Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

olive
9. zář 2010

@caterina85 - ahoj, moc drzim palce at mas vysledky ok. Ani se ti nedivim, ze nechces podstupovat dalsi konizaci, kazdy zakrok je blby, tak tfuj ,tfuj at na nej nemusis.
Italske zdravotnictvi je opravdu kapitola sama pro sebe. Co se tyce te imunologie, tak tady je, ale ta vseobecna a ja prave chci nekoho kdo se zabyva tou reprokukcni. Navic mi muj gynekog tvrdi, ze imunologicky problem se da obejit pomoci iui nebo ivf, ja tomu moc neverim. Uz jsem toho procetla dost a vim, ze sposta holek napred podstupovala iui nebo ivf az po nezdarech sly na imunologii a tam se zjistil problem. Navic co mi napsal Madar je mi jasne, ze protilatky mam ja a pokud je nejak neutlumim, tak sance na tehotenstvi je nulova. Mam toho plnou hlavu.

w_h
9. zář 2010

@olive nechces zkusit jeste tuhle reprodukcni imunologii?
http://www.fnplzen.cz/ulcovagallova/
mozna uz jsem sem ten odkaz davala
drzim palce

w_h
9. zář 2010

@olive zalozka: o me praci

sichatka
10. zář 2010

@ w_h @olive - Ulčová je také dobrá a úzce spolupracuje s Madárem. Záleží, kam to máte blíž.

caterina85
10. zář 2010

@olive Děkuju, jsi hodná. 😉 Taky držím pěsti, aby ta všechna vyšetření měla smysl a bylo to ok. A pevné nervy 🙂

olive
10. zář 2010

@w_h a Sichatka - o Pani doktorce vim take, ale do Plzne to mame prece vice z ruky. Mam totiz v planu priletet do Prahy kde prespime, pujdem na vysetreni a pak budeme pokracovat na Moravu. Myslim, ze ona i Madar jsou kapacity, v tomto oboru. Mozna v Plzni delaji, jeste navic vysetreni hlenu, ale to mi dela i muj gynekolog. Pristi mesic mi ho chce delat uz hodinu po styku aby videl jestli se neco zmnemi,minule mi ho delal 3.hod a spermie uz byly nehybne. Snad mi bude stacit, vysetreni z Prahy.

olive
10. zář 2010

@caterina85 -dik 🙂 🙂 🙂

richt
10. zář 2010

Ahojky holky, tak jsem to tady po týdnu pročítala a všem držím pěsti.
Já jsem dnes dorazila z nemocnice. Byla jsem v pátek na gyndě protože mi bylo pořád špatně a ten mě poslal na chiru se slepákem. Dělali mi laparku a slepák vyndali, ale při té přiležitosti si povolali i primaře z gyndy a prohlédli i vaječníky s dělohou. No a na pravém vaječníku objevili endom. cystu které nebyla vidět na ultrazvuku. Tak mi ji dali pryč ještě s nějakýma částečkama zánětu a malými pavučinkami co mi vytvořil slepák. Tak snad to tam bude zase čisté a bude to fungovat jak má. Doktor mi řekn, že FSH může kolísat právě díky tomuhle a proto bych měla zas další cyklus udělat horm. profil a uvidíme třeba to bude zase v pohodě. Měla jsem jet včera do CARU na kontrolní ultrazvuk, ale to padlo tak snad příští měsíc.

sichatka
10. zář 2010

@richt - ahoj, ty si tedy vymýšlíš věci. Ale zase jsi byla zkontrolovaná komplet. Je dobře, že odstranili částečky endomrchy a teď jsi OK. Držím palečky, ať to v CARu dobře dopadne.

richt
10. zář 2010

@sichatka - díky snad to bude lepší.

berkana
10. zář 2010

@richt sichatka má pravdu, ty se teda vymýšlíš pěkné věci, tak hlavně, že ti přišli na tu endom. cystu a odstranili ti ji, a jsi čistá 🙂 Já jdu na kontrolní utz v pondělí. 😉 Tak ať ti to příští měsíc vyjde.

