Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

kam
14. zář 2008

Děkuji. A jak dlouho se snažíte vy? A byla si na laparoskopii?

w_h
14. zář 2008

ahoj kam,
moc gratuluju, to je skvely, ze se vam to povedlo, a co bez operace, zkouseli jste to?

luccii
14. zář 2008

kam: moc gratuluju, to je skvely!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
a pregnyl sis pichala kvuli cemu?

kam
14. zář 2008

Ahojte, my to zkoušeli dlouho (skoro 2 roky) a pak jsem šla na laparoskopii, kde mi zjistili endometriozu, sice jen slabou, ale už i tak mě hned strašili, že půjdu na IVF. ....End. mi vypálili a pak mi dali clostilbegyt na zrání vajíček a pregnyl na vyvolání ovulace, ten mi píchala sestra. Zajímavé je, že poprvé jsem to ani nepoznala, že mi to už sestra píchla a podruhé se mi udělalo zle, že jsem si musela venku sednout na zem a rozdýchávat to. (to mi ale už píchala jiná sestra-zástup).
Holky já jsem tak šťastná...............i když si vůbec nepřipadám těhotná.....jsem zatím v 5.týdnu-což je asi ještě brzy abych něco poznala 🙂 I když manžel to tušil už týden předem, díky mé protivné náladě 😀

b.e.r.u.s.k.a
14. zář 2008

Kam byla jsem na zjiťování průchodnosti vejcovodů a při tom mi našli endometriozu.Teď ji léčím orgametrilem a po ukončení léčby chce doktor zkusit Ivi a pokud se nezadaří,tak hned Ivf,aby se mrška-endometrioza zas nerozjela.Zítra jdu na odstranění polypu a pak se uvidí,ale už se těším až se konečně zase něco začne dít.Ještě jednou moc moc gratuluji a dej o sobě vědět,jak pokračujete.

markusko
21. zář 2008

Ahoj holky, nedavno jsem byla take na laparoskopii, kvuli nepretrzitym bolestem v podbrisku. Zjistili mi take endometriozu ☹ a srusty na strevech, bohudik nikde jinde. Mam ted na vyber tehotenstvi nebo lecbu, ale take mam v tom zmatek, co kdyz otehotnet nepujde hned, tzn. budu mit zase menstruaci ktera tu endometriozu bude zivit?? Tak jsem z toho jelen ☹ Antikoncepci jsem nechtela brat (brala jsem ji asi rok, ale uz tak pred tremi lety), protoze ja na ty prasky moc nejsem, a ted jsem se dozvedela, ze kdybych ji brala, tak ta endometrioza nemusi vzniknout ☹ No clovek si asi moc nevybere 🙄

luccii
21. zář 2008

markusko: stejne bys jednou ale HA vysadila, ne? a pak by endometrioza rozjela... MS skutecne "endometriozu zivi", je to zacarovany kruh - kvuli endo casto nelze otehotnet, ale jedina skutecna lecba je tehotenstvi (ale po nem se to stejne casto zase rozjede)
mne na laparce endo nevypalili, nechapu proc, mam tam pry par tecek, od laparky mam nepretrzite bolesti... navic mame blby spermio, takze asi pristoupime k IVF

markusko
21. zář 2008

luccii, mne ji taky nevypalovali, pry se to tak delavalo driv, ale zjistilo se, ze je to vcelku nanic. S tou HA mas pravdu, stejne bych ji jednou vysadila... a treba by zase byl problem naopak kvuli HA, jako maji nektere holky. Ja mam po laparce 4 dni, ve stredu jdu na konzultaci ohledne te lecby, tak uvidime...

luccii
21. zář 2008

lecba jsou jen hormony, nekdy davaji HA, ale kdyz chce holka otehotnet, tak je to kontraproduktivni

w_h
23. zář 2008

ahoj luccii, mam takovej pocit, ze jsi nekde psala, ze jdete do caru k apolinari. dej vedet, jak jste dopadli, drzim palce. taky uvazuju, ze bych se k apolinari ´podivala´. dobrou. 😉

supice
24. zář 2008

Ahoj holky, dovolím se vetřít do Vaší debaty a podělit se se zážitky endom.. Já jsem bohužel ten odstrašující případ, který si několik let zvykal na bolest, i když byla čím dál větší. Teď mně je 30 a po dvou letech marného snažení otěhotnět, mně endometriozu potvrdili. Ani IVF zatím nezabralo, ale nevzdám to a budu bojovat dál. Tak se všechny držte a přeji hodně štěstí. 😉

w_h
25. zář 2008

ahoj supice - a pred ivfr jsi absolvovala nejakou lecbu? laparoskopii? hormonalni? rovnou ivf - jako icsi? nebo co presne. a kde se lecis? diky za odpoved.

