Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

chanel
7. únor 2009

lenpes, to je mi moc líto, jsi si toho teda vytrpěla, tak Ti moc přeji, aby už konečně byly na testu dvě čárky, dej vědět, držím Ti pěstičky!!!!! MOCCCCCCCCCC! Bubánku, taky to nemáš lehké, ale věřím, že partner to ustojí a bude zase dobře! Taky s tím svým tak trošku bojuji,myslí si, že žádnou pomoc lékařů nepotřebujeme, neví a ani si nepřipouští vážnost mého onemocnení. Ach jo, tak holky držme se! At je líp! A ještě se chci zepta narkoza při OPU je rychlá a po probuzení bez nevolností?

dusice
10. únor 2009

Ahojky!
Tak jsem po delší době zase nakukuji. Byla jsem opět tak trochu mimo. Chytla jsem chřipku a do toho jsem dostala MS- celkem jsem si zkusila. Zase jsem měla bolesti jako před operací. Do teď jsem měla jen silné křeče v podbřišku, ale teď mě zase bolelo celé břicho- hlavně střeva. Do teď lituji, že jsem nejela na pohotovost a trpěla jsem doma, jenže mně se tam tak nechtělo- byla jsem psychicky úplně na dně. Analgetika mi zabrali jen trochu a hlavně se mi po nich chtělo strašně zvracet. Měla jsem i dost problémy se střevy (běhala jsem na záchod a dva dny jsem vůbec nic nejedla), které se mi ještě nesrovnaly- asi jsem opět krvácela do břišní dutiny a měla jsem z toho zánět. Teď jsem si už ale zašla k lékaři a do Pronatalu. Můj lékař mi napsal nová analgetika, a když nepomůžou ani ta, tak si budu píchat analgetika přímo do svalu. No a v Pronatalu jsem se domluvila, že mi při další stimulaci na dlouhý protokol zastaví cyklus místo na jeden měsíc, tak na dva nebo tři. Doufám, že mi to pomůže a že pak budu mít dost vajíček na oplodnění. Taky se mi kvůli tomu(chřipce) posunulo vyšetření na imunologii.
Katne, prosím tě, po jaké době chodíš na injekce? Už víš, kdy začneš se samotnou stimulací?
Bubánku, doufám, že ten tvůj mužský dostane rozum a budete spolu bojovat o mimíska.
Lenpes, budu ti držet pěsti při dalším pokusu. Musela sis už dost zkusit, když máš za sebou už tolik pokusů. Nejhorší na tom je, že člověk je zoufalí z toho, že se to nepovede a do toho ještě trpí těma hroznýma bolestma a ví, že čím dýl se to nebude dařit, tím víc se bude ta endometrioza zhoršovat.
Chanel, narkóza je opravdu rychlá. V Pronatalu nás nechávají ještě hodinku dospávat a tak nějak se z toho oklepat. Špatně mi nebylo, jen slabo, ale to bylo asi i z toho, že jsem před tím nejedla. Po OPU tě bude možná i trochu pobolívat břicho.

chanel
10. únor 2009

Dusi: čtu a jsem v šoku, chudinko to je strašný jak trpíš!! Algifen Ti nepomůže, to je to jediné co snesu a není mi potom tak zle od žaludku,ale ta pachut a to si musím dát aspon 50kapek 3x denně a to jsem jak opilá. Hrůza,ted jsem to taky měla a první dva dny lezu doslova po čtyřech a mám průjmy. Holky sakra ta endometrioza nám,ale dává zabrat. Já se bojím té narkozy,aby mi nebylo zle, při stimulce jsem lítala a měla průjem. Asi mi taky zastaví vaječníky při dlouhém protokolu na delší dobu, jinak mám anovulaci a tak aby ze mě dostali nějaká schopná vajíčka.17. jdu na konzultaci, tak už budu vědět víc.Holky držím vám všem pěsti, tohle je fakt nepříjemné!! A pište co je u vás nového, a držte se, bude líp!!!!!!!! 😉 Musí!

lenpes
10. únor 2009

ahojky všichni, dusice, vím, jak se cítíš. Když mám ms, taky mi nic nezabírá. Teď už pátý den bojuju s nemocí. Teď už je to lepší, ale dávila jsem se kašlem, měla rýmu, bolení v krku a můžu jen přírodní věci. Je to opravdu pech, když jsem po transferu, k tomu se dnes přidal zánět. Mám nervy z toho, že ve čtvrtek už má testovat a třeba mi to nevyjde kvůli té nemoci. Fakt zákon schválnosti.

