Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

olusenka
9. led 2010

My jsme s Luckoumb byly na operaci ve stejném termínu, i ve stejné nemocnici, snažila jsem se tomu taky věřit, že po operaci to vyjde, ale už jsem třetí cykus a pořád nic. Jestli to nevyjde teď do třetice, tak nevím. První MS po operaci dobrá, teď začíná být dlouhá, hrozně, dlouhé špinění na konci i na začátku. Před měsícem mě zase bolelo břicho, časté čůrání ale podle UTZ po šestineděli tam žádná cysta nebyla. Furt se bojím, že se vytvoří znovu. 😒
Beatris: já neměla pravidelný cyklus, ale měla jsem zvýšený prolaktin, to bylo nejspíš i částečně tím. Pak se mi v létě vytvořila cysta a až laparoskopie ukázala že je to endometrioza. Cystu vzali, odstranili jeden srůst a vypálili nějaká ložiska, ale občas mě teď bolí břicho. Nevím, co to je, čím to je. Předtím než se vytvořila ta cysta mě nebolelo nic.

olive
9. led 2010

Olusenko - bricho me taky boli, ale uprostred cyklu, tak nevim jestli je to ovulace nebo co se deje. Taky se citim jak nafoukla. Kamoska mi rika,ze se davam dohromady po lecbe, ale ja z toho dobry pocit nemam. Pokud neotehotnim,tak koncem brezna chci jit k doktorovi a uvidim.

anit6
10. led 2010

Olive-mě taky docela pobolívá břicho ale ne před ani během menzes ale po, zrovna teď si tím procházím. Jinak na 3.3 jsem objednána na tu imunologii do Prahy a na 9.3 do Olomouce ohledně ET. Jinak si myslím, že v mém případě hormonální léčba nezabrala ☹ . Všude píšou, že ovariální endo se tím vyléčit nedá a já přesně takovou mám. Teď se bojím aby se to nerozšířilo na vejcovody a dál. Ta bolest není nijak šílená ale spíš cítím břícho a občas vaječníky a nejvíc takový tlak v oblasti pupíku a pánve. Sakra já tu endo tak strašně nechci, že nevím... Pořád si říkám, že přece jednou musí najit něco co tu potvoru odstraní... Moc zdravím a pěkný zbytek neděle....

olive
10. led 2010

Anit - je dobre, ze jdes na tu imunologii. Aspon pak budes mit jistotu, ze je vse ok. Predpokladam, ze nejdriv pujdes na ket a pak az na nove stimulovane IVF. Chtela jsem se te zeptat jestli jsi mela priplacene nejake nadstandardy?
Vis co me zabiji,ani ne ta bolest vajecniku je to spise jen takovy tlak, ale migreny. Vytrpim si jakoukoliv zmenu pocasi, nejdriv jsem si myslela, ze za to muze antikoncepce, ale byla v tom nevinne.
Nevim jestli me zabrala lecba, ale pri laparo mi vse odstranili. Kazdopadne chci vydrzet do konce brezna a pak budu kontaktovat dr. nechci moc brzo plasit.
Jinak zitra jdu na cytologicke stery, je to jen preventivka.
Pres jednu znamou vim o jedne kocce ktera taky nemohla otehotnet, v soukromem caru ji hnali jen do dalsich pokusu a az ve fakultce ji udelali laparku, zjistili ednometriozu podsoupila hned Ivf to bylo neuspesne, ale to dalsi uz ji vyslo.
Takze neboj mimco prijde,kdyz ne prirozene tak diky pomoci asistovane reprodukci, chvala bohu za ni. Driv by jsme byly bezmocne.

