Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

anit.xx
15. čer 2010

caterina85- já mám endo vaječníků ale o žádných markerech mi nic nikdo neříkal nebo možná jo, ale já si to zřejmě nepamatuji nebo to nebylo nic vážného. Jinak já také teď vyčkávám co bude.

olive- poraď holka jak být v pohodě, všechno teď na mne padá. Prednison jsem dobrala asi před týdnem a zítra jdu k mému gyn aby mi to napsal zas. Já myslela, že až doberu ty 2 pláta, tak protilátky budou pryč ,ale asi tomu tak nebude. Uvidím co mi řekne zítra co mám vlastně dělat, ale pravdou je, že on mi vlastně toho nikdy moc neřekne.Vždy mě vyšetří a nic neříká, že je vše v normě. Pak tady kuknu a zjistím, že někomu našli cystu a tak mám nervy, že ji beztak mám též a on to neviděl. Ty určitě budeš vědět, dá se to zjistit i při normálním vyšetření ultrazvukem přes spodek, nebo to musí být takový ten těhotenský ultrazvuk přes břicho? Já už z toho zase šílím. Mám docela strach, že se tam uvnítř něco děje. Bolesti žádné nemám, spodek ale cítím spíš je to takový tlak na veječnících, menzes si myslím také docela v pohodě. Tak babo raď!! Mě už zas to všechno tak sere,že ani nevíš!!!!! 😢

caterina85
15. čer 2010

@anit.xx Ahoj, cystu by určitě doktor viděl na utz přes spodek. 😉 Je to vidět na obou způsobech utz. Mně ji samozřejmě zjistili přes spodek a po operaci na mě koukal tím přes břicho a říkal, že ty cysty teď nemám. Každý normální doktor, by to měl určitě v pohodě zjistit. 😉

sichatka
15. čer 2010

@anit.xx - s cystou záleží na doktorovi, já měl ajednoho a ten ani přes ultrazvuk nepoznal, že mám myom.S tím jeho přístupem a hlavně, že mám psychický blok mě tak nas.al, že jsem změnila doktora do Prahy a ten mi okamžitě viděl myom, následovala operace, endoška no a už se to rozjelo- Genetická vyšetření, imunolgociká vyšetření, Prednison, 1. IVF - další prášky a 2.IVF - a teď mám 13 měsíční dvojčata. Odkud jsi? Pokud to máš do Prahy nebo do Neratovic kousek, dala bych ti kontakt na svýho gyňdáka.

@olive - závidím ti moře, Já chtěla také letos jet i s holkami, ale manža byl proti, prý jsou moc malé, tak snad příští rok.

@mishanda - tak jak je? Už tě přestalo bolet břicho? Nemohlo to být třeba po Utrogestanu, pokud jsi ho tedy dostala?

anit.xx
15. čer 2010

caterina85 - tak to jsi mě docela uklidnila, že to musí vidět... no snad i on to vidí... 😀

sichatka - Jsem od Ostravy takže asi tvůj doktor by mi moc nepomohl . Jinak jak dlouho ti trvalo než jsi otěhotněla, měla jsi též protilátky? Byla si víckrát na laparo, některé holky jdou i 3 a více krát . Jsem ráda, že máš dvojčátka já bych byla vděčná aspoň za jedno, už mi z toho docela hrabe, ale je teplo, tolik kočárků všude, tak to tak na mne vždy dolehne, ach jo...

paja23
15. čer 2010

anit-holky mají pravdu, cysty jsou vidět přes utz. Mně ji tam vždy viděli. Tak z toho tvýho doktora ty info musíš dostat, nedej se🙂 Myslím, že s depkama tu občas bojujeme všechny ☹ Taky to na mě vše kolikrát dolehne a musím to ze sebe slzavě dostat. A pak si řeknu, že nesmím být zbabělec a že jsou přece ještě horší nemoci....no chvilku to pak funguje.Nejhorší je, když mrknu doma na místečko, kde jsem měla foto mimča z utz ☹ Hlavní je se zaměstnat aby měl člověk co nejméně času na to myslet. Drž se holka, zvládneme to!