olive
11. zář 2010

@richt - tak to je tedy sila. Slo to pekne rychle, ale aspon jsi nemela moc casu nad tim premyslet. Hlavni je, ze uz mas vse za sebou a ted jsi s cistym stitem. Moc drzim palce at pristi odbery dopadnou dobre a ty muzes pokracovat ve snazenicku. Preji brzkou rekonvalescenci 🙂 .
@berkana - tak uz v pondeli hura, jsem zvedava na nove zpravy hlavne at jsou pozitivni 😉 .

richt
11. zář 2010

@berkana ,@olive - dík moc. Můj teď kolem mě běhá, můsím si to užít. Jinak snad to bude v pohodě. V pondělí jdu na gyndu vytahovat stehy tak uvidíme co mi řekle.

sichatka
11. zář 2010

@richt - to běhání si užívej. Je to velmi příjemné, že konečně někdo běhám kolem tebe a ne ty kolem něj.

berkana
13. zář 2010

@olive tak utz mám za sebou a dopadlo to tak, že mi doktorka zjistila, že se mi tam udělala polyp a ten že brání v těhotenství, takže kdybychom ted dělali IUI tak by bylo neúspěšné. Takže počkáme do dalších ms, a měl by sám zmizet (odkrvácet) když nezmizí, tak mě pošle na hysteroskopii. takže za měsíc se uvidí, jak to bude dál...

richt
13. zář 2010

@berkana - hlavně že na něco přišli. Tak držím pěsti ať zmizne sám a můžete jít do IUI

lennus
13. zář 2010

holky, můžu se se jen zeptat, jak se pozná endometrióza? mívám hodně velké křeče při menses, ale trochu pomohl kontryhel. myslíte, že na to dojde normálně gynekoložka? bojím se, abych neměla problémy s otěhotněním, jinak žádnými jinými bolestmi netrpím. na tyto stránky moc nechodím, teď jsem se vdala, takže spíš na Beremko, mimčo chceme zkusit až tak za rok. tak jestli byste mi k tomuto věděly něco říct, napište mi prosím do IP. moc díky!

sichatka
13. zář 2010

@berkana - budu držet palečky, ať zmizí. A hlavně žádné další potvory. Kdy to budeš vědět?

berkana
13. zář 2010

@richt richt díky, snad zmizne, no uvidíme, budu ho intuitivně vyhánět, aby zmizel sám 🙂 a jak jsi dopadla na gyndě dneska? co stehy, už jsou všechny venku? 🙂

@sichatka díky, to taky pomůže 🙂 Vědět to bude cca za měsíc, to bych měla jít zase na utz, kde se uvidí, že už je pryč. že se odplavil s ms 😝 Takže zase čekání, ale mám teď co dělat, tak to uteče rychle🙂

richt
13. zář 2010

@berkana - stehy jsou venku, ale byly tam nějaké moc utáhlé a tak měl co dělat. Jinak marodím tak uvidíme. Zatím jen poléhavám. Jsem pořád nějaká unavená

olive
13. zář 2010

@berkana - hm, to cekani je fakt desne 😠 . Tak snad pristi mesic uz budes v poradku, a hura do IUI. Kdyby nahodou ten polyp tam chtel zustat, tak hysteroskopie nic neni a aspon, ti procisti delohu, nevyhoda je, ze se zase vse posune. Kazdopadne drzim palce 😉 .
@richt - tak pro mne bylo vytahovani stehu asi taky nejhorsi z cele laparky, pak uz se to lepsilo den od dne. Kdy mas dalsi kontrolu, po MS?

richt
14. zář 2010

@olive - mám přijet na kontrolu 27. září, ale to jen k svému gyndaři. Do CARu jsem měla jet minulý týden ve čtvrtek, ale to jsem ještě ležela v nemocnici tak si tam budu asi muset zavolat. A nebo zajet 12 den cyklu a domluvit se co dál

sichatka
14. zář 2010

@olive - no pro mě byl nejhorší zážitek z laparky, když mi vytahovali dren ( dostala jsem takovou plastovou lahvičku, sestřičky tvrdily, že to mám brát jako malou kabelku) - no a když mi jí vyndavaly z levého boku tak to bylo fakt děsné.
ani stehy po laparce nebo císaři tak nebolely.

