odstranilli mi při ní asi 2mm ložisko endometriozy a za měsíc jsem otěhotněla. V tu dobu jsem nebrala žádné prášky, po té operaci jsem měla oslabenou imunitu a byla jsem pořádně nachlazená, ale povedlo se 🙂

petriska
23. dub 2007

Ahoj Thereso,
já mám za sebou už 2 LSK operace.
Ta druhá byla 4. hodinová a docela náročná...
Měla jsem 2 10 centimetrové end. cysty a o ložiscích nemluvě.
Po operaci jsem měla na půl roku zastavenou menstruaci- horm. injekce...
měsíc po tom- 3/07 jsem byla na 1.IVF- neúspěch...
CHjo ☹
a teď v květnu mě čeká další IVF...
tak uvidím...

A co ty? jak jsi na tom?

theresa
autor
23. dub 2007

Holky moc děkuji za odpověď. Já jsem na tom teď tak, že mám dva měsíce po laparoskopii, při nichž mi odstanili velké ložiska endometriozy a jednu endometrionální cystu z vaječníku. Hormonální léčbu jsem odmítla, rozhodli jsme se s manželem pro miminko, i když jsme chtěli ještě rok dva počkat. Mám z těch hormonů strach. Snažíme se tedy už druhý měsíc, ale připadá mi to stejně beznadějné. Moje gynekoložka mi řekla, že když tento měsíc neotěhotním, tak mě pošle do CAR. Další menstruace po laparoskopii byla opět strašná, trpěla jsem zase jako pes. Nemůžu jít pořádně ani na malou natož v noci spát, ani analgetika nepomáhají. Doktorka mi řekla, že mám asi endometriozou prorostlé i některé orgány a to žádná operace neostraní.
pro petriska: Prosím tě, co všechno mi budou v CAR vyšetřovat? I průchodnost vaječníků? Myslím si, že mám možná neprůchodné vaječníky. Kolik Ti je roků? Mě 25 let, podle doktorů nemám na nic čekat.
Tak jsem teď taková tápající a zároveň nešťastná.
petriska držím palce u dalšího IVF, drž se, určitě se to podaří

petriska
23. dub 2007

Ahoj Thereso- mně bude letos 24 a už jsem si teda užila svoje...
ty cysty jsem měla taky na vaječnících... proto mi teď 1 na stimulaci téměř nereagoval...měla jsem pouze 6 vajíček, což není žádná sláva...
Inseminace nepřicházela v úvahu, protože doktor říkal,že mám vejcovody úplně zničené a tudíž neprůchodné... ☹
Je ta mega záhul na psychiku...
teď to bude rok od první operace a zatím výsledek nic moc...
S bolestivou menstruací jsem na tom podobně...taky mi bývá megašoufl!!!!
Fuj, vůbec se to nespravilo...
Proto bych chtěla co nejdříve otěhotnět...
Před 1.IVF mi dělali jen test imunologický a jinak nic...

theresa
autor
23. dub 2007

Tak jak čtu tak jsme skoro stejně staré. Já si vždycky myslela, že takové problémy mají holky až okolo třiceti. Pořád jsem si říkala, že je čas, že přece já nemůžu mít nějaké problémy. A je to tady. Jsem taková bezradná. Jestli konzultovat problém ještě s nějakým jiným gynekologem. Nebo počkat a zajít až do CAR. Snažili jste se o miminko i normální cestou?

petriska
23. dub 2007

Theres snažili, ještě v době kdy jsem netušila, že mám endometriozu...
Dokonce jsem si koupila ovu testy, podle kterých jsem ovulovala, ale nikdy neotěhotněla...
To ty neprůchodné vejcovody...