Mej se moc pekne, a ver, ze jednou to vyjde.

anit6
11. led 2010

Olive- na imunologii jedu 3.3 a do Olomouce 9.3, tak jsem z toho docela nervózní, že nebudu vědět výsledky z imunologie a budou mě tlačit do KET. No ale uvidím co z toho vyjde. Mi endometriozu neodstranili protože je na vaječnících a tam pry to je obtížné protože se nedá odhadnout jak hluboká ta ložiska jsou,to mi řekl můj lékař.Psala jsem na nějakou diskuzi na netu doktorovi z Prahy a ten zas říká, že odstranit to jde, ale musí to být velmi šetrný zákrok,tak mě to asi zase čeká. Co se migrén týče, tak mě hlava bolela též a jak!!, ale teď to přestalo a migrény mám velmi zřídka. Způsobují to ty hormony, které jsi tak dlouho brala ale postupem času to vymizí stejně tak jako nahromazená voda v těle. Bolesti hlavy můžou znamenat předávkování hormony pak hrozi hyperstimulační syndrom, ale to zjistí až po oplodnění, bohužel. Lékaři ne vždy odhadnou tu vhodnou dávku. Já hned druhý den po ET jsem musela se strašnou bolestí do nemocnice a byla jsem na infuzích asi 4 dny, pořád kontrolují ledviny zda vydáš tolik tekutin kolik ti dají,takže i na ledviny to je docela velká zátěž,což jsem ani netušila. Nadstandardy jsem si žádné neplatila a ani mi je nikdo nenabízel. Jedině co jsem si zaplatila byla ta prodloužená kultivace a dobře jsem udělala,takže doporučuji.
Cytologické stěry Ti určitě dopadnou dobře.
Moc zdravím 🙂

olive
11. led 2010

Anit - snaz se byt v klidu. Ber to tak,ze na Ket uz mas embrya zamrazene. Mnohe horsi by bylo kdyby jsi mela stimulovat. To bych ti doporucovala pockat az po vysledcich z imuna. Jinak ja na Ket mela 5 embryi a z toho 3 prezily a vse 3 jsem si nechala zavest, a nic z toho nebylo. Mela jsem mizernou kvalitu.

berkana
12. led 2010

ahoj holky, jsem tu nová a našla jsem tu spoustu informací, které mi pomáhají. Před třemi měsíci mi gynekoleg zjistil, že mám cystu a to endometriozální ☹ . Počkali jsme, až mi přijdou MS, jestli sama nepraskne a nezmizí, ale nezmizela, tak mi před vánoci bral krev, jelikož podle krve se to dá taky zjistit, mezi svátky jsem si byla pro výsledky, ale krev byla v pořádku, což překvapilo i dr. Před týdnem jsem se objednávala na laparoskopii a 22 nastupuji, kdy mi udělaj nějaký vstupní vyšetření a na víkend jdu domu, v neděli nastoupím a v pondělí 25. 1. jdu na to... Docela rychlý termín, ale jsem za to ráda, že to budu mít brzy za sebou. jelikož se snažíme s partnerem o mimčo už 2,5 roku, udělají mi i diagnostikální laparoskopii. Partner má bohužel taky horší výsledky spermiogramu, takže až budu po laparoskopii v poho, tak s dr. prodiskutujeme, co a jak bude dál, abychom se mohli co nejdřív těšit z mimíska..

veverka.dada: s tou ovulací, tak ta trvá jen jeden den, ale šanci na otěhotnění je pět dní. a to že 2 dny před a 2 dny po ovulaci. Když před ovu, tak je větší pravděpododbnost, že bude holka, pač jak jsem četla holčičí spermie putují pomaleji, takže vydrží dýl a dostanou se k vajíčku akorát, zatímco klučičí spermie putují rychle, takže jsou tam brzy a mají smůlu. Takhle jsem to alespon četla.