kacatko000
20. říj 2008

Ahoj holky moc se omlouvám, že vám sem tak lezu, ale dlouho jsem hledala nějakou diskuzi o apolinaři a navíc teď už jsem docela zoufala a potřebovala bych poradit. Ve skratce můj problém.Bude mi 30, děti nemáme, 3 roky neberu antikoncepci a přes rok se snažíme o mimi, menstruace pravidelná ale velmi bolestivá, jsme s manželem v péči u apolináře, mám za sebou odběry krve, hormonální profil, ultrazvuky, manžel 2 spermiogramy, první dopadl hodně blbě, druhý celkem dobře. Na konci září mi dělali u apolináře laparoskopii a byla mi zjištěna endometrioza 3 stupně, jak doktor který mě operoval tak i doktorka z caru jažembovská mi doporučili co nejdříve IVF a to čím dřív tím líp, pokud jsem vyčištěná a je větší šance na úspěch. v podstatě by jsme měli začít už tento týden se stimulací. Ale moje tchýně se to dozvěděla, nadala mi že je prý apolinář hrozný, že má známosti a dostane mě do podolí k nějaké paní doktorce, co je prý nejlepší, normálně se tam čeká i několik měsíců a mě prý veme už tento týden na konzultaci, ale znamenáto že musím podstoupit všechna vyšetření znova a manžel taky a tak se to minimálně o měsíc prodlouží. Já nechci čekat, protože se bojím že se to může zhoršit, ale tchýně je neústupná, prý chtěji pro mě jen to nejlepší, jenže... prosím nemáte některá zkušenosti s endometriozou??
Moc prosím o radu a ještě jednou se omlouvám, že jsem vám sem vpadla.
Děkuju Petra

veria
20. říj 2008

Kacatko, tak to je těžké, když se necháš takto vláčet tchyní.... Je pravda, že jestli tě na laparo vyčistili, že by se s IVF nemělo otálet, asi je pak větší šance. Ale stejně ti nikdo nic nezaručí. S tou endometriozou je to běh na dlouhou trať a bohužel názory na její léčbu jsou velmi rozdílné. Někdo říká přeléčit umělým přechodem a pak teprv na IVF, někdo zase že to nemá význam a že se může na IVF rovnou. Zrovna při tom Apolináři je Centrum pro léčbu endometriozy, tak si myslím, že tam by měli mít zkušenosti.
No, mně zjistili endometriozu na laparce před dvěma lety, pak mne léčili půl roku hormonální antikoncepcí, kterou jsem brala v kuse, bez přestávky (ale moc nechtěli, že to nemá cenu, že hned IVF), no nepomohlo to, takže IVF - to se nepovedlo. Teď jsem byla na druhém pokusu a vypadá to, ťuk ťuk, že se zadařilo 😉 Takže rozhodně není nic ztraceného, ale s IVF tě s největší pravděpodobností nemine (i když i zázraky se dějí 🙂

kacatko000
20. říj 2008

Verio děkuju za odpove´d, no já se ani tak nenechám vláčet tchýní, ale máme zvláštní vztahy a sama mi nabídla pomoc, vím, že se snaží, protože jinak je taková chladná a vím, že kolem toho lítá, ale když už to mám u apolináře vše rozjeté a navíc se bojím, že pokud to oddálím třeba jen o měsíc tak se ta endoška zhorší. a doktorka mi opravdu řejla, že si nemůžu dovolit čekat. Kéž by se to povedlo...

veria
20. říj 2008

Kaci, tak běž k té doktorce na konzultaci, aby se tchýně neurazila, vysvětli jí - tý doktorce - situaci, že to máš rozběhlé u Apo, a uvidíš, co ti řekne. Ale ten měsíc by tě zas až tak asi nevytrhl, na druhou stranu. Já měla teď endošku neléčenou víc než rok, a IVF se povedlo. Kdoví, jak to všechno vlastně funguje...to ti stejně žádný dr. neřekne a nezaručí, endomrcha je málo prozkoumaná, bohužel!!