A odkud jsi?

theresa
autor
23. dub 2007

Jsem kousek od Brna. A ty? Já si teď zase dělám těhotenské testy, ale připadne mi to naprosto na nic. To by byl asi velký zázrak. Manžel tvrdí, že jsem moc pesimistická. Ale co mě má těšit. Tady má každý miminko, nebo čeká. A my se snažíme a už nám to docela leze na mozek. Co budeme dělat třeba za půl roku. Manžel chce počkat, prý by to nehrotil, ale já má pocit jako by mi utíkal čas a hlavně už mám z obavy z další menstruace.

pajda
23. dub 2007

Ahoj holky,tak já se k vám taky připojuji. Už tři roky mám zjištěnou endometriózu. Jsem po 5ti operacích, kdy mi vždy odstraňovali endometriotická ložiska nebo cysty. Vždy se vytvoří za pár měsíců znova. Je mi 23 let, letos bude 24, stejně jako Petrisce. Zároveň s ní jsem byla také na IVF- otěhotněla jsem napoprvé, ale v šestém týdnu jsem potratila. Před tím jsme se snažili normální cestou něco přes rok, tři inseminace a pak IVF. Hormony jsem taky nechtěla, navíc na mě hormony působí opačně- vždy začnu hrozně krvácet a nejde to pak ničím zastavit. Teď musím tři měsíce s dalším snažením počkat, protože jsem byla na revizi, tak mi dr. nasadila antikoncepci kontinuálně na tři měsíce. Jsem zvědavá, co to se mnou udělá. A s tou konzultací s jinými dr.- já už oběhala snad všechny doktory, co existují a nic!!! Je to onemocnění, které ještě dr. neumí moc spolehlivě léčit. Teď mi dr. řekla, že tak jedna pacientka ze sta může říct, že je vyléčená. U ostatních se onemocnění stále vrací a dr. neví, jak tomu zabránit.

pavlinka3
23. dub 2007

Holky a jak se zjistí, že jestli nemám endometriozu? Ultrazvukem?

theresa
autor
23. dub 2007

Holky, tak to jsem ráda, že je nás tu u víc, se stejným problémem. Člověk se necítí ve svém trápení aspoň tak sám. Já na sebe radějí před okolím moc neupozorňují, nemám ráda litování, ale někde uvnitř mě to fakt trápí. Ta endometrioza je pěkná mrcha. Mě se objevila asi půl roku po vysazení antikoncepce a už to bylo jenom horší a horší. Až se ta menstruace nedala vydržet, tak jsem s tím začla něco dělat. Vůbec jsem neměla o nějaké endometrioze ponětí. A kdy se objevily problémy Vám?

pavlinka: stačí si zadat www.endometrioza.cz a vše se dozvíš

pajda
23. dub 2007

Nee, UZ to zjistit nelze. Jedině laparoskopií nebo krevním testem Ca 125.

pavlinka3
23. dub 2007

holky díky za info, snad tohle mít nebudu - nemusím mít všechno - tak ať se vám to brzo zlepší a podaří se mimi 🙂

theresa
autor
23. dub 2007

Pajda: Kolik jsi měla Ca 125. Já 134 a byla jsem z toho tenkrát v šoku.

pajda
23. dub 2007

Asi stejně jako Tobě Terezko.

petriska
23. dub 2007

Ahoj Pájo... 😉
Jsem ráda, že se opět potkáváme...
I když to všechno dopadlo, tak jak to dopadlo...
Ptala jsem se na tebe vždycky Peťky...

Jak je? 😵

pajda
24. dub 2007

Terezko- já Ca 125 neměla vůbec zvýšené. Já totiž nereaguju krví ani na zánět, nikdy jsem neměla ani sedimentaci zvýšenou- mám zvláštní poruchu krve, takže u mě na to přišli až při operaci.

pajda
24. dub 2007

ahoj Petrisko- už je lépe. Bylo to hodně těžké, ale už se z toho začínám pomalu dostávat. Naběhla jsem zpátky do koloběhu života, chodím do práce a snažím se zapomenout. A co Ty? Určitě se to tentokrát povede. Budu na Tebe celý květen myslet.

petriska
24. dub 2007

Páji jsem ráda za Tebe...vím, že to muselo být těžké...

já trpěla taky jako pes...

ale snad už bude líp... 😉

taky svatba se blíží!!!

