Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

richt
25. říj 2010

@misanda - tak to je mi líto, ale jak píše olive aspoň neztratíte pokus.

sichatka
25. říj 2010

@misanda - co říct ☹ . Snad jen to, že tedy neztratíte pokus.

kocina7
25. říj 2010

třetí den po ET ten čas se tak děsně táhne už nevím co bych dělala ještě že mám psané vychazky zítra pujdu na chvilku ven s psíkem.Jinak je děsná nuda a k tomu všemu mě ještě pálí žáha je to děs fuj ☹

sichatka
25. říj 2010

@kocina7 já ti půjčím děti nechceš? Já bych hned věděla co s volným časem. Když jsem čekala, jestli se transfer povedl či nikoliv, přečetla jsem snad 10 knížek. Z televize jsem viděla všechny dopolední i ranně odpolení programy. Věřím, že je to děs, ale ono to rychle uteče.

anit.xx
26. říj 2010

@misanda -tak to je mi též moc líto, ale příroda je příroda a té se moc poroučet nedá!! Já jdu na KET v lednu a mám 3 mrazáčky, kdo ví jak to dopadne. Též jsem z toho pěkně nervní. Kdyby se mi zadařilo, tak ti mrazáčka pošlu!!! 😀. Jinak se drž, a věř že bude lépe!!!

olive
26. říj 2010

@kocina7 - snaz se zabavit, i kdyz mas myslenky jinde, vim, ze je to temer nadlidsky vykon, ale jinak je to na palici. Pohlad brisko, rekni brouckum, ze musi bojovat a uvidis, ze bude lepe. Co takle pokec s nejakou kamaradkou? Hele a Sichatka ti posle dvojcata a bude o zabavu postarano 😀 😉 .

kocina7
26. říj 2010

@olive jů dvojčata to by bylo hned o zabavu postarno 🙂 já se snažím myslet jen na hezké věci možná to tak neprožívám jako při prvním IVF to jsem se furt nějak kontrolovala ale ted je to prostě jiné jen ta doba je dlouhá a kort když mi chlap odjel pracovně pryč a přijede až v pátek ☹ ale já tu zkouknu nějaké filmíky něco si přečtu a zas bude lépe. 🙂

anit.xx
26. říj 2010

@kocina7 -tak to je možná dobré znamení!!!! držím palce, myslím na tebe!!!!

alik12
26. říj 2010

Ahoj holky,
@berkana Na obou operacích jsem byla v Motole. Tu druhou narkózu jsem měla zřejmě o něco silnější a hlavně mě trápily ty plyny.

Holky krvácela jste některá po laparoskopii? Já jsem od soboty (to bylo týden po operaci) začala silně krvácet, břicho mě nebolelo ani žádné jiné příznaky MS jsem neměla. Včera jsem se rozhodla, že už je to divný a že dneska pojedu do Motola, jenže od večera to přestalo. Tak vůbec nevím co to mohlo být, ještě teda čekám jestli se to znovu neobjeví. Přijde mi to ale divný, normální MS by se měla dostavit ke konci tohoto týdne, tak nevím jestli přijde nebo ne.

kocina7
26. říj 2010

Holky jakou zkušenost máte s lékém Crinone co se zavadí jednou denně.

berkana
26. říj 2010

@alik12 ahoj, jo po druhé narkoze mě také trápili plyny a to dost 🙂 já mívala ms po 35 dnech, na laparce jsem byla nějak 25-26 den cyklu a když jsem odcházela, tak jsem začínala špinit ten den předtím večer, a pak doma jsem to dostala přesně 28.den cyklu, a trvalo to pět dní. Od té doby mám ms teda zase nějakých 32 dní cykly. Nevím, jestli ti to pomůže, ale tohle byl ted můj případ.
@kocina7 jj, koukej na filmíky a něco si přečti 🙂 na koukání filmů nemám moc čas, když je přítel doma, na nějakej kouknu většinou, když je celý den pryč na montáži a vrátí se večer, tak když odpoledne vyšetřím nějaký čas🙂

andara
26. říj 2010

Holky, jak to je s tema plynama?To budu mit nafoukly bricho a budu prdet? 🙂 Neumim si to predstavit a pak taky ne ty tri lahvicky s projimadlem, co mi daj a nasledne musim vypit 2l tekutin!To nedam, pac ja moc nepiju 😖

sichatka
26. říj 2010

@andara - kdes přišla na 3 lahvičky projímadla a 2l tekutin? Já jsem dostala před laparkou v 17 hod. jeden klistýr, v 19 hod druhý klistýr a od půlnoci jsem nesměla pít ani jíst. Večeři jsem neměla žádnou. S plynama myslí holky to, že po narkoze jim bylo špatně, třeba i na zvracení. Některé plyny obsažené v narkoze to mohou dělat. Jinak na nafouklé břicho je dobrý espumizan, dávali mi ho v nemocnici po císaři.

