Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

bubanek
16. únor 2009

Ahoj holky,

tak my se pokousime 3.tyden a uvidime no..Jak jsem psala ma tu endometriozu taky pekne rozsirenou a ten muj o IVF nebo tak, nechce ani slyset..je fakt,ze na to nemame teda ani penize..tak to budem resit az tak po roce..Kazdopadne jinak v cervnu dalsi operace..Chodim k Rusce na sujok terapii,je to akupunktura pres ruce, tam dochazim uz druhym rokem kvuli imunite a lip mi je..ted me dokonce prestava bolet i bricho, ale 3 mesice jsem diky lecbe nemenstruovala,tak se hrozim az to prijde,ze se zas ani nehnu a budu mit dva dny prujem..to bude zas paradni..uz ted cejtim,jak sem tu antikoncepci prestala brat,jak se mi masti plet a horsi.
Jinak po laparoskopii jsem taky mela menstruaci cca o 10 dni posunutou..JO A POZITIVNI ZPRAVA,mam kamaradku co ma rozsahlou endometriozu a je prirozenou cestou v 5 mesici tehotenstvi a po operaci delozniho cipku..Tak musime doufat, ja teda nemam udelany testy na ovulaci a pruchodnost vejcovodu,tak uvidim..Jinak jak jsem psala uz driv - zavidim tem co se to povedlo nebo kdo ma nervy tohle ustat...BUBU

lenpes
16. únor 2009

Ahojky všem, tak v pátek jsem byla i na krvi a bohužel nic. Nejdřív jsem se držela, ale od včerejška jen brečím. Dnes jsem byla poprvé v solné jeskyni na power józe a dost mi to zvedlo náladu. Jsou to protahovací cviky, teď mi bolí celý tělo, tak doufám, že to nemůže nějak vadit kvůli té endometrióze. Jinak 2.3. jdeme na konzultaci, tak uvidíme, ale 2x te´d budu mít ms, tak už teď mám hrůzu, jak to zase přežiju. Chanek díky, o ty různé testy si řeknu, než se zase pustíme do dalšího boje.

dusice
17. únor 2009

Ahojky!
Lenpes, to je mi moc líto ☹ . Furt si říkám, kde je nějaká spravedlnost. Je dobře, že ses z toho vybrečela. Alespoň jsi ze sebe vyplavila tu bolest. Při cvičení taky pořád přemýšlím, jestli to může nějak vadit na end. Zatím to řeším tím, že necvičím kolem MS a při ní.
Markusko, tak tohle je dobrá shoda náhod. Dneska jsem byla totiž taky i fyzioterapeutky a ta mi taky doporučila cviky podle Mojžíšové. Prý by nám to mohlo pomoct i na ty bolesti- zpevní se nám tím všechny důležité svaly. Taky mi přišla na to, že jsem celkem zablokovaná kolem pánevní oblasti, což není taky zrovna moc dobrý. Doufám , že budu mít na to cvičení čas. S tou dělohou jsem na tom stejně. Zjistili mi to při zavádění embryí. Museli si vzít jiný katetr, protože ten co používají standardně se nedá tak hodně ohnout. Byl to pro mě celkem šok a taky nebylo moc příjemný, jak se mi doktor rozčiluje mezi nohama, že mu to nejde 😠
Holky, já jsem ochotná udělat cokoliv pro to, aby mě to břicho už přestalo bolet a taky abych mohla otěhotnět 🙂 😉

myskaaaa
17. únor 2009

Ahoj!!!
Jsem tady poprvé, četla jsem si vaše trápení a musim se připojit, páč mě taky trápí endometrióza.
Zrovna jsem na neschpence po mojí první a doufám poslední (naivní,že?) operaci U Apolináře v Praze.
Léčbu mi nenasadili s tím, že nechají na Gennetu jakým způsobem, ale abych co nejrychleji otěhotněla (po 4,5letech - 3 inseminace)...tak uvidim... srůsty jsem měla rozsáhlý, hl.střeva srostlý několikrát s pobřišnicí, rektovag.prostor taky hrůza, ale co Vám mám asi povídat,že? No nic, jen jsem si ulevila, děsím se toho co nás čeká...mějte se, držím všem moc moc pěsti!!!!!

markusko
18. únor 2009

bubanku, tak to je opravdu pozitivní zpráva - je vidět, že se to liší případ od případu...

lenpes: to je mi líto 😢

jinak já taky nevím, jestli to cvičení na endom. vadí, těžko říct...