chanel
10. únor 2009

lenpes, v klidu na to nemá nachlazení vliv. Věřím, že se to povedlo!! Rozhodně dej vědět! Držíme Ti tady všichni pěstičky!!!!!!! 😲

dusice
11. únor 2009

Lenpes, teď se to už určitě povede- musí. Mojí kamarádce se to taky povedlo, když měla chřipku. Doktor ji vysvětloval, že to mohlo být i tím, že tělo mělo sníženou imunitu a nemohlo se bránit embryím- na ně už nemělo čas 😉 Doufám, že ti to už dopadne!!!!!!!!!
Chanel, tyhle kapky jsem ještě nezkoušela. Do teď jsem brala Tramal a teď mi napsali Coxtral. Po prvním uměle vyvolaném přechodu jsem si řekla, že už mě nikdo nikdy do toho nenatlačí. No a po téhle poslední MS se už na to těším. Fakt jsem ráda, že budu mít alespoň dva cykly klid od těch hrozných bolestí. A třeba se povede IVF a budu mít klid už na furt. To je krásný sen, co? 😀
Chanel, dej pak vědět, jak jsi dopadla u doktora. Lenpes a ty dej vědět co jsi našla na testu. Hlavně ať tam jsou už // 😠 😠 😠

markusko
11. únor 2009

ahoj holky, to je teda strašný ty problémy. držím vám všem pěsti. Já dnes musím k doktorovi, zase se mi to zhoršilo a cítím, že se děje něco, co nemá ☹

lenpes
11. únor 2009

Tak holky, dnes jsem testovala a negativní. Toto je moje 5.IVF, ach jo

chanel
11. únor 2009

lenpes, dokud nemáš ms,tak je šance vždycky! Netrap se testy. Já bych počkala na krev. Dusice, tak je zkus Algifen bud kapky nebo prášky a nedráždí žaludek! A za 20 min, uleví.To je jediný co mi pomáhá. Markusko, doufám, že to nebude nic vážného!

lenpes
11. únor 2009

no jo, ale podle me ta sms je brzdena estrofenem a agolutinem, co beru. Uz jsem to tak mela pri minulych ivf. Ms nedošla a tehotna jsem stejne nebyla. Fakt nevim, kolik zklamani jeste vydrzim, jen nevim, co budu delat s tou endometriozou, kdyz ted zase budu mit ms. Fakt des.

chanel
11. únor 2009

Lenpes, je mi to líto, tady jsme s tou endometriozou všechny otrávené a žádná z nás neví kolik pokusů a všeho bolestivého nás čeká! Je to těžké, ptala jsi se lékaře, proč se to stále nechytá? Jsi po IVF+ICSI(nevím jestli jsem to dobře napsala) a pak se taky embryo nařízne,aby se uchytlo. Já jsem taky po dvou neuspěšných inseminacích se stimulkou, ms mě vždycky přišla dřív a bylo mi u toho také víc zle a ted chci taky podstoupit ivf,ale myslím si že mě to bude stát taky hodně pokusů a nervy v kýblu. Vím, že jsem Tě neutěšila, moc dobře cítím, co těd prožíváš,ale určitě se to povede! Ted bude jaro, tělo nadopuješ vitamíny a budeš pozitivně myslet a bude líp!!! Moc tomu věřím!! A moc Ti to přeji!!!!! Musí to vyjít!! Máš ještě nějaké mrazáčky?

lenpes
11. únor 2009

Podařilo se oplodnit jen 2 vajíčka a ty mi dali zpět. Na zmrazení nic nezbylo. Měla jsem darované spermie, naříznutí obalu i ICSI a nic. Takže teď už jen darované embryo. Teď už to byl 5. pokus, takže další zase bude stát cca. 100 000,- což taky není málo. Mám hrůzu, že tam mám třeba zase nová ložiska a to jsem byla na poslední operaci v červnu, já nevím, ale na další operaci nechci. No prostě děs.

katne
11. únor 2009

Dusice, na injekce chodím vždy 1x za 4 týdny - vždy ten den při injekci se objednávám na další. V PO jdu na 5-tou injekci a konzultaci co dál - podám potom info.
Lenpes - je mi to líto.

markusko
11. únor 2009

lenpes: to je mi líto, je to fakt strašné, musí to stát hodně sil ☹

Já jsem byla dnes u toho doktora a udělala se mi cysta na vaječníku ☹ , ale snad bude jen funkční a sama zmizí, doufáme

chanel
11. únor 2009

Nejvíc mě na tom všem mrzí to, že se po třech pokusech všechno platí!!!!!!! Že je problém,ženy jsou nemocné,neštastné a ještě k tomu musí tolik zaplatit! To je mi líto.Lenpes, myslím na Tebe!

