Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

miluse
23. srp 2011

@berkana
no uvidím v tom říjnu, po telefonu byla celkem milá 😉

@andara
já mám za sebou teďky větší operaci, kdy mi odstraňovali cysty a endošku, takže uvidím co se mnou tam vymyslí, jakou daj léčbu apod.

maggie4
13. zář 2011

@hannu Ahoj Hannu 🙂 Tak co nového? Už jsi byla v Brně? Já jsem se včera chtěla objednat na Obilňák k tomu Vránovi, jak jsme byli domluvení, když se mimi nepovede a bylo mi řečeno, že už tam nepracuje. 😒 Takže půjdem za prof. Ventrubou. Tak jsem zvědavá..zase ale budeme muset náš příběh líčit jinému doktorovi, ach jo. Ale Ventruba je prý nejlepší, tak uvidíme, co nám řekne. Jdeme tam ale až v říjnu, takže stejně pevně doufám, že už nebudeme muset 🙂

hannu
15. zář 2011

@maggie4 Ahoj maggie, tak nového ani nic. 🙂 Pořád poctivě stříkám Synarel a mám teda spotřebu jak blázen, příští týden musim pro nové spreje. Na Obilňák jsem se zatím neobjednala, říkala jsem si, že počkám, jak to dopadne po Synarelu, jestli mi třeba ty dvě cysty zmizí. Ale protože mě to celkem dost bolí na obou stranách, tak to spíš vidím na nějaký další problém. Takže Tě objednali cca za měsíc, to je docela v pohodě. No jo, třeba se budeš ještě odhlašovat, že už vlastně není potřeba 🙂 Mě to zatím tak nepálí, mimi v plánu až za pár let, ale tenhle stav mi taky moc nevyhovuje. Tak nevím, nějak jsem z toho upadla do deprese a už jsem i naštvaná, protože po léku nespím a ty návaly no paráda. Držím palce při snažení 😉

maggie4
15. zář 2011

@hannu To je fakt blbý, že tě ten Synarel takhle zlobí. U mě léčba (až na ty občasné depky) probíhala v pohodě. Bylo to asi právě těmi prášky na zmírnění vedlejších účinků. Ještě jsem si pochvalovala, že jsem měla 8 měsíců klid od měsíčků. 🙂
No, na Obilňáku objednávají většinou ještě rychleji (1, max. 2 týdny). Jenže prof. Ventruba je celé zaří někde pryč, tak to máme až na říjen. No, snad už tam nebudeme muset, moc bych si to přála. Děkuju za držení palců.
Tobě přeju, ať se léčba podaří a nic tě nebolí!

hannu
19. zář 2011

@maggie4 Ahoj maggie, můžu Tě poprosit o číslo, kde se dá objednat k Ventrubovi? 🙂

koubovii
19. zář 2011

ahoj holky pročetla jsem začátek diskuse ale je tu toho hrozně moc 😅

v dubnu jsem byla na laparce a zjistili mi endo I.stupně a doktorka mi dala tehdy vybrat jestli antiko na půl roku nebo se snažit, samozřejmě jsem brala to druhé. Hm a teď mi oznámila že mi dává tak 2-3 cykly a pak nasadit antiko.. těžce se s tím smiřuju.. objednala jsem se do car na konzultaci co si o tom myslíte? už mám nervy v háji... 😖

maggie4
20. zář 2011

@hannu Ahojky, číslo je: 532 238 266 nebo 532 238 253

maggie4
20. zář 2011

@koubovii Myslím, že je rozumné, že jdeš na konzultaci jinam. Doporučuju vzít si s sebou ale výsledky z laparky, nejlépe operační protokol - ten si můžeš v nemocnici klidně vyžádat. Bez toho ti v car jen tak od stolu moc neřeknou. No, jinak mě moje doktorka taky doporučovala po hormonální léčbě nasadit antikoncepci, že to zabrání dalšímu rozvoji endometriózy. V nemocnici mi zas řekli, že musím do půl roku otěhotnět. V Brně na to tak nespěchali. 🙂

ili08
22. zář 2011

ahoj holky,tak zase po nějaké době se ozývám...Včera jsem byla na gng s tím že se mi nedostavila MS ale TT je negativní,tak se mrkla ultrazvukem a řekla že ani nedorazí páč nemám sliznici 😒 No není to fajn?k endošce se mi ještě přidal problém se sliznicí..takže jsem ve fázi čekání jestli doroste a začne MS nebo ne...taky jsme se bavily jestli poléčit tu endošku ale nejdříve bych to chtěla zkusit normálně-pokud to teda půjde a když ne tak pak léčit páč to bude zase tak na půl roku,ach jo...jsem si nemyslela že počít mimčo bude taková věda 😢

sedmitecka
4. říj 2011

ahoj holky, tak dneska jsme byla na kontrole po laparce, jsou to tri tydny od operace a pry vse v pohode, az dojde menses, uz se pry nemusim omezovat, co se tyce sexu a koupeli a tak…takze ani sestinedeli asi uz nedodrzim, mesic bude stacit
lazne se operaterovi libily, mela jsem strach, ze bude prskat, ze je to brzy, tak si jen mam poridit do bazenu nejake tampony Ellen, kvuli infekci…

jinak jsem teda zazila sok, ceka me ted ta hormonalni lecba endometriozy a za 3-mesicni injekci Diphereline na umely prechod po me chce 10 tisic, to snad nemuze myslet vazne…je to lecba, tak by to snad aspon castecne mela proplatit pojistovna ne??? jsem v soku ....