dusice: já chodím přímo k fyzioterapeutce, která je specializovaná na mojžíšovou, včetně té masáže per rectum... to je pěkná chuťovka 🙄 🙄 minule jsem myslela, že tam snad bolestí omdlím... říkala, že teď bychom se neměli tři měsíce snažit, než mě trochu srovná, celá ta terapie pak trvá 6 měsíců. No vkládám do toho veškeré naděje, uvidíme 😉 Doktoři mi říkali, že ta zakloněná děloha nevadí, že je ta jako lidé praváci-leváci, tak normální děloha-zakloněná, ale ta fyzioterapeutka mi říkala, že by to tak být nemělo. Někdy to i ta mojžíšová upraví, ale ne vždycky.

myskaaaa: tak sem choď za námi 😉

No my jsme se vlastně ještě fakticky nesnažili, minule jsme se snažili nadarmo, protože místo aby se vajíčko uvolnilo, udělala se z něho cysta 😅 takže snažení marné... no necháme to osudu 😔

myskaaaa
20. únor 2009

Ahoj holky, tak jsem 3,5 týdne po operaci, hlídám si ovulaci že bychom to mohli zkusit - a včera večer mi začly bolesti na vaječníku a trvaji dodones,takže mám pocit, že se mi vrátily moje cysty z vajíčkka...to bych se z toho...!!!! Držím všem pěsti!!!! 😎

bubanek
21. únor 2009

Ahojky vsem,
je mi lito,kdyz to takhle ctu co se deje a desim se ,ze na tom za par mesicu budu stejne..Menstruaci cekam pristi tyden a uz ted zas cejtim vpravo vajecnik a asi nejakou tu cystu,jak me tam tlaci..v prdeli fakt..zavidim tem,co to nemusej resit..Rikam si,kdyby mi nebylo 30 let a treba 20 let,tak co bych delala..sice to mam asi kolik let v sobe,ale lepsi,ze jsem to nevedela..
Jinak nemate kontakt na nekoho v Praze na tu Mojzisovku,na nekoho dobryho? taky bych ji mela zacit cvicit..dekuuujuu a drzte se....

dusice
23. únor 2009

Ahoky!

Bubánku, s tou Prahou ti neporadím, ale mohla bych ti poslat odkaz, kde jsou cviky znázorněny i s postupem. Já ji budu muset cvičit sama. Bohužel u nás není nikdo, kdo by se tomu věnoval a jezdit kvůli tomu někam jinam se mi nechce. Už takhle mi stačí, že musím dojíždět do Prahy. Sice mě dneska opět bolí šíleně břicho, ale poprvé si říkám, že za chvilku budu mít snad už klid. Byla jsem totiž minulý týden v Pronatalu u imunologa. Po dlouhé době jsem konečně zase trochu optimistická. Pan doktor na mě udělal hrozně dobrý dojem. Nejdříve si nás poslechl- jaký máme problém+ rodinné anamnézy. Potom jsme to začali společně řešit. Když jsem mu řekla, že jsem brala po ET a KETU pouze ½ tablety prednisonu, tak mi hned řekl, že je to při end. hrozně málo. Nabral mi spoustu zkumavek krve na různá vyšetření a hlavně na zjištění toho, jak hodně protilátek vytváří ta mrcha endometrióza proti embryu. Ještě musím jít na jedny odběry- v době ovulace, kdy end. vytváří nejvíce protilátek. Už aby byl duben a já věděla výsledky. Jsem strašně zvědavá na co přijdou a jakou léčbu mi dál navrhnou. Při dalším cyklu mi dají injekci na vyvolání přechodu, takže si snad chvilku odpočnu od těch hrozných bolestí. Holky, běžte do toho taky! Já opravdu věřím, že se teď konečně řeší hlavně to, co se děje uvnitř. Asi to nepomůže k úplnému vyléčení, ale k miminku snad jo.