sichatka-to je moc pozitivní, že tu jsi a máš dvojčátka 🙂 Je to hodně náročné? Na tu imunologii Tě polali rovnou na reprodukční? Pozdrav holčičkám 😉

misanda
15. čer 2010

ahoj holky,

jj, cystu mi taky našli díky utz, ale ona mi po tom Zoladexu krásně zmizela 🙂 tak jsem byla moc ráda...takže te´d je mišanda asi čistá 🙂.

anit, mišanda by taky byla ráda aspoň za jedno miminko...ani nevíš jak...určitě se ale dočkáme...jenom to chce nervy a trpělivost, no ☹

berkana
15. čer 2010

ahoj holky,

tak s těma pavoukama tak je taky nesnáším😖

mě taky cystu našel gyndr pomocí utz. a koukal na ni obouma utz.

Včera mi gyndr vyndal zbytek stehů a řekl mi, že když bych s něčím potřebovala poradit nebo nevěděla, tak že se mám ozvat nebo přijít. A taky, ať se tam prý brzy objevím (s mimčem v břiše-to neřekli,ale vyznělo to tak😀 )

tak uvidíme, jak to všechno dopadne 🙂

caterina85
15. čer 2010

@berkana A jak Ti vyšla ta histologie? Asi vše ok? 😉 určitě to všechno dobře dopadne a brzy budeš mamina. 😵

berkana
15. čer 2010

@caterina85 výsledky ještě nemám, měla bych volat koncem týdne, ale budu volat až v pondělí nebo v úterý, pač ve středu pojedu k mamce, tak že bych si je vyzvedla až pak. No doufám že to dobře dopadne 🙂 a necháme se překvapit 😵

caterina85
15. čer 2010

@berkana Tak pak dej určo vědět, že to všechno dobře dopadlo. 🙂 Taky dám... 😉

berkana
15. čer 2010

@caterina85 jj 🙂 tak ať se nám daří 😉 ....všem 🙂

misanda
15. čer 2010

berkano, jasně, že to dobře dopadne...tenhle rok má být plný pozitivních zpráv...takže to by bylo aby nebylo!!!!

berkana
15. čer 2010

misando, tak to jo, tak doufám, že teda pokračuješ v těch dobrých zprávách abychom tě mohly následovat 🙂

misanda
15. čer 2010

berkana, n co já, ale holky se musí snažit 🙂 já už zmůžu prd, já jim dala matroš, tak ať makaj 🙂

berkana
15. čer 2010

misanda, to jo, to se musej snažit holky 🙂 ale ty pak dáš ty dobré zprávy 😀

olive
15. čer 2010

@anit.xx - holka je mi moc lito, ze mas depku, ale jak psala Paja tak to tady mame na stridacku. Neboj doktor by urcite videl cystu, jinak ja si myslim ,ze vnitrni utz je lepsi, ze je to lepsi videt. Sveho gyndare urcite vyzpovidej a hlavne se nenech odbyt, nesnasim kdyz ti doktor nic nerekne. Ten muj vi, ze se o to zajimam tak je sdilny a utz nataci abych dobre videla. Hele ver tomu, ze jednou dite mit budes jen to chce cas, mas vse aby se ti zadarilo a tu endomrchu zdolas. Mam kamaradku ktera mela loni po IVF mimodelozni tehotenstvi, bohuzel ji museli vzit vajecnik mela uz jen jeden a ted je ve svych 38lech v prechodu a.bez deti ☹ .
@misanda - drz se, holky urcite bojuji 🙂 . Uz se tesim na pozitivni zpravy.
Vsechny ostatni moc zdravim 🙂 .

richt
15. čer 2010

Ahojky holky,
anit.xx - mě dr taky zjistil cystu přes vnitří utz. Teď jssem na to dostala nějáké prášky a měla by zmiznou jinak budu muset na druhou lapárku.Jinak s těma depkama je to u všech stejné. Ale musíme s tím bojovat.