dusice
12. únor 2009

Lapnes, to je mi moc líto. Ani si nedovedu představit, jak ti je. Já se bojím už teď dalšího pokusu- hlavně toho, že to nemusí dopadnout. Já teď půjdu příští týden k imunologovi, tak ti pak dám vědět jaký má na to názor. Výsledky budu bohužel vědět až tak za šest týdnů. Lapnes, prosím tě, vám už dělali genetické vyšetření? Do jakého centra chodíš?
Chanel, v tomhle máš pravdu. Stát si asi totiž myslí, že je to nějaký přepych- dělat si děti ve zkumavce. Vůbec si neuvědomuje, že to některým jinak nejde a hlavně, že pro nás je to i způsob léčby.
Markusko, já jsem taky mívala cysty, které pokaždé sami zmizeli. Doktorka mi říkala, že to u endom. bývá. Hodně štěstí ve snažilkování 😉

chanel
12. únor 2009

Dusi: máš pravdu. Já jdu k doktorce v uterý na konzultaci, tak jsem zvědavá co mi řekne,ale taky mám strach, že se to nepovede. Markusko a to máš vodovou cystu?Ty obvykle sami zmizí, horší je to z krvavou!

zuzuliq
12. únor 2009

Ahojte babulky, ja som sa 4 roky trapila. Pri kazdej MS neznesitelne bolesti, krce... ked som prisla k mojej uz ex doktorke tak mi povedala ze to zazivaju vsetky zeny a predpisala mi antikoncepciu, vobec sa sa so mnou nebavila. Na moje naliehanie ma poslala na ultrazvuk a nasli mi tam cystu. Doktorka ma cely rok sledovala! Nic nespravila! Jeden vecer som dostala take strasne krce, teplota skoro 4O, nemohla som sa ani pohnut, tak ma manzel odtrepal na pohotovost. Tam mi zistili zapal vajecnika, maternice a ta cysta uz mala skoro 6 cm. Hned som zmenila gynekologa, po jeho vysetreni som behom tyzdna bola operovana. Loziska endometriozy som mala vsade, na vajcovodoch, vajecnikoch, dokonca na peceni, zistil mi priechodnost vajecnikov, odstranil cystu a doporucil cim skor otehotniet, nechcel mi hned davat tu hormonalnu liecbu, tehu je predsa len prirodzene. Dva roky sa nam nedarilo, merala som si BT, napisla som Jonasovi, dobala som vitaminy a mimi stale nikde. Minuly rok v novembri som zacala k nemu chodit na folikulometriu, chodila som k nemu ako na husle, aj dvakrat do tyzdna ale stalo to za to. Do dvoch mesiacov som si nasla vytuzene a vymodlene //. Zatial vyzera byt vsetko OK tak sa vsetci tesime na mimi 🙂
Babulky ja som bola na tom uz tak psychicky zle, ze ked v telke bola nejaka tehotna tak som hned prepinala, behom minuleho roka vsetky moje kamaratky nechcene otehotneli a ja som myslela ze umrem, oni rozmyslali o potrate a ja by som dala cokolvek za to aby som bola tehu. Verim tomu ze mi pomohla ta folikulometria, doki presne videl kedy su najplodnejsie dni, tak sme sa vtedy zbalili a odisli na dva dni do tatier, a odtial sme sa vratili uz traja 🙂
Tak vam vsetkym z celeho srdca prajem aby ste ci vsetky nasli vytuzene // a porazili tu hnusnu endometriozu 😉

dusice
12. únor 2009

Tak tohle je krásný. Už jsem opravdu potřebovala slyšet něco pozitivního. Jestli i teď nedopadne IVF, tak to taky začnu zase řešit. Nechala bych si udělat průchodnost vejcovodů a kdyby byly průchodné, zkusila bych co ty. Tak ať mimísek pěkně roste!! 😵 😵

chanel
12. únor 2009

Zuzuli: skvělá zpráva, hned je mi líp, že to jde!!! A i bez IVF!!!!! Moc gratuluji!! U mě to asi tak asi nepůjde,říkali mi, že nemám ovulaci a tak ani není co měřit,ale zvláštní je,že jsem včera byla na sonu trávící trubice a poprosila jsem dr.at se mi podívá na vaječníky tak levý je prorostlý srůsty a vypadá to,že nefunguje ☹ a na tom pravým je pět folíků teda váčků,ale jestli jsou plné nebo prázdné nikdo neví,tak jsem si řekla,tenhle měsíc se budu moc snažit!Třeba se zázrak stane i když tomu nevěřím! Holky tak přeji hezký den a bojujeme dál!! 😲

chanel
12. únor 2009

jo a kdo má umorné bolesti při ms(asi všechny tady), tak Algifen kapky!! Dost pomáhají, uvolnují křeče hladkého svalstva, to je jediná věc co mi pomůže a hodně tepla na břicho!! 😠

