Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

sichatka
1. pro 2010

@richt - hele a co se domluvit v CARu, ať ti udělají IUI a před ním mluvit, že jdeš na IVF? Vím, že je to trochu podraz, ale občas účel světí prostředky 🙂 Do CARu bude muset tak jako tak nebo si myslí, že při IVF ho tam nebudeš potřebovat? A nebo holt rovnou zkusit IVF. Ale příteli bych asi pěkně od plic vynadala, že tě nutí jít rovnou pod narkozu, že na tebe vůbec nemyslí.

berkana
1. pro 2010

@richt já bych ti poradila, že pokud on má dobrý spermiogram tak IUI je větší šance že vyjde, jak u nás, kdy přítel spermiogram nemá moc dobrý a stejěn jsme to zkusili. Já mu to prostě oznámila dva dny před, že tam máme na to jít a bylo to🙂) já to ani nějak dřív dopředu něvěděla.🙂

sichatka
1. pro 2010

@richt - Že ten tvůj chce dvojčátka, když tak trvá na IVF? 😀

daisy008
1. pro 2010

@sichatka takto moc gratuluji ke dvojčátkům.
Jinak MS mám pravidelnou. Ale na vaječníku mám opět cystu tentokrát menší 1,4 cm. Tak se uvidí. Moc děkuji za odpovědi. 🙂

olive
1. pro 2010

Richt - ten tvuj pritel je nepolepsitelny. Zkus mu to vysvetlit, ze IVF je pro tebe velka zatez, budes brat velke davky hormonu, pak narkoza. Jedno IUI by mel urcite podstoupit, pokud ma dobry spermiogram tak se doporucuje i jit 3 krata az potom se chodi na IVF. Nesmi byt takovy egoista. Moc ti preji at se ti ho podari presvedcit. Hodne stesti.

richt
1. pro 2010

holkdy dík moc za rady, uvidíme co se dá dělat.
@olive - spermiogram má dobrý a doktor nám právě řekl, že by bylo dobré zkusit 3-4 IUI a pak teprve se domluvit na IVF. No ještě mám čas do pondělka tak to nějak zkusím. I když moc to nadějně nevidím.

andara
1. pro 2010

@daisy008 ahoj, já mám endometr.cysty na obou vaječnících, 13.12 mě čeká laparka (moje první), cystu jednu jsem určitš měla i před otěhotněním, přišlo se n a ní v 6tt a byla už 5cm. Otěhotněla jsem přirozeně po cca 14m, těhotenství ze začátku nic moc-špinění a 3x návštěva pohotovosti-nepřišli na to odkud to bylo, pak v 16tt změkklej čípek, takže sem musela ležet a ke konci to bylo už v pohodě, začala jsem chodit i na těhu cvičení. Teď bychom chtěli druhé, ale vůbec nevím jak dopadnu po laparce, jak se to podaří odstranit. 😉

olive
1. pro 2010

@richt - pokud se ti ho podari premluvit, tak by nebylo spatne se domluvit s doktorem aby mu zamrazily spermie, tak by jsi mohla jit na vice iui. Jeste jednou preji hodne stesti a pevne nervy.

daisy008
2. pro 2010

@andara ahojky, měla jsem to podobně špinění až do 4. měsíce po tom krátký čípek takže ležet. Taky jsem brala gynipral a magnosolv. Dopadlo to dobře. 🙂
Já si musím teprve domluvit laparku. Jinak je fajn, že jsi otěhotněla přirozeně. U mě vzhledem k věku nepředpokládám, že by to vyšlo.(37 let)

berkana
3. pro 2010

ahoj holky, tak kontrolní utz nic moc, byla jsem dneska rovnou na dvou a ten druhej byl trochu bolestivý. Jak mi tam chtěla pořádně kouknout, tak asi po tý laparce ty jizvy, pač mě to bolelo v těch místech, kde mám na břiše přesně ty jizvy. Stimulaci zatím nemám. Mám tam myom nějakej menší a nějakou cystičku. Tak mi vzali krev na progesteron (teda doufám, že si to pamatuju dobře 😨 a ještě dašlí tři věci. V úterý znovu jdu na utz, a budou výsledky krve, tak uvidím, jak to bude všechno.

