Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

ajurka
16. pro 2015

@crazy_girl3 tak pry to mam jen lehce zvysene.. nemam se ceho bat.. pry to nic neni.. za 2 mesice na kontrolu s cystou

maslicko
16. pro 2015

@elis86 díky za info 🙂 snad to nebude potreba

lenourek92
9. led 2016

Ahojda holky, zdravím Vás... Tak už i na mě sedla mrcha... ☹ 11.1. nastupuji do fn na laparo, vůbec nevím co od toho čekat,...jak dlouho pak musím být doma, jsem jak blázen a furt si ctu různé diskuze.. 🙂 snad se pak konečně zadari, budu rada když si o endom. budu moci s někým popovídat... Nikdo jiný mě asi nepochopi... :- ((

elis86
9. led 2016

@lenourek92 moc se v diskuzich nestourej,vlastni zkusenost...bylo mi pak hur;) Ja se davala dohromady asi dva tydny,ale vyndali mi i slepak. Drzim palce!

simsamsim
10. led 2016

@lenourek92 ahoj, pridej se do skupiny https://www.modrykonik.cz/group/6724/ tam probirame vsecko o endo ;)

crazy_girl3
10. led 2016

@lenourek92 ja byla v listopadu na odstraneni cyst,endometriozy a na zjisteni pruchodnosti...klidne se ptej na cokoliv te zajima.taky jsem hodne hledala info a nic jsem nenasla

lenourek92
10. led 2016

Děkuji, doktorka mi našla cystu asi 40 mm a poslala mě do nemocnice s tím, že ona mi s tím už nic neudělá, do fn jsem objednána už od 16.11. a někdy mám pocit , že mi to břicho asi pukne, hlavně v práci kde taham těžké věci a taky při sexu... ☹ , bojím se jen co tam vše najdou a nejvíc se bojím abych mohla mít děti, s přítelem to už dva roky zkousime a nic... Tu průchodnost vaječníku dělají automaticky ?? Dali ti po operaci nejake prasky ? Jak dlouho jsi tam byla ?? Jdu tam zítra úplně prvne, už mám sbaleno a nervy na dranc... ☹
@crazy_girl3

crazy_girl3
10. led 2016

@lenourek92 chápu tě. Já jsem byla pro velké bolesti v nemocnici a na nic nepřišli. Pak můj gyndař našel 50mm cystu, tak mě taky rovnou poslal na operaci. Nakonec jsem šla na konzultaci do FN k Huserovi (vřele ho doporučuju!!!) a ten tomu nechal nějakou dobu volný průběh a že pak se uvidí. No nakonec jsem se operaci nevyhnula, ale sám mi navrhnu rovnou udělat tu průchodnost, protože jsme se taky dlouho snažili o mimi. Vzali mě v pondělí kolem oběda na operaci, večer už jsem si sama stoupla a v úterý ráno mi nic nebylo. Omezoval mě akorát drén, který mi v poledne vytáhli a tahaly mě stehy v pupku, ale mám vytahané břicho, takže ta jizva v pupku byla poměrně hluboká. Od bolesti jsem dostala jen po operaci, protože jak mě vzbudili na sále, tak mě to fakt bolelo, ale pak už nebylo nic třeba. Přišla jsem ve středu domů a byla bych schopná normálně fungovat, ale do pondělí mě manžel držel v klidovějším režimu, abych nezvedala malýho nebo něco těžkýho atd...jako taky jsem se snažila tomu jakkoliv vyhnout a oddalovat to, ale vážně to nic není a obavy byly zbytečný. Samozřejmě to má každý jinak, ale přeju ti, abys to měla jako já, tak tfuj tfuj

elis86
11. led 2016

@crazy_girl3 neni i jina cesta jak zjistit pruchodnost nez laparo? Nechci dalsi velky zasah do tela:(

crazy_girl3
11. led 2016

@elis86 vim,ze nekteri doktori to delaji ambulantne pres spodek pomoci nejake latky,ale pry to neni nic prijemneho.ja jsem to neresila,protoze jsem na operaci musela.kdybych mela jit jen na průchodnost,tak asi nejdu...

dankakory
11. led 2016

Ahoj, jsem tu nová a rozkoukávám se. Snažíme se 10 měsíců, dle gynekologa jsem v pořádku. Akorát mívám každý měsíc při menstruaci krvácení z pupíku. Z gyndy mě poslali na chirugii, tam mě pak pálily jakési papilomy a pak to stejně nepřestalo. Šla jsem do fakutlní nemocnice, tam mi řekli, že to máme zkoušet, je možné, že je to endometrióza. Pokud neotěhotním do 3 měsíců, mám příjít a asi operace. Můj gynekolog zase, že mám jít na tu chirurgii si to pořešit a pak od dubna budeme zkoušet něco víc (od gynekologa). Máte někdo podobnou zkušenost? Případně s endometriózou? Děkuji.

maslicko
12. led 2016

@dankakory čauky, já měla endošku v douglesově prostoru, z ničeho nic mě začal strašně bolet sex. Musela sem s tím na operaci, za tři dny sem byla doma a mám klid, je to už 8 let....Taky se snažíme o miminko a moc nám to nejde, doktorka mi řekla, že je možné, že se mohly po té operaci vytvořit srůsty :( a tobě teče krev jako přímo z pupíku??

dankakory
12. led 2016

@maslicko Ano z pupíku, nikdo mi naplno neřekl, že mám endometriózu a mě už ty rozdílné názory doktorů trochu štvou a hlavně znejisťují. na chirurgii mi řekli, že je to třeba jako, když je miminko a u dospělého se s tím ještě nesetkali. Obvoďačka mi říkala, že to může být od těsných kalhot. Gynekolog, že mám počkat do dubna a pak mi nasadí něco na tvorbu vajíček. Ve FN mi řekli, že jestli se po 3 měsících nezadaří, tak mám přijít. Tak se jdu zítra objednat do FN a uvidím.