w_h
26. říj 2010

@andara
prazdeneni pred laparkou - kazdymu davaji neco jinyho, ja dostala 4 sacky, rozpustit ve vode/ v caji - takze cca 4 litry hnusny slany tekutiny v prubehu odpoledne, fakt humac. plyny v brise jsou taky individualni - me jen trochu bolely ramena. a zvraceni po narkoze je celkem bezny, ale muze to byt i samotnou laparoskopii. jo a prdet musis 😀

jinak vsem snazilkam, cekatelkam, mrazackum i nemrazackum drzim palce 🙂

andara
26. říj 2010

@sichatka mam to napsany v papirech co mi dali a rikala mi to i sestrenka co tam pracuje, ze prej se uz klystyr nedava (ten jen pred porodem) 😉

andara
26. říj 2010

@sichatka a jee Espumisan, vidis, to je muj oblibenec🙂 Nesmim ho zapomenout! Prej mi napustej bricho nejakym plynem?

richt
26. říj 2010

@andara - každá nemocnice to dělá jinak. Při první laparce jsem dostala nějaký gel místo klistýru a v jiné nemocnici při druhé laparce jsem dostala čípek na zavedení. Vždy to bylo asi tak kolem 19 hodiny a od půlnoci jsem už nesměla pít. Jinak do břicha se při narkoze pustí nějaký plyn, aby viděli co a jak a pak do zase z břicha odsají, ale někdy tam prostě něco zůstane a to způsobuje bolest ramen a nebo i zvracení.Jinak jak jsem se probrala tak mi dávali čaj, ale jen po douškách.

berkana
26. říj 2010

@andara ono je to všude jiný s tím vyprazdňováním, před laparkou, před první jsem měla jeden klistýr a pak jsem mohla do půlnoci pít a od půlnoci ani pít. Ráno jsem dostala prášek a mohla jsem ho zapít lokem vody a po narkoze jsem zvracela. Před druhou laparkou jsem dostala 3nebo 4 sáčky rozpustný ve vodě, bylo to slaný a hnusný,. vypila jsem jen litr, v kterým jsem měla rozpuštěný dva sáčky, ale další už fakt nešlo, pač to se mi zvedal už žaludek. Ženský, co byly se mnou na pokoji měli tři lahvičky které po cca hodině vždy vypili na jednou. Co řikali, tak taky nebyli nic moc, ale zase asi lepší, jak rozpuštený ty sáčky a pít tu slanou vodu bléééé.... jo a k večeři asi v šest jsme dostaly polévku. pak zase do půlnoci jsme mohly pít, ráno jsme dostaly 2dcl nějakého povzbuzujícího nápoje, kteoru jsme mohly vypít. Vypila jsem ji a po narkoze mi bylo dobře, ani jsem nezvracela. Oni jak dělají tu laparku, tak musejí napustit břicho tim plynem, aby tam měli místo🙂) On ten plyn potom vychází postupně z tebe. Je dobré potom chodit, aby mohl odcházet,až se na to budeš cítit. Když bys ležela tak je to potom nepříjemný,, může tě píchat v rameni, je to jako při infarktu 😀 (to mi potvrdila sestřička, že je to samý to píchání v tom rameni🙂) Akorát musíš opatrně na záchodě aby jsi si nepotrhala stehy. No snad ti tohle stačí 😀

zazy
26. říj 2010

Ahojky děvčata
Tak já jsem dostala před laparkou čípky,místo klystýru ten už se u nás nedává.
Jinak přesně tak ten plyn se dává proto aby se nazvedly orgány vbříšku a byly vidět ty vaječníky atd,pak to bříško bolí a hlavně ramena,ty mě taky bolela.
Kočina7:crinone jsem měla já,zaváděla jsem si ho spodem jednou denně,není to moc příjemné trochu to ztebe půjde,je to prostě gel
Jinak všem co Vás něco čeká přeji hodně štěstí

olive
26. říj 2010

@kocina7 - crinone, jsem nemela, ale mas ho asi misto utrogestanu. Tak vidis, ze uz mas zabavu 🙂 . Moc ti preji at nam prineses dobre zpravy 😉 .
@andara - ja mela uplne pohodovou laparku nic mi nebylo. Ja dostala prasky jako projimadlo a pak uz jsem zacala litat 🙂 . Plyn i narkozu jsem snasla dobre. Jo a po operaci se prdet musi 😀 , ptal se me na to i doktor 😨 . Preji ti at ji mas taky pohodovou.
@alik12 - ja nekrvacela vubec.

