Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

berkana
13. dub 2010

ahoj, tak koukám do papírů, ted přímo do propouštěcí zprávy po laparoskopii a mám tu endometriosis ovarialis I. dx. takže možná první stupeň nevim, ale podle toho co tam čtu, tak z toho nejsem vůbec moudrá 😕

misanda
14. dub 2010

ahoj holky, já se včera ani nezeptala na tu endošku, byla jsem tak rozčílená a rozhozená...takže IVF sestra mi naslibuje, že tam mám víc Gonalu, protože potřebuju vyšší dávky...pak tam přijdu a je tam opět jenom pět per jako minule. tak to tý druhý sestře řikám a ona se na mě směje, že mám důvěřovat doktorce. no, takže dneska volám tý IVF sestře, jestli mi jako lhala, nebo co to má znamenat. holky, já nechci mít zase stejnej protokol...zase to dopadne jako minule..já to psychicky nedám. nevim co mám dělat...mám změnit doktorku?? co byste dělaly na mým místě???

olive
14. dub 2010

Misando - a co zavolat primo doktorce at se ti k tomu vyjadri? Vy jste se domlivily na yssich davkach a ted ti to nedala?

chrobacek
14. dub 2010

Misando nemůžou ti dát vyšší dávky od pojištovny poj. zaplatí pouze 2000jednotek zbytek musíš doplatit.... já osobně být tebou tak si nechám dát jiné léky.. .já měla 2 x gonal vysoké dávky a prd vajíčka .. při poslední stimulaci jsem měla merional nižší dávky , ale delší dobu a přešvihla jsem to co platí pojištovna ale doplácela jsem na léky jen 500,-

chrobacek
14. dub 2010

zkus napsat svoji diagnozu na lekari on line jestli ti k tomu někdo doporučí jine léky nebo protokol zkus to napiš jen co jsi měla a co ti dál doporučuji

misanda
14. dub 2010

chrobaček, dííííík, zkusim tam napsat.

ona se právě mudra furt na tu pojišťovnu odkazuje, že záleží kolik toho poj.pošle...a že mě může poslat jenom gonal nebo menopur - myslim...jenomže už mám gonal doma...včera jsem si ho zaplatila. jsem řikala, že si zkusim dokoupit ještě pero za svoje prachy...fakt nevim...jsem z toho trošku smutná ☹

paja23
14. dub 2010

chanel-poprvé mě operovala nějaká mladá doktorka Pánková, podruhé primář Hudeček. No tedy , ale zrovna psychická podpora nebyl....např.říkal mi před operací něco ve smyslu, že mi laserem může něco poškodit a mohu tam zůstat mnohem déle na urologii či kde. To byla reakce na to, když mě sestřička uklidňovala, že mě za týden pustí 😒 A Tebe kdo? Byla jsem tam ale moc spokojená se sestřičkama.

berkano-já to mám napsáno jako: endometriosis peritonei gr.IV já si to nechala přelouskat od svého doktora.

misando-to je tedy bordel 😠 Já bych taky zavolala sestře a pak i doktorce a vše bych jí pověděla. Já měla též Merional a docela hezký výsledky, tedy aspoň co se týká kvantity. Jen mi doktorka říkala, že není vhodný pro ty, které jsou adeptky na OHS.

olive
14. dub 2010

Misando - prece jestli potrebujes vyssi davky a pojistovna uz ti na to nic neprispeje tak si je muzes prece koupit, a ne, ze ti je nedaji. To mi pripada postavene na hlavu. Aby jsme se taky porad nervovaly 😠 . Urcite bych volala mudre a chtela vysvetleni. A proc ti to nemuze nakonbinovat s jinyma lekama? To taky nechapu.

misanda
14. dub 2010

olive, jj, já to řeknu doktorce, že vyšší dávky chci..jenomže doplatek jednoho pera je 4500,- a to je docela maso...

mudra má teď dovolenou ale jdu tam za měsíc na start toho dlouhého protokolu, takže jí tohle vnutim, že chci vyšší dávky aspoň...

olive
14. dub 2010

Misando - jsou i jine leky ktere nejsou tak drahe. Tak proc nezvoli neco jineho. Vsak gonal jsi uz mela a vysledky nebyly nejlepsi. Hele a ty mas endomrchu na obou vajecnikach? Ja vim , ze ty penize jsou hruza, ale zase kdyby ti to melo ovlivnit finalni vysledek tak je lepsi do toho investovat.

misanda
14. dub 2010

olive, nevim, doktorka mi posledně řekla, že na mojí diagnozu prý pojišťovna pošle gonal nebo to durhý, teď nevim jeslti je to menopur nebo puregon. nakonec mám teda zase gonal ☹

jinak cystu mám jenom na jednom vaječníku...nebo jsem měla při IVF...jak je to teď ví bůh...

veverka.dada
14. dub 2010

nazdárek děvčata? co jste to tu rozpoutali? taková nadílka písmenek, kdo to má číst ? 😀 😝
vítám mezi nám nové spolubojovnice...víc hlav víc ví 😉

