Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

maly_kukolar
7. črc 2016

ja som brala visanne pol roka..po vysadeni som mala dojst na kontorlu po prvej menatruacii..tak dosla mozno mesiac po vysadeni a na kontorlu som uz dosla tehotna :D samu ma to prekvapilo a ani som to nejako neplanovala popravde az tak skoro :D ale strasne sa tesime a zatial je vsetko ok..bala som sa, ze tiez budeme musiet riesit ivf ale nakoniec to priroda zariadila sama 🙂 a nie je to mimodelozne, zatial vyzera byt vsetko ok (klop klop)

maly_kukolar
7. črc 2016

*ta dosla (menstruacia , pardon, nejde mi to cez mobil opravit)

madamelu
7. črc 2016

@hz tak toto co dojím, budu mít jen měsíc 🙂 Déle jsem to nebrala..

madamelu
7. črc 2016

@maly_kukolar Tak to mě těší 🙂 Akorát já jím Visanne jen měsíc (teď, co dojím zbytek bude to měsíc) a dál bych asi nechtěla pokračovat..trochu se pročistit a jít na to..jen se bojím těch bolestí měsíčních 😒

simsamsim
7. črc 2016

já brala Visanne rok, v lednu jsem skončila... pak sem nasadila Gynex a bylinkové čaje, MS přesná po 25dnech, a v květnu na první pokus kdy jsem si začala hlídat ovulaci jsem otěhotněla 🙂 takže napoprvé 🙂))

hz
7. črc 2016

@madamelu no, ono to Visanne endosku utlumi, takze bolesti se zmirni, nevim, zda na utlumeni staci brat jen mesic, ale treba jo...to procisteni ale opravdu doporucuji, at nema telo jeste velkou praci s jeho cisteni..

elis86
7. črc 2016

Já se snažila cca rok,3 IUI a pomohl mi asi Nosifol, který jsem brala necelé dva měsíce.

elis86
7. črc 2016

Ahoj holky,prodam Nosifol (27sacku) a chytre miminko (chybi jeden prasek) za 500kc (jen Nosifol me stal 600kc). Me to k otehotneni pomohlo,tak kdyby mel nekdo zajem. 😉

salenas
7. črc 2016

@elis86 ahoj, já bych to brala, jestli je to ještě volné 🙂

maly_kukolar
7. črc 2016

co sa inak tyka cakania po vysadeni visanne s otehotnenim...mne gynekologicka viackrat vravela, ze nabuduce nech dojdem uz tehotna, zeby to bolo pre mna najlepsie a ako mo drzi palce a tak..nic o cakani na precistenie a pod nespominala...a ked som dostal tehotna len sa tesila, ziadne rizika ohladom toho, ze to bolo hned po vysadeni nespominala...prave naopak, po prvej operacii mi hned nasadili hak (nie vissane.) a ako som sla na prvu kontrolu ci je vsetko ok uz som mala dalsiu 4 cm cystu...a to som bola an hormonoch...takze ak by som cakala niekolko cyklov na nejake precistenie, asi by sa mi medzitym vytvprila dalsia...

madamelu
7. črc 2016

Trochu se bojím i toho, jestli to těhotenství nějak neuškodí, když mám cystu, která mi vše komplikuje,,,

sarkas111
20. črc 2016

@nikoll28
@nikoll28 ahoj, mohla by jsi prosim zverejnit odkaz,kde kupujes ten krem za 300kc? Nebo mi ho poslat do zpravy🙂 dekujuu

demy22
29. srp 2016

Ahoj holky, je tu někdo, kdo byl po operaci endomezriozy v lázních? Mohu se zeptat jaké jste měly procedury? Překvapilo mě, ze jsem nedostala skoro žádné gyn. procedury.

dankakory
29. srp 2016

@demy22 v lázních jsem nebyla.

madamelu
6. zář 2016

Zdravím,

tak už je tot u zase 😒 dva roky po laparo, kde mi zjistili endometriozu a odstranili srůsty...(Baťova nemocnice)
Další laparo, pro změnu cysta 5x5 cm na levém vaječníku 😒, pravděpodobně endometriozní ..rozhodla jsem se změnit gynekologa a jsem na IVF ..laparo mi budou dělat na Atlase ve Zlíně, máte s ním někdo zkušenosti? Prý je z gynekologického hlediska určitě lepší, než Baťovka.

Budou mi i aplikovat gel Hyalobarrier, který si ale platím sama..je to proti vzniku dalších srůstů. Zkoušel jej někdo taky?
Cysty se mi tvořily vždy, ale většinou zmizely...ovšem tato ne 😒 už 3 měsíce jím Visanne a jsem spokojená, protože nemám žádné bolesti ani menses.

