Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

chanel
7. čer 2010

@berkana : 2 hodky? Já to mám za 20 min odcvičené, ale dneska mě už bolí svaly. Mám 7 cviků po dvaceti.Ale přinutit se k tomu je fakt něco, vždycky si říkám, ještě čaj a jdu na to 😀
@paja23 : určitě Ti žádanku napíše a imuno je dost důležité, přeji at dopadne dobře! Jo Mojžíšku, teprve začínám a je to dnes 6tý den co cvičím. A k těm zvířátkům , taky mám psa a nikdy bych ho nedala pryč i kdybych kýchala denně,ale nemám žádný problém, snažím se každý den vysát a často čistit koberce. Misando: to je paráda! At se daří. Prosím,jaké jsi měla dávečky a čeho??

misanda
7. čer 2010

chanel, mišanda má tři čičičáky a chlupy jsou všude 🙂 já bych je dala pryč jenom v případě, že by šlo o zdraví miminka 😉

jinak já měla gonal a dávky přes 300...

chanel
7. čer 2010

@richt : v čem by měl pomoci homeopat? Já teda taky věřím, že homeopatika jsou dobrá věc!Mám cosi na nachlazení a dost dobrý! Všechny vyšetření máš? Zkoušela jsi bylinky? Já začala pít šalvěj střídám ji s Řebříčkem a celkově se líp cítím. Tak at u něj dobře dopadneš!!

chanel
7. čer 2010

Misa: přes 300j? To je teda pořádná dávečka!!! A k tomu ještě něco nebo jen Gonal? Tři kočičáci,tak to musí být sranda s něma 😵

misanda
7. čer 2010

chanel, záleí jakej máš protokol, já měla kombinaci gonalu a luverisu u dlouhého. u krátkého jsem vždycky měla jenom menopur.

chanel
7. čer 2010

Miso: člověk,aby se v tom vyznal 😀 , já měla 3x krátký prot. Pur a Decapeptyl a ted na 4 pokus v jiném Caru,jen Puregon a pak Ovitrel na ovulku a nic k tomu a zdá se mi to divné, nemůžu najít nikoho kdo by tak stimuloval. Jo ten Puregon je jako Gonal a Decač byl na utlumení mých hormonů.

olive
7. čer 2010

Misando - no tak vidis, ty vzdycky mosis hodit nerva, aby to pak dobre dopadlo 🙂 . Samo, ze ti palce budu drzet a nejen na stredu, ale i do testu a pakna cele tehotenstvi.

Chanel - tak to ja mam moznost cvicit jen dle knizky. Je jasne, ze kdyz ti to vysvetli a ukazou je to uplne neco jineho, protoze te muzou i opravit kdyz neco delas blbe.

Richt - tak pak nam pisni jak jsi poridila.

Vsechny ostatni zdravim 😉 .

jowana
7. čer 2010

Ahoj holky, tak jsem dnes byla na kontrole po LSK a Dr. mi ještě našla cysty na obou vaječníkách, proto mě asi pak břicho začalo nanovo pobolívat☹ nemáte s tím některá zkušenost? Endometrioza a cysty? Co s váma Dr. dělal a jak to zabíralo? Dr. mi doporučila na 3 měsíce HAK a pak prý co nejdřív otěhotnět..no, o co se asi od ledna snažím☹

richt
7. čer 2010

chanel - no četla jsem že není špatné zkusit homeopata a navíc mi byl doporučen tak uvidíme. Nějaké bylinky mám vyzkoušené teda hlavně jsem četla, že čaj z kotvičníku je dobrý. Já mám totiž zvýšený hormon FSH a doktoři říkali, že se s tím nedá nic dělat, tak jsem si říkala že to zkusím u něj. Jinak vyšetření už mám hodně jen čekám na genetiku. Tak jsem na něj zvědavá. Jsem objednaná na 25.6. Každopádně si říkám, že zkusit se má všechno tak proč ne zrovna tohle.
Misando - tak to je perfektní, tak teď už jen aby to dopadlo jak má. Určitě budu držet palce.
Jowano - já jsem měla endomet. cystu a odstanili mi ji laparoskopicky. Pak jsem nebrala nic a asi po 8 měsících mi našli zase cystu, ale zatím netuší jestli je obyčejná nebo endomet. Dostlala jsem Antikoncepci a pokud nezmizí sama tak bych měla jít na další laparku, protože je velké pravděpodobnost, že bude endometr. Antikon. mám začít prát 3dc tak uvidíme. Jinak mě po laparce řekli že mám otěhotnět ať zbytky endošky zmizí, ale bohužel to není tak jednoduché jak si myslí 😢

sichatka
7. čer 2010

@misanda - to je super. Vidíš, měla jsi strach a najednou 7 oocytů, teď budu držet ve středu palečky, abych tam bylo 7 embryjek a myslím, že budou stačit dvě, které se uchytí. 🙂
@jowana- já měla po laparce také nasazenou antikoncepci, kterou jsem vysadila těsně před IVF. Neboj ono se zadaří.