Olive, supeeer, že ti ty výsledky dopadli dobře 😵 mám radost! hysteroskopie se vůůůůbec neboj 😉 pamatuješ přeci, že jsem to zvládla taky bez narkozy...nejdřív tě jen polechtaj takovou vodičkou aby to bylo vidět, pak ti zavedou kamerku, to je možná trošičku nepříjemný, ale max. tak jako ultrazvuk, možná i míň a pokud ti tam budou muset něco uštípnout, jako mě, tak já to tedy vůbec necítila...maximálně to trochu štípne 😵 fakt musim říct, že to bylo snad nejpříjemnější vyšetření, který mi dělali 😵 takže hlavu vzhůru a žádný strach!!! pro mimi to zvládneš, statečné děvče 😉

jinak si vzpomínám, že jste tu řešily přibírání při léčbě hormony...Bobbule, nebrala jsi náhodou noretisteron, pilulky? já je totiž brala asi tři měsíce a nabrala jsem asi 5 kilo...ale teď dostávám injekce dipherelinu a nemám ani deko navíc 😵
a co se týká endo a jejího vyléčení a vracení se....léčba jsou buď nějaké hormonální léky a nebo těhotenství...prostě nemít ms, aby se nemohla sliznice zvětšovat....a každé z nás se může po ukončení léčby vrátit, nebo taky nemusí...to prostě nikdo neví....buď jí budem mít celý život, pak je asi dobré brát antiko v kuse jen s občasnými pauzami a nebo budem mít štěstí a už se po těhotenství nevrátí 😵

veverka.dada
14. dub 2010

jinak už mám holky za sebou tu průchodnost...bylo to fakt peklo, to vám povím 😒 dr. se tam vůbec nemohl dostat, pořád měnil nástroje, pak mě tam něčím musel naštípnout, no já vám měla pocit, že se mi něco rozpíná v břiše a každou chvíli to hodlá prdnout 😒 trvalo to docela dlouho a už přemýšlel, že to vzdá a pošle mě na laparo, ale nakonec se zadařilo 😵 za to jsem vážně vděčná páč bych nechtěla projít tímhle peklíčkem zbytečně 😝 no a výsledek je, že jsou vejcovody nádherně průchodné 😵 jupíííííííííííí takže ve zprávě do centra pro endo. mám napsáno, že jsem schopná přirozeně otěhotnět 😵 jen mě několik hodin po tom trochu pobolíval podbřišek, tlačilo mě pod prsama a nemohla jsem se nadechnout a děsně mě bolelo pravé rameno 😀 😀 😀 ale už je to dobré 😉 jen mě teda zarazili dvě skutečnosti...jedna je, že nemohl vůbec najít levej vaječník,...zřejmě odjel na dovču s těma tvýma Olive 😀 😀 😀 no a pak se taky divil nad těma lékama, co dostávám na příznaky přechodu...páč při utz zjistil, že mám nějakou vysokou sliznici a ty léky to prý nejspíš způsobují...takže to napsal do zprávy a uvidíme, jak se k tomu v centru dr. vyjádří....

misanda
14. dub 2010

ty jo, veverko, ty mě děsíš 🙂 ještě že jsem si ty léky nevzala na to potlačení přechodu 😝

no ale super zprávy!!!! gratulujuuuuu!!!!

a oni tě taky jakoby "přifukovali" plynem, že tě bolelo v rameni atd? já to měla po laparce...

olive
14. dub 2010

Misando - kazdopadne ti drzim palce at to dopadne dobre. No ja mela puregon a menopur. Mohla zkusit i tady tyhle leky.

Veverko - ja jsem hrozny cita, a uz ted se klepu. Vim , ze tu hysterku delaji bud s tou vodou nebo plynem. Asi si vezmu neco od bolesti. Zadny vzorek by mi brat nemeli ,ale clovek nikdy nevi co budou delat.
Uz mas tu kontrolu vejcovodu za sebou?

bobbule09
14. dub 2010

veverko,přesně jak píšeš, brala jsem noretisteron. Měla jsem pořád návaly horka a tloustla jsem před očima. Taky jsem měla pořád hrozný hlad 😠 Dipherelin se bere taky na umělý přechod,aby nebyla ms? Já jsem si ho píchala při ivf.

olive
14. dub 2010

Veverko - nez jsem poslala prisevek tak uz jsi odpovedela. Super, ze mas vejcovody ok mam z tebe radost. Aspon ta bolest byla k necemu dobra. Hmm tak nase vajecniky se nekde rekrejuji, ale od pristiho mesice tem mym doporucuji navrt pac je budu potrebovat 🙂 .
Verim ti, ze to mimi prirozene das 🙂 🙂 🙂 .

