Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

kvetinka84
9. srp 2013

@jjanickaa moc ráda slyším příběh s dobrým koncem. hodně štěstí, přeju bezproblémové těhotenství, užívejte si to🙂

jjanickaa
9. srp 2013

@kvetinka84 Děkuju, snad bude všechno dobré 🙂
A všem tady držím pěsti, aby se i ony dočkaly! Nevzdávejte to holky, i když to občas není lehké 🙂

miluse
28. srp 2013

Holky chci se zeptat, co jiného berete krom vissane a jeanine ? Brala jsem ještě foxinette, ale ani jeanine ani foxinette mi neudrží cyklus na 3 měsíce, vždy po 2,5 platíčku braní v kuse začnu špinit, takže vysadím a pak dorazí mrcha v plné síle 😠 a vissane už nechci

reenik
30. srp 2013

Ahoj holky,jsem asi hodinu po laparoskopii a Doktor rikal,ze jsem mela tak milion nalezu ted tady bulim na.pokoji jak zelva.je mi uplne na nic.mam endiometrozu,srusty v levem vejcovodu,dokonce nejaky nador na vajecniku tak se modlim at je.nezhoubny..a aby toho nebylo malo tak i pco..a zavrsil to tim ze nemam plytvat cas a uz jednat o ivf.holky.uklidnete me ze se to miminko nekdy povede....prosiiiiim

miluse
2. zář 2013

@reenik neboj, to je jen prvotní šok po narkoze, určitě to tak hrozný nebude. A ať už bude miminko po IVF nebo se třeba zadaří i normálně, tak bude uvidíš 🙂

janiju
4. zář 2013

já mám endometriózu diagnostikovanou cca 5 let...léčbu jsem odmítla....zkoušela jsem vše přírodní cestou...xkrát jsem si myslela, že to vzdám a léčbu a navrhovanou operaci podstoupím, ale nakonec se čekání vyplatilo a povedlo se mi otěhotnět po 3,5 letém snažení

dvoranna
4. zář 2013

Ahoj holky, pře rokem mi zjistli po laparce kdy jsme se přes rok snažili o prcka endometriozu.
Dost mě to překvapilo, protože nemám absolutně žádně příznaky.
Nikdo mi ale do ted nenavrhl nějaké řešení, např. operaci. Co si o tom myslíte?
Jsem po jednom neúspěšném IVF a dvou Ketech, ted jsme se rozhodli změnit sanatorium.
Díky za názory

buna
4. zář 2013

@janiju Ahoj, mám taky endometriózu a otěhotnět se mi nedaří velmi dlouho...teď 5. neuspěšný IVF...můžu se zeptat, jak se Ti to povedlo? Byla jsi na umělku, nebo jsi zkusila nějakou alternativu? Moc díky za jakékoliv info 🙂
@dvoranna Ahoj , jsem tom stejně jako Ty - endometrióza, ale de facto žádné bolesti, žádné jiné příznaky...mám jí v pobřišnici, laparoskopie 2,5 roku zpět, kdy mě i vyčistili - co našli samozřejmě. 4xIVF, 1xKET, když už úspěch, tak jsem to nedotáhla nikdy na ultrazvuk...Teď se chci trochu začít zajímat i o jiné alternativy - máme vyčerpané všechny 4 pokusy od pojišťovny, takže IVF by jsme museli platit celé sami, což nepřichází v úvahu, už teď jsme investovali max. (ICSI, PICSI, embryo glue, naříznutý obal...) prostě vše co šlo a žádný výsledek. Tak trochu jsem na to IVF "spoléhala" a teď to mám...musím jít dál a vymyslet něco jiného. Ještě je cesta nativní cyklus, možná mini stimulace, ale nejsem si jistá, jestli bych měla dost vajíček a hlavně jestli by pak vůůůbec došlo k ET. Musím to probrat s lékařem, ale rozhodně jdu i cestou samoléčby. Už půl roku cvičím yogu, chtěla bych zkusit Mojžíšovou, možná měření bazální teploty...zkusím vše, o čem budu přesvědčená, že by to mohla být cesta 😉