@richt - jsem zvědavá, jak dopadneš, pak napiš. Já zkoušela bylinkáře, dostala jsem čaje, ale bohužel nezabraly, to jsem ještě něvěděla, že mám endošku.

Zdravím všechny 🙂

paja23
7. čer 2010

richt-to jsem zvědavá co Ti řekne, ale rozhodně jsem pro zkoušet i jiné alternativy. mně zase kamarád doporučil jednoho léčitele. Tak jej zkusím. Rozhodla jsem se zkusit tu mrchu porazit všemi způsoby.

misanda-no z misandy je šikovná nosnička, jen tak dál, ve středu se budu těšit na další dobrý zprávičky.

Mimochodem- říkali vám jak kvalitní máte embryjka před transferem. Prý mají kvalitu označenou dvěma písmeny??????

paja23
7. čer 2010

jowana-mně se taky po laparce udělala cysta a to během vyvolaného přechodu, tak jsem šla na laparku po 5-ti měsících znovu. A pak jsem ještě měla 3 měsíce v kuse antikonc. Jo a potom jsem měla vesele těhotnět. A rok pryč a mimčo samo nikde. ☹

berkana
7. čer 2010

chanel: no to jsem někde četla, že to může zabrat až dvě hodky, já když jsem teda cvičila ty první cviky, tak mi to bzabralo půlhodky. Ale ono těch cviků přibývá🙂

misanda: no vidíš, tak to držím pěstičky, ať se zadaří🙂 a dej vědět, až budeš vědět ?😀

Já přemýšlím, že taky zajdu k léčiteli, mám na jednoho kontakt, někde u Pelhřimova, byli u něj kamarádi že chtěli přestat kouřit a povedlo se. Kámoška tay jezdila k jednomu někam k Pelhřimovu a pomohl ji, ale nevím s čím, tak se taky k nějakému chystám 🙂

jowana
7. čer 2010

Richt, mě právě ve zprávě z laparo psali, že vaječníky jsou v pořádku, tak by to endometriální cysta být neměla, ne? A ještě když je mám na obou vaječnících..Endometriozu našli za dělohou, na děložních vazech a pobřišnici. Holky, byla jste některá kvůli cystám nebo endometrioze hodně unavená?

richt
7. čer 2010

jasně že dám vědět jak sem dopadla. Taky jsem přemýšlela nad léčitelem, znám jednoho s kterým jsem velmi spokojená ( měla jsem naštíplé dva obratle asi před 8 lety a od té doby jsem měla problémy se zády. Po jeho návštěvě o zádech ani nevím). Ale bohužel bydlí asi 400 km ode mne. No uvidíme třeba příjde nakonec i na něho.

richt
7. čer 2010

jowano, snad to bude normální cysta. Ta by se měla střebat jen třeba po HAK. Ale nejsem doktor takže ti asi neporadím. No já když opomenu sem tam špinění tak jsem o endometrioze ani nevěděla. A cysta mi taky nedělá žádné problémy. Sem tam mě zabolí ten vaječník s cystou, ale jinak nic. Takže nevím. Ale možné to může být. Každý je jiný a každou nemoc prožívá jinak.

olive
7. čer 2010

@jowana - tak proto ty bolesti 😠 , ale neboj ted budes mit antiko, a nikde nemas receno, ze ty cysty jsou endometrialni. Preji ti at ti po antiku zmizi.

