Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

olive
13. led 2011

@bruni - jak se nasazuje je ruzne. Ja si ho nasadila sama asi mesic pred minimalkou. Napred jsem vse nastudovala a davka 5mg nemuze uskodit. Ja byla zoufala tak jsem do toho sla 🙂 .
@sichatka - dekuji za optani mam se dobre a jsem nesmirne stastna protoze jsem tehotna. Nechtela jsem to hned psat a doufam, ze nic nezakriknu. Prave ja si myslim, ze mi prednison pomohl. Stale tomu nemuzu uverit, ze se zadarilo, ale me tehoteske priznaky jsou jasne je mi hrozne zle.
@paja23 -a jak ty pokracujes?

sichatka
13. led 2011

@olive - tak to by bylo super, ale zatím pst 🙂 Těhu příznaky přejdou.

olive
13. led 2011

@sichatka - jsem v 8 tt, tak jeste preklepat dalsi mesic.

bubanek
13. led 2011

@richt uz sem vam sem psala..opravdu tomu ver a aspon trochu ti to na psychice prida a kdyz to nevyjde,budes mit vic sily do dalsiho boje,,jedna holcina odjela z Frantiskovek 2.tyden v laznich a ja odjizdela tehotna posledni vikend z lazni a ta prvni holcina opravdu po 5 letech snazeni a 3 IVF,ja po 1,5 roce sice,ale taky se silnou endoskou...jed si tam zarelaxovat,uzij si to tam,manzilek nebo pritel at tam za tebou hezky najeka prijede a kdovi 😉 a nas odjizdela parta 8 holek a pet je z nas uz tehotnych..jsem druha v poradi,ta prvni porodila 12.12 zdraveho chlapecka, ..vsechny otehotnely po letech prirozene a ty jedny konecne vyslo IVF..takze ja bych to tak nehazala nejakou tu viru do pytle..sama sem tu takhle psala pred dvouma rokama..nerikam,ze lazne a tak je to jediny....ale kdovi...ja od ty doby na to nedam dopustit a do tri tydnu rodim..

bubanek
13. led 2011

@olive drzim moc palecky,taky jsem se hrozne bala a budes se bat celou dobu dokud mimco nebudes drzet v ruce,ale i tak je to super..sama sem ve stresu cely tehotenstvi,napred prvni trimestr preckat,pak clovek doufa,at to doahne do 24.tydne kdy uz bojujou o mimco a ted ve 37.tydnu mam strach z porodu a aby byla mala i tak v poradku..dneska sem prave mluvila s kamaradkou po IVF v 9.tydnu a proziva to uplne stejne..nikdo zdravej kdo otehotni hned tohle nepochopi..ver svymu telu a miminku v tobe..

bubanek
13. led 2011

@bruni jo a presne co pise Olive, nezalezi na stupni,mam 4.stupen endometriozy a otehotnela jsem nakonec prirozene,tak neboj..

bubanek
13. led 2011

To je parada to zdravotnictvi ted slysim,oni fakt odsouhlasej ze si clovek bude muset platit za lepsi leky pri operacich,peci,roboty treba laparoskopii,takze radsi te rozrezou jak prase nez mit tri dirky ..hovada fakt,rozkradli to tam a ted zas tom budou bity normalni lidi..staci,ze ted uz jsou uplatky vsude,tak to pak bude jeste horsi.. posloucham 5 min zpravy a jsem rozcilena akorat 😠

bubanek
13. led 2011

DRzte se tu a hlavne verte svymu telicku..nebudu tu rikat blbosti,ale nejsem tady jedina tehotna s endometriozou vyssiho stupne a nakonec i prirozene..hezky vecer vsem..

berkana
13. led 2011

@bubanek koukám máš pěkný termín budeš mít doma malou vodnářku jako jsem já 🙂) a moje neteř je 6. února🙂) jo a zprávy nemá smysl poslouchat akorát se člověk rozčiluje co zas vymysleli.......

@olive tak dej za měsíc vědět, jak ti bude 🙂 samo držím pěstičky 🙂

bruni
14. led 2011

@olive tak to je super zprava 😉 moc drzim pesti at to vyjde 😵 je to pro me velka motivace vzdy kdyz tady na koniku nekdo otehotni, pak si rikam, ze to jde 🙂 a co je to minimalka? to je stimulace?

