Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

veverka.dada
10. únor 2010

berkana: já jsem zase docela rádši za ty injekce...za prvé, jak říká Olive, jsou účinnější...a za druhé nějak nejsem schopná si každý den vzít prášek...zapomínám 😒 nedokážu vybrat ani antibiotika všechny a to jsou jen na pár dnů...taakže jednou za měsíc injekce snad bude v tomhle směru lepší 🙂

olive: díky za tip 😉 ale jsem z tý stránky neplodnost.org nějak zmatená...tys myslela abych si dala příspěvek do toho fóra? no zkusím to a snad mi někdo poradí... 😉

misanda: taky se připojuji a držím palce!!!!! a ještě se chci zeptat, jak říkáš, že se ti to spíš rozjelo a po injekcích zlepšilo, jak jsi to poznala? větší bolesti? a po injekcích zmizeli? já totiž mám bolesti po první ms po laparo taky pořád a už jsem z toho zoufalá...takže doufám, že ty injekce na to mají nějaký vliv, protože dr. říkal něco o tom, že bude možná potřeba další laparo a odstranění nějakých vazů u dělohy či co...ale pak začal o těch injekcích, tak snad 🙂

misanda
10. únor 2010

veverka : jj, bolesti zmizely a utz vaječníků vypadal taky hodně dobře (endo mi udělala tekutinu uvnitř), cysty se zmenšily...navíc hladina hormonů byla taky super...prostě přechod. jediný blbý na tom jsou ty návaly a totální sexuální nechuť 😔 ale to začíná až tak cca se druhou injekcí...první se ještě dá 😀 já musela v prosinci lézt normálně v tričku na balkon, abych se ochladila 😀

jinak ještě já po první laparo myslela, že to bude ok, ale udělala se mi ta tekutina v těch vaječnících a mudra říkala, že musím na další laparo, nebo že můžeme právě zkusit ten Zoladex ale že by byla radši pro laparo...ještě že jsem šla...takovej bordel za dva měsíce co se mi tam udělal ☹...ale neboj, zoladex atd...ty léky to všechno stahují do pryč...takže se neni čeho bát, že by to třeba neúčinkovalo nebo tak.

veverka.dada
10. únor 2010

misanda: ta sexuální nechuť mě teda moc nepotěšila 😒 😀 já už jí mám teď dost silnou, vzhledem k těm bolestem, takže to bude mít přítel radost.... 😝 ale na druhou stranu, jestli to fakt zabírá, tak jak říkáš, tak budem oba nadšení, to co tady popisuješ zní uplně jako pohádka 😀 tak snad co nejdříve přijde MS a můžeme začít...ještě bych se chtěla zeptat, tys´na ty injekce chodila jen tři cykly? a za jak dlouho jsi potom dostala první MS?nějak se tu v těch všech příspěvcích ztrácím..

misanda
10. únor 2010

veverko, my jsme to taky vydrželi...s tím sexem, teda 😀

jinak já odstartovala injekce hned po poslední laparo v listopadu, poprvé jsem to ještě dostala, pač jsme nepíchli 1DC, no a pak už jsem to teda nedostala do dnešního dne, pač jsme hned z toho Zoladexu najeli na tu IVF stimulaci bez toho, aniž bysme k tomu potřebovali MS. takže jestli MS dorazí, tak koncem příštího týdne...

jako a to mi pojišťovna už tu třetí injekci Zoladexu nechtěla schválit!!! dělali s tim děsný štráchy!!!

veverka.dada
10. únor 2010

misanda: šmarja, to musí pojišťovna schválit? dr.povídal, že to stojí asi 4000...ale že prý se nemusím bát, že je to hrazený pojišťovnou...noooo, tak koukám, že to může být ještě zajímavý 😒 ale každopádně moc děkuju, za veškeré info 😉 a jestli tomu dobře rozumím, co píšeš, tak mooooooooc přeju, aby ms nedorazila!!!!!!!!!! dej vědět 😉

misanda
10. únor 2010

veverko, jj, stojí to 4tis, já doplácela asi dvacku na jednom 😀 no a jinak to hradí pojišťovna...mě to objednávala doktorka, dvě v pohodě, se třetím už dělali prostě štráchy, nakonec to mudra ukecala, pač se to ještě počítalo nějak do lonskýho roku nebo co...

a jinak se klidně ptej, jestli ještě něco potřebuješ vědět...mišanda ráda pomůže, jestli bude moc!!!

veverka.dada
10. únor 2010

no tak to jsem zvědavá, jak se bude pojišťovna tvářit u mě...mám mít v červnu svatbu, takže šetříme každou korunu...4000 jsou pro nás fakt doooost velká částka 😒 no ale budu doufat, že to nějak projde 😉
jinak už mě teď asi nic moc dotazy nenapadají...teď zatím čekám až konečně dorazí ta ms, jakože podle bolestí už to snad bude každou chvilku a pak uvidím, co ta injekce se mnou bude provádět 😵 to možná zase přijdou nějaké dotazy 😀 jsem fakt vděčná za tuhle stránku, páč z těch doktorů něco dostat kloudnýho je fakt otřes 😀

misanda
10. únor 2010

veverko, neboj, pojištovna to prostě proplatí a hotovo!!!!

a první injekce bude fakt pohoda 😉 aspoň si odpočineš od MS, je to fakt bomba!!! 😀

petinax
10. únor 2010

ahojky holky a může se endometrioza vrátit zpět?já byla v listopadu 09 na laparoskopii a měla jsem jedno ložisko, který mi odstranily ale dnes mě při PS začalo zase cosi píchat známá bolest že by zas endometrioza?

olive
10. únor 2010

Veverko - ano myslela jsem na neplodnosti zajit do fora a napsat tam. Asi to uz nebudes potrebovat nebot Misanda ti skvele poradila a to je dobre.

Petinax - bohuzel se endometrioza muze vratit. Jestli, ale nemas nejake vekle bolesti tak to vubec nemusi byt, tezko posoudit. Pokud by jsi mela bolesti casteji tak radeji si zajdi k dr at te zkontroluje.

misanda
10. únor 2010

petinax : já byla na první laparo v září, odstranili mi to, na druhou jsem musela v listopadu, pač se to rozlezlo znovu a ještě hůř. každopádně bolesti jsem necítila, takže si myslm, že určovat to podle bolesti asi nemá smysl.

veverka.dada
11. únor 2010

olive: ani jsem se k tomu nedostala...ale i tak děkuji...obě jste mi tady na té diskuzi moooooc pomohli!!!!!! 😉

misanda: já už od ms odpočívám čtvrt roku 🙂 a teď tři dny jen bolesti typické pro ms, jako jsem měla před laparo, ale samotná ms pořád nikde...
navíc se mi to všechno odráží na náladě 😒 nejdřív do sebe cpu hormony, pak je zase neberu, bolesti, pořád čekám na nějaký výsledky, nejistota co bude dál....doma se s přítelem každou chvíli kvůli něčemu hádáme...jsem neuvěřitelně přecitlivělá...všechno mě rozbrečí...děs a hrůza!!!! už aby to konečně skončilo!!!už ani nevím, jestli jsem fakt tak hrozná citlivka, nebo za to fakt může ta léčba....

veverka.dada
12. únor 2010

tak děvčata, mám za sebou první injekci...a ani to nebolelo 😵 rovnou mi dali antibiotika, páč z té histologie vyzjistili, že mám nějaký chronický zánět...no přiznám se, že jsem se bála, co mi řeknou, ale tohle se dá 😵 a ještě jsem taky konečně nakousla téma miminko, páč dr. se pořád k tomuto tématu neměl a s příští injekcí(mám je na 4 cykly) se mám objednat do caru...moc nadšená z toho tedy nejsem 😒 chci se zeptat, protože o tom zatím v podstatě vůbec nic nevím, jestli se tam rovnou chodí s tím, že prostě se mimi "vyrobí" uměle, nebo vám nejprve dělají různý testy atd. a máte třeba šanci se ještě pokusit přirozenou cestou????

berkana
12. únor 2010

jak tady čtu, tak se dozvídám zajímavé věci.

misando: díky za info a taky za to co jsi odpovídala veverce...to mi taky pomohlo v ujasnění některých věcech. S těma injekcemi, jsem myslela, že se dávaj tak týdně, když je to jednou měsíčně, tak to by se dalo snést a je pravda, že by to bylo jednodušší, než brát každý den prášky, taky se mi zdá, že občas zapomenu, protože beru xyzal denně na alergii.
já po laparoskopii dostala MS jak jsem měla dostat, ale už se mi táhnou tak nějak 9 dní, dnes je to jen takový špinění, tak doufám, že už teda končí, pač to samý jsem měla v neděli a v pondělí se mi najednou spustili zase dost.Tak uvidím zítra, snad už nebudou. Jak jste na tom byly vy, když jste byly po laparoskopii s MS? Mě dr řekl, že to může být tím, jak se mi rozhodili tou laparkou hormony. NO tak uvidim.
Veverka: držím palce, ať to jde v pohodě. Už bych taky měla ráda za sebou první návštěvu v centru léčby endom., ale kdoví na kdy mě objednají.

olive
12. únor 2010

Veverko - tak vidis histologie dopadla celkem dobre, ted prelecis zanet a myslim, ze i bolesti ti ustoupi. Navstevy Caru se neboj, prvni navsteva je vetsinou informativni, budete probirat co by se mohlo delat, pripadne ti odeberou krev na hormonalni profil, ale ten ti udelaji asi az po lecbe, protoze ted mas vajecniky mimo provoz, take udelaji tvemu priteli spermiogram. Nevim, ale mam dojem, ze jste se jeste nezacali snazit o mimco a ze zacnete po tve lecbe. Pokud mas vejcovody pruchodne tak bych se urcite nejakou dobu snazila pocit prirozene. Ja se o to pokousim a jsem temer do stareho zeleza 🙂 . Kazdopadne je dobre, ze jsi sledovana odbornikama ve vsech smerech a kbyby to neslo tak uz tam budes evidovana.

Berkano - ja mela cyklus po laparce celkem normalni, hned jsem toziz zacala brat antiko. Kazda jsme jina a reagujeme jinak na jakykoliv zakrok i lecbu. Drzim palce at te brzy objednaji do centra, cekaci doby bohuzel neznam.

Holky s praskama je to u me tak, ze jsem mela pripominku v mobilu jinak bych vesele zapominala.

veverka.dada
13. únor 2010

berkana: já měla ms taky pěkně na prd...asi 16 dnů...a taky jsem si říkala dneska už jenom špiním zítra to bude dobrý, no a nebylo...ale já to měla zřejmě tim, že se mi udělala další cysta...jak říká olive, každá jsme jiná, takže tě timhle nechci nervovat!!!!! 😉 a tím se dostávám k tomu centru pro endometr....absolutně nechápu, proč nás nejdřív nechají mít první ms a pak až nějak začít léčbu, když vědí, že se to může znova rozjet...držím palec ať tě objednají na co nejdřív a ty injekce bych si rozhodně nechala projít hlavou...jak jsi četla, misandě prášky přitížily a mě zřejmě taky vůbec nepomohly podle těch bolestí které teď při ms mám...takže sláva injekcím 😀

olive: tak pokud je tam nejdřív ta možnost snažit se přirozeně, tak se určitě péči odborníků nebráním 😀 ale ještě mě k tomu napadá další hodně závažný dotaz a ten se týká finanční stránky...tyhle věci zřejmě nejsou hrazené pojišťovnou, co? 😒

berkana
13. únor 2010

olive: to je pravda, že u každé je to jinak. No vypadá to, že už mi konečně skončili 🙂 Už se mi objevila jen kapička špinění🙂)

veverka: no to jsi měla taky pěkně dlouho....no mě přišli MS do týdne po zákroku, takže by mě asi ani nestačili pozvat 🙂 Příští týden má dr. dovolenou, jinak bych šla hned v po na ultrazvuk, takhle pudu o týden později. Doufám, že se tam ta cysta znovu neudělala, že zůstala prasklá jak byla a nenaplnila se....Uvidim, co mi řeknou a doporučí, určitě se jich kdyžtak na ty injekce zeptám...na prášky bych si to taky musela dát upomínku (budík) do telefonu, bych jinak zapomínala, jak se znám....Určitě je to pohodlnější jednou za měsíc dojet na injekci, než se cpát práškama každej den. To abych je nosila pořád u sebe, pač nemůžeš nikdy vědět, jestli když někam zajedeš, jestli tam nezůstaneš i přes noc, v tomhle počasí....Stejně budu muset do tý Prahy určitě aspon jednou měsíčně jezdit, takže by ty injekce nebyly špatné...obecně mi injekce nevadí, jen mi šlo spíš o to, jak se často musejí píchat, ale takhle by to bylo ok.
pokud je to u partnera dobrý se spermiemi, tak bych se určitě pokoušela přirozenou cestou, než jít hned na IVF. U mě to bude rovnou na IVF, protože partnerův spermiogram bohužel není moc dobrý....

Takže zatím vám držím palečky a já se pak ozvu, až budu mít po ultrazvuku a budu vědět jak dál. Zatím se mějte 😉

olive
13. únor 2010

Veverko - pokud jdes do Caru( statniho), tak si myslim, ze jejich pristup je jiny nez u soukromych a taky pokud to jen trochu jde tak ti urcite daji cas aby jsi se mohla snazit pocit prirozene. Ceny konkretne nevim, ale ve statnim snad nebudes nic moc platit, eventuelne priplatky za nejake leky,ale muzes mit i takove za ktere se neplati nic. Kazdopadne vse se dovis na prvni navsteve, do te doby se tim nezabyvej a ver, ze se zadari prirozene.

Berkano - tak to je dobre, ze ti ms konecne konci. Urcite se pak ozvi, at jsme v obraze jak to s tebou vypada.

Preji vsem pekny vikend a zitra krasneho Valentyna 🙂 .

veverka.dada
15. únor 2010

teda holky, řeknu vám, první dva dny ms tak příšerná bolest, jakou jsem snad ještě nikdy nezažila...a to jsem první den byla v práci...celý druhý den, jsem nebyla schopná se dostat z postele...snad už jsem tohle zažila naposledy 😉

berkana: dej pak určitě vědět, jak jsi v tom centru pro endo. dopadla!!!držím palce, ať ti řeknou něco pozitivního 😵

olive: jj, jdu do státního, tak snad to půjde více méně bez velkých poplatků, jak říkáš 😉 přítel má stejný názor jako ty...zatím se nás to netýká a je to jen předběžná návštěva, aby se to případně začalo řešit včas...tak to tak budu brát 😵 a je vlastně vážně dobře, že se aspoň oba dozvíme, jak na tom jsme a jaké jsou šance a bude o nás postaráno 😵
no a co u tebe? nějaké novinky??? 😵

olive
15. únor 2010

Veverko - ted by jsi mela mit klid kdyz mas ty injekce. Tohle je ted tva posledni MS tak si to mas asi poradne uzit.

U me nic noveho cekam kazdym dnem Ms i bazalni teplota mi klesla, bricho a prsa boli, tak ted jen cekam kdy dorazi. Ted jsi jen rikam, ze mozna zkusimm jeste dva mesice snazeni a pak budu kontaktovat dr. no jeste uvidim, jak mi hrabne tak to nevydrzim a budu volat hned.

anit6
16. únor 2010

Olive- ahojky. No myslím že sice tě boli břicho i prsa, tak nic není ztraceno!! Pokud si dobře pamatuji, tak mě během té chvilky těhu břicho bolelo, prsa také a měla jsem pocit, že MS každým dnem dorazí!!!! U mne MS dorazila opět přesně kdy měla. Já to mám ale divné, těším se na MS, protože mě nic nebolí. Všude čtu, že při endo během MS to strašně bolí a u mne nic. Jediné bolestí mám tak 4-5 dnů před MS jinak nic! Teď se připravuji pomalu na tu imunologii do Prahy a devátého opět Olomouc a dohodnout termín ET. 😢 . Tak moc zdravím.papa

olive
16. únor 2010

Anit - ahoj, bohuzel mrcha dorazila presne, uz jsem ji ale cekala. Ted jak si merim BT tak uz vim tak den predem, ze dorazi teplota zacne klesat a to je znamka Ms. Manza je tento mesic vic zklamany jak ja. Jinak ja to mam presne jako ty pred Ms me boli bricho dorazi mrcha a ulevi se mi. Cyklus ted mam uplne jiny nez pred laparkou presny co 27dni a vice silny, drive nez jsem to dostala byla vzducky hruza a cyklus byl dlouhy. Takze opravdu nevim co si mam o tom myslet. Kazdopadne aspon jeste jeden mesic se budeme snazit, a pak asi zavolam dr. a uvidim co mi rekne. Mam totiz hruzu, ze budu muset jit na dalsi laparku. Vsude ctu jak se ta endometrioza rychle vraci, takze radsi pujdu k dr. at me prohlidne a ja at jsem vice v klidu.
Na toho 3/3 ti samo drzim palce, pak se urcite ozvi at nam muzes poreferovat jak to probihalo. Holka moc bych ti prala aby se ti zadarilo prirozene. A kdo vi treba se prece jen zadari a ty et nebudes potrebovat.

anit6
17. únor 2010

Olive- je škoda, že mrcha je tu, no ale co naděláme! Takže stavy máš stejné jako já 🙂. Jinak já jsem taky trochu uvažovala o laparce ještě jednou, ale na druhou stranu nevím co by to pomohlo, moc tomu nevěřím. Myslím že jediným řešením je IVF. S manželem jsme probírali adopci a docela o tom uvažujem, zatím ale vyčkáváme co bude. Myslím, že kdyby to mělo být u mne přirozenou cestou tak by se snad už něco dělo a pořád nic. Dr říkal, že po léčbě endo a IVF ikdyž je nevydařené se možnost normalního těhu zvýšuje, ale jak vidíš u mne nic, takže s tím nepočítám. Jinak laparo není léčba ale chvilkové nějaké řešení, dokud se nebude vědět příčinu proč vzniká a jak se ji dá léčit, tak se bude vracet a vracet....
Na toho 3 mám docela strach a hlavně co mi pak řeknou, určitě pak pisnu co se děje. A chci abys věděla, že i já Ti ze srdce přeji aby se Vám konečně zadařilo a nejlépe hned 2 mimisky ať máš tuplovanou radost. Moc zdravím a drž se.pa

olive
17. únor 2010

Anit - nemej z te imunologie strach ja si myslim , ze to budes mit v poradku. Chapu , ze mas nervy na pochodu a premyslis jak to bude probihat.

No ja na laparku moc nechci, to jsou jen me myslenky co se mi honi hlavou. Mam ale obavy, ze se nam prirozene nezadari a budu muset podsoupit Ivf. Kazdopadne jeste jeden mesic to prubnem a pak jsem zvedava co mi rekne dr.
My o adopci vubec neuvazujeme, uz z toho duvodu, ze ziju v zahranici a je to tady vsechno vice komlikovane( moje kamaradka ceka na adoptovane dite uz x let, a to ji daji uz celkem velke asi 10lete). Tak velke ja bych nechtela. U nas je to jine a mas sanci dostat i miminko ktere si vypiplas sama.

misanda
22. únor 2010

ahoj holky,

anit, imuna se neboj a v klídku...nemusí tam najít vůbec nic 🙂 a kdžy najdou, tak se to dá docela úspěšně léčit 🙂

olive
22. únor 2010

Misanda - ahoj, jak to s tebou vypada?

Jinak tady je uplne mrtvo🙂

misanda
22. únor 2010

olive, to koukám, že jsem tohle témátko posunula na první stránku 🙂

se mnou to vypadá tak, že se to IVF nepovedlo, takže si půjdu pro ukončení neschopenky a doufám, že začnu brzo znovu s něčím. halvně teď potřebuju napsat antiko, nebo něco...aby se mi endoška zase nerozjela...

olive a jak ty jsi na tom?

olive
22. únor 2010

Misando - tak to je mi lito, ze to nevyslo. Dulezite je, ze mas chut bojovat dal.

U me je to tak , ze zkusim jeste mesic domaciho snazeni, a pokud nic tak jdu k dr. at mi navrhne co dal. Jak to ale vidim bez Ivf se asi neobejdu. V listopadu jsem vysadila antiko, tak uz by se melo neco dit a ono stale nic 😠 .

misanda
23. únor 2010

olive, tak uvidíš no...co ti navrhne i mudra a tak...a u vás je "jenom" ta endometrioza???

olive
23. únor 2010

Misando - ano, zda se, ze jen ta endomrcha. Strasne dlouho trvalo nez mi zjistili co mi vlastne je. Skoro kazdy dr. mi rikal jak budu brzy tehotna a ono stale nic. Az loni pri laparce mi nasli tu endometriozu. Jeste nemam udelanou imunologii tak se na to taky zeptam.

kdy ty jdes k dr?