Holky ja jsem taky pro zkusit vsechno.

jowana
7. čer 2010

Holky děkuju za podporu. S únavou ( silnou, třeba už hodinu po probuzení) jste některá potíž neměla?

sichatka
8. čer 2010

@jowana - promiň, nevzpomínám si. Jak dlouho jsi po operaci? Já byla unavená ještě měsíc po laparce. A teď co mám holky, se po prospané noci probouzím unavená víc, než když jsem šla spát. Možná je to počasím, ale zítra jdu k doktorce, tak to tam zkusím probrat. Pokud se dozvím něco zajímavého napíšu. Ještě po porodu mi dávali doktoři transfuzi kůli železu, že prý ho mám málo a byla bych pořád unavená, tak nevím.

sichatka
8. čer 2010

Holky v Praze je klinika, která se specializuje na čínskou medicínu. Pokud byste chtěly kontakt, seženu u sestřenice. Ta si jí nemůže vynachválit, chodí tam i s dcerami a prý vždy bylinky a preparáty zabraly.

jowana
8. čer 2010

Sichatka, jsem po operaci asi 3 týdny, ale silná únava mě trápí 4 měsíce - už předtím jsem byla dost unavená, ale né takhle hodně.

bestbodlina
8. čer 2010

@sichatka Ten kontakt bych brala, musím zkusit všechno.Mám endometrický cysty i po 2 laparo a 1IVF bez úspěchu.díky za info

anit.xx
9. čer 2010

sichatka- můžu potvrdit, že v Praze taková klinika je, ale pokud je někdo z okolí Ostravy, tak i tady je někdo kdo se tím zabývá a s Prahou spolupracuje. Já zrovna 2 měsíc bylinky piju a musím říct, že opravdu je mi lépe, nic nebolí!!! Už jsem to tady dřív psala i mail na doktora, na kterého se je možné obratit a poradit... vřele doporučuji....Kontakt mám holky, která ma endo a kvůli tomu je bez jednoho vaječníku a má zdeformované vejcovody a je těhotná, čaje pila asi 3 týdny a pak přestala a já je od ní odkoupila.....takže opravdu zázrak!!! bylinky jsou sice drahé já platila 2800,- a je to na jeden měsíc, poprvé jsem měla bylinky, které jsem měla vždy povařit a vyluhovat a vypít ráno a večer před jídlem, teď mi přišly hotové odvary v sáčcích u kterých jenom odstřihnu růžek, přeliju do skleničky a vypiju, takže je to praktičtější a k tomu mi Dr.řekla že je to i silnější,že doma si to tak neudělám.... takže opravdu doporučuji...

misanda
9. čer 2010

ahoj holky, jdu pozdravit a říct, že vajucha nakonec byly asi ok, pač tam máme miminka a máme dokonce i prodlouženou kultivaci...to jsem nečekala a jsem z toho celá paf 🙂

berkana
9. čer 2010

misando, tak to je dobře😀 tak držím pěstičky dál, ať to dobře dopadne🙂

já to asi nevydržím a zkusím už zítra zavolat na tu krev, pokud mě teda nezaměstná něco jiného a nezapomenu na to🙂 pač jinak upomínku na to mám na pátek, tak uvidím.

anit.xx: včera jsem na to narazila, když jsem hledala jeden odkaz co mi tu někdo psal🙂 já o tom přemýšlím, a uvidím, řikám si, že bych možná prvně zašla k léčiteli, a pak možná tam do tý Hluboký nad Vltavou, že bych zavolal nebo napsala, ještě uvidím🙂

olive
9. čer 2010

Misando - tak se mi to libi 🙂 . Na kdy mas naplanovany ET? Drzim ti vse co se da 😉 , a preji hodne stesti.

Berkano - na jake odbery mas jit?

Ja jsem dozobala clostyl a citim se jak zfetovana ☹ . V patek mam utz tak jsem zvedava jak to bude vypadat.

misanda
9. čer 2010

berkano, jooo, na jaký odběry? 🙂

olive, et nevím...prej nejpozději pátek nebo sobota ráno...ale zítra si zase volám, kdyby se něco změnilo, frčeli bysme už zítra...

tak tfuj tfuj, ať utz dopadne co nejlíp a podej hlášení!!!!

bestbodlina
9. čer 2010

@anit.xx Tak tohle mě mooc zajímá.Brala bych kontakt.Jsem po 1IVF to se ale nepovedlo.Mám endometriozu a cystu.Díky papa

olive
9. čer 2010

@misanda - to si pis, ze podam hlaseni. Ty se nam taky ozvi jak pokracujes a moc nas nenapinej 😉 .

sichatka
9. čer 2010

@misanda - no to je super. Moc držím palečky a pak dej vědět,jak jsi dopadla.

@olive - zfetovaná? No ber to tak, že máš náladičku skorem zadara 😀 Držím v pátek pěstičky, ať je UTZ v pohodě a hurá na další snaženíčko.

@berkana - to čekají je děs, viď?