Díky za rady a zkušenosti

simsamsim
6. zář 2016

@madamelu poslala sem ti pozvánku do skupiny ENDO, tam se na to zeptej... nebo facebook Endometrioza CZ, tam je spousta holek

lucie7411
7. říj 2016

Holky za pár dní mě čeká také operace, do úterý jsem vůbec něvěděla co to endometrioza je :( můžete mě také přidat prosím do té skupiny? Mám spoustu otázek, moc děkuji!

liska_bystrouska
17. lis 2016

@simsamsim Ahoj, pošleš mu prosím odkaz na skupinku. Tu na fb nechci. Tam nemůžu psát anonyme a ja nechci, aby někdo z mých známých věděl, co mě trápí.
Moc děkuji

simsamsim
18. lis 2016

@liska_bystrouska https://www.modrykonik.cz/group/6724/ a na FB je ta skupina soukroma, takze nikdo z tvych pratel to vedet nebude... Je to tam lepsi nez tu, holek je tam plno a sou aktivni

liska_bystrouska
18. lis 2016

@simsamsim Ahoj moc děkuji za odkaz.
Ta skupinka na FB je tajna nebo jen soukroma prosim?

simsamsim
18. lis 2016

@liska_bystrouska na fb jsou skupiny verejne nebo soukrome.... Tajne teda neznam

borouska
16. pro 2016

Četla jsem, že endometrióza je autoimunitní choroba a zabírá na ni transplantace střevní mikroflóry. Já jsem se díky transplantaci střevní mikroflóry zbavila seboroické dermatitidy, která mě trápila mnoho let, takže účinnost této metody na autoimunitní problémy mohu potvrdit doslova na vlastní kůži. Věřila bych tedy studiím amerických lékařů, že endometriózu je možné takto vyléčit.

mysok5
26. pro 2016

Zdar vsem, nejen pro holky je to zatez, verte mi. Zenu (32) podporuji maximalne, ted je 5let po diagnoze, souhlasil jsem s prirozenou volbou zeny. Cili bez operace, bez hormonu, bez chemie. Proste jsme do toho šli. Dne jiz 9 "samovolnych" neuspechu vzdy do max 6ti tydnu je opravdu tezka zatez pro oba. Ale verime... stale verime...

evilin
30. pro 2016

Chtěla bych vás všechny moc podpořit. Určitě neztrácejte naději. Je to nepříjemná nemoc. Mi v 27 letech také diagnostikovali endom. (6cm cysta, operace, nereagovala jsem u IVF na léky tak se nezdařilo). Nakonec jsem už další IVF odkládala a nakonec otěhotněla přirozeně. I v těhotenství i po porodu jsem mela zase 4cm cystu. Teď jsem 13m po porodu, stále kojím a cysta zmizela ☺ Jen bych tím chtěla říci, že zázraky se dějí.

lucieske
4. led 2017

Ahoj holky, mně zjistili endometriozu v červenci 2016, kdy jsem musela na laparku. Snažili jsme se s manželem cca dva roky o miminko. Můj gynekolog nereagoval na moje naříkání, že mě neskutečně bolí břicho. Nejdříve mi řekl, že mám předrakovinovou změnu na děložním čípku, ale ani po ambulatním chirurgickém zákroku mé bolesti nepřestávaly. Až když se manžel slušně řečeno naštval a řekl gynekologovi, ať nám dá doporučení do Sanusu, že už s ním nic řešit nebudeme. V Sanusu v HK jsme postoupili 2 IUI, ale stále nic. Náhodou jsem se pro nepřítomnost doktorky, která mě běžně vyšetřovala, dostala k doktorovi Matulovi, který mě upozornil, že by to mohla být endometrioza. Samozřejme, že byla. Po laparce mi řekli, že mám srůsty v celém břiše, navíc také posunutý močák (a já si říkala, proč mám tak často záněty močáku), pak také deformovanou dělohu, ale za to vaječníky jsou v pořádku 🙂 super. Musela jsem jít ještě na vyšetření střev, protože viděli něco na střevech a nevěděli, co to je. Hrozné vyšetření a jsem ráda, že to mám za sebou. Tedy zjistili mi srůsty i v celých střevech. Od srpna 2016 beru Visanne (na umělé vyvolání přechodu) a zítra jedeme s manželem na první konzultaci před IVF (bylo mi řečeno, že stejně nic jiného než IVF mi nemůže pomoci). Takže dál uvidíme. Pokud budete chtít, můžu přidat další příspěvek 😉
Ať to všechny zvládnete a pokud máte snad jen malé podezření na endometriozu, pak urcitě neotálejte. Bohužel endometrioza se dá zjistit jedině laparoskopicky, to je na tom to blbé, ale vše se dá zvládnout 😉

cisama
25. led 2017

Dobrý den chtěla bych se zeptat
Jsem dva týdny po laparo. Bylo my nalezeno a odstraněno jedno malé ložisko endo jinak vše v pořádku. Moje gynekoložkka my chtěla nasadit hormonální léčbu tu jsem odmítla protože chceme miminko To byl důvod laparo. Udělala jsem správně nebo ne ajjaká by měla být teď další léčba máte některá zkušenost.Předem děkuji za info.

evilin
27. led 2017

@cisama Já jsem po operaci (6cm endom.cysta) nechtěla do sebe cpát hormony. Hned jsme se začali snažit o mimi. Trvalo to asi rok a půl (mezitím jedno nepodařené IVF, ani nedošlo k transferu) a otěhotněla jsem přirozeně. 😝

klerik
7. únor 2017

Ahoj holky, sice se mě toto téma osobně netýká (snad), ale narazila jsem teď na youtube na zajímavé video a rady tam by stály, si myslím, za vyzkoušení. Tady je odkaz

https://www.youtube.com/watch?v=W6haKM5lXmc

Video je v angličtině. 🙂

dankakory
26. únor 2017

@cisama Po laparo jsem cca 14. den šla na inseminaci a podařilo se na první pokus.

raelyn
28. dub 2017

Ahojte 🙂 podařilo se vám některé otěhotnět s endometriozou při ET/KET