kacatko000
20. říj 2008

Verio to je trošku problém. máme jít s manželem ve čtvrtek k apolináři na konzultaci, že nám řeknou co nás čeká a hned mi maj dát injekci na zmražení vaječníků, či co. A ta doktorka v podolí, tak tam mám jít ve středu, ale neví se jestli tam bude, takže možná až ve čtvrtek. A navíc moje doktorka u apolináře mi řekla, že musím co nejdříve, chtěla jsem jít na ivf až v lednu a ona řekla, že u mě ta endometrioza byla tak velká, že nedoporučuje odklad

veria
20. říj 2008

Hm, hm, tak to je těžké, tak jedině vysvětlit tchýni, že už to tam máš takto domluvené, a že už od toho nemíníš ustupovat. A že se s tou její doktorkou ráda sejdeš, aby ti taky řekla co a jak, ale že se od ní když tak necháš léčit, kdyby se to IVF nepovedlo..... No tak hodně štěstí 😉

modena11
20. říj 2008

ahoj,je tu někdo???

kacatko000
21. říj 2008

verio děkuju, nějak to musím vymyslet.
Je tu někdo koho taky trápí endometrioza???

dajinka
21. říj 2008

Kačátko, udělej to podle sebe, jak to cítíš. Jestli nechceš čekat další měsíc, tak jdi do toho hned. Je to tvoje tělo a bude to tvoje dítě. Sice chápu, že se tchýně snaží, ale s endometriozou nemají stejnak zkušenosti.
U každé holky je to jiný a pokud jsi jí měla hodně,tak bych nečekala.

Já jí mám asi taky, ale můj doktor pořád otálí. Nechce mě poslat na žádné vyšetření a prý se musíme snažit rok. A pak by to možná začal řešit. Teď se snažíme 7. měsíc. Nyní mě mešká MS, tak nevím. buď se stal zázrak nebo mě mešká nevím. Mám strach si udělat test, abych to nezakřikla. A pokud MS dorazí, tak měním doktora. Je mi totiž už 30, tak není na co čekat. Sice tamtoho mám dohozeného od tchýně, ale taky si říkám, že je to můj život a tak se musíme zařídit dle svého přesvědčení.

Držím palce ať se rozhodneš správně a brzo se zadaří mimčo. 😉

grej
21. říj 2008

Kačátko - uričtě jdi na to IVF co nejdříve. Endometrioza je sviňa. Mě zjsitili teda jen první stupeň a fakt jen málo ložisek, ale i tak se v nemocnici vyjádřili, že to teda na těhu fakt neviděj. Tak jsme šli co nejdřív na IVF, to nám doporučili v CAR. SIce se první pokus nevydařil, ale druhý teď už jo🙂

Na tchýni se vyprdni. Přijde mi jako člověk, co si myslí, že bez známých to nikde nejde, ale je to blbost. Ono je to někdy spíš na obtíž, že někde někoho znáš. Pokud jsi u Apolináře spokojená, není důvod to měnit. Náhodou, můžeš jí třeba ubít argumenty s tím, že naopak Apolinář je státní, tudíž z tebe nebudou chtít tahat jen prachy, jako by tomu mohlo být u soukromého centra. A to, že ti tam sežene místo ještě neznamená, že tam budeš spokojená. Prý se tam hodně čeká a je to jak na běžícím pásu, tedy žádný osobní přístup. To je taky důležité...

Poděkovala bych jí za pomoc, ale už jsi někde zaregistrovaná, není důvod to měnit.

kacatko000
21. říj 2008

Dájinko děkuju za odpoveď. Já bych teda vůbec nečekala a změnila doktora hned, což jsem vlastně taky udělala. Moje gynekoložka mi tvrdila, že jsem podle běžných vyšetření v pořádku, ať tomu dám ještě čas a že pokud mám velké bolesti při menstruaci, nemám se týden před ní namáhat a mám si koupit magnezium. Kdybych ji poslechla, kdo ví jak bych dopadla. Moje poslední menstruace byla tak bolestivá, že jsem za jeden den snědla 8 ibalginů 400 a stejně jsem skoro nemohla chodit. Zavolala jsem do caru, kde už jsme byli s manželem zaregistrovaní a řekla jim, co se se mnou děje, no a za 14 dní jsem šla pod nůž. Takže fakt nečekej. Jinak já jsem nikdy nebyla trpělivá, vždy jsem si dělala testy strašně brzo a byla jsem pak zklamaná. Tobě držím palečky.