janiju
5. zář 2013

Doktor mi nedával téměř žádnou šanci na přirozené otěhotnění a v podstatě dost malou šanci na otěhotnění / udržení miminka/ po umělém .....
Endometriozu mám dost rozsáhlou - na střevech, močovém měchýři, na stěnách břišní dutiny, na děloze zvenku ... měla jsem velmi silné bolesti téměř pořád. Těhotenství by mohlo pomoci a otěhotnění je nemožné...verdikt lékaře !!
Jenže mně tyhle řeči moc nevadí... oni hrozně přehánějí a za každou cenu pořád chtějí operovat a něco vyndávat- nejlépe všechno, aby to tam nepřekáželo 🙂) Třeba slepé střevo mi chtějí vyndávat už 20 let a pořád je tam, kde být má 🙂
Začala jsem zkoumat všechny možné alternativy. Začala jsem s měření BT...zjistila jsem, že ani nemám ovulaci a mé cykly jsou tak 4-6 měsíční. Trefit 2-3 plodné dny během půl roku je dosti nemožné a to ovulace u mě probíhala spíš výjimečně. Tak jsem začala tinkturama - jeřábem, kontryhelem, měsičkem , směsí pro ženy...a já nevím čím vším....bylo toho fakt hodně.... vždycky když jsem tinkturu začala užívat, tak ovulace naskočila, ale další měsíc se nedělo nic a ten další také ne a ani ten potom, tak jsem to vyměnila za něco jiného a zase to jednou fungovalo a pak zase nic....
Začala jsem s cvičením Mojžíšové, ale na rehabilitaci / pod vedením/ . srovnali mi páteř, pánev.../ tu jsem měla zrotovanou/ to také může bránit otěhotnění...
pak jsem zkoušela FEMIGARD...mírní účinek při začátku užívání.... pak zas nic.... pak GYNEX...ten neúčinkoval vůbec...
Pak homeopatie...to mě srovnalo spíš psychicky... a cyklus to nesrovnalo...
pak akupunktura...ta teda byla skvělá.... ovulace sice nenaskočila, ale přestalo mě téměř bolet břicho...po 4 letech každodenních bolestí prostě skvělý zážitek.
a pak jsem se někde dočetla o zázračných účincích maky... objednala jsem 3 balení a nestihli jsem načít ani druhé 🙂)
Jedli jsem to s manželem oba a bylo to hned🙂 když jsem si udělala test, nevěřila jsem vlastním očím.
Nikdy jsem nechápala holky, které si dělají více těhotenských testů za sebou, vždycky jsem říkala - sakra snad stačí jeden, bud to tam je a nebo není...už to chápu 🙂) musela jsem si udělat 3, abych uvěřila, že je to pravda.
Lékař také nemůže uvěřit...endometriózu, neovulační cykly...nechápe...ale mimi je tam 🙂
Hlavně neztrácet naději a pořád věřit v dobrý konec !!! 🙂)

venmarka
5. zář 2013

Ahojky, jsem také po několika laparoskopických operacích a dvou neúspěšných IVF cyklech. Před dvěma dny jsem po 7 měsících přestala brát lék Visane na endometriózu. Za čtrnáct dní jsem objednaná na podrobné sono břicha a pak podle výsledků budu muset na další laparku, nebo IVF. Také mi všichni dávají jen malou šanci na otěhotnění.. Děkuji za Tvůj pozitivní příspěvek 🙂