veverka.dada
16. led 2010

berkana: díky za tip 😉 vyzkoušíme a schválně uvidíme 😵
jinak jestli jsem to pochopila správně, tak endometrioza je u tebe jasná ☹ tak alespoň držím palce, ať dobře dopadne laparo a brzy se zadaří mimi 😉 😵

holky, chci se zeptat, mám jít na tu hysteroskopii kvůli odstranění polypu...máte s tím některá zkušenost, nebo nějaké info od někoho známého? oni mi sice v nemocnici dali nějaké papíry ohledně toho jak bude zákrok probíhat a co bude po, ale spíš mě tím vyděsili...psali tam, že musím mít doprovod, který ale nesmí řídit při odvozu auto, že 24 hodin nesmím vůbec sama vstávat, že bych mohla omdlít a tak podobně...já si ale nejsem jistá, že se mnou někdo po tu dobu bude moci být, páč přítel chodí do práce...takže nevím, jestli mám začít někoho schánět, nebo jestli to nemusím brát tak vážně 😉 díky za každou radu 😵

olive
16. led 2010

Veverko - osobne zkusenost z polypy nemam. Zalezi co te dr.doporucil. Ma svagrova polyp ma, ale zatim jsi ho nenechala odstranit,protoze je maly a ona uz ma dve deti a dalsi neplanuje. Mozna v tvem pripade bude lepsi to odstranit, budes pak planovat rodinu, tak at mas delohu cistou. Hele po zakroku je dulezite aby te nekdo doprovodil domu, a ty se pak setrila. Je to kvuli anestezii, clovek pak muze byt jak doblbly. Nemyslim si, ze je nezbytne aby nekdo s tebou musel zustavat doma, ale mit nekoho i na telefonu kdyby jsi nahodou potrebovala pomoc. Podobny papir jsem mela pri punkci, kde je taky anestezie. Muzu ti rict, ze jsem se citila ok, a mozna bych jsi troufla i ridit, ale z kliniky by me bez doprovodu nepustili. Mrkni se k holkam na laparoskopie- hysteroskopie urcite ti poradi.

Berando - laparoskopie je jedina kde se da potvrdit endometrioza, z krve se to nemusi prokazat. Takze drzim palecky at Ti vse dopadne dobre. Mimochodem ja se na laparo taky tesila. Ne, ze bych byla fanda do operaci, ale aspon se neco deje.

berkana
16. led 2010

veverka: uksite to a uvidíte, takhle jsem to aspoň vyčetla nejen na internetu, ale také v knížce od M. Shepperdové (myslím že takhle se to píše), kterou jsem si tak prolistovala u segry v Irsku.

Ta endometrioza neni na 100% jistá, ale řikal doktor, že tam asi bude,že jak ta cysta vypadá a to vše kolem toho (jako bolesti apod.), že to tomu nasvědčuje.

Olive: ja jsem taky rada, že se bude něco dit, taky nejsem žádnej fanda do operaci, tohle bude moje prvni, co si vubec pamatuju,kdysi jako malá jsem byla na mandlích, ale jinak nikdy nic (a jsem tomu ráda). Doufám, že se tam ta endom. nepotvrdí, protože když jsem četla, jak se léčí, že hormonálně to může být půl roku a co se s ženou děje, že je jak při přechodu, tak nic moc, prožít si to dvakrát za život, myslím, že jednou to bude stačit, až nastane ten čas.....

Jinak mám už po předoperačním vyšetření a jsem v pořádku, takže hurá pod celkovou narkózu 😀 Mamka řikala, že jí se líbila narkóza, že se pěkně vyspala, jen že ji brzy budili 😅

veverka.dada
17. led 2010

olive: díky za rady 😉 trochu mě to uklidnilo...ikdyž jsem si říkala, že to radši napíšou takhle, aby člověk spíš počítal s tou horší variantou a nedělal blbosti a někde sebou pak třeba nefláknul 😵 naštěstí přítelovi v práci řekli, že si musí vybrat pár dnů dovolené z loňska, takže je nejspíš použije, aby se mohl starat o maroda 😅 jsem totiž trošku citlivka a všechno tak nějak hůř snáším 😵

