Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

misanda
18. lis 2009

myska : a nenasadí ti po porodu hned něco??? antiko nebo nevim??? porod prý endo vyléčí...měla by zmizet úplně...no a pak když nasadíš antiko tak by to mělo být v poho, ne???

w_h
18. lis 2009

misanda:
endo leci tehu, ne porod 😉

myskaaaa:
taky jsem zvedava, co po porodu, ale ja mam v planu jeste jedno mimco, tak to budem muset sfouknoutasi relativne brzo po prvnim 🙂

misanda
18. lis 2009

w_h : jo vim, spletla jsem se 😀 jasně že těhu 😉

myskaaaa
19. lis 2009

w-h taky planujeme dalsi mimco,tak to na tom budeme podobne, zadne velke otaleni po prvnim.....🙂)))
Asi si necham dat mezitim na chvili nejake antiko a pak hned snazeni o druhe...
Ono je to s endo tezke....nekdo ani nevi ze ji ma a po druhem porodu se mu rozjede...podle me clovek nekdy nevi....

w_h
19. lis 2009

myskaaa:
antiko je zbytecna, kdyz budes kojit, prej by to melo stacit, takze budem chvili (teda co to pujde..snad to pujde) kojit a pak hura na to! 😀 a pak at si endoska dela co chce, je mozny, ze uz da pokoj, kdo vi..
kazdopadne drzim palce, at to dotahnete v pohode do konce 🙂

ivanalysonkova
20. lis 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat. Jsem teď po léčbě endom., dr. říkal, že MS bych měla dostat cca za 6-8 týdnů od poslední injekce. Příští týden to už bude 8 týdnů a po MS ani památky. Máte některá zkušenost?

chanel
21. lis 2009

ahoj holky, občas sem taky chodím, mám stejné trápení..... ☹ mrkněte: www.zbynekmlcoch.cz/info/ostatni_obory/endometr... Ivanalysonkova: já jsem to po hormonální léčbě dostala za čtyři týdny přesně,ale dr. mi říkal, že to klidně můžu dostat za půl roku, že se nic neděje, záleží na tom, jak se tělo zbráborá,ale prý je to dobře, čím později, tím líp,protože dokud nemáš ms,tak se tělo pořád léčí. Takže bud úplně v klidu

zlababa07
23. lis 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na toto: letos mám za sebou 2 zamlklé těhu (vždy v začátku, cca kolem 7 tt) a po několika vyšetřeních se můj gyndr domnívá, že mám v děloze buď myom nebo adenomyozu (vnitřní endometriozu). V lednu mám jít na hysterpskopii, ale pochopila jsem, že ne prvoplánově kvůli tomuto, spíše pro vyloučení srůstů po 2 revizích. Tak jsem z toho trochu matená - je to závažné nebo není?

Jinak ten útvar má kole 1,5 - 2 cm a je v pravém rohu dělohy. Problémy žádné nemám, jen cca rok a půl cítím při pohlavním styku občas bolest, ale jen když partner zajede moc hluboko (omlouvám se za ten popis😅 Odstraňuje se i myom o této velikosti? A pokud by se jednalo o adenomyozu, vadí to v těhotenství a je možné s tím donosti zdravé miminko?

Nemáte některá s tímto zkušenosti? Mohlo to být příčinou potratů? Můj dr mi na to jasně neopdověděl, spíše se tvářil, že ne ale zůstalo tam to velké ALE... Díky moc

rojenka
24. lis 2009

ahoojte holky,
jsem tu ted poprvé ale podle názvu tématu je vás tu
více s tím že máte endometriozu,..Jak tento problém řešíte
a kde??míváte taky bolesti v podbřišku až do bederní části....
Je to hrozná bolest a ted se mi to začalo stupnovat a je to horší
stále jím analgetika a už toho mám dost,..před rokem a půl jsem měla endomet.
cystu ale mám ted takové tahy tlaky myslím si že jsou tam srůsty a ta endometrioza...
Jsem už z toho neštastná a nevím co mám ted dělat...
Snažíme se s manželem o mimi rok a půl a nic byli jsme už na jednom ivf
a také neúspěšně a po té mé bolesti se zhoršily...
Máte některá taky takové problémy a jak to řešíte????
díky moc 😢

misanda
25. lis 2009

ahoj holky,

tady to taky nějak umírá, ne? 🙂

jinak já se teda "léčím" Zoladexem na tři měsíce...pak bych to snad dostat neměla...rovnou najíždíme na IVF stimulaci...no a pak to teda buď dostanu nebo budu těhotná (doufám v to druhý...i když člověk nikdy neví a lepší se netěšit dopředu, že?)

