Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

maggie4
9. srp 2011

@hannu Co kdyby sis zkusila říct taky o ty prášky, co zmírňují vedlejší účinky? Bohužel si nepamatuju, jak se jmenovaly, ale dávají se ženským v přechodu na přechodový potíže. Fakt mi to celkem zabralo. Návaly žádný, bolesti hlavy taky ne, až na ty malé depky jednou za měsíc (jenže ty mohly být z něčeho jiného).
Jinak na Obilňáku jsou i odpoledne. Když tam jedu na konzultace, tak většinou o půl páteé, v pět. Jen když mi dělali vyšetření (krev + ultrazvuk), tak jsem musela přijet ráno. Takže mi to ani moc pracovního času nezabralo.

maggie4
9. srp 2011

@ili08 Ili, to je porodnice na Obilním trhu v Brně, je tam i centrum asistované reprodukce, zabývejí se léčbou neplodnosti a endometriózy

ili08
9. srp 2011

aha a to musím mít kdyžtak doporučení od doktorky nebo se tam můžu pak objednat když budu chtít?

wendeaa
9. srp 2011

@hannu jasně, napíšu 🙂 ale taky občas přemýšlím, že nepojedu, že je to jen ztráta času, no nevím, ale zase bych se tam po operaci zotavila. jen se mě nechce jet samotné, bojím bojím🙂

wendeaa
9. srp 2011

@ili08 nemusíš mít doporučení, já jsem si tam zavolala, že mám endometirozu a oni mě objednali

wendeaa
9. srp 2011

@hannu já myslela, že když bereš ty hormony, že nemůžeš otěhotnět??nebo můžeš??

pitru24
9. srp 2011

Ahoj mě to endometrioza vypukla už ve 22,museli mi vzít celý levý vaječník i s vejcovodem a dneska máme 11 měsíčního Marečka.I když jsem si na něj musela 3 roky počkat, i s jedním vaječníkem to jde

hannu
10. srp 2011

@wendeaa no mně když doktor řekl, že lázně na 4-6 týdnů, tak mě málem omylo. Ale hodně to doporučují na zotavenou.
No ono to bylo takhle, když mi doktor psal Synarel, tak jsem se na to ptala, protože mi řekl, že budu chráněná a mně přišlo divné, že by to mělo být jen díky tomu, že si stříkám něco do nosu a on říkal, že je fakt, že z toho začátku než mi nastoupí plný účinek, bude lepší, když si k tomu nasadím HA. Psala jsem tady, že jsem pak krvácela, tak mi to vysadil a teď naposled když jsme byla na kontrole, tak říkal, že sliznice je dobrá, že je to ve stavu, kdy teda otěhotnět nemůžu. No ale my si třeba s přítelem "dáváme radši pozor", teda spíš on 🙂 Protože miminko teď neplánujeme a člověk nikdy neví, raději budeme opatrní než abych otěhotněla a miminko mělo nějaké problémy kvůli vedlejším účinkům léčby. Takže tak 🙂

hannu
10. srp 2011

@maggie4 pojedu k mudr příští týden pro další dávku Synarelu, tak se ho na to zeptám. Třeba mi na to pomůže ten Orgametril, jenomže to taky všechno trvá než nastoupí účinek ach jo 😝 Tak na ten obilňák jsem se ještě neobjednala, kamarádka má kamarádku, která je gynekolog/porodník v Bohunicích, tak jsem ji poprosila, jestli ví o někom, kdo je prostě fakt dobrej, koho zná, ať mi ho doporučí.

maggie4
10. srp 2011

@pitru24 Díky za pozitivní zprávu! Nezbývá nám než doufat, že i my budeme mít to štěstí. 🙂

ifus
11. srp 2011

ahoj děvcata..tak mam mesic po laparce a momentalne par dnu po mesickach...no a zase jsou tu bolesti :(( obavam se, ze bez tech hormonu to nepujde:( ach jo...ja se snad zblaznim

hannu
12. srp 2011

@ifus ahoj a Tobě po operaci nenapsali vůbec nic, ani HA bez přestávky?