anit.xx
16. čer 2010

olive-tak jsem dnes byla u dr a dala jsem mu pěkně zabrat, ptala jsem se ho na ty cysty, zda je nemám a pry nález je v pořádku, napsal mi další prednison, že ho mám brát, že mi v ničem neuškodí a hlavně se mi nebudou vytvářet dál ty protilátky. Taky jsem se dozveděla, že ty protilátky po vysazení prednisonu se zase objeví, že vlastně nikdy nezmizí 😲 . Dneska to bylo docela nepříjemné, protože když jsem seděla u sestry, tak tam byla paní těhu, které kontrolovali srdíčko miminka a byl to tak úžasný zvuk jak bilo.... No člověku je pak docela smutno. No ale když mi teda Dr řekl, že je vše O.K., tak se mi trochu ulevilo a nejdůležitější je, že se máme snažit!!!! Jinak chudák ta tvá kamarádka, klidně bych ji jeden vaječník věnovala, ale to by si asi moc nepomohla, když je olezlý endomrchou... Je to ale moc smutné 😔 .

Musím, říct, že kdyby nebylo těchto stránek a hlavně koníka, tak by bylo vše asi mnohem horší, tak když je člověku docela blbě, tak ví, že tady napíše a hned vše vypadá lépe a proto Vám všem holkám díky za to, že podpoříte a uklidníte když je nejhůř.... 🙂

berkana
16. čer 2010

@anit.xx tak hlavně že jí tam nemáš. S tím prednisonem, aspoň víš, že ty protilátky nejsou a že se můžete snažit 🙂 S tím, jak píšeš že tam byla ta paní těhu a že jsi slyšela to srdíčko miminka, tak se ti nedivim, že ti bylo pak smutno. Já jak jsem byla na tý laparce a pak mě druhý den po zákroku přestěhovali na ten obyčejný pokoj, tak tam byla holčina, která byla v 15 tt a řikala, že viděla miminko a tekli jí slzy štěstí, tak se mi chtělo brečet.....To člověku přijde líto, že se nemůže taky těšit z takovýchto maličkostí, že musíme bojovat s tou mrchou, ale co, my na ní vyzrajem a taky se budem těšit 🙂 Já jsem taky ráda, že se tady člověk může "vymluvit" a pochytit užitečné info a třeba i poradit někomu jinému .😉

Olive: s tou tvou kamarádkou je mi to taky líto, že nemůže mít vlastní mimi. člověk si holt nevybírá že ☹

sichatka
16. čer 2010

@paja23 - holčičky děkuji za pozdrav. Jinak poslali mě rovnou na reprodukční imunologii a právě tam mi nasadili Prednison na protiláky (nějaké zvýšené hodnoty v buněčné imunitě, moc si toho už nepomatuji- demence je fakt hrozná 😀)

@anit.xx - je dobře, že jsi dala doktorovi pěkně do těla 🙂 Od toho tam je, aby vše vysvětlil. A jak říkal, hurá na snaženíčko, před tebou je léto, čas sluníčka, koupání, dovolené a grilování a to by bylo, aby se nezadařilo.

Holky bojujte, já vím, že je to občas na hlavu, ale přece to té endomrše nedarujete, abyste neměly vlastní miminka.

richt
16. čer 2010

anit.xx - tak to je bezva že cysta není a hlavně, že se máte snažit. Určitě to výjde. A taky přesně vím jak ti bylo když jsi slyšela bít to srdíčko.
Olive - je to vážně hrozné, že tvá kamarádka dopadla takhle. Moje skoro švagrová mi včera oznámila, že je těhula, ale už je rozhodnutá pro interupci. Už má dvě děti a tak třetí už nechce. Navíc to není jeji první interupce. Je to fakt hrozné jak je ten život nespravedliví. Mi co by jsme mimi chtěli tak máme problémy a ty co ho nechtějí chodí na interupce.

caterina85
16. čer 2010

@richt To máš recht, že je to nespravedlivé. Mám kámošku, která prostě nikdy nechce děti a je zdravá samozřejmě. Kdejaká socka má kupu dětí a kašle na ně. Nebo když vidím těhu s cigárem v hubě. No, to bych jí takovou lištila... 😠 U té Tvojí skoro švagrové nechápu,že nemá nějakou anti. Já bych na to teda neměla, chodit na interupci, jak do obchodu. Přece jen, i když to je teprve embryo, tak je to už prostě život. No,tohle asi žádná z nás tady nepochopí. Tím samozřejmě nechci švagrovou nějak soudit... 😉 jen můj názor, ale její věc samozřejmě....

olive
16. čer 2010

@anit.xx - tak vidis jak jsi doktora pekne vyzdimala a podal ti informace. Hlavni je, ze vis, ze musis uzivat dal ten prednison ted budete mit snazenicko a to by v tom byl cert aby se nepostestilo.