rojenka : já mám teda docela rozsáhlou endo...a bolesti jsem nikdy neměla ☹ takže nepovím a neporadím ☹ ptala ses doktora???

rojenka
25. lis 2009

misan-s doktorem sem se bavila zatím mi dal léky
ale uvidí se pokud to nepřejde tak mě posílá do centra kde se provádí léčba endometriozy.
tak jsem zvědavá je to ale hrozné ty bolesti jsem po ivf prvním a neúspěšně a po tom
se mi to ještě zhoršilo můj stav.... ☹
Je to nesnesitelné dal mi i nemocenskou nemůžu ani chodit po 15 minutách chůze se musím
zastavit nebo sednout.... 😢

misanda
25. lis 2009

rojenka : nemůže to být tim, že se ti ta endoška rozjela po té hormonální stimulaci? mě se to taky takhle rozjelo ☹

a proč nejdeš na laparo aby ti to odstranili??????

rojenka
26. lis 2009

mis.-no bavila jsem se o tom se svým gynekologem a ten mě
přeléčuje jelikož tam mám ještě bakterie a pak mě pošle do toho centra kde to budou řešit
magnet.rez.a pak asi ta laparka no už aby to bylo je to děsné.... ☹

misanda
26. lis 2009

aha aha...no každopádně se drž...ono to bude po laparo dobrý, neboooj!!!

holky, nevíte proč jsem po Zoladexu začala krvácet??? ☹

olive
26. lis 2009

Misanda- myslim si,ze telo si zvyka proto to krvaceni( predpokladam spise spineni). Ja u antikoncepce spinila 2krat a podruhe celkem dost, ale dr.m uklidnil, ze je to v poradku.

Rojenka- je dobre, ze pujdes do centra na endomrchu tam si s tebou poradi. Mne endometrioza zadnou bolest nezpusobuje, bohuzel jen neplodnost. Preji ti at se brzo zbavis bolesti, tohle cloveku jeste tak schazi . Hodne stesti.

misanda
28. lis 2009

olive : žádný špinění, ale standartní MS...a drsná. jako u endo se prý mají používat vložky, takže jsem se zařídila...to co ze mě jde s vložkou ze mě v životě díky tamponům nešlo 😔

olive
28. lis 2009

Misanda- nemluvila jsi s dr kdyz mas normal MS? Prece by jsi mela mit bloklou.

Jinak ja jsem po 6mesicni lecbe antikoncepci dostala MS, ale velice slabou. Cekala jsem katastrofu a je to pravy opak. Hollky co jste po lecbe jak jste to mely vy?

olusenka
29. lis 2009

Rojenka: já jsem měsíc po laparce, měla jsem cystu, kde se ukázalo, že je to endometrioza. Odstranili mi nějaká ložiska a srůsty. První MS po operaci byla OK, v půlce cyklu mě začalo bolet břicho-podbřišek a taky v bederní oblasti, takže to mám podobné jako ty. Ale že by to byla endometrioza? To pochybuju. Proč by to bolelo asi 7-8 dní uprostřed cyklu? Ovulace bolí jen asi tři dny a spíš píchá. Teˇd mi začala druhá MS, pokud se tomu tak dá říkat, je to divně slabé a opět mě bolí břicho ale tentokrát u toho. Takhle hrozné, jak to popisuješ, to nemám, je to jen takový tlak.
To centrum pro léčbu endom. bude určitě přínos, laparka by byla nejlepší.

