Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

elisabet
23. pro 2010

Ahojky holky, ráda bych se s vámi poradila, v červnu jsm byla na diag.laparce kde mi zjistili endometriozu 1.st. Na levém vaječníku asi 7mmložisko které odstranili, dřívě jsem měla dosti bolestivou ms kdy jsem se neobešla bez léků od bolesti, nyní mám ms v pohodě, první den břicho trochu pobolí, ale je to v pohodě bez léků a můžu dělat cokoli. Poslali nás na IVF, manžel má navíc trochu pomalejší spg.1. IVF negativní ☹ teď začínám stimulkovat na druhé, chtěla jsemse vás zeptat jaký je váš názor na to do jaké míry endometrioza způsobuje neplodnost?? mám strach že za tím neúspěchem je právě ta moje endometrioza, vím že se uvádí že může způsobovat neplodonost, ale do jaké míry? je řečeno že s endoškou neotěhotním ani při 2.IVF? je to asi dost naivní dotaz, ale pořád se mi ten neúspěch ivf honí hlavou v čem je ta potíž, jestli v endošcee a nebo to byla jen náhoda??? 😖 Díky moc
Přeji vám pohodové a klidné vánoce a skvělý a hlavně plodný vstup do Nového roku!!!! 😉

memi88
23. pro 2010

@elisabet
i já mám po laparoskopii diagnostikovanou endometriosu. Asi se to lehko řekně, ale těžko dělá, ale je důbré nemyslet na špatné... já měla ivf a hned první pokus byl úspěšný. Možná to bylo v tom, že jsem to nějak moc neřešila a nějak jsem se neomezovala, Neseděla jsem doma,ale vyrazila jsem na nákup, kávu s kamarádkou.. Prostě být někde, kde se nemyslí, zda to vyjde nebo ne.... No a dnes máme 26 měs synka, který chvíli neposedí.

elisabet
23. pro 2010

@memi88 prosím a za jak dlouho po laparce jsi měla ivf??
jo jak píšeš je to těžké na to nemyslet, ale při kdejakém píchnutí přemýšlíš co se děje, jestli se daří nebo ne. No já jsem sice po 1.IVF byla raději doma, taky jsem si vyšla , s kamarádkou, denně se psem na procházku ale je pravda že jsem se šetřila, a strach?? ten asi bude vždycky... Ale k chlapečkovi ti upřímně gratuluji a ať vám dělá samou radost 😉

sichatka
23. pro 2010

@elisabet - většinou druhé IVF vychází. Už totiž víš do čeho jdeš a nemáš tolik obavy jako při prvním. Mě se podařilo otěhotnět při 2 IVF a mám holčičky. Držím palečky ať to vyjde.

sichatka
23. pro 2010

@olive @zazy @misanda @berkana @andara @richt @kocina7 a všechny ostatní

Přeji vám pohodové vánoce, hodně dárků pod stromečkem a hlavně hodně zdravíčka a splněných přání 🙂

berkana
23. pro 2010

holčiny všem přeji šťastné a veselé Vánoce a hodně štěstíčka a zdravíčka do Nového roku a ať se vše vydaří 😉

caterina85
24. pro 2010

Všem vám, ženy, přeji, krásné a pohodové svátky bez stresu a do nového roku jen to nejlepší a hlavně zdravíčko. To je nejdůležitější. ;)

richt
24. pro 2010

Přeji Vám všem tady veselé Vánoce, hodně zdravíčka, štěstíčka , lásky a hlavně to vytoužené miminko do příštího roku.

zazy
24. pro 2010

Elisabet
Už jsem to tu několikrát psala
Mám endošku 4 stupně,tudíš tu nejhorší.Jsem po jedné laparotolii a 3 laparoskopiich.Při té poslední loni v říjnu mi byly nakonec odejmuty oba vejcovody,tudíž jediná moje šance na mimi bylo IVF.No první začátkem února nevyšlo ale v dubnu se na druhý pokus zadařilo.
A ted máme doma 17 denní Verunku,takže naděje je,je to nás malý zázrak a krásný vánoční dáreček
KRASNE VANOCE

elisabet
25. pro 2010

@zazy ahojky, vždyť tebe znám z repromedy, že? jo máš moc krásnou Verunku!!!ani jsem ale nevěděla že máš endošku, takže zázraky se ději?? Děkuji za povzbuzení, všem krásné svátky přeji... 🙂

misanda
25. pro 2010

holky, dodatečně krásný vánoce i vám!!!

@zazy zlatoo, já nevěděla, že už máte miminko!!! Gratuluju hrozně moc moc moc!!!

zazy
25. pro 2010

Ahojky Miši
Ano máme jsem moc ráda,podívej na fotečky,nějaké jsem dala do fotobloku.A co ty,zlato,jak jsi na tom???

misanda
29. pro 2010

@zazy malá je fakt kouzelná...to pořád takhle sladce spinká? 😀

holky, jaký jste měly Vánoce??? mě je tak líto, že to uteklo tak rychle... 🤐

andara
29. pro 2010

@zazy je opravdu nadherna, takova princeznicka!

@misanda taky je mi lito, ze to uteklo🙂 Jinak to bylo fajn, dostali jsme vsichni moc darku, byla pohoda atd.