berkana: já se taky na laparo těšila, že se konečně něco bude dít, po dlouhé době bolestí a různých neříjemností a nevědění příčiny jsem byla ráda, že se to začíná hýbat a snad i k lepšímu 🙂 taky držím palce, aby se ti endo. nepotvrdila!!! a pokud přeci jen ano, tak hlavně pevné nervy a nepřestávat věřit, že se léčba podaří a mimi přijde natošup 😵 a toho "přechodu" se neboj...nemusí to být tak zlé 😉 já beru hormony už čtvrt roku, bez pauzy (a po zákroku dostanu antiko na půl roku bez pauzy)...první měsíc a půl asi byl trochu horší co se týče náladovosti a přecitlivělosti...ale pokud máš okolo sebe lidi, kteří to chápou, tak to určo zvládneš...já už jsem teď třeba téměř úplně v pohodě 😉

olive
17. led 2010

Ahoj holky, preji vsem peknou nedeli.

Berkana - take to byla moje uplne prvni operace, a zvladla jsem to dobre. Narkozu jsem snesla dobre a odpoledne po zakroku uz jsem chodila. Urcite se neboj ani te hormonalni lecby. Samozrejme Ti preji aby jsi tam tu endomrchu nemela. Pak nam dej vedet. Hodne stesti.

Veverko - je fajn, ze budes mit pritele u sebe a nech se pekne rozmazlovat, myslim, ze si to jako zeny zaslozime 🙂 . Uz vis termin te hysteroskopie?

Anit - holka, jak pokracujes? Ja cekam pristi tyden MS, ale uz me poboliva bricho ted. Nechci se moc pozorovat, ale stejne to delam, normalne jsem blazen 😀 .

anit6
17. led 2010

Olive-moc zdravím při neděli. Mě také spiš bolí břícho před menzes než během ní. Zrovna jsem ji včera dostala přesně na den kdy měla přijit ale žádné bolesti....takže pohoda. To s tím pozorováním neděláš jenom ty, já také pořád kontroluji hlen, občas teplotu, když mě něco píchne tak si představuji jak mi endometrioza roste a nejlepší je to, že si endo představuji jako volské oko 😀 ! Jinak jsme snažilkovali ale zatím nic! No budem pokračovat dál 🙂. V poslední době mě docela pobolívá bederní páteř tak jsem začala chodit na spinning trochu se rozhýbat a myslím, že zabírá,uvažuji žebudu chodit i na jógu. No a jinak nic. Co se týče bolení břicha, tak je možné že si to jenom představuješ že tě to bolí. Já po tom IVF jsem se též hrozně pozorovala a zmatkovala, teď vím, že už to dělat nebudu, byla jsem pořád ve stresu a proto to možná tak blbě skončilo. Každopádně dokud mrcha nepřijde tak je pořád naděje, že to vyšlo!! Tak držím palečky ať nám tady brzo napíšeš, že to vyšlo 😀 . pěknou neděli.

veverka.dada
17. led 2010

olive: to si piš, že se nechám rozmazlovat, to zase já umim 😵 termín mám 1.2., což už je za rohem 😉 už se na to fakt těšim, sice mám trošku obavy, že to bude třeba trochu nepříjemný a bolestivý potom, ale uklidňuju se, že to určitě nebude horší než laparo, kdy jsem měla v břiše ten hnusnej drén a pak mě strašně řezali stehy až do krve a taky jsem to přežila 🙂 takže už aby to bylo hotový!!! 😉 jinak samozřejmě držím palce, aby ses už ms nedočkala!!! 😉 vím, že je to těžký, ale zkus na to pozorování se co nejvíc nemyslet...chceto být pořád něčím zabavená a nedat si prostor k myšlenkám tímto směrem....to se mi to kecá co? 😀 vsadim se, že až budu v tomhle stadiu já, budu každý den měřit břicho a podobně a přemýšlet nad sebemenším náznakem 😀