dvoranna
5. zář 2013

@buna To je právě zajimavý, v mém případě se nikdo ani nezmínil, že by mi ji mohli vyndat. Taky sem si myslela, že když už tu laparku dělají a jdou "uvnitř" tak co najdou odstraní. No tak uvidime co mi na to poví v Brně. Mojžíšovku mi tady ani napsat nechtějí ☹ ptala jsem se na to. Nakonec jsem v levné knize sehnala knížku, napůl životopis Mojžíšové a napůl cviky. Ale jak to z te knižky vubec nechapu.
@janiju Prosím tě, kde si tu macu kupovala? Ja o ni do ted neslysla, ale po přečtení tvého příspěvku jsem začala googlit a asi byt do toho taky šla

janiju
5. zář 2013

jééé to už nevím, objednala jsem to někde na internetu, ale kde přesně si už nepamatuju

janiju
5. zář 2013

@dvoranna

jo a cvičení bez vedení nemá myslím smysl....mám i DVD a když jsem přišla na rehábko, tak jsem zjistila, že i tak jsem to cvičila špatně ☹

dvoranna
5. zář 2013

@janiju já bych si tu Mojžíšku zaplatila, ale tady vČB co sem našla tak se cvičí na jediném místě a pro mě v naprosto nevyhovujicím čase.

janiju
5. zář 2013

vy jste z Budějc ?? chodila jsem na ni v ČB na Šumavu.... napsal mi to doktor na gyndě a může to napsat i obvodák

buna
5. zář 2013

@janiju Moc děkuju za pozitivní příběh. U mně by snad s ovulací neměl být problém, ale zjistím vše po prvních měsících měření BT...Přijdeš mi, žes mi tu spadla z nebe...Teď jsem tím neúspěchem sražená na kolena a každá pozitivní zpráva mi dodává energii a chuť jít dál. O Mace už jsem slyšela a četla, kamarádka jí dávala manželovi, který měl málo spermií a zlepšil se, ale k mimi zatím nedošli. Tož zkusím to, zkusím všechno, co by mohlo pomoci. Mojžíšovou mi musí napsat gynekoložka, tak snad s tím nebude problém. Ještě jednou moc díky!!!

buna
5. zář 2013

@dvoranna Všude by to tak mělo být, když laparoskopie, tak hned vyčistit - tak mi to alespoň říkala moje gyn., než mě operovala a tak to taky u mně bylo. Ale druhá strana mince je, že vyčistí opravdu jen to, co najdou...O té Mojžíšové opravdu všude tvrdí, že musí být cvičená pod dohledem, že se dá nadělat spoustu chyb, tak si počkám...spoustu cvičení podporující otěhotnění, reps. vedoucí ke zdravému otěhotnění je i v yoze...ale určitě také cvičit s někým, kdo to umí a ví, jak mají pozice vypadat...i tam se dá nadělat spoustu chyb - zkus se u vás poohlídnout zatím alespoň po tomhle cvičení...musíme být silné a hledat cestu, někdy prostě nestačí jít do CARu a zaplatit...teď už to vím...není to sámoška a výsledek není 100%...

buna
5. zář 2013

tady odkaz na macu http://www.heureka.cz/?h[fraze]=maca, ale nevím, jaký je mezi nimi rozdíl, budete muset nastudovat na netu 🙂

buna
5. zář 2013

@janiju zkus nám vyfotit tu lahvičku macy, co máš Ty 🙂 třeba je to ta jediná pravá 😉

janiju
5. zář 2013

jsem ráda.... jistě to vyjde 🙂) byla jsem v koncích mockrát.....hlavní je vždycky najít sílu jít dál....
Dřív jsem tyhle řeči úplně nesnášela.... vždycky jsem říkala, že tohle sedí hlavně od někoho, kdo otěhotní na první pokus a při troše smůly na ten druhý.... Hlavně ty těhotné tmavé spoluobčanky mě přiváděly k úplnému šílenství, protože ty rodí děti jako kočky....
Ale jak vždycky říkala moje babička - že i 100x nic umořilo osla......
Opravdu každý další pokus stojí za to...protože jeden z těch pokusů prostě vyjde !!!
Přeju hodně štěstí !!!