simsamsim
12. led 2016

@dankakory tak to věřím, že seš naštvaná, když ti každý doktor řekne něco jiného... já bych si vydupala laparoskopii...podívají se jestli máš srůsty, případně ti udělají průchodnost a vyčistí ti to tam... žádný čekání, pak prášky a blebleble.... strašný fakt :/

dankakory
12. led 2016

@simsamsim Děkuji za podporu. Zítra se tam objednám a v pondělí se ukáže.

maslicko
12. led 2016

@dankakory z tesnych kalhot?to me prijde divny..jedine zkus jeste nejakeho jineho lekare

jesie28
12. led 2016

@elis86 já jsem byla na ambulantním vyšetření průchodnosti vejcovodů. Napustí do tebe spodem kontrastní látku a pak se dívájí ulrazvukem, jestli ta tekutina prochází. Není to nic hroznýho. Mě to teda nebolelo. 😉

betelges
8. únor 2016

Ahoj holky,

nevíte jak je to s praktikováním hormonální jógy a mírné endometriózy? Nemáte některá zkušenost?

simsamsim
8. únor 2016

@betelges ahoj, bohužel nemám... ale vím že to holky nějak zmiňovaly na facebooku Endo CZ skupina

betelges
8. únor 2016

@simsamsim díky!, zkusím mrknout, zda se tam o tom nebavily více.

jana113
10. únor 2016

Ahoj holky,
ráda bych Vás poprosila o vyplnění dotazníku, týkajícího se problému s početím miminka.

Děkuji mnohokrát Jana 🙂

Odkaz na dotazník:
https://faktory-ovlivnujici-vyber-ce.vyplnto.cz/

simsamsim
10. únor 2016

@jana113 ahoj, nechci ti to hanit, ale otázka 7. je fakt blbě udělaná, nemůžeš to dát jen jednou ... to je pak výsledek zavádějící

jana113
10. únor 2016

@simsamsim rozumím, bohužel to už nemůžu změnit.

elis86
19. únor 2016

Zítra druhý pokus IUI....držte palce 🙂

natalllllllllllll
4. bře 2016

Ahoj holky. Pročítám tady tu diskusi a snažím se najít odpovědi na můj stav. Při hydrolaparoskopii v Gennetu v LBC mi zjistili neprůchodnou pravou stranu a k tomu na obou vaječnících endometriozu. O stupni postižení se ve zprávě nepíše. Jen že na levé str.jsou drobná ložiska 2-3mm a vícečetné čiré mechýřky na povrchu. Ptala jsem se co to znamená a dr.mi v podstatě řekla že se to tam dostalo menstruací atd.a že nejlepším řešením je IVF. Já ale vůbec netuším jakou šanci mám otěhotnět a donosit. Je mi skoro 35, prodělala jsem 1 biochem.těh. a pak už jsme si neškrtli. Nikde se nepíše co ta endom.na vaječníku vlastně způsobuje (co se týká plodnosti, hnízdění a vývoje plodu) Já vím, že se musím ptát především tam, ale mám pocit, že pro ně je to především byznys a nebudou vás odrazovat negativama. Jen by mě zajimalo, jestli s tím máte některá zkušenost přímo s tímto typem endom. A omlouvám se za román 🙂

simsamsim
4. bře 2016

@natalllllllllllll ahoj, zkus se zeptat v Endo skupine tady 🙂 tohle forum je docela "mrtvy"... Jeste na facebooku je aktivni skupina Endo CZ 🙂

elis86
4. bře 2016

@natalllllllllllll jsou holčiny,co otěhotněly i díky inseminaci, IVF není hned řešení...samozřejmě záleží na doktorech,ale 2-3bych zkusila (6ročně máš zdarma)

natalllllllllllll
4. bře 2016

Děkuju za rady, jdu hledat 😉 Jinak mi řekli, ze to bude stát kolem 20tis. ☹ a pojištovna dá taky jestě tuším 16 nebo 17tis. Byla jsem ještě lehce v limbu, když mi to říkali..

madamelu
7. črc 2016

Ahojte 🙂

chtěla jsem se zeptat..

gynekolog mi nasadil Visanne (pro mě dost velká úleva), jelikož jsem v posledních 3 měsících skončila dvakrát na pohotovosti s nehoráznýma bolestma a křečema v břiše, už mi to i vystřelovalo k žaludku a bylo mi na zvracení. Samozřejmě jak jinak než z endometriozy. Po druhé hospitalizaci mi našli na vaječníku 5 cm cystu, zdá se, že se o trochu po 14 dnech zmenšila, ale ne o moc ☹

Zbývá mi z plata ještě asi 14 dní Visanne brát.
Po jak dlouhé době můžete otěhotnět po vysazení? Docela se bojím, protože v příbalovém letáku je, že je pravděpodobně mimoděložní. Tak se ptám, jak dlouho po vysszení raději čekat.

Je mi 25 let. Díky za informace 🙂

hz
7. črc 2016

@madamelu ahoj, taky jsem brala Visanne-pul roku. pomohlo to, jen pak je potreba telo po takovem koktejlu chemie procistit, zvlaste chces li otehotnet. to by ti mel i doktor doporucit.
jinak ja dobrala na jare Visanne, procistila telo a na podzim jsem prirozene otehotnela. ted cekame druhe, ktere slo hned.. drzim pesti 😉