Anit: mě taky zajímá, jak jsi na tom 😉 ozvi se nám 😉

berkana
17. led 2010

olive: díky za podporu, uvidíme, jak to dopadne, určitě pak dám vědět🙂

veverka: díky za to cos napsala, sice je to u každého člověka jiný, ale aspon takhle si můžu představit jak na to může člověk reagovat. ....doufám, že to dopadne všechno dobře, no uvidíme, až to budu mít za sebou.

tak se taky všechny držte a díky za podporu. Ať se daří a jen se vše zlepšuje🙂

olive
17. led 2010

Anit - ja mrchu teprve cekam, ale pocity mam jak na ni, i ty zada me boli. Minule me zada taky strasne bolela, ale jakmile jsem to dostala tak byl pokoj a menzes uplne bez bolesti. K mereni teploty jsem se jeste nedostala, byla bych z toho jeste vice psycho. Jedine co delam, tak si na netu necham vypocitat plodne dny. Takze drzim palecky pri snazeni.
Cviceni je moc fajn, nejen pro telo,ale i mysl. Ja miluju prochazky, to me dokonale procisti hlavu, a zvedne naladu.

Veverko - to uz mas za par, neboj to zvladnes. Me svagrove delali tu hysterku bez narkozy, fungovala pak normalne, byla jsem z toho v soku. Ja bych bez narkozy na to nesla bojim, bojim. Stacilo mi kdyz jsem prezila prohlidku vejcovodu pod rentgenem, muceni ve stredoveku se s tim da rovnat. Jo vytahovani stehu bylo z laparky asi to nejhorsi.
Mam porad nejaky program, takze to neni, ze sedim doma a jen premyslim nad mym problemem, ale staci okamzik a myslenka je tam, je to neco jak s bolavym zubem, clovek se snazi na to nemyslet, ale stajne vi ze ho boli.

veverka.dada
20. led 2010

Ahoj holky 🙂 tak jsem vám tu předevčírem sepsala dlouhej příspěvek a jak teď koukám, něco se porouchalo a nedorazil 😒 a samozřejmě si už nepamatuju, co jsem přesně psala...takže ve zkratce 😉

anit: teda to cvíčo ti závidím 😵 já mám zatím ještě trochu bolesti, ale až mi vyndaj všechno přebytečný a bude to oukej, tak se taky chystám něco začít dělat 😵 jinak stále držím palce a přeju hodně optimismu 😉

olive: no fuuj...bez narkozy ani náhodou 😒 to jak se znám, bych tam zkolabovala bolestí 😵 já si radši hezky pospinkám 😉
jinak nechtěla jsem tim říct, že určitě sedíš doma a jen přemýšlíš co a jak 😉 jen jsem tím myslela, že jakmile se ta myšlenka prokouše, tak je pořeba ji hned zahnat...já si vždycky řeknu: co blbneš prosim tě?! 😀 a rychle hledám nějakou šťastnější myšlenku...je to sice dost velká námaha, to je pravda...ale určitě to stojí za to...je mi hned líp...

olive
20. led 2010

Ahoj holky, takze dnes mi dorazila mrcha v predstihu. Pred laparkou jsem mela cykly spise delsi, takze nevim co si mam o tom myslet. Manzel se me na to ptal jestli je to dobre nebo spatne, ale bohuzel to nevim. Rekla jsem mu, ze idealni by bylo kdyby mrcha nedorazila vubec.

Veverko - vsak ja to ani tak nemyslela,ale pred mrchou jsem byla jak smyslu zbavena. Ted mam hlavu zase na chvili cistou 🙂 🙂 .