Holky mne to taky pomaha se tady vypsat, hned se pak citim lepe.

paja23
16. čer 2010

Je to fakt ironie života....zrovna jsem na nas všechny dnes myslela, když v rádiu hlásili o dalším mimču v babyboxu....
caterino-před pár měsíci v zdejší restauraci seděla mladá holka v pokročilém těhu, před sebou pivko, v puse cigáro a doma už jedno mimčo. A přitom člověk se snaží zdravě jíst, nekouří atd. a nic a endomrcha jako bonus 😠 Už jsem přemýšlela zkusit životní styl tvrdě změnit k horšímu 🙂 Asi se moc snažime,nebo co ☹

Taky jsem moc ráda, že vás tu mám 😉

richt
16. čer 2010

caterina85 - ona to má s tou antikoncepcí složitější. Má chronický zánět močového měchýře a díky tomu ji všechna antikoncepce co už vyzkoušela dělá problémy. Doktor ji na zkoušku doporučil někajou novinku, ale ta vychází na 12 tisíc na 3 roky. Tak zatím prý uvidí. A taky není zaručené že ji nebude taky dělat problémy.
paji - asi fakt to moc řešíme. Chtělo by to začít si užívát života se vším šudy a třeba by to i pomohlo. Ale asi to není tak jednoduché jen tak to prostě přestat řešit

chanel
16. čer 2010

@olive to máš pravdu,ale na Moravě je víc chladno než teplo, tady se na hezké počasí těším,ale chápu jak je toho moc,leze to na nervy 😠

sichatka
16. čer 2010

@richt - zkoušela tvoje švagrová zavedení antikoncep. koružku? Na 5 let za 6000,-

olive
16. čer 2010

Holky ja si taky myslim, ze kdyz to moc resime a hlidame se, tak to jak naschval nejde. Poruc, ale hlave, ze? Kazdopadne ja budu mit na leto takovy zahul, ze nebudu mit na nejake premysleni cas. Prave ta moje kamaradka mi rikala, jestli moc neriskuju, ale ja jsem ji rekla pokud to ma vyjit tak to vyjde a nejake prehnane hlidani me nepomuze.
Ja nikoho za potrat neodsuzuju a mozna i ty zeny chapu. Ono se opravdu muze stat, ze otehotni i kdyz si dava pozor a kdyz uz ma deti tak pak ma dilema. Co, ale odsuzuju je vyhazovani miminek, potraty ve vysim stupni tehotenstvi, no a zenske co to berou jako antikoncepci. Muzou si prece nechat podvazat vajecniky a maji po problemu.

richt
16. čer 2010

sichatka ,nevím co zkoušela, ale už toho měla vážně hodně. Oni si dávají pozor, ale trochu to přehnali z alkoholem a už to bylo. Ona má jednu dceru 12 letou a ta druhá díky doktorom se narodila postižená. Je v ustavu a proto už raději další dítě nechce. Je to smutné.
Olive, fakt se nedá hlavě poručit. Nejlepší je vážně se zaměstnat a nemyslet na to. Prostě pokud se to má stát tak se to stane. Mamka byla u numeroložky a ta ji řekla, že mě se narodí mimi až za tři roky a přirozeně. Na jednu stranu si říkám pokud má pravdu tak co řeším, ale na druhou stranu co když pravdu nemá. No je to fakt složité

olive
16. čer 2010

@richt - tak i me katarka rekla, ze budu mit 3deti, no mam po jednom potratu, tak stale cekam na ty zbyle 2. Abych se dockala. Stale tomu verim, ze prijdou.