Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

olive
20. kvě 2010

Kocino - nezoufej, 10 den je jeste brzo, a nepresnejsi vysledky budes mit stejne az z krve. Mas porad sanci, drzim palce. Pokud krevni testy vylouci tehotenstvi, tak se vetsinou ceka 3 cykly a pak muzes znovu na IVF. Neboj, budes mit urcite v Caru pohovor s doktorem a ten uz ti rekne co a jak.

Sichatko - jj v tomhle si nemuzu stezovat, na veskara vysetreni jezdi se mnou, je to proste tymova prace 🙂 .

kocina7
20. kvě 2010

Ahoj Olive já vím že je ještě šance ale po tom co jsem od neděle začala krvácet tak mé naděje klesají. Další test si budu dělat v neděli a v pondělí jdu na to krev.Už to chci mít vše za sebou aby jsem veděla jak na tom všem vlastně jsem a mohla začít nějak fungovat ☹ ☹

olive
22. kvě 2010

Preji vsem krasny vikend 🙂 .

Kocino - na zitra pri testovani drzim palce.

kocina7
22. kvě 2010

přeju všem pěkný víkend. Já budu zítra testovat krvácení přestalo v pátek ale moc nadějí už nemám tak uvidim co bude. ☹ ☹

berkana
22. kvě 2010

Ahoj, přeji krásný víkend,

kočino: nezoufej, uvidíš jak ti dopadne ještě krev a kdyby náhodou, tak na podruhý to vyjde 😉 Hlavně nebuď skleslá, pač to nepomáhá....

Jinak já jem včera volala staniční sestře k tomu Apolináři a nastoupit mám v pondělí 31.5. na 12 hodinu, ach jo, tak tam budu zase o něco dýl, jsem si řikala, že bych mohla až dýl odpoledne, ale to se mi poštěstilo asi jen v těch Hořovicích, sice jsem od 12 nesměla jíst, ale zase jsem mohla být v klidu ještě doma. No uvidím, jak to bude utíkat. Vezmu si s sebou pěkně knížku a budu číst🙂 Ještě si musím koupit špunty do uší 😀 já nejsnáze usnu když mám totiž klid, když jsem takhle rozpoložená před něčím....tak jsem zvědavá, jak mě ráno budou sestřičky budit😀 😀

jowana
22. kvě 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste měla některá endometriozu "jen" za dělohou a pobřišnici a i tak dělala potíže s početím?Za jak dlouho se vám podařilo otěhotnět? Byla jsem včera na laparoskopii (hlavně kvůli bolesten v podbřišku), děloha i vaječníky s vejcovody jsou v pořádku, ale na střevech jsou srůsty a za dělohou endometrioza. Snažíme se od ledna.

pavelka
22. kvě 2010

Ahojky,
Berkano já mám nástup už mezi 11-12 hod. Minule jen co jsem tam vkročila (ještě jsem ani nebyla převlíklá) jsem dostala projímadla 😉 Což jsem docela uvítala, protože jednou jsem je měla pít až od 13 hod a nějak jim trvalo než zabraly a já se bála, že se do večera nestihnu pročistit a prolítám noc 😖 Tentokrát to bylo bez problémů 😀
Večer dostaneš prášeček na spaní a po něm zcela určitě usneš.
Už se nám to blíží, viď? Já musím říct, že už se těším. Protože žádný posun k lepšímu jsem nezaznamenala tak snad to teď už zabere.
Jowano já mám endoškou prolezlí celý "spodek" a otěhotnět nemůžu, tak já ti neporadím 😖

olive
22. kvě 2010

Berkano - tak uz se ti to krati. Hele to uz mas jedno jetli mas nastup do nemocnice o par hodin drive. Vem si nejakou zajimavou knizku a uvidis jak ti to utece. Hlavne at te poradne procisti a jsi rychle fit do snazenicka.

Pavelko- ty jdes kdy na laparku? Nejak mne to uteklo. Tobe taky preji aby te poradne procistili.
Laparkove holky tak at potom uz mate konecne klid od bolesti.