anit6
21. led 2010

Olive-já si myslím, že je to docela dobré znamení, že ti mrcha přišla dřív. Endoškou se cykly přece prodlužují, takže se ti to pěkně vše zahojilo a je to dobré!! Já vím, že se to dobře říká, ale nesmíme se asi holky tak moc pozorovat. Mi přišla menzes přesně podle výpočtu a měla jsem radost, že to asi se mnou nebude až tak strašné!! Takže to Olive též tak ber 😉 .Příští měsíc se ti to určitě podaří... Možná si zacvič trochu Mojžíšovou, to nějak uvolní dělohu a vajěčníky pry víc pracuji...
Veverko- no cvičení je docela dobrá věc! A zjistila jsem, že když něco dělám, tak nepřemýšlím o tom, že mě něco bolí a ono to pak nebolí, je to asi tou nudou a tím, že jsme na sebe tak zaměřené, že se pozorujem a hlavně stresujem. Takže holky sportu zdar!!!!! 😎

olive
21. led 2010

Anit - diky za tip, na Mojzisku jsem skoro zapomnela. Tak si ji oprasim a zacvicim at jsem fit 🙂 Mozna take zacnu merit bazalni teplotu at vim jak to se mnou vypada. Mas pravdu, nuda je nas nejvetsi nepritel, a pak clovek blbne ☹ .

berkana
22. led 2010

ahoj, tak jsem byla dneska na příjmu v nemocnici, v neděli musím nastoupit do pěti hodin. při příjmu mi udělala doktorka ultrazvuk a řekla mi, že na 99% to bude endometriozní cysta na tom vaječníku a že mi ho budou muset vzít ☹ . No to jsem celá nadšená. Četla jsem, že jde i s jedním vaječníkem otěhotnět, tak snad se mi to podaří. Myslím, že to tu psala jedna z vás 🙂 . V pondělí mě čeká ta laparkoskopie, tak mi držte palce. A taky jsem se dozvěděla, že tam budu tři dny určitě, když to proběhne dobře.....

olive
22. led 2010

Berkana - ahoj, byla jsem presvedcena, ze jsi mela mit laparku dnes. Kazdopadne ti drzim palce a snad se jim podari zachranit i ten vajecnik kde je cysta. Jinak samo, ze se da otehotnet i s jednim vajecnikem. Hodne stesti.

berkana
23. led 2010

olive- díky za držení palců. včera jsem byla akorát na tom příjmu a jdu na to až v pondělí, no uvidim, jak to bude. Určitě až budu zase doma, tak se ozvu, jak to dopadlo.

vy se tu všechny taky držte a ať se podaří vše.... 🙂

merrel
27. led 2010

Ahojky holky, chtela jsem se optat mam pry endometriozu na vajecniku ( či co ) ale neni to velke spsi se t ma prelecit tehotenstvim o ktere se s muzem dlouho snazime, chtela sjem se zeptat, zdali jste byli na profuku vajecniku nebo na lyparce me to dr navrhl a ja se neumim rozhodnout, tak jesti nemate zkusenost jestli jit rovnou na tu laparku? mela jste ty cesty nektera kuli endometrioze zanesene?
( myslim, ze uz jsem tu to nekde psala ale samozrejme si nepamatuji kam a vyhledavat js to zkousela a mi to nejde najit) diky a hezky den vam preji 🙂

olive
27. led 2010

Ahoj Merel, pokud mas podezreni na endometriozu, tak ti vrele doporucuji laparoskopii, pri ni te pekne prohlidnou i vejcovody jestli mas pruchodne. Pokud ti potvrdi endometriozu, tak se vetsinou hned odstranuje pri zakroku, pokud to ovsem jde, pak se dava hormonalni lecba, nebo domaci snazeni, nebo rovnou Ivf, to ti pak zvoli dr. sam. Prave ta endometrioza ti muze branit v otehotneni. Pokud se snazis delsi dobu tak nevahej a jdi do toho. Vysetreni pruchodnosti vejcovodu pod rentgenem ti moc nedoporucuji, je bolestive a v tvem pripade ti ukaze jen ty vejcovody zda jsou v poradku a zbytek ti zustava tabu.
Ja na laparce byla po 7letech snazeni, nikdo netusil, ze mam edometriozu, az laparka mi to ukazala. Pred tim jsem podstoupila IVF a KET neuspesne. Nepisu to abych se litovala, ale aby se ostatni holky zbytecne vyvarovaly tak dlouhemu cekani.