buna
5. zář 2013

@dvoranna jo a ještě k tomu CARu...také jsem měnila, s tím, že když změním, určitě se zadaří...jsou páry, co jim to při změně CARu vyjde, ale já nejsem ten případ...jsem teď sama ze sebe trochu udivená, jak jsem na to mohla tak moc spoléhat...ale třeba jsme tím museli projít, aby jsme našli jinou a možná lepší cestu. IVF ale nezatracuji, je určitě spousta párů, co jim přineslo štěstí 🙂

janiju
5. zář 2013

@buna
je to prášek
mám ještě 2 balíčky doma...
jak říkám koupila jsem rovnou 3, aby se to vyplatilo, ale jeden stačil

buna
5. zář 2013

@janiju super, díky 🙂 tak ten tam je a ani není moc drahý...jdu nakupovat 😉

janiju
5. zář 2013

🙂) jo stálo to asi kolem 100,-
Hodně štěstí přeju 🙂

janiju
5. zář 2013

@buna Ještě tak IUI ale ty brutální hormonální léčby žen...s tím se prostě nikdy nesmířím....
A nejvíc je mi líto to, že tam jdou ženy, které neotěhotní za 3 měsíce.....a vůbec nic jiného proto neudělají ☹(

dvoranna
5. zář 2013

@buna přesně tak, já si taky na začátku naivně myslela, že přijdu a odedju těhotná. Ono si to tak myslí hodně lidí. Jak jsem se spletla 😀 Pořád si říkám, že už se musí zadařit, že to prostě není možný abych měla takovou smůlu. Je ale pravda ze neuspechy i cekani dost těžce snásím, u mě bude jistě i pulka neuspechu psychika. Tak jsem se rozhodla si o tom s někým promluvit a příští týden jdu tady do jende poradny. Třeba to taky pomůže.
@janiju Přesně tak, v životě sem neslyšla, že by naši spoluobčané měli problém se rozmnožovat 😝
Nebo když pak vidím jak se něktří lidi dokažou k dětem chovat.... zůstává rozum stat

dvoranna
5. zář 2013

@janiju jj z ČB, ty taky??? to je dobra nahoda.... a kam presne na tu Sumavu?

buna
5. zář 2013

@janiju jasný...tak to já čekala trochu déle (táhne mi na 36), navíc po zjištění endometriózy mi to bylo doporučeno...a já husa jim věřila 🙂 je fakt, že by měl někdo dělat v tomhle ohledu osvětu...a já pořád přemýšlím, co v životě dělat 😎

buna
5. zář 2013

@dvoranna tak dej pak vědět, až budeš po poradně...já snášela nejhůř ty první neúspěchy...teď jsem se upínala k tomuhle poslednímu pokusu, a v úterý jsem myslela (když jsem se dověděla že opravdu nic), že tu vybrečím moře...nemohla jsem jíst, pít, nic...včera už jsem se vykopala jít si zaběhat, sice po tom 3 týdenním nic nedělaní jsem se vlekla a hekala, ale hlavu to pročistilo, aspoň trochu, takže účel splněn...ten sport je na tohle dobrej...dneska jsem četla na jednom běžeckym webu dobré heslo jednoho běžce: "Být frustrovaný nebo rozčilený kvůli nějakému problému je ztráta času. Jediné, k čemu mě to přiměje, je zastavit se a problém vyřešit. Vše ostatní je ztráta životní energie."
Zdroj: http://rungo.idnes.cz/kilian-jornet-0dz-/behani...

alyssa.anna
5. zář 2013

Holky, mě našli endomertiozu cituji "jako prase" až při porodu císařem. Gyndař ke kterému mě posílala na UTZ ta moje )nemá UTZ) na to pořád koukal a nevěděl jako jestli jo, nebo neeee, nakonec usoudil že to endo nebude no a ejhle, byla. A otěhulila jsem 4. měsíc snažení