zazy
5. pro 2010

Ahojky děvčata,na všechny co Vás něco čeká moc myslím a držím pěstičky.Já už zítra nastupuji do nemocnice a v úterý už budu mít mimiska,tak na mě myslete,mějte se zatím hezky.

olive
5. pro 2010

@berkana - tak to me mrzi, ze kontrola nedopadla dobre. Clovek uz je pripraveny ze jde na IVF a pak to nejde. V utery na tebe budu myslet at ti kontrola dopadne dobre a doktor neco vymysli. Dulezite je aby jsi byla v poradku a Ivf probehlo tak jak ma.
@zazy - je, uz nastal tvul velky den. Urcite to zvladnes na jednicku a budes skvela maminka 🙂 .

berkana
5. pro 2010

@zazy ahojky, tak už to máš před sebou, tak držím palečky ať je všechno ok a jsi brzy doma🙂) a těším se, až se zase ozveš a napíšeš, jak se vede s mimískem 🙂 😉
@olive no jo, je to něco, jsem si nemohla vzpomenout, ještě když jsem to sem psala, co mi napsala ta na tom utz do tý zprávy, žeje tam endometrium 3mm. no uvidíme, co mi řekne v úterý ten dr. snad to vyjde no.... kdyby ne, tak budu moct ještě přivítat pořádně nový rok 🙂 i když tomu moc nedám.....🙂)

andara
5. pro 2010

Holky, uz jenom tyden a jdu na laparku, zitra na krev k obvodacce a ekg.Mam dotaz, jak je to po operaci, myslim klidovy rezim, co nesmim a muzu atd?Bude to bolet?

sichatka
6. pro 2010

@berkana - holka, také to nemáš jednoduché. Překvapují mě ti jizvy, že ještě bolí, Co ti na to řekla doktorka? Určitě napiš,jak jsi v úterý dopadla.

@andara - klidový režim určitě, nejdříve ležet, pak chodit, moc se nenamáhat. Holt na vánoce nebude naklizeno 😀 Břicho ti samo řekne, co a jak. Každá to snáší jinak. některá je fit do týdne, některou to bolí i 5 neděl po operaci. Já byla OK za 3 týdny, ale cítila jsem se unavená ještě další 3 týdny..

@zazy - tak ať je vše OK, mimčo ať je krásné a hodné.

berkana
6. pro 2010

@andara jak píše sichatka, klidový režim to určitě bude chtít, nic netahat a nenamáhat břicho. Záleží nejen na každé, jak to snese, ale taky, jaká bude narkoza a zákrok. Já mám dvě zkušenosti a každá uplně jiná. První jsem byla na laparce nějak v lednu a když mě vzbudili z narkozy, tak jsem byla celej den jak praštěná a pořád jsem spala. Nemohla jsem ani mluvit, jak jsem měla vyschlo v krku. A boleli mě svaly, o kterých ani normálně nevíš, že jsem se nemohla otočit. Druhá laparka v červnu, kdy už mi konenčně vše odstranili a bylo to v jiné nemocnici, Jsem byla pod narkozou hodku, pak jsem asi hodku spala ještě co mě převezli, a od jedenácti jsem se pak docela nudila🙂 Je pravda, že jak je ten zákrok, tak břicho ty dva až tři dny kdy tam ležíš ještě pobolívá,hlavně navečer, takže dostáváš čípky, ale neni to tak hrozný. Horší je, že pak se musíš hlídat a jíst jídla, co tě nebudou nadímat, aby jsi se zbytečně nezaplynovala protože to je pak horší, ty křeče🙂) ale klid to pak chce určitě a musíš připravit nějak holčičku na to, že jí nebudeš moct chvíli tahat a aby se ti neválela po břiše, je to kvůli těm stehům a pak aby se ti zahojily ty jizvy a nepraskly ti. Je to ale těžké, vim to podle neteří🙂 Tak hodně štěstí a ať ti vše odstraní bez problémů🙂 😉

@sichatka No to ne 😒 Já to ani doktorce neřekla. Ale ono to bylo asi tím, jak mi tam tak šátrala a ta na tý levý straně, tak si myslím, že je to spíš ten neprůchodný vejcovod, že zlobí občas. A co ty, jak se vede?