@richt - budeš ještě dlouho unavená, přece jen to byl zákrok do těla. Asi bych tam zavolala, abys tam náhodou nejela zbytečně.

@berkana - už jste přestěhovaní nebo finišujete?

Já měla včera zážitek s doktory v Příbrami. Potřebovala jsem nechat vyndat stehy holce, z nemocnice mě vyhnali, že bychom tam čekaly 4 hodiny - s16-ti měsíční dítětem děs a poslali mě na soukromou dětskou chirurgii, kde zase neměli smlouvu s pojišťovnou. Za vyndaní 2 stehů jsem zacálovala 441,- Kč a teď se jdu dohadovat s pojišťovnou, jestli mi to zaplatí.

richt
14. zář 2010

@sichatka - jo dren byl taky pěkný hnus. Tak to je fakt něco. Za vyndání stehů tolik peněz. To zdravotnictvý je čím dál horší. A to je teprve začátek, jestli to tak pujde dál tak budem na tom asi fakt pěkně blbě

olive
15. zář 2010

@richt - tak jak je? doufam, ze uz mnohem lepe 🙂 . Uvidis, ze na kontrolu budes fit 🙂 .
@sichatka - a co se stalo pricezne, ze musela mit stehy? Jinak je to teda otresne, ze te tak ve spitale odpalkuji, prece vytahovani stehu nic neni. Co se tyce soukromych klinik, tak ty se opravdu snazi, vytriskat prachy za kazdou cenu 😠 . Tady v Italii je to uplne normalni bud platis nebo mas smulu. Co vim tak i na Slovensku, se dost plati.

richt
15. zář 2010

@olive - jo už je to lepší, chtěla jsem sse pustit do praní a žehlení, ale mám zákaz. Švagrová si vzala do hlavy, že mě uchrání od všech prací. Tak asi zase budu brouzdat po netu a hledět na telku.

sichatka
15. zář 2010

@olive - princezna chtěla dolů z náruče, rozběhla se, podklouzlo jí to a hlavou šup na hranu plůtku. Doktor jí to hezky sešil a než se vdá, tak už tam nebude vidět nic. 😀 Nějak jsme si zvykli na bezplatné zdravotnictví. Mluvila jsem se zdrav. pojišťovnou a mám jim tam poslat doklady + popis události. Posoudí, zda mi zákrok proplatí nebo ne.

@richt - ženská co blázníš. Hezky lež a trochu se hýčkej. Až přijdou děti, tak na to nebudeš mít čas.

richt
15. zář 2010

@sichatka - no nějak nejsem zvyklá jen tak poléhávat. Připadám si strašně zbytečná. Ale nechala jsem si přinést nějaké filmy tak se mám aspoň na co dívat.
Tak to je teda šikulka, ale jasně než se vdá tak to bude pryč.

bernebi
15. zář 2010

Zdravím všechny, obracím se na vás s dotazem, při vyšetření ultrazvukem doktorka diktovala sestře a mimo jiné řekla ENDIOMETRIO 8mm. Nevíte prosím některá co to pro mě znamená ? Paní doktorka mi jenom řekla že pokud budou bolesti v podbřišku pokračovat, udělá mi rozbor krve. Děkuji za odpovědi

olive
15. zář 2010

@bernebi - endometrio je delozni sliznice a jeji vyska znaci kolik ji narostlo, pred ocekavanou menstruaci.
@richt - sichatka ma pravdu jen se setri a neblazni. Kdy si zase uzijes leharka 🙂 . Kdyz tak si doprej nejake jine rozptyleni, treba malou prochazku.
@sichatka - tak koukam ,ze nemas princeznu, ale dracici 🙂. Snad ti to na pojistovne uznaji i kdyz to mas zase litani navic.