myskaaaa
23. únor 2009

AHoj holky,
dusice- to zní skvěle ten imunolog... já byla asi před 3 měsíci na imunologii, doktorka viděla vysoký protilátky, tak hned zkoumala jestli to neni rakovina, to vyloučila (brrrr..!!), a že to bude k endometrioze...ted mě odoperovali a za 14 dní jdu na kontrolní imunologii, tak jsem zvědavá...vlasně nevím, jestli mam 1. nebo 3. stupeň endometr. - v operační zprávě bylo, že ložiska jsou 1. srůsty 3....
Holky, napište mi jak to řešíte v práci? Já ted byla po operaci skoro měsíc doma (to šéf už docela zuří) a za týden jdeme do Gennetu (mám to do Prahy 50km) a pokud pujdeme hnedka na IVF, tak se tam asi dojizdi docela casto a pak jste po vložení embrya na neschopence??? To mě pak už asi vyhoději...musím navíc každou návštěvu dokládat razítkem od MUDr...Chtěla bych to maskovat co nejdýl a nestresovat se jestli ještě mám úráci nebo ne. Jakmile by mi vyšlo těhotenství, tak si pak s prací, samo, lámat hlavu nebudu.....Díky za radu...
Drže se, mějte se, a jsem ráda že jsem tady ten chat našla!!!

dusice
24. únor 2009

Ahojky!
Já to mám v práci zatím v pohodě. Mám volnou pracovní dobu- musí mi sedět počet hodin, takže si to můžu potom nadělat např. v neděli. Šéfová o tom ví, takže si práci přizpůsobujeme podle mých vyšetření. Při IVF jsem jela do Prahy asi čtyřikrát, ale bude záležet dost na tom, jestli ti budou dělat ještě nějaká vyšetření. Po ET by jsi měla být doma na neschopence. Jsem hrozně ráda za to, jakou mám práci- je to opravdu dost náročné. Když nechceš dávat propustky z Gennetu, tak se domluv se svým gynekologem ať ti je dává on a v práci řekni, že máš gynekologické potíže. At´ti ta imunologie dobře dopadne 😉

myskaaaa
5. bře 2009

Ahojky!
Díky, tak jsem dostala Clostilbegyt a Utrogestan a mezitím Pregynyl a ještě jednou jdem zkusit inseminaci...to jsem zvědavá.. a když se to nepovede, tak se mám telef.ozvat doktorce a hnedka další cyklus jdeme na IVF...
Dusice, moc držím pěsti s tím imunologem, zní to fakt skvěle...a dost logicky, viď?
Já byla na kontrolní imunologii po operaci.... uvidíme..ale zatím tomu v Gennetu nepřikládají důraz....uvidíme..
Jo a dostala jsem takových papírů abychom si pročetli IVF... jsem se chtěla zeptat, jestli jste někdo přo odběru vajíček volil místo celkové narkózy tu analgosedaci a jak jste to zvládaly? Já mám z celkový obavy a pak mi je zle...
Díky a mějte se....

ivanalysonkova
5. bře 2009

Ahoj holky, prosím o radu. V únoru jsem byla na laparo a našli mi nějaké ložiska endometriozy. Ty odstranili, ale přesto mi můj gynekolog doporučil přeléčení horm. antikoncepcí. Máte s tím nějaké zkušenosti? Pomůže to? Jsem nešťastná, že zase do sebe cpu prášky. Příští týden jsem objednaná do Brna na Obilňák do centra léčby endometriozy. díky 😉

gucci
5. bře 2009

ahoj Ivi, mě taky našli na laparce endošku, odstranili a HA jsem nebrala.

ivanalysonkova
5. bře 2009

gucci: mě ji doporučili, no už jsem ji začala jíst, ale moc nadšená z toho nejsem. Uvidím co řeknou v úterý v Brně, nejradší bych ji vysadila... ☹

gucci
5. bře 2009

tak držím palce at to dobře dopadne 😉

dusice
5. bře 2009

Ahojky!
Myskaaaa, doufám, že ti to teď dopadne a nebudeš IVF vůbec potřebovat. Já jsem byla na OPU v celkové narkóze. Je to narkóza jen na chvilku, takže by ti po ní nemuselo být špatně. Co jsem četla, tak většina center to dělá v narkóze. Abych pravdu řekla, tak jsem ráda, že nemusím vidět co se děje na sále 😝 .
Ivi, já jsem nebrala antikoncepci, ale orgalutran(nebo tak nějak)- na zastavení cyklu. Na chvilku to pomohlo(hlavně na endometriózu v břišní dutině), ale na tu na vaječnících a v děloze to vůbec nezabralo. Po mých zkušenostech bych tu antikoncepci brala jen po dobu nutnou na vyléčení těch odstranění ložisek a pak bych se pokoušela otěhotnět (teda jestli chcete mímo). Ale uvidíš co ti poradí v tom centru.