Říkám si, že šaty nechám až na červen...až po IVF... Chtěla bych stejně krásné jako sis vybrala ty... 😀

I když představ si, že při IVF jsem začala krvácet 27. den cyklu i přesto, že mám cykly dlouhé spíš 23 dní..
a to jsem teď , dnes 35. den....

myslíš, že je to end?

pajda
25. dub 2007

Petrisko- nevím, jestli jsem Tě pochopila dobře. Teď jsi 35 den cyklu a ještě nemáš menzes? Peti nemyslím si, že by to bylo endom., spíš hormon. rozvrat. IVF je pro tělo velký záběr a trvá, než se s tím vypořádá. Já mám cykly přesně co 28 dní a dneska jsem už taky 31 a mrcha nikde. A ani mi nepřipadá, že by měla v nejbližší době přijít. Možná se pletu a dorazí třeba zítra- kdo ví. Musíme vyčkat, jak se s tím naše tělo popere 😅 .

petriska
25. dub 2007

Ahoj Páji,
pochopila jsi mě správně... 😉
Vždyť víš jak nervičky pracují...
A navíc tím, že se to tak protahuje se mi oddaluje i termín na další IVF...

Teď budeme čekat zase spolu... 😵

A kdy se můžeš začít zase snažit ty? Co ti řekl Dr?

pajda
25. dub 2007

Petrisko- vím, jak je to těžké, ale vydrž, určitě to bude stát za to. My můžeme začít znovu se snažilkováním až za tři měsíce.Teď mi dr. nasadila antikoncepci na zablokování menzes, tak právě taky čekám na mrchu, ať ji můžu začít užívat a endom. se mi nešíří. určitě to bude dobré a my budeme za chvíli v náručí držet malé uzlíčky 😵 . Asi se máme učit trpělivosti 😅 .

petriska
25. dub 2007

Na ty uzlíčky se těším 😵
Třeba na tom budeme stejně jako Larunnka🙂

Představ si, pomohlo mi přečíst si řádky od tebe...
MS dorazila...
Moc ti díky, jsi moje spřízněná duše...

a jak se říká trpělivost růže přináší... 😉
Uvidíš , že 3 měsíce utečou jak voda...a půjdete do Caru nebo to zkusíte sami?

pajda
25. dub 2007

to jsem ráda. Já zatím nic. Za ty tři měsíce to určitě nějakou dobu zkusíme zase přirozenou cestou a pak když tak CAR. Už se těším na svatbu, ale zatím mi ještě pořád nepřišly šaty 😠 . Doufám, že mi do svatby dorazí. Jinak už máme skoro všechno zařízené. Dneska si jdu z práce pro oznámení 😵 .

petriska
25. dub 2007

jéééééééééééééééé...
naskenuj a pošli mi,
chci se pokochat! 😀
šaty určo přijdou...jsou to totiž ty nejkrásnější!

přirozená cesta je příjemná 😀
a můj pan doktor říkal, že i zázraky se dějí...

pajda
25. dub 2007

Večer až přijdu domů, tak Ti je pošlu. Máš ICQ? Nebo mejlíka? Doufám, že už budou- slíbili, že by měly být, tak snad jo. na ty šatičky se hrozně těším, ale už začínám mít noční můry typu, že jdu k oltáři ve spodním prádle 😀 . A k těm zázrakům- jojo dějí se. Kéž bychom to byli zrovna my.

petriska
26. dub 2007

Páji , moje ICQ 191-032-442 ...
Pošli, pošli, moc se těším...

Tak ve spoďárkách? 😀
Neboj, určo dorazí...

pajda
26. dub 2007

jj, spoďárky 😀 😀 . Večer Ti je pošlu. Hrozně se mi líbí. Jsou takové jednoduché,ale pěkné. Ty už máš něco vybrané?

petriska
30. dub 2007

Páji těším se na to tvoje oznámení!
Sem s ním! 😀

Já zatím nevybírám...
Pustím se do toho až budu lenošit doma po transferu...
Zasednu k netu a budu objednávat...

ammalka
2. kvě 2007

Holky, a jak se dá poznat endometrioza, jak se projevuje???