Grej taky děkuju za radu, to muselo být náročné, když se 1 pokus nepovedl, toho se bojím. Moje tchýně si naopak myslí, že peníze hejbou světem a že pokud to není přes známého, tak to stojí za h.... a že tam kde je to levné, je to špatné... Ale je to moje tělo a moje zdraví...

grej
21. říj 2008

Kačí - je to náročné, ale dá se to. Člověk se tomu prostě nesmí poddávat a musí počítat s tím, že první pokus je spíš "diagnostický". Nikdo neví, jak budeš na hormony reagovat a proto neví, jak pořádně ti tu stimulaci naordinovat. Ale to neví nikdo. Někdo má štěstí a zadaří se hned, někdo si holt musí počkat. Když už se snažíte delší dobu, tak už si na ty neúspěchy zvykneš. Teda aspoň já si zvykla. MS jsem pokaždé čekala a když přišla, tak prostě přišla.
Taky mám dost bolestivou MS. První dva dny mi teda stačí tak 4 ibalginy /ne jako tobě 8/, ale i tak je to vopruz. Takže doufám, že si od toho konečně minimálně 9 měsíců odpočinu 😉

Držím ti palce aby ses nakonec rozhodla co nejlépe pro tebe. Chápu, že s takovým přístupem tchýně to nebude nejjednodušší a je mi jasný, že s lidma, co maj k životu přístup jen přes prachy, není radno se rozhádat. Nevíc když je to v rodině.

w_h
21. říj 2008

ahoj holky, ja jdu pristi tyden k apolinari, tak vam dam vedet, co mi naordinujou. jsem na to hodne zvedava. hlavne taky chci, aby se neco zacalo ´dit´, to cekani je desny. preju vsem, at se brzo zadari.

kacatko000
21. říj 2008

Grej já tobě přeji ať mimísek roste tak jak má a ať máš krásné těhotenství, já se rozhodnu, že půjdu k apolináři, nechci to oddalovat, tak uvidíme.

w_h
30. říj 2008

tyyjo, jsem si toho nevsimla - grej - gratuluju. at mimi roste.
ja jdu taky konecne na laparoskopii, tak snad se pak taky zadari.
😉

jakna
2. lis 2008

Ahoj holky,dnes jsem našla Vaši diskuzi a ráda bych se připojila.Je mi 32 let a přes dva roky se snažím otěhotnět ,právě jsem po KETu a rozhodla jsem se skončit,jelikož již přes 2 roky do sebe píchám různé injekce a polikám prášky k ničemu a Endometriozu tím jenom živím.Poprvé jsem byla na vyčištění end.před 6 lety podruhé asi před rokem a teď se chystám znovu,vzhledem k těm stimulacím co bylo na IVF.Je mi čím dál hůř a další menstruaci snad ani nepřežiju.Rozhodla jsem se že si nechám udělat laparku na vyčištění a pak na několik měsíců zastavím menstr-jedu se na to poradit do Brna do Centra pro léčbu endometriozy.Nemáte s tím někdo zkušenosti?

w_h
2. lis 2008

jakna:
jo, to zastaveni by ti melo pomoct, daj ti hormony, ktery ti udelaji takovej ¨umelej¨ prechod.
ja bych to zatim chtela zkusit bez tech hormonu, jen laparoskopii, ale kdyz nebude zbyti, tak do toho pujdu taky
drzim palce a ozvi se jak jsi dopadla 🙂

andra76
2. lis 2008

ahojky holky chtěla jsem se vás zeptat jsem 2 krát po laparce a mám endošku kterou mám 8 měsíců přeléčenou ted jsem po uvf a jsem těhotná mám to potvrzené s krve kde jsem měla 13 den po et 782hcg,ted čekám na čtvrtek na ultrazvuk ,ale mám bolesti na pravé staně tam kde jsem měl nejvíc endošku ,je možný že ty bolesti jsou způsobeny endometriozou, přese jenom tam něajké srůsty jsou.měla jste někzerá po endošce na začátku těhotenství bolesti? díky.