Jowano - ja byla na laparce loni v dubnu, endometriozu jsem mela na vajecniku a pak jeste nekde mimo presne nevim kde. pak jsem mela hormonalni lecbu na 6mesicu a ted mam snazeni, ale stale se nic nedeje.Ted mam prvni mesic nasazeny clostik. Musis tomu verit, ze se zadari, ale moc se neupinat nebo pak je to nabudku a to ti moc v otehotneni nepomuze. Co ti rekl doktor, jaky zvolil postup?

berkana
22. kvě 2010

pavelko: no vidíš, mě řekla na 12tou. taky mi řekla, že dostanu projímadla až tam. V HOřovicích mi dělali klistýr večer a byla jsem dobře pročištěn 🙂 jak jsem od 12 nejedla, tak jsem už ve střževech potom toho moc neměla, pač jsem byla jednou doma 🙂 tak jsem zvědavá, jak mě ty projímadla proženou 😀 Jo s tím práškem počítám to jsem dostala už minule, ale jak je to ráno? mě v HOřovicích dávali ráno kolem šestý ještě dva takový prášky na "oblbnutí" a jak jsem je musela zapít a od večera jsem vlastně nepila,tak jsem neměla ani pořádně sliny, tak jsem si dala dva menší loky a pak po probuzení po narkoze jsem trošinku zvracela, ale fakt jen malinko. No já se taky pomalu těším, pač mam ted ovulku a od včerejška mě ta endoška trochu pobolívá.
Ty nastupuješ v pondělí a v úterý jdeš na ní jo? tak to máme pěkně po sobě po týdnu, když teď na to koukm🙂

berkana
22. kvě 2010

olive: jo to jo, to máš pravdu, vezmu si knížku to si piš, bez knížky ani ránu, jsem taková velká čtenářka 😀 hlavně takových těch historických románů jako např. od J. Hunter. atd takový zamilovaný a dobrodružný 🙂 to je nejlepší na útěk od reality. Ale taky jsem si ráda přečetla třeba Čachtickou paní od Nižňanského nebo Šifru mistra Leonarda (kniha byla lepší než film🙂 )
To doufám, že se jim to povede pořádně pročisti a bez problémů a že mi tam pude dát ten gel proti těm srůstům. Jo fit bych chtěla být rychle, pač bych ráda na kamarádčinu svatbu byla už dost fit abych si mohla užít🙂

richt
22. kvě 2010

berkano, tak to už máš za chviličku. Tak držím pěsti ať to pořádně všechno vyčistí a hned potom budeš moct otěhotnět přirozeně.Mě taky konečně v pátek čeká Car v olomouci. Tak jsem zvědavá.
Jowano, já jsem měla endošku na vaječnících a část pravého mi museli odstranit. Jinak vubec netuším kde ta mrcha byla ještě rozlezná. Snad nikde. Ale už víc jak 2 roky mě bolí rameno vždy jak dostanu ms. Dr si myslí, že mám částešky endošky i tam a vždy když dostanu ms tak krvácí v rameně a proto to bolí. Tak nevím. Nejhorší na tom je , že se to nedá nijak zjistit.

kocina7
23. kvě 2010

Dobré ránko tak na druhém testíku opět nic je to 13 dní po transféru a nic bohužel. Zítra jedu na krev a tak nějak už s ničím nepočítám vím že naděje umírá poslední ale tady jsem si nějak jista. ☹ ☹ ☹

richt
23. kvě 2010

kocino, tak to je mi moc líto. Ale pokud to opravdu nevyšlo tak to výjde na druhý pokus.