zuzuliq
12. únor 2009

Chanel na algifenovych kvapkach som ficala aj ja 🙂 A este mi zaberal Valetol - ale u nas je to len na recept. Vcera ked som bola na kontrole u dokiho prisli do cakarne dve asi 16 rocne tmavsie slecny, hned ich bola plna cakaren a vsetci si vypoculi ze si ide pre papiere na potrat... viete ako mi bolo? Kde je potom spravodlivost? Co by ine dali za to aby boli tehu a taketo ... tie nemaju problem. Prejdu okolo chlapa a hned su tehu 😠
Baby silno vam vsetkym drzim palce a prajem vsetkym //

lenpes
12. únor 2009

Ahojky všichni, tak dnes jsem měla testovat, ale nemam sílu, když včera byl test negativní. Zítra jdu ještě na krev, ale už počítám spíše s tím, že to nevyšlo.Jinak na minulou kliniku jsem chodila do Repromedy v Brně a za 4 pokusy jsme tam nechali 300 000.-Kč a jestli mohu všem poradit, vyhýbejte se jí obloukem. Tento 5.pokus jsme už absolvovali v Unice a tam jsem moc spokojená, i když to teď asi dopadlo špatně. Jinak přemýšlím, že si necháme oba udělat nějaké podrobnější vyšetření, jestli jsem vůbec schopná embryo udržet, nebo čím to může být.

chanel
12. únor 2009

Leni, já chodím na Obilnák, je to státní zařízení, co kdyby jsi zkusila konzultaci a všechny testy tam,ale když jsi zase spokojená s Unicou, muj gynekolog mi to také doporučoval, jenže mě operovali a léčili analogy na Obilnáku, tak jsem tam měla dokumentaci a bylo rozhodnuto. Kamarádka chodí do Heliosu a je tam moc spokojená.Ale ty testy na udržení, imunologii a všechno si určitě udělej, než s tím vším začnu tak taky podstoupím kde jaký test.Je to hrůza nechat tam tolik penez! Bud v klidu netestuj, nenervuj se, všechno nějak dopadne!! Sice jsem měla jen dva neuspěšné pokusy,ale taky jsem byla na dně,ted si říkám, že to nějak dopadne, ty nervy nám dělají zle!!Chtěla bych Tě nečím potěšit,ale vím, že cokoliv napíšu Ti radost neudělá, ale musíme se tady nějak podporovat!!! Tak Ti držím pěstičky, třeba ten test to ukázal špatně a naděje přece vždycky umírá poslední!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chanel
12. únor 2009

Zuzu, tak to bývá a ty tmavší slečny s tím nemají problém, když jsem byla na pohotovosti a skoro jsem tam ležela v bolestech, zrovna takovou jednu tamměli na sále rodila a za 20 min, nebylo co řešit, hned tam přišla asi celá rodina a křičeli, že má hlad, že jí musí něco skočit koupit do večerky, stačí vám to??? Byla jsem v šoku!!!!

chanel
12. únor 2009

ještě se Ti chci zeptat, jak se cítíš? Všechno v pohodě? Máš už nějaké chutě?

makika23
16. únor 2009

ahojky holky.
je mi 24 a ta potvůrka si mě taky našla. před měsícem jsem byla na laparce jen protože mě často bolelo břicho a nějak se nám nedařilo už skoro rok a půl otěhotnět. když mi řekla paní doktorka že je to endometrioza a dost rozsáhlá, myslela jsem že je to můj konec. naštěstí mám suprovýho přítele a rodinu která mi pomáhá psychicky, ale je to záhul jako blázen. no a ted se mi po tý operaci ještě neoběvila menstruace. tak nevim. mám zpoždění 4 dny. je to normální??? jestli s tím máte někdo zkušennost budu ráda když mi poradíte. díky papa a hodně síly všemmmmmmm 😉

dusice
16. únor 2009

Ahojky,
tak já ti bohužel neporadím, jelikož mi hned nasadili hormony na zastavení MS. Na jaké léčbě ses domluvila ty s lékaři a co ti doporučili?

zubajda
16. únor 2009

ahoj makika.... mně po laparce také meškala ms... asi týden... tak vydrž, ona se určitě objeví.... 😉

markusko
16. únor 2009

ahoj holky,
vítám tu - i když nerada 😉 - makiku.

Já jsem dnes byla u fyzioterapeutky na mojžíšové metodě, teda byla to děs hrůza, ještě teď je mi z toho blbě, nicméně mě trochu potěšila, poněvadž říkala, že endometrióza může vznikat i z nějakého pádu, třeba v dětství, kdy se nějak posune pánev, takže třeba to cvičení taky nebude od věci... Jinak já mám navíc zakloněnou dělohu, tak to na to taky někdy pomáhá. Já do toho cvičení vkládám hodně naděje, tak uvidíme...
😕

dusice, chanel: Ta cysta je snad jen vodová, snad by měla odejít s MS, tak uvidíme...