Zdravim nase tehulky 🙂 . Zazy a W _H.

andara
26. říj 2010

Diky holky, no mam se na co tesit,ale jsou horsi veci 😉 😎

berkana
26. říj 2010

@zazy ahoj 🙂 tak jak bojuješ s posledními měsíci? Díky, že na nás myslíš🙂

zazy
27. říj 2010

Ahojky,hezké ráno
Berky:ale jo zvládám to,ikdyž už to není nic moc.Jsem jako koule,všechno mě bolí hlavně záda kyčle už i sem tam bříško a funím jako lokomotiva,ale to holt k tomu patří,všem bych Vám těhu přála,ikdyž ty poslední měsíce jsou už náročnější.Jinak už mě čeká jen 6 týdnů,páč mám plánovaný císař kvůli přerostlé placentě,ale už budu ráda až budu mít malou u sebe
Andara:neboj to zvládneš,já už to mám 3x za sebou a za chvíli ti bude už dobře.
Doufám holky,že vám dodávám trochu naděje,že i s endoškou to jde otěhotnět a to jí mám už 4 stupně,tedy ikdyž jen přes IVF

anit.xx
27. říj 2010

@zazy -chtěla jsem se tě jenom zeptat, kde přesně tu endošku máš?

andara
27. říj 2010

@zazy to je super, ze se vam povedlo🙂 Ja mam endometr.cysty na obou vajecnicich a mela jsem je urco i pred otehotnenim a povedlo se prirozene po 14m. 😉 Ted bychom chteli druhe a prave se bojim, aby mi nemuseli odebrat vajecniky, nebo nejak porusit atd. Snad to bude dobry.

w_h
27. říj 2010

@olive ahojda, diky za pozdrav, jak se dari tobe?
my jsme cerstve po amniocenteze, predbezny vyslekdy snad ok
jinak taky doufam, ze vas neprovokuje to, ze sem obcas najaka tehule zajde, brala bych to jáko vidinu toho, ze to jde (musim zaklepat) - ja 3. stupen pred 1. tehu
@andara je zvlastni, jestli se ti endometrioza objevila az po tehu, ale mozny je vsechno
rodilas normalne nebo sekci??

andara
27. říj 2010

@w_h mně tu cystu zjistili při prvním ultrazvuku v 6tt a mám jí doteď, na druhém ještě jednu,ale malou (ta větší má 3x5cm) 😉 A rodila jsem normálně (mám tu ve fotoblogu popis) 😉

zazy
27. říj 2010

Anit.xx
Mě zjistili před 8 lety zjištili endošku na vaječnících,to jsem postoupila laparotomii,to ještě laparku moc nedělali.Za 3 roky na to jsem šla na laparoskopii,protože cysty se tam udělali znovu a hlavně jsem tam měla spousty srůstů.No a loni v lednu jsem byla na kontrole to bylo v poho, tak jsme zkoušeli mimi,pořád to nešlo,tak jsem pak šla v říjnu na kontrolu a ty cysty tam byly znovu,takže jsem koncem října postoupila další laparo.Ta bohužel nedopadla moc dobře,měla jsem poslepované vejcovody tak,že mi byly odebrány oba a i jeden vaječník.No a konce ledna jsem se začala připravovat na 1 IVF,které nedopadlo dobře a v březnu na IVF,při kterém se to tedy povedlo a to tam mám zase malé cysty.
TAkže takto ve zkratce 🙂 Takže vidíte,že i z takovou prognozou se dá otěhotnět,jsem vzácným příkladem

olive
27. říj 2010

@w_h - urcite mi nevadi, kdyz sem tehulky sem tam nakouknete. Ja to beru presne jak jsi napsala, vidinu lepsiho zitrka, i kdyz nekdy ta vidina je hodne v mlze. Tak se ted hlavne po amniocenteze opatruj, mou kamosku pekne vylekali, ale pak bylo vse ok. Ja se chystam na Ivf protoze domaci snazeni a clostyl mi k otehotneni nepomohl. Bohuzel, uz me tlaci i vek, takze neni nac cekat.
@zazy - tak to uz mas opravdu za par, a budes mit miminecko u sebe.

kocina7
29. říj 2010

Ahoj holky tak jsem 7 den po ET zatím se držím i když je to ještě hodně brzo. Na testík jsem zatím nemyslela stejně by to asi nemělo cenu i když kamaradka testila už 6 den a měla tam ducha ale já na to nechvátám.Je to zvláštní při prvním IVF jsem počítala snad hodiny ale ted mi přijde jak kdyby jsem nikde nebyla nevím je to prostě uplně jiné.No a kromě toho že mě každou chvilku pálí žáha a taky každou chvilku běhám na malou protože mi připadá že mám neustále nucení chodit na malou a to moc nepiju takže děs.S chlapem jsme si řekli že když to vydrží zkusíme testit v pondělí to bude 10 den nebo si myslíte že to je ještě brzy já fakt nevím kdy to zkusit.