sichatka
6. pro 2010

@berkana - týdne nás trápí zuby. Jenny spi vždy hodinu, pak jsme půl hodiny vzhůru a nanovo.Přes den se chce pořád chovat a brečí a brečí - je to děs Nic nechce jíst, ale v noci tahá mléko co 3 hodiny, takž musím vstát, jít dolů do kuchyně, udělat Nutrilon a zase zpět do ložnice, úžasný tělocvik 😀 Dnes je konečně bez teploty,ale začala zase Nicky, tak uvidím, jestli je to jen viroza nebo taky zuby.
Bratranec má čtyřměsíční dceru a té se objevily bouličky po celém těle. V Motole jim řekli, že má nádorky na játrech apod. orgánech. Malé odebraly kostní dřeň a 16. 12. znovu na "kontrolu". Takže vánoce u nich budou spíše probrečené.

Takže zuby a podobné zdravotní problémy jsou vlastně brnkačka.

berkana
6. pro 2010

@sichatka no co vim, tak se zoubky natrápí, a ty to máš rovnou dvojmo🙂 To věřím s tím tělocvikem kor když jak tak koukám máte ložnici nahoře a kuchyň dole🙂) To budeme mít taky.... 😉 Kamarádky klučina (14měsíců) měl horečky (angínu), tak chudák taky pořád brečel. S tou brantrancovou holčičkou, to je teda něco, chudák, tak hlavně, aby jí to dobře dopadlo a nebylo z toho nic vážného.

sichatka
6. pro 2010

@berkana -právě, že malá nemá zrovna dobré vyhlídky. Celá rodina držíme palečky, ale doktoři to vidí spíše bledě ☹

berkana
6. pro 2010

@sichatka přesto taky držím pěstičky

andara
6. pro 2010

Holky, moc dekuju. Nastesti tu mam porad mamku-bydlime v jednom baraku, takze ji staci zavolat a ona mi prijde pomoct s malou atd. 😉 pak tu bude i manzel, jinak dela cely tyden 12ctky a pak treba tyden volno.Jsem zvedava, dnes jsem byla na krvi a ekg, ve ctvrtek jdu jeste k obvodni pro sepsani papiru, nejak si nedovedu predstavit tu narkozu a az se probudim🙂

andara
6. pro 2010

jo a taky se tesim an tu 2h cestu autem zpatky 😝 snad vydrzim sedet.

berkana
6. pro 2010

@andara to máš dobrý🙂 jo tu cestu ti nezávidím. je nepříjemné, když to auto nadskakuje. Bude muset manžel jet opatrně 🙂

sichatka
7. pro 2010

@andara - dvouhodinovou cestu znám, (Neratovice- Beroun) měla jsem toho ke konci plné zuby 🙂 Lepší, když budeš sedět vzadu a manža vezme polštář pod zadek 😀 Jak píše berkana - hlavně opatrně

berkana
7. pro 2010

@sichatka @andara jj, polštář🙂 a je taky blbej ten pás, jak musí být zaplej, ten já pořád držela rukama od břicha 😠

Jinak, vše v pořádku a podstupuji stimulku🙂

richt
7. pro 2010

Tak já přítele nepřesvědčila a na IUI jsme nejeli. Tak budu muset čekat do dalšího cyklu a pak se uvidí.
@andara - neboj cestu zvládneš, ale jak píšou holky. Manžel bude muset jet opatrně a ten pás je taky na nic.

andara
7. pro 2010

Diky holky, my nekde mame takovou tu sponku na pas, ze zustane jako povytazenej a neskrti, tak ho vezmem a polstar urcite taky 😉

@berkana drzim palce na stimulku🙂

berkana
7. pro 2010

@andara ten se bude hodit🙂) dík🙂

berkana
7. pro 2010

@richt no jo, to jsou chlapi🙂 tak ať teda příští měsíc na ivf co

olive
8. pro 2010

@richt - ☹ ☹ ☹ , nemam co rict.
@berkana - tobe gratuluji ze kontrola dopadla dobre, a jdes stimulovat 🙂 .
@andara - preji ti uspesnou operaci, a opatrnou cestu domu.
@sichatka -to je hrozne co zaziva tvuj bratranec, je hrozne kdyz tak mala dite je uz tak nemocne. Kez nam pak napises, lepsi zpravy.