merrel
27. led 2010

Ahojky jsi hodna dekuji, ja jsem prave uz podstapila IVF - neuspesne, pak KET neuspesne a pred tim IVF mi nasla Dr tu endometriozu ...
( na IVF sme sli protoze mame i spatne spermio 😒 ..) tak ja pujdu asi tedy na tu laparku kdyz uz tak uz 😀
moc diky 😉

berkana
27. led 2010

Ahoj holky, tak už jsem doma z laparky. A nic moc.

Nejdříve pro MERREL: Určitě jdi na tu laparku, ti tam zjistí co a jak a pak uvidíš. přesně jak psala olive, prohlidnou ti i ty vejcovody a zjistí při ní, to co normálně zjistit nejde.

Teď teda o mně. Měli mi odstranit cystu s endometriozou a udělat diagnostickou laparku. Bohužel se nepovedlo ani jedno. Cystu mi akorát prokuchly a vysáli z ní tu endometriozu, ale může se mi tam samozřejmě znovu udělat. Nic víc mi neudělali, jelikož mám všechno slepené (vaječníky, dělohu, tlusté střevo), takže tam nemohli v ničem pokračovat, aby mi nic neponičili. Prej jedině že by mi odstranili oba dva vaječníky a to neudělali, jelikož bych chtěla to mimčo a je mi teprve 28 (za týden 29). Takže mi doktor druhý den vše vystětlil. Řekl, že nikdo do dnešní doby nezjistil, proč ta endometrioza vzniká. Pověděl mi co jem již napsala a že mě vlastně doporučují další léčení na specializovaném pracovišti na endometriozu. Řekl mi, že se to dá léčit chirurgicky, potom tou antikoncepcí dlouhodobě (což u mě nepřichází v úvahu, když chceme mimi) a potom práškami,na tak čtvrt až půl roku pak znovu laparoskopie, nebo léčba práškami a to se skloubí s IVF. To že už se všechno domluvím na tom specializovaném pracovišti na endometr. kteří toho vědí více a taky spolupracují se specialisty na IVF. Takže mě čeká ještě dlouhá cesta.A doufejme, že na konci to očekávané aspon jedno miminko...nebo rovnou dvě jednou cestou 🙂
Jinak narkoza proběhla v pohodě, ráno jsem dostala asi v šet dva prášky na uklidnění, po kterých jsem teda celé dopoledne do jedenácti pospávala než jsem šla na zákrok. Vím že mi nasadili kyslík, upevnili mě na to operační lůžko a pustili mi do kanily tu narkozu...a dál nic, pak že mě budili a mě bylo špatně, jelikož jsem musela ráno zapít ty prášky a oni mi zůstali v krku, tak trochu víc, takže jsem trošku zvracela, ale opravdu jen malinko.Pak jsem byla na nějakým pokoji, kde byla sestra dala mi injekci proti bolesti🙂 a pak mě odvezli na pokoj a já celý odpoledne pospávala a pospávala....můžu říct, že jsem se pěkně prospala🙂
nejhorší teda na tom celým bylo, když mi vyndával doktor druhý den dren, ale bylo to naštěstí jen chvilkové, během pěti minut to přešlo 😉
Teď mám břicho nateklé od těch vpichů a samou modřinu, takže bolí a nemůžu ho vlastně pořádně používat na zvedání se z postele apod., ale jinak dobrý.

V po si necháv vyndat stehy a koncem týdne zajdu ke gynekologovi a domluvíme se na dalších krocích.
Jinak ohledně sexu jsem se ptala a doktor mi řekl, že když bude břicho ok, tak klidně za 14 dní nebo masx 3 týdny 😀

olive
28. led 2010

Berkano - ahoj, tak to nam teda nepises moc dobre zpravy. Na druhou stranu je opravdu lepsi kdyz clovek vi na cem je a muze se dle toho zaridit. Kazdopadne je sance pomoci dr. a asistovane reprodukce mit mimi. Ted se hlavne rychle dej do kupy at jsi pripravena na maraton za tvym cilem.