pitru24
12. srp 2011

@maggie4 Věřím,že jo,teď čekám druhého špunta,sice těhotenství nebylo vůbec plánované,ale už se na prcka moc těšíme.Jen mám obavy,jak to budu zvládat.Malýmu bude jen 18 měsíců až se prcek narodí,přítel pracuje v zahraničí....

miluse
18. srp 2011

ahojky,

chci se zeptat kdo z vás chodí do poradny k apolináři? jaká je tam objednací lhůta? nějak se tam nemůžu dovolat, furt mají obsazeno 😒 , ale zkouším to zkouším. A chci se zeptat, tu poradnu dělá jen dr. Hrušková nebo ještě někdo jiný?

berkana
18. srp 2011

@miluse Ahojky, já sem tam bla jednou, před laparkou a po laparce chodím do CARu, ale u té Hruškové jsem nebyla, já sem tam byla v pondělí odpoledne u doktora, ale jak se jmenuje, to ted nevim. Tak to zkoušej a ono se podaří🙂

andara
18. srp 2011

@miluse ja byla na laparce u Apolinare,dostala jsem doporuceni do poradny endometr.,mela jsem tam tel-cislo, tak jsem se objednala a kdyz jsme tam s manzelem dojeli, koukala jsem jak blazen, ze je to CAR -no kazdopadne nas tam vysetrili a dokonce manzel sel na spermio. O jine poradne nevim.

miluse
19. srp 2011

@berkana
@andara
holky díky, do CARu nepotřebuju, už máme přes IVF krásné dva kloučky, jen mě trápí ta endoška, v červnu jsem byla kvůli ní na operaci, nakonec to museli dělat klasicky, neb laparkou to nemělo cenu, jak jsem to tam měla prorostlý, tak mě právě můj dr. poslal do specializovaný poradny 😒 , ale dovolat se tam je docela umění, no budu zkoušet a určo se podaří 🙂

berkana
19. srp 2011

@miluse tak to se máš, že máš dva kloučky 🙂 Já ji měla taky teda prorostlou všude a udělali mi to u toho Apolináře právě laparoskopicky. Předtím jsem byla na laparce a tam jim cysta praskla a řekli že to tam mám prorostlé a že si na to netroufnou, tak mě pak můj gyndař poslal právě taky do Prahy. Nevim, mě operoval při tý laparce i ten dr, co jsem u něj byla a nemůžu si stěžovat, přístup byl super, nevím jaká je ta doktorka. Jen teda v té ordinaci ta sestřička nepůsobí příjemným dojmem, ale je dobrá. Zkus to v pondělí po obědě. Ted nevím, jestli je tam od 12 či od jedné, ale asi od jedné.
@andara tak to je zajímavé 😕 , ten CAR je v levé chodbě a ta endometriozní poradna je v pravé chodbě, když vlastně vstoupíš od recepce do tý chodby.

kvetinka84
21. srp 2011

@berkana Ahoj všem, můžu se přidat? Taky se léčím u Apolináře s endometriozou. Doktor o kterém mluvíte se jmenuje as. Fanta. Poradnu přímo na endometriozu má v pondělí od 12. Přes léto ale nefuguje, u Apolináře mají letní omezený provoz. Bude až od půlky září. Jinak mám podobný osud, při diagnostické laparoskopii mi byla diagnostikována endometrioza, ale netroufli si na to a poslali mě k as. Fantovi k Apolináři, kde to řešili laparoskopicky. Myslím si, že pan asistent je fakt odborník a přístup je naprosto výborný

kvetinka84
21. srp 2011

A co se týče objednací lhůty, tak ty jsou celkem dlouhé, aspoň co já mám zkušenosti, tak 1 - 2 měsíce

andara
21. srp 2011

Holky to je fakt zvlastni, ze nam dali cislo do Caru a ne do ty poradny, u as.Fanty jsem byla na konzultaci pred laparkou 😕 Ja mela endo cysty, ktere odstranily, nikde jinde endosku nastesti ne, no a hlavne uz jedno dite mam prirozene a to i s tou endo cystou a ted se nedari, zkousime uz od ledna a nic☹
Jo a v CARU nam vyslo vse ok, horm.profil,spermio i pruchodnost mi delali,normalne ovuluju, tak nevim, kde se mimco toula. 😔