dusice
11. bře 2009

Ahoj holky,

jak se vám vede? Je tu teď nějaké mrtvo!! 🤐 Já teď netrpělivě čekám na výsledky z imunologie- ať už je 9.4.- jsem hrozně nervózní 😠 😠

myskaaaa
16. bře 2009

AHoj holky,
Dusice neboj, to uteče....chapu že to člověk odpočítává...já taky, dneska jsem byla v Gennetu, vecer mi sousedka píchne Pregnyl a ve středu jdem s manžílkem na inseminaci a pak Utrogestan....kdyby to aspon k necemu bylooooooooo....🙂))))))
Taky mi primarka rikala, ze kdyz to ted nevyjde, mam zavolat a rovnou se objednat na IVF, s tím, že mi také budou dávat Prednison.Pak jsem primarce rikala, ze mi Clostilbegyt nedelal dobře, byla jsem jak vyšinutá - depky a tak...tak říkala, že mi ho nebudou moct dávat...tak nevím, snad existuje nějaká náhrada...a nebo to prostě těch 5 dní zase vydržím...
mějte se a občas nekdo napište...🙂

evina0
16. bře 2009

ahojte zienky pripajam sa k Vam nedavno mi potvrdili edometriozu. laparkou mi odstranili vecsie loziska a mensie nehali na liecbu par dni dozadu som zacala liecbu pichli mi Zoladex a polroka budem kazdych 28 dni chodit na novy implantant.
Ma niekto s tymto skusenosti co bolo po liecbe? otehotneli ste niuektora kratko potom a prirodzene?? dakujem za kazdu skusenost.

adelain05
16. bře 2009

Ahoj mohu se připojit? Byla mi též zjištěna endometrioza, ale až po druhém porodu.(Vždy jsem otěhotněla hned). Po šestinedělí jsem začla mít problémy a dodnes to neskončilo. V únoru jsem podstoupila loparo, ale bolesti a problémy mám stále.Odstranili spousta srůstů a popálili ložiska.Stále krvácím nebo aspoň špiním.HAK jsem nasadila minulý měsís, tak jsem zvědavá jestli se to zlepší.V dubnu jdu zase na kontrolu , tak jsem zvědavá jak to dopadne.

markusko
17. bře 2009

ahoj evino... já s tou léčbou moc nevím, záleží asi, jestli ten zoladex má nějaký protrahovaný anovulační účinek... ale to je u každého individuální

adelain: to nám ani neříkej, že ti to našli po dvou porodech, my tady všechny doufáme, že se té mrchy po těhotenství zbavíme ☹

adelain05
17. bře 2009

Ahoj markusko: no je to tak.Asi jsem jedna z mála, která měla štěstí. Sice to nechápu, když to tady čtu, ale je to tak. Dnes mi byla vysazena HAK pro mygrény, které se mi vrátily a bude změna v léčbě. Třetí těhotenství neplánuji.Jiná možnost léčby už mi asi nezbývá tak doufám , že hormony zaberou.Nikdy předtím jsem neměla problém, kromě bolestivé menstruace .

markusko
18. bře 2009

adelain: No to je teda dobrý 😠 ale taky znám jednu, které se ta endometrióza po porodu vrátila ještě dvakrát horší, než to bylo předtím. A tu HAK bereš normálně, s přestávkou každý měsíc, nebo kontinuálně?

dusice
18. bře 2009

Ahojky!
Evi, já jsem měla orgametril a brala jsem ho nepřerušovaně půl roku. Otěhotnět se mi zatím stále nepovedlo, ale doufám, že druhé IVF už bude úspěšné.
Adelain, někdy stačí změnit antikoncepci a migrény zmizí 😉 Když tak čtu co píšeš, tak doufám, že se mi po porodu(teda jestli někdy budu rodit ☹ )ta mrcha nezhorší- to si ty bolesti už nedovedu ani představit.
Markusko, jak se máš?

chanel
18. bře 2009

ahoj holky, už jsem tady dlouho nebyla, protože u mě není nic nového ☹ , čeká mě ivf,které jsem ze strachu odložila o měsíc tak teda začínám po ms, antikoncepcí na měsíc a pak jdu na stilmulaci,asi koncem dubna. Evinko, já mám ze Zoladexem zkušenost a to 9 injekcí do mě aplikovali, neboj, budeš mít jen návaly horka, mírnou nespavost a jinak je všechno v pořádku, doporučím Ti hodně tekutin, protože se budeš víc potit jo a taky jsem trochu přibrala asi 4kila za tu léčbu,jak mi to skončilo i kila šly dolů...není se čeho bát!!! Jen otěhotnět přirozeně mě nejde..... 😒 Dusi, kdy jdeš na ivf? A co Ty Markusko, zatím to zkoušíš přirozeně? Myskaaa, držím Ti pěsti,aby to vyšlo, já mám za sebou dvě neuspěšné IUI. 😉