maggie4
5. říj 2011

@sedmitecka Ahojky, ona už to pojišťovna neproplácí? 😲 To je teda drsný. Taky jsem měla Diphereline a vím, že jedna injekce skoro 10 tisíc stála, ale to uhradila pojišťovna celý. Je to už ale skoro 2 roky... tak se to zřejmě změnilo. To ti teda vůbec nezávidím... Ale údajně je to jeden z nejlepších léků, tak to tě aspoň trochu potěší.

maggie4
5. říj 2011

Ahoj holky, takže se nezadařilo a dneska jedu opět na Obilňák na konzultaci, co se mnou bude dál. Tak jsem zvědavá...

hannu
5. říj 2011

@maggie4 Ahojky Maggie, to mě mrzí, ale nekles na mysli 😉 Já jedu zítra na kontrolu, tak jsem taky v očekávání, co tam ty moje cysty zase provádějí. Dej pak vědět a drž se 🙂

zvalentova
5. říj 2011

ahoj spolubojovnice, nevím jestli se moje rozrostlá endometrioza zalekla nebo co se stalo, ale vypadá to nadějně a na chvíli jsem nad ní zvítězila 😀

berkana
5. říj 2011

Ahoj holky,
tak mě se vrátila po roce a čtvrt od operace endometriozni cysta a s ní i pomalu začínají srůsty (cejtím to když jdu kakat 😕 ) že se tam zase děje něco nepěkného. Tak snad se mi podaří IVF, než aby mě čekala další laparka☹

@zvalentova no tak hlavně, aby ta chvíle byla co nejdelší 😀

sedmitecka
5. říj 2011

@maggie4 no ja myslela, ze to pojistovna proplaci, aspon co vim od holek tady, ale po me chteji deset tisic, jsme z toho na prasky......ptala jsem se v Gennetu a jedine, co mi pani doktorka Vykysala napsala bylo, ze muze doporucit alternativni lecbu - nasadit antikoncepci....o doplatku ani slovo......asi to holt budu muset dat, jinak tu lecbu nezacnu vcas.....fakt desny 😝

maggie4
6. říj 2011

Ahoj holky, tak nám v Brně přestali dávat naději na přirozené otěhotnění. To, co Vrána hodnotil jako v pohodě stav, doktor Ventruba hodnotí jako endometriózu 3. stupně a není prý nač čekat. Takže jsme se zatím domluvili na IUI. Co myslíte, holky, má to s endoškou a jen jedním průchodným vejcovodem smysl?

hannu
6. říj 2011

@maggie4 To mě mrzí! Držím palečky ať vyjde jakýkoliv způsob 😉

maggie4
6. říj 2011

@hannu Díky! Kéž by to pomohlo. A jak jsi dopadla na kontrole ty?

hannu
6. říj 2011

@maggie4 mám to dnes v pět, za hodinku vyrážím napnutá jak struna

zvalentova
6. říj 2011

@maggie4 jednou bych to IUI zkusila, je to určitě menší zásah a stres, ale pak už není na co čekat a rovnou plán IVF

maggie4
6. říj 2011

@hannu Tak držím pěsti! A pak dej vědět. 😉

maggie4
6. říj 2011

@zvalentova Díky za odpověď. No, bylo by fajn, kdyby se to povedlo hned. Přítel se umělýmu zatím brání... ☹

zvalentova
6. říj 2011

@maggie4 my jsme IUI vůbec neřešili, rovnou IVF, bylo by to akorát prodlužování agonie. Šlo nám o to, aby to vše proběhlo v pohodě a co nejrychleji.
Proč se přítel brání?

maggie4
6. říj 2011

@zvalentova A jak to probíhalo, to IVF? Je to náročný? A povedlo se?
Přítel se brání nejspíš proto, že si pořád nechce připustit, že to nepůjde přirozeně... A prý se bojí toho, že zamění sperma a nebude to jeho dítě 😀

zvalentova
6. říj 2011

@maggie4 je důležitější mít dítko nebo vlastní produkt???
První IVF mi přišlo jako těžká pohoda, žádné komplikace, všechno šlo jako po másle... jen z toho nic nebylo.
Nyní to druhé bylo šílené hned od začátku problematické. Velké dávky při stimulaci, špatně jsem na ně reagovala, z 20 odebraných vajíček nám sotva zbyly dvě embrya na transfer, ostatní pochcípalo... K tomu hyperstimulační syndrom, přetočené vejcovody... ale stálo to za to. Ještě přečkám měsíc a dostanu se za první kritický bod a začnu 4. měsíc 🙂

maggie4
6. říj 2011

@zvalentova Jé, tak to blahopřeju! A hlavně ať už je vše bez komplikací, už sis to snad vybrala. 😉

hannu
7. říj 2011

@maggie4 Jé já mám radost, podle pana doktora se vše vyvíjí jak má (teda spíš, že se nic nevyvíjí 🙂) a hlavně z těch dvou cyst, které měly dohromady 5 cm je už jenom 1,87 cm, to je prostě paráda. Další kontrola začátkem prosince a pak už přejdu na antikoncepci bez přestávek.

maggie4
7. říj 2011

@hannu To je super! Tak jen tak dál, ať se zmenšují, zmenšují a ztratí úplně! 😉 A jak probíhá léčba? Už sis trochu zvykla nebo máš pořád návaly apod.?

miluse
8. říj 2011

@sedmitecka
ahojky, píšeš o lázních,tobě napasal dr. lázně? mě říkal, po operaci endošky, že by mi je rád napsal, ale prý nemůže :-/