berkana
22. srp 2011

@kvetinka84 Ahoj, díky za to jméno, já si nemohla vzpomenout 😀 Mě taky i operoval, a pak mi řikal, abych přišla v září na kontrolu ale když jsem mu řekla že i je doporučen CAR, tak mi řikal že nemusím. Je pavda, že je šikovnej a taky v pohodě, hezky mi to tam vysvětlil potom po té laparce, za což jsem byla ráda.

@andara Uvidíš, snad se povede. A vy to zkoušíte normálně jo. Ono taky jestli nejsou ty vajíčka tou endoškou trochu zasažený, že by nebyly tak kvalitní, aspoň to řikají, že při ní nejsou už tak kvalitní ☹ Jinak to máte teda dobré, taky bych brala mít vše ok🙂 No jo, ale co nadělám .-)

miluse
22. srp 2011

@kvetinka84
takže tam teďky vůbec nefungujou? je mi jasný, že přes léto maj omezený provoz, skoro jako všude, ale někdo by tam na tom telefonu být mohl 😒 , no budu to zkoušet a uvidím.

@andara
jo někdy si holt mimčo dává na čas, a čím víc to chceme tak tím víc ne a ne to přijít.... ale pokud jste v pořádku, tak by třebas stačilo hlídat tu ovulku, chodit na folikulometrii a popř. by ti mohli před ovulací píchnout pregnyl a vy se pak doma snažit. Pokud chodíte do CARu, tak vám tam určo nějaký způsob pro vás vyhovující najdou 😉

ifus
22. srp 2011

@hannu vubec nic mi nepredepsali..sice mi to bylo doporuceno, ale lekar, ktery me operoval - primar - mi vzkazal, ze to mam zkusit nejprve prirozenou cestou a necpat do sebe hormony..ze neni tim zastancem

andara
22. srp 2011

@berkana
@miluse
Zkousime zatim normalne, jednou mi teda dali ten Pregnyl, ale i tak se nepovedlo:-/ , muzu tam jezdit kazdej cyklus, ale do Prahy to mam skoro 2h autem a musi me manzel vozit, coz nejde, kdyz chodi do prace- navic co s malou?Babicku mame sice doma, ale pracuje (dela ucetni a sedi porad u PC), no tak uvidime.
Nabizeli nam IUI po prazdninach🙂
Jinak Majdinka taky trvala 14m, tak asi zacnu hlidat tu ovulku, musim si koupit testiky.Nj je to boj, ale rikam si, ze jini jsou na tom hur 😔

andara
22. srp 2011

@berkana a co je u vas za problem, jestli se muzu zeptat?

berkana
22. srp 2011

@andara No problém, on není ani tak velkej, jako více menších. Spermio je kolísavé a není úplně ok, já mám jeden vejcovod neprůchodnej a vajíčka nejsou moc kvalitní, ale už je vyzkoušeno, že když nám udělali ICSI, tak se spermie s vajíčkem spojila ale už nepokračoval vývoj, hned první den se zastavil. To já do Prahy jezdím busem, já bych mohla jet i sama autem, ale zase by to lezlo víc do peněz jezdit sem a tam, ten bus je přeci jen levnější 😀

miluse
23. srp 2011

tak jsem se tam dovola a prý jsem měla štěstí, že sestra zrovinka tam byla a zvedla telefon a byla tak laskavá, že mě objednala, jdu až v půlce října 😖 a k as. Fantovi, tak jsem na něj zvědavá co se mnou vymyslí 😎

berkana
23. srp 2011

@miluse no to jsi měla teda štěstí🙂 Kdyby potom sestra na pohled nebyla moc přívětivá, tak se neboj, ona je 🙂 No uvidíš, mě jelikož jí předtím neodstranili, tak dělal laparku, tak uvidíš, pak dej vědět, co ti řekne.

andara
23. srp 2011

@miluse a tebe ceka laparka?