Merel - urcite se nam ozvi jak pokracujes.

Holky holky musime byt silne a urcite to dopadne.

mufy
28. led 2010

Ahojky holky, náhodou jsem narazila na vaše téma.
Jen vám chci napsat,že není nic ztracené i s endometriozou.
My se snažili s manželem o miminko 3,5 roku. Byli jsme na 2 IVF a nespočet inseminací ( asi 25) a nic.Pak mi potvrdili,že mám endometriozu a musela jsem jít na laparku.Měla jsem ji na vaječnících, na močovém měchýři a cystu.Vše mi odstranili a následovala léčba s injekcema na pozastavení cyklu.Ta trvala 7 měsíců.Pak mi měla přijít mesntruace do 2 měsíců.Jenže nepřišla a tělo se nastartovalo samo i bez ní a následovala ovulace.Proto mi doktor navrhl,abychom zkusili inseminaci,že teď je velká naděje,když jsem uzdravená.Nepočítala jsem s tím,že by se to mohlo podařit.Až do dne kdy jsem měla dostat menstruaci jsem měla všechny příznaky,že mrcha přijde a jaké bylo mé překvapením,když jsem si udělala test a na něm byly 2 krásné čárky. Teď jsem v 8 týdnu a jsem šťastná jak blecha. Poslední mesntruaci jsem měla v březnu 2009. A to jsme měli naplánované 3 IVF na únor.

Už jsem si kolikrát říkala,že není možné abych měla takovou smůlu a tak dlouho čekala na miminko.Všechny kolem mě otěhotněly a já nic.Je i pravda,že kolem vánoc jsem to hodila za hlavu a myslela jsem na jiné věci.A podařilo se.Proto nezoufejte, vidíte,že se to dá zvládnout i po léčbě.
Všem vám moc přeji,aby jste se miminka dočkaly.

berkana
28. led 2010

Olive- přesně, hlavně že vím na čem jsem. Když mi to doktor řikal, tak jsem byla v pohodě, ani mi to nějak nevzalo, asi ještě účinky narkozy, že jsem byla v útlumu.Je pravda, že i kdybych chtěla brečet, tak by to nešlo, jelikož mi to břicho nedovoli, by mě pěkně pobolelo...Abych řekla pravdu, myslela jsem, že budu psychicky rozhozená víc, ale jak mi dr. řekl jak to jde a jak jsem si i tady početla, tak jsem na to byla asi nějak připravena. A dr. byl opravdu strašně milej i pan primář, který mi to potom taky trošku řekl, když se měl ptal, zda mi to už řikali. Beru to teď tak, že mě fakt čeká běh na dlouhou trať a musim se zaměřit taky na to, abych našla nějakou práci, která by nebyla moc náročná, jelikož jse na UP 😒 je to dneska s tou nezaměstnaností strašný 😠 . No až se domluvím s mym gyn.dr. tak budu zase chytřejší jak dál.

mufy- tak to ti držím palečky i u nohou 😀 my se s přítelem snažili 2,5roku a ono nic, tak šel na testy,tam zjistili, že má horší mršky,u mě dr. zjistil tu endo tím, že jsem šla za ním, aby mi zjistil zda se mi tvoří vajíčko a šup zjistil tam tu mrchu endom.cystu. Dávej na sebe pozor, když po takové dlouhé době se konečně podařilo a až budeš po 3.měsíci, tak určitě dej vědět, jak pokračuješ, jak se řiká první 3.měsíce jsou rozhodující.

tak se držme a mysleme pozitivně, ať se nám zadaří, žádný smutky...to bychom se taky nemuseli dočkat a ať nás partneři podporují 😵