veverka.dada
14. dub 2010

misando, asi to nemusí dělat všechny léky na přechod...protože já mám pocit, že jsou i nějaký přírodní, nehormonální...ale tyhle to zřejmě dělají 😒 nevím přesně co mi dělali...něco do mě pustili, nevim jestli plyn, nebo tekutinu, ale prostě něco mi procházelo to těma vejcovodama a prý to, že to rameno bolí znamená, že to prošlo dobře...docela jsem se lekla, páč se mě dr. ptal asi třikrát, jestli mě to už bolí a mě furt nic...až když jsem se pak zvedla, tak to bylo, jako by mě někdo praštil palicí 😀

olive, neboooj, oni se určo vrátěj 😀 hele ten dr. mi povídal, že je to sice divný, že ho nemůže najít, ale že pravděpodobně bude někde schovanej mezi střevama, že to tam mám dost zakličkovaný...takže podle mě to bude podobně i u tebe 😉 přece by se jentak nesbalili a nezdrhly 😀

bobbule, tak to jsem přesně měla taky až na ty návaly...ty mám zas teď při těch injekcích...ten dipherelin se používá na obojí....

bobbule09
14. dub 2010

veverko,mě zase nemohl doktor najít na utz dělohu. Ptal se mě,jestli jsem si jistá,že ji tam opravdu mám 😀 Pak mi udělal vnitřní utz a byla tam. Jen je dooost zakloněná dozadu,takže není skoro vidět 😝

veverka.dada
14. dub 2010

jooooa olive, fakt se toho neboj...já jsem taky děsná cíťa...všechno mě bolí dvakrát víc než ostatní a taky to umim dát pěkně najevo 😀 ale tohle byla vážně brnkačka 😉 oni by to jinak ani bez narkozy nedělali, kdyby to bylo nějak hrozný....

veverka.dada
14. dub 2010

bobbule...tak to je taky pěkné 😀 no hlavně, že se našla a není na dovče s našima vaječníkama 😝 😀

chanel
14. dub 2010

Misando: rozhodně musíš mít jiné léky nebo vyšší dávky, To by mohl být pak pokus na nic 😒 . Veverko: gratuluji k průchodným vejcovodům 😝 Pajo: Ventruba, odstranil mě velkou cystu a jinak prý nemohl nic udělat,aby mi nepoškodil ostatní orgány, a mám tu nejhorší endometr.co může být. Proč Tě operovali 2x?????????? To je přesně to co mi řekl, dr. v jiném Caru, že na Obi se často chodí na sál, jen otevřít a zavřít. Sice u mě je taky laparka pořád ve vzduchu,ale to kvůli srůstům, adheze(nevím co to je),ale doporučení mám na lékaře mimo Brno, prý když to nezvládne on,tak už nikdo. Vím, o koho jde, známému zachránil manželku a maminku, obě těžká rakovina 😔 ,jenže si to nechá zaplatit. Takže stejně jako Olive, jdu na hystero(možná bude problém tam) a pak se uvidí.Jen mi to budou dělat v narkoze.Bobulko: tak to je gol, že Ti nemohl najít dělohu, co od takovýho dr. můžeš čekat když se mu dostaneš pod ruku na operačním sále ☹

bobbule09
14. dub 2010

JO,kdo hledá najde 😀 Už se těším,jak ve mě bude zítra zase šťourat a pak přemýšlet,co se mnou. Já jsem taková potížistka, mě pořád něco je a mám problém,takové pacienty doktoři moc rádi nemají 😵

berkana
14. dub 2010

olive: včera jsem četla o ty hystero..... a měl by při ní být anesteziolog, který kdyby tě něco bolelo, tak by ti měl píchnout něco proti tlumení do žíly při tý, co se dělá naživo....pak je možnost ještě, že ji dělaj při anestezii a ještě jedna možnost tam byla, asi částečná, tak tam není co řešit o bolesti při "zákroku" 🙂

bobbule09
14. dub 2010

Holky,může mi doktor předepsat nějaké léky proti bolestem při ms? Já beru většinou ibalgin,ale už mi moc nezabírá a bolesti mívám příšerné ☹

veverka.dada
14. dub 2010

olive, berkana má pravdu, ten anesteziolog by tam být měl pro všechny případy...a někdo třeba uspaný být ani nemůže, ale myslím, že nějaký oblbovák kdyby to fakt bolelo je možný...jenže já myslím, že nebude potřeba 😵

veverka.dada
14. dub 2010

bobbule, to znám, taky mi byl ibalgin kolikrát prd platný 😒 stopro existují i silnější léky...takže neváhej a zeptej se dr. 😉

fumaran
14. dub 2010

Bobbule, já jsem nakonec skončila u Tramalu (Tralgitu) a to je pěkný hnus, sice ta bolest byla o trošičku lepší, ale zase mi bylo více zle od žaludku a ačastěji jsem omldévala. To si nevybereš. Akorát mi byla příjemná horká koupel. Tak nějak mě to uklidňovalo.

bobbule09
14. dub 2010

Mě dala minule mamka nějaké kapky,které měl taťka proti bolesti při ozařování a dopadlo to příšerně. Břicho mě teda bolelo trochu míň,ale já jsem byla úplně mimo a druhý den jsem byla jako po opici. Zvracela jsem, bylo mi příšerně blbě a zima a bolela mě hlava. Tak to jsem fakt zvědavá, co mi doktor doporučí.

misanda
14. dub 2010

bobule, nejlepší na bolest MS jsou kapičky Algifen...zaberou vždycky 🙂