dusice
18. bře 2009

Ahoj Chanel, ty 4kg ti závidím. Já přibrala po orgametrilu 12kg a mám dole pouze 6kg ☹ S IVF bych měla začít už teď. Mám dlouhý protokol, takže teď dostanu injekci dipherelinu- za 4týdny další a pak za další 4týdny začnu se stimulací- pokud vše půjde jak má, tak OPU bude někdy koncem května. Ještě čekám na výsledky z imuna, tak je možný, že se to třeba ještě změní. Ty budeš mít krátký protokol nebo dlouhý?
Holky, teď jsem četla na jiné diskusi o chilli papričkách při snažení o mimi. Prý dokáží snižovat imunitu(něco na způsob prednisonu). Celé jsem si to pročetla a jdu do toho- já jsem fakt ochotná už zkusit cokoliv😀
Tady je odkaz: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

evina0
18. bře 2009

markusko mne to lekar odporuci vraj sa musim doliecit!! mam endo cosi medzi 2 a 3 stupnom aspon podla toho co som si so spravy precitrala sice histoloh´gia priamo endo nepovtrdila ale lekar vraj jasne videl laparkou aj male loziska a vecsie odstranili teraz polroky Zoladex a potom sa snazit.
Chanel juujha som sa zlakla preco zoledex cosi sposobil ci mas vyssie stadium endo ked musite na umele???? toto bude u mna uuuuplne posledne riesenie ,...s toho mam ja strach a chcem mat pririodzene DETICKY.VERIM ZE MNE ZOLADEX POMOZE..U TEBA TO AKO PREBIEHALO PO LIOECBE KEDY SI DOSTALA MRCHU?? ja zatial pocitujem len nervozitu v tele ale da sa zvladnut s liecbou som zacala teraz v sobotu..napis mi bude veelmi rada a dakujem

adelain05
18. bře 2009

Ahoj změnila mi HAK a budu jí zatím užívat 3 měsíce bez pauzy.Pak se prý uvidí jestli to bude stačit nebo ne.Mám endometriozu prvního stupně kolem močového měchýře.To co si vytrpíte je hrozné.Já už mám aspoň ty děti, po kterých vy tak toužíte.Ale bojujte dál , děti za to vážně stojí

myskaaaa
18. bře 2009

Ahoj, tak dneska jsme byli na IUI, a cely den mě bolí vaječníky jak ovuluju...taky se mě doktorka nemohla dostat do dělohy, to bylo...:((
zítra začínám s Utrogestanem, to jsem zvědavá, kdyby to aspoň k něčemu bylo...
Po operaci endometriozy mi nenasadili žádnou lecbu s tím, ze mám co nejdrive otěhotnet (to se řekne), tak doufam, ze mi tam mezitim nebuji hned znova, ach jo.
Držím všem pěsti, hezký večer..

chanel
18. bře 2009

Dusi: Ty máš dlouhý protokol při endometrioze?? Doktorka mi říkala,že v mém případě s ohledem na endometriozu,bude pro mě snažší krátký protokol, t.j, stimulace na 14 dní, je z toho méně vajíček, ale přece k tomu stačí i jedno co se chytne,nééééé?? 😖 Já už doufám ve všechno. Mám z toho strach, že se endometrioza rozroste a zase se mi udělají krvavé cysty...... ☹ ,tak Ti držím moc palečky,aby to byl Tvůj poslední a hlavně úspěšný pokus!!! A zbytečná kila shodíš lítáním kolem miminka. Evi, když mi píchli první injekci,tak jsem taky byla vyděšená a bála se co bude, do 14 dní pravděpodobně dostaneš ještě jednu ms, krátkou,nebolestivou a pak už nic a po poslední injekci jsem to přesně do měsíce dostala a to mě strašil můj gynekolog, že to dostanu třeba až za půl roku, prdlajs, do měsíce a přesně!! Mám bohužel endometriozu 4.stupně a poškozenou díky tomu i levou stranu,tak asi i když mi navrhli IUI, to bylo zbytečné, to ted už vím taky, takže jedině IVF nebo se stane zázrak, ne že bych na zázraky nevěřila, ale po těch letech.... holky bolí vás to někdy při styku???? 😅