Jinak mi sestrenka privezla vysledky z laborky, tak v ty cyste byla jen stara krev a cysta byla bud teda endometroidni, nebo cysta zluteho teliska-teda pokud sem to vycetla spravne. Jeste je musim hodit k doktorce, tak se zeptam. 😉

zazy
29. pro 2010

Ahojky
Miši no skoro pořád spinká,ale začly nás trápit prdíky,tak už ne tak často a klidně.Jinak mě ty vánoce utekly uplně rychle,už jen tím,že se malá narodila a to pak utíká to je hrůza,ještě nový rok a je po všem,je to síla,je všechno rychle utíká.Zlatíčka já bych Vám tak přála at se v příštím roce toho vytouženého mimi dočkáte,je to opravdu malý zázrak,hlavně u mě,já myslela,že jediná možnost bude adopce a dočkasla jsem se svého a vy se taky dočkáte,věřím tomu.Příští rok má být plodný

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
misanda
1. led 2011

ahoj holky, přeju vám krásný Nový rok...a je pravda, že má být plodný a má se narodit hooodně dětí...takže já doufám a věřím...a když ne, tak bude adoptovaný miminko...sice ne tenhle rok, ale ten další snad už ano 🙂.
Holky, ono je stejně nejdůležitější to zdraví...po těch X IVF pokusech už to vím i já...takže hlavně tohle vám já přeju!!!

berkana
1. led 2011

Ahoj holky,

také se připojiji k Mišandě a přeji krásný a úspěšný Nový rok.... o tom, že by měl být plodný a úspěšný jsem také slyšela, tak doufejme, že se nám bude dařit🙂

já mám stále návaly a stále čekám na ms😀 pomalu se mi zase blíží návštěva CARu, tak uvidíme, co mi řeknou

@zazy doufám, že jste do nového roku vstoupili zdraví a v klidu🙂 Moje neteř bohužel ne, chudinku zase chytlo ucho a tak si ji její máma vyzvedla u babi a jeli s ní na polikliniku, tak doufám, že jí to zase brzy přejde a ta druhá, že to nechytí, pač na to bohužel trpí obě☹

olive
1. led 2011

Holky take bych vam chtela poprat stastny Novy rok.

adelain05
2. led 2011

Ahoj holky, promiňte že vám sem lezu, ale chtěla jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s mirenou. Mám endometriozu a protože Dipherelin ani antikoncepce nepomoha zavedla mi tělísko.Já už mám 2 děti a rozjeja se mi po druhém porodu. Vím že jste snažilky, ale jestli někoho neznáte. Od zavedení trpím jako pes a bolesti jsou snad ještě horší než na práškách. Díky za odpověď a přeji mnoho úspěchů ve vašem snažení

maendy
2. led 2011

ahoj holky,ráda bych se mezi vás zařadila...v úterý nastupuju na laparo,mam endom na cipku a budou vyš kde ještě...mám za sebou už 2 potraty...první před rokem v září 2009v 9tt a další tohle září v 6 tt.......

sichatka
3. led 2011

@maendy ahoj, řekli ti příčinu potratů?

berkana
3. led 2011

@adelain05 ahoj, bohužel ti nepomohu, zkušenosti nemám a asi nikdo z holek tady, pač jsem neviděla, že by tu někdo psal,že měla mirenu. Pokud máš bolesti, řekla bych to MuDr. aby ti ho odstranila.

zazy
3. led 2011

Maendy
No uvidíš,jak rozsáhlou endo máš.Přečti si několikrát jsem to tu psala,jak mám já rozsáhlou endomjediná moje šance na mimi bylo úmělko a zítra má moje dcera přesně měsíc.Takže hlavu vzhůru

zazy
3. led 2011

Berky
no mi jsme zatím v pořádku,zdravý a doufám,že to tak i zůstane,akorát nás začly trápit prdíky,ale to asi každé mimi.A co ty,už se ti blíží další boj??

sichatka
3. led 2011

@zazy - na prdíky pomáhá SabSimplex nebo BabyCalm + cvičení, popř. gelové polštářky nahřáté v mikrovlnce.

richt
3. led 2011

Ahojky holky, tak se pomalu chystám do lázní. Jedu v pondělí 10.1. do klimkovic. Snad to k něčemu bude.

sichatka
4. led 2011

@richt - já myslela, že tě pošlou do Františkových Lázní. Ale závidím ti, také bych se nechala rozmazlovat.

berkana
4. led 2011

@zazy to je dobře, tak ať ty prdíky moc nezlobí. Pomáhá taky hladit bříško dokolečka - to je na trávení a působí to i na dospělého 🙂 No mě čeká 25. 1. návštěva CARu a tam se uvidí kdy budem najíždět nový protokol. Jestli tam zase nebude zlobit něco, no necháme se překvapit.MS zatím taky nedorazila.
@richt Tak to už máš teda zachvilku, tak at si tam odpočineš a jsi fit🙂

richt
4. led 2011

@sichatka @berkana, dík holky budu se snažit přijít na jiné myšlenky. A snad se to pak i podaří. Můj říkal, že za mnou na nějaký víkend přijede tak uvidíme