veverka.dada
23. kvě 2010

ahoj děvčata 😵 dlooouho jsem se tu neukázala... měla jsem teď smutné období...přítelova maminka podlehla rakovině děložního čípku... ☹ nechtěla jsem vám to sem ani psát...všichni tu máme dost starostí...ale už jsem to potřebovala někomu říct...jsem tak nějak na pokraji sil...přítel sice říká, že mu hrozně moc pomáhá to, že mě má, ale já se bojím, že to nestačí... ☹ že nemám dost sil, abych mu dokázala v téhle těžké době pomoc...navíc máme před svatbou a já jsem na jednu stranu ráda, že jí nechce přesunout, protože maminka by si to nepřála, ale na stranu druhou se bojím, že mu na té svatbě bude moc smutno...aach jo ☹
ani nemusíte na tohle mé psaní reagovat...jen jsem se potřebovala trošku vypsat, někomu svěřit co mě trápí...díky 😉

jinak mám už tedy za sebou čtvrtou a poslední injekci a začínám mít obavy, že k moc velkému zlepšení nedošlo...při sexu mám stále bolesti...sice už nejsou pravidlem a nejsou tak intenziivní, ale stále jsou 😠 navíc mě včera začlo bolet břicho jentak...není to sice jako vždy v okolí vaječníku, ale je to trochu výš...ale dnes už to bolí i na dotek...tak teda vážně nevím, jestli ty injekce měly nějaký účinek...ani nevím, jaký by byl další postup, kdyby správně nefungovaly...další laparka? pak znovu léčba? musím vydržet do 7. června co mi řekne dr. .....ale zajímalo by mě, jak bez laparky pozná, jestli jsem už v pořádku nebo ne...

kočino, neměla by jsi to vzdávat...tak trochu mi připadá, že už od začátku moc nevěříš, že to dobře dopadne ☹ a přitom každá nemoc potřebuje hlavně hodně optimismu!!! ale ty máš teď první pokus, že? pokud by se náhodou opravdu nezadařilo, víš přeci, že druhý pokus mívá větší úspěšnost...takže rozhodně nesmíš smutnit, musíš se naopak nabít co nejvíce pozitivní energií a jít do boje jak se říká se vztyčenou hlavou!!! 😵

jinak holky, sice jsem vás průběžně pročítala, ale moje paměť je hodně chabá...tak každopádně všem, koho něco čeká, držím palce, aby to dopadlo podle představ 😉

olive
23. kvě 2010

Kocino - je mi lito, ze test je negativni, ale rozhodujici verdikt stejne padne az zitra po krvi. Ja vim, ze by jsi byla radsi kdyby tam byly // carky. Kazdopadne neves hlavu, a byt silna. Pokud i krev bude negativni, tak si aspon udelas pekne leto a potom hura do druheho pokusu, vsak vis, ze i Misanda ted zacina podstupovat 2 IVF. Pokud nemas udelanou imunologii tak bych si ji nechala v mezi case udelat. Hodne stesti na zitra a pak se ozvi.

Berkano - jsem na tebe hrozne zveda az nam napises jak to vsechno probehlo. Ja bez knizky taky nedam ani ranu, obvzlast kdyz mam vice casu a clovek v nemocnici ho ma az az. Jamam zase rada knizky od Wilbura Smitha.

Pavelko - takze ty uz jde zitra. Preji hodne stesti.

Richt - ty uz to mas taky za par. Do jakeho centra jdes v Olomouci? Aspon se to hne a zacne se neco dit. Moc nevim co mas za sebou krome laparky.

olive
23. kvě 2010

Veverko - ☹ ☹ ☹ je mi moc lito, ze pritelova maminka umrela, je to moc smutne a zrovna ted kdyz mate pred svatbou. Pokud se tvuj pritel citi a vi, ze jeho maminka by nechtela odlozit svatbu tak je to v poradku. Jinak on ma pravdu, ze z tebe nabira silu. Ja te znam jen odtud a jsi pro mne velice pozitivni clovek, takove slunicko ktere dokaze pohladit na dusi.