bubanek
14. led 2011

@berkana no 6.2. ma narozky i pritele tata,takze budouci dedecek...ale vidim to na drivejsi termin,uvidim pristi tyden v porodnici,uz me to docela zmaha..a od zacatku jse mela dost zdravotnich problemu a jsem rada,ze jsem na konci..moc sem si to neuzivala to tehotenstvi,ani psychicky jak sem se bala ,ani fyzicky sama nejaka nemoc nebo problemy..ale diky doktorum jsme to zvladly,tak uvidime.. 😉
Kazdopadne nedalo mi to sem taky napsat,ze tech zazraku se deje vic at uz pres IVF nebo prirozene..ale jde to..ja mela endosku rozlezlou vsude a teda citim tu panevni bolest i v tehotenstvi dost,tak tam zas mrcha nekde asi bude..ale povedlo se..ta holcina z lazni otehotnela prirozene s jednim castecne pruchodnym vejcovodem,po 3IVF byla uz objednana po laznich na 4IVF a povedlo se to taky prirozene..myslim,ze nam lazne dost s holkama pomohly psychicky,ale nerikam,vim,ze tam nekdo i byl a nic..ale kdyby se mi to nepovedlo,urcite za rok po dalsi operaci nebo IVF otravuju doktorku,ze je chci napsat znovu..byly tam holky i potreti a to se mi tam na mesic napred vuuubec nechtelo jet

Tak se tu drzte.....

olive
14. led 2011

@bubanek - dekuji. I ja tobe gratuluji. Je to presne jak pises, ten strach budu mit asi porad. Vnitrne tomu moc verim, ze tentokrat to vyjde. Co se tyce lazni taky si myslim, ze jsou super i kdyby nepomohly tak ten relax urcite za to stoji. Na zpravy kasli, ja jsem ted jak v nejake opojeni a spatne zpravy vubec nevnimam.
@bruni - minimalka je jako klasicke Ivf akorat s tim rozdilem, ze stimulujes malymi davkami hormomu, nekdy se dela i uplne v prirozenem cyklu bez leku. Ja stimulovala jen clostikem. Tohle pojistovna nehradi, ale vyjde to mnohem levneji nez klasicke IVF pro samoplatce.
Hele ja pevne verim, ze kdo se nevzda boje tak mimi drive ci pozdeji prijde. Ja na nej cekala 8let tak snad tentokrat to vyjde.
@berkana - dekuji za drzeni palcu. A co ty, jak jsi na tom? Uz bydlite v novem?

bruni
14. led 2011

@olive takze myslis ze mam nasadit mesic pred stumulaci i behem ni a potom pokracovat? půl tablety denne? to jsem brala predtim po OPU. mam jich ale jen 14, to je 28 dni, to nestaci, kde to sezenu? doktorovi preci nemůzu rict pred OPU ze je chci.

olive
14. led 2011

@bruni - ja brala jednu tabletu denne. Prednison asi bez receptu nesezenes. Zkus se na to zeptat doktora primo v Caru, nebo pokud mas dobreho gynekologa by ti to mohl napsat. Ja ho mela napsany od me doktorky obvodacky.

sichatka
14. led 2011

@bruni - já brala také jeden denně a předepisoval mi ho můj gynekolog. Zkus mu říct, že jdeš na 2 IVF a potřebuješ Prednison.

bruni
14. led 2011

@sichatka jenomze můj gynekolog je externi spolupracujici doktor s carem, takze o vsem vi, a obavam se ze sam nechce rozhodnout a zasahovat do lecby, on rika, ze car vi vse lip, ale zkusim se ho zeptat 😕

bruni
14. led 2011

@olive a obvodak ti ho normalne predepsal? 😨 to se ani nedivil? a nebylo ti blbe behem toho delsiho brani? nektere holky tady pisou ze jim je zle 😝

sichatka
14. led 2011

@bruni - mohu ti poslat 11 prášků. pokud máš zájem Po Prednisonu mi blbě nebylo a jak jsem psala, brala jsem ho dlouhodobě.
s tím gynďákem je to blbé, ale zkus si tedy promluvit přímo s doktorem z CARu. Kdes vzala ten Prednison z minula?

bruni
14. led 2011

@sichatka já nemám žádného svého doktora v caru, ja tam jezdim jen na OPU a ET. jinak vse resi muj obvodni gynekolog. je to pro me jednodussi nez stale jezdit do prahy. prednison mi zbyl po 1. IVF, brala jsem ho 12 dni po OPU pulku rano. to davaji vzdy. kdyby jsi mi poslala 11 prasků tak budu mit 25 a můzu to brat 25 dni pred OPU a pak mi daji nove baleni. Myslim ze jsem si ho vyzvedla prave v den OPU v lekarne v Pronatalu. Ono se můze stat ze az mi můj doktor oznami ze mam schvalene pojistovnou 2. IVF tak mu napisou z caru ze ho treba mam brat i pred 2.IVF ale pochybuju, to by byla nahoda.

olive
14. led 2011

@bruni - ma obvodacka mi nedelala zadny problem, vi, ze se dlouho lecim na neplodnost. Po prednisonu mi spatne nebylo. Hele ja bych se na to doktora v caru primo zeptala, ze jsi cetla o Prednisonu, a ze si myslis ze ti muze pomoci. Za zeptani nic nedas. Pokud budes chtit taky ti ho poslu, ale pujde z Italie.