Misanda: mě nikdo neříkal, že bych nemohla používat tampony? Mimochodem někdy to mám tak silné, že vložka by to teda nepobrala a pak by to byla katastrofa. 😉

misanda
30. lis 2009

olusenka : já to někde o těch tampnech četla...a teď jsem se přesvědčila na vlastní kůži, že pro mě asi nebudou to pravý ořechový ☹ ...schválně se na to ve středu zeptám mudry a dám vědět.

jinakmě zoladex píchali asi až 10DC..až po druhé laparo...a má se píchat myslím hned 1DC, ne? tak možná proto. každopádně mi sestřička říkala že je to normální, že tam probíhá nějaké kolísání hormonálních hladin. ale chci se na to ještě zeptat doktorky...vím, že MS by být neměla...ale zase to co tam vevnitř "vyrostlo" za těch 10DC muselo přece nějak ven, ne?

pavelka
1. pro 2009

Ahojky všem,
tak jsem se dnes odhodlala a zavolala k tomu Apolináři do poradny pro endometriozu a jak jsem dopadla?... sestřička mě vypadkovala, že pro mě nic udělat nemůžou 😢 😠 Optala se mě jestli jsem už u nich někdy byla a jestli jí mám prokázanou laparoskopicky (ano, mám několikrát)... a pak jí napadla otázka jestli chci otěhotnět. Tak jsem řekla, že bych ráda a na to se to spustilo ☹ Že u nich se léčí jen antikoncepcí a to, že bycvh neotěhotněla... kdo by to řekl!!! Takže u nich mi nepomůžou!!! Tak kdo ksakru???? Můžu vám říct, že mě ten telefon rozbrečel. Věřila jsem jim. Upínala jsem se k nim jako k poslední inštanci a nakonec dopadnu takhle ☹ Tak teď vůbec nevím, co dělat...

w_h
1. pro 2009

pavelka:
je mi lito, ta sestricka je vetsinou po telefonu pekne neprijemna, ale potom ´nazivo´ uz je ok
me taky jednou rozbrecela!, chtela jsem po operaci mluvit s doktorem (nejsem z prahy, jsem zdravotnik), chtela jsem odpoved na jednu otazku, abych tam nemusela zbytecne jezdit a ona mi chtela odpovedet, ja jsem ji rekla, ze nechci mluvit s ni, ale s doktorem (bylo to taky neco v tom smyslu, jestli chci otehotnet, at tehotnim), na treti zavolani mi dala doktora na telefon a domluvili jsme se

nenech se odradit a zavolej tam jeste jednou (az te ta nastvanost prejde), nebav se s ni, ze chces otehotnet nebo ne, proste se objednej, nebo mam takovej pocit, ze v patek je tam jina, tak si tam zavolej v patek
doktor je fakt skvelej a uvidis, ze ti to pumuze
drzim palce

fumaran
2. pro 2009

Ahoj holky, taky mám diagnostikovanou endometriózu a tudíž žádnou šanci normálně otěhotnět, ale chtěla jsem se spíše zeptat na něco jiného - při menstruaci se mi zhrozně zhorší pleť, a než se dám zase do pořádku, tak je tu další menses... hrůza. Začarovaný kruh. Máte někdo taky takový problém? Chtci jen zjistit, jestli je to také vlivem endometriozy.
Díky!

alca26
2. pro 2009

pavelka. přesně jak říká W_h nenech se odradit... na me sestricka take moc dobre nepusobi, ale jinak si na doktory stěžovat nemohu. Po laparoskopii mi take nasadili na pul roku antikoncepci:ale tohle uz mi rekl i muj gynekolog, takze zadna novinka. Pulrok je za mnou, a ted uz zbyva se jen snazit co nejdrive otehotnet. 🙂

alena1234
2. pro 2009

Ahoj holky, mám 2 děti, první ve 20, otěhotněla jsem hned 1 měsíc po vysazení antikoncepce.Dneska je mi 30, chceme třetí mám endometriozu, a po roce snažení stále nic. Za 14 dní mám jít na laparoskopii, jen nevím jestli má operace smysl nebo jít rovnou na IVF, pakliže těhotenství léčí? Díky za odpovědi

alca26
2. pro 2009

Holky, myslite ze s endometriozou, nemuzeme přirozeně otěhotnět??? jaký na to máte názor... Mě doktor řekl, at se snažíme.... 😅 😕 přečetla jsem o endom. snad vše co se dá....

alena1234
2. pro 2009

Ahoj, alco s endometriosou se otěhotnět dá ale je to jako zázrak, problém je endom., ale i následek což jsou srůsty, cysty atd. , když je zarostlý vejcovod nemá se jak vajíčko dostat do dělohy, navíc když je zarostlí pouze částečně hrozí mimoděložní těhotenství a to jsi pak v riziku i Ty.Strašně záleží na tom kde jsou ložiska , co způsobily a navíc u Endo může být ještě nějaký syndrom od L teď přesně nevím jak se jmenuje , ale způsobuje taky neplodnost.

misanda
2. pro 2009

holky, já myslím, že s endo se normálně otěhotnět dá!!! nejhorší je, že se hraje o čas, než se to zase všechno v tom těle rozšíří...prostě otěhotnět co nejdříve to jde - jeden z důvodů proč my zvolili IVF (máme ještě imunologický problém č.2 🙂 )

fumaran : tu pleť mám taky takhle...vždycky před MS...někdy se mi něco objeví během měsíce. vlivem endo to asi neni, ne? takhle do hloubky jsem to nestudovala. hodně pomáhá Pupalka - zkus to. každopádně já od příštího týdne najíždim na Mary Kay kosmetiku...prý je úžasná, tak uvidíme.

w_h
2. pro 2009

fumaran:
proc bys nemela sanci normalne otehotnet?
zhorseni pleti je bezny, stejne jako premenstruacni syndrom se vsim vsudy, myslim, ze endometrioza za to nemuze

alca26:
proc by to neslo? koukni se na me 🙂)
par stranek dal jsem psala, jak to se mnou bylo
endometrioza muze byt pricinou neplodnosti (ale mam takovej pocit ze cca v 50%)
neboj se, snazte se! 🙂)

alena:
myslim, ze operace ma smysl, ja jsem po ni otehotnela

dneska je tu nejaka negativni nalada...aaa, koukam ze je uplnek, to bude tim
vim, ze se to dobre rika a hur dela, ale trosku se vzchopte a myslete pozitivne
psychika je desnej previt, kort na poceti miminka
tak usmev 🙂)) a hura do snazeni

pavelka
2. pro 2009

W-h: děkuji za dodání optimismu 😉 Po tom telefonátu se sestrou jsem se fakt sesypala. Do toho mě příšerně bolelo břicho, prášky nezabíraly, takže fakt super den 😠
Dneska jsem byla u své gyndr pro nové prášky, neb s těmi starými jsem se dostala na dávku 5 za den 😕 a stejně to bolelo. Teď mi napsala nějaké čípky + k tomu nějaký prášek, co se rozpouští ve vodě. Tak uvidíme jak to zabere.
Na nové zavolání k Apolináři musím opravu najít odvahu. Nějak jsem jí ztratila..
Já si na pleť během Ms nemůžu moc stěžovat. Většinou se objeví jeden pupínek před Ms, to abych věděla, že se něco bude dít a pak už klid. Takže to od endo a si nebude.
Jinak si taky myslím, že se s endo otěhotnět dá... tedy snažím se tomu věřit jinak bych se už asi zbláznila 🙂

alena1234
2. pro 2009

Byla jsem včera na předoperačním ultrazvuku , byla tam doktorka které když jsem rekla at se pritom podívá jestli náhodou nejsem těhotná , tak říkala že s touhle diagnozou je to spíš náhoda.Ale zároveň jak jsem hledala na netu, procentuelně 75-95 % žen otěhotní , ale polovina na IVF, spolu s chlamidiema je to nejčsstější diagnoza pro IVF.

w_h:Za jak dlouho po laparoskopii jsi otěhotněla?