Holka zase bolesti ach jo. No uvidis na kontrole jestli na utz neco uvidi. Jinak by ti mohli zkusit udelat odber krve na CA 125 ( pokud jsou hodnoty vyssi tak se v tele neco deje) a da se udelat i magneticka rezonance. No, ale na 100 procent ti to stejne ukaze jen laparoskopie.
Uz si, ale zaslouzis trochu klidu, moc, moc ti preji at to nic neni.

jowana
23. kvě 2010

Olive, u gynekoložky jsem zatím nebyla, asi tam teprve budem rozebírat co dál. Jinak mi jen na vizitě řekli, co mi našli a že jestli si přeju těhotenství. Když jsem řekla že jo, tak řekli, že mi ho doporučují, že to pak na endometriozu pomáhá. Jenže u mě je ještě problém i s hormony - mám vyšší prolaktin a androgeny, takže to asi tak snadno nepůjde. Na víc jsem pořád hodně unavená, léčim se i na imunologii, měla jsem časté záněty, tak se imunolog na to moc netváří, abych zatím těhotněla, než se únava vysvětlí. Jenže já ty výkyvy s únavou mám už cca 10 let, ale teď to je půl roku zas horší, tak nevim. Přece nemůžu pořád čekat, ještě i když vim, že může trvat delší dobu, než se zadaří. Co byste radili? Neměla jste některá silnou únavu v souvislosti s endometriozou?

veverka.dada
23. kvě 2010

Olive, moc děkuju za tvoje slova!!! úplně jsi mě dojala 😵 snad máš pravdu, protože jeho smutek je pro mě hrozný...moc mě to trápí...takže se snažím být veselá a jakmile ho vidím se smát, tak je mi hned o moc lépe 😵

tak to ca 125 si zkusím zapamatovat...už jsem tu o tom četla několikrát...sice nevím přesně co to je, ale jestli se podle toho dá poznat, že je někde něco špatně, tak nebude na škodu, když to prošetří 😉 jj...trochu klidu by bodlo 😀 ale taky si říkám, jestli si za ty bolesti nemůžu tak trochu sama...jak jsem dostala ty léky na potlačení příznaků přechodu, tak je nezvládám brát poctivě 😠 tak mě napadlo, jestli to s tím nemůže mít něco společného, když mi tenkrát ten dr. v caru řekl, že se při nich zvyšuje sliznice...ale snad jen maluju čerta na zeď a bude vše okaa 😵

jowano...já jsem tak poslední rok a půl taky hrozně unavená...veškerá fyzická práce mě dost zmáhá...domácí úklid dělám na etapy...ať spím sedm nebo deset hodin, tak jsem nevyspalá...ale nevím, jestli to může mít něco společného s endometriozou???

berkana
23. kvě 2010

ahoj holky,

veverko: to je mi líto, ale taky věřím, že příteli pomáháš a ani o tom nemusíš vědět, ale opora v partnerovi je strašně pozitivní pro člověka, který ztratí jednoho z rodičů. Kamarádka přišla před dvěma měsíci o tátu, zemřel taky na nějakou nemoc(nebo spíš více toho najednou) a svatbu mají taky v červenci o týden dřív než vy. Přítel jí taky hodně pomáhá a svatbu mají na narozeniny jejího táty, jelikož to tak měli domluvený a nepřesunuli to potom po domluvě to nechli tak jak to bylo, že to bude zčásti taky na jeho počest, že ji jako poslední holku nemohl odvézt k oltáři. No já až budu mít jednou svatbu, tak nevím, kdo mě k oltáři povede, pač mě táta umřel a letos to budou tři roky. No ale dost, ty určitě svému příteli-budoucímu manželovi hodně pomáháš a on je ti za to vděčný, sice se ti může zdát, že ti to nejde, ale věř, že i když myslíš, že mu moc nepomáháš, tak je to naopak. 🙂