bruni
14. led 2011

@olive čoveče ty jsi těhotná a ještě v Itálii 😀 to jsi dobra 😉 nic mi z Italie neposilej to je zbytecne drahe 😉 nejak to zkusim zaridit se svym gyndařem, treba mi ho napise a kdyz ne tak mi sichatka posle 11ks a budu to brat 25 dni pred OPU. Pokud to stihnu, protoze nevim kdy se dozvim schvaleni od pojistovny. to taky muze byt raz na raz 😵

hexelucka
14. led 2011

ahojky holky já mám měsíc po laparce kdy mi odstranili endošku na levém vajčníku plus ji našli i na peritoneu a pravém vaječníku.Mám za sebou 2.IVF bez úspěchu ta endoška na levo tam byla už při první stimulaci(nikdo mě na laparku nehnal a já husa to taky nepovažovala za důležité)Jinak jsem zdravá jen máme špatný spermiogram.Ve středu jsem si byla žádat o lázně pojedu do Klimkovic je to tam prý super no je to hlavně nové byla tam moje kolegyně před půl rokem.Všechny holky chtějí jet do Františkovek což chápu je to přeci jen historie kterou mají která je velmi lákavá.Klimkovice jsou pro mě i na vzdálenost výhodné byla bych ráda kdyby se našla nějaká na koníkovi která by tam jela semnou ale to asi těžko výjde🙂tak hlavně všem již těhotným přeji hodně štěstí a těm snažilkám hodně ale hodně síli do dalšího boje o miminko

paja23
14. led 2011

olive-no to je nadhera!!!!!! strašně moc gratuluji. Dávej na sebe pozor a hlavně mysli pozitivně.

Já právě přijela z utz a konečně jdu na ket, příští čtvrtek. Strašně doufám, že to vyjde 😉

hexelucka-já také stimulovala s cystou a endoškou a na pár týdnů to vyšlo. A teď jdu do ketu zase s cystou. stejně se mi vždy zase udělá. Jeden doktor mi radil bojovat s endošku přes ivf, než další laparky. Ono zase čím více se uvnitř řeže, tím více je pak srůstů. Ať Ti pobyt v lázní pomůže!

bruni
14. led 2011

@hexelucka ahoj, me odstarnili endosku pred rokem poprve a pak za 3 mesice jeste jednou kvuli cyste. takze to vypada ze se stale tvori nova a od te doby jsem stejne neotehotnela. myslim ze ted ji mam taky ale s tim se neda nic delat, proste to zkusit s IVF, je spousta ktere otehotni s endoskou 😵

hexelucka
14. led 2011

@bruni no toho já se děsím nasadili mi po operaci HA ale ještě jsem ji nezačla brát nebo jsem to ještě nedostala a to už mám cyklus dlouhý dneska to je 51 dní prý je to po operaci a neřeší to..takže nemám ani ochranu hormonů před tím aby se to znovu utvořilo HA je minimální řešení jak oblbnout estrogeny které za ty endošky můžou.Je to jako epidemie vid?je to síla co nás ženské vše potkává´.....

sichatka
14. led 2011

@hexelucka - škoda, mohla jsi jet do lázni s richt, ta už tam je od pondělí.

@bruni - tak tomáš stejné jak já. Do Caru jen na OPU a transfer. Ale mě ho můj gynďák předepsal v pohodě. Napiš mi do IP adresu, pošlu ti Prednison hned, mě už není k ničemu.

@paja 23 - držím palečky, ať se zadaří a je tady více a více těhulek.

hexelucka
14. led 2011

@sichatka jééééé tak to je smutné mohla jsem tam mít spřízněnou duši ale snad tam někoho k sobě najdu🙂

bruni
14. led 2011

@sichatka a ty sis o prednison rekla obvodakovi sama? ty jsi mela asi imuno ne?

olive
14. led 2011

@bruni - ja v Italii ziju, takze jsem tady doma. V CR jsem podstopila minimalku.
@paja23 - strasne moc ti drzim palce at Ketik vyjde.
@hexelucka - taky ti drzim palce at Ti dalsi IVF vyjde. Hele vim, ze na konikovi je tema Fratisskovy lazne, treba je i tema na Klimkovice a tam urcite najdes spriznenou dusi.

hexelucka
14. led 2011

@olive hoky díky mocinky moc snad to výjde no klimkovice jsou tady ale je to mrtvé téma všechny holky volí Františkovky já kvůli vzdálenosti zvolila Klimkovice tak aby mě tam měl kdo odvést a taky tam za mnou nebude mít rodina daleko jsem z Olomouce tak je to jen hodka cesty moje sestřenka jede ted v úterý do Franrtiškovek nevyšlo nám to tak abychom tam jeli společně což mě mrzí ale přeci se sama neztratím🙂