olive: jo to já jsem taky zvědavá, jak to dopadne 🙂 Určitě pak napíšu, až budu u pc😉 Jo Smitha jsem taky něco četla, Já nemám vyhraněnýho žádnýho spisovatele. Vždy kouknu o čem to přibližně je a když to vypadá zajímavě, tak si to přečtu a buď až do konce, nebo když to není čtivý, tak ne. Jednou jsem dostala ještě na základce knížku, tenkrát jsem jí začla číst, ale nějak mě to nebralo tak jsem jí odložila zpět do knihovny a přečetla jsem si ji až po pěti letech, když už člověk znal víc🙂 Ale tu Čachtickou paní jsem četla už asi ve 14letech 🙂

richt: děkuji, jen tou přirozenou cestou to nepude....přítel měl na podzim spermiogram a nic moc, možná se třeba zlepšil, ale spíš to vidím na IVF a to i s tím, pač jak mám otočenou dělohu, tak je možnost početí zase snížena, nemůže to být jednoduché

kocino: Uvidíš zítra, ale nevěš hlavu, podaří se kdyžtak na podruhé, to šance rostou. a příště musíš myslet pozitivně a nepřemýšlet o tom, že se to nepovedlo a tak, to je to nejhorší....to mi věř

pavelka
23. kvě 2010

Veverko upřímnou soustrast...
Neboj pro přítele jsi určitě dostatečná opora. V těžkých chvílích stačí, když má člověk náruč do které se může schoulit. Ruku, která ho pohladí. Oči, keré se na něj usmějí, když to potřebuje.
Berkano já jsi taky musím vybrat knížku do nemocnice. Ale já si tam vezmu něco oddechového. Minule tam semnou byla Halina Pawlovská a tentokrát ještě nevím, po čem sáhnu. Ale bude to určitě nějaká oddechová, vtipná záležitost.
Na domácí rekonvalescenci mám pak připraveno pár knížek spíže rázu krimi 😉
Jowao já jsem taky furt unavená, ale já mám ještě jedno autoimunitní onemocnění a to mám od toho. Ale je možné, že nějaký ten prstík v tom má i ta endoška 😒
Holky dneska mi je zase pěkně zle. Vajčník bolí jako k***rva. Je to bolest jako by mi tam někdo pomalu vrážel nůž 😠 Zabral mi až druhý Ibalgin... Vyhrožuju tomu svému vaječníku, že jestli mě takhle bude trápit tak ho nechám vyndat celý a bude pokoj 😉

jowana
23. kvě 2010

Pavli a jaký autoim. onemocnění ještě máš? Ani doktoři si moc neví rady - alespoň mě to tak už přijde. jeden řekne, že to může být od hormonů - mám i sníženou fci štítnice, druhý že ne, další, že by se mohlo jednat o nějakou myopatii ☹

pavelka
23. kvě 2010

Já mám ankylozující spondylitidu neboli Bechtěrevovu chorobu.

zazy
23. kvě 2010

Pavelko a Berkanko moc na Vás budu myslet a at se Vám to dopadne dobře budu na Vás myslet.
Jowano,tak te ti dodám trochu naděje,já mám endošku 4 stupně,po odebrání vejcovodu po říjnové už 4 operaci,endoška je tam znovu,ale i přesto se mi na 2 IVF pokus podařilo otěhotnět,takže i zázraky se dějí

jowana
23. kvě 2010

Pavelko, to mi je líto..jak se k tomu staví Dr a jaký je postup při těhotenství? Mám známou, která má stejnou nemoc, zatím se to projevovalo jen mírnou ztuhlostí a častými záněty očí. Já musím stejně do července počkat, pokud bych měla nějakou myopatii, tak by nebylo vhodný, abych už byla těhotná. Ale určitě vám nemusím říkat,jak se asi cítím o to hůř, když vidím jak měsíce utíkají a ne, že nejsem těhotná, ale i když bychom se chtěli snažit, tak ani nemůžeme ☹

pavelka
23. kvě 2010

Těhotenství by mělo být pohoda. To bych dle paní dr. měla mít klid (jen ještě toho těhotenství docílit 😉 ). Musím to zaťukat, ale mám poslední dobou klid. Ale byla doba, kdy jsem měla ty záněty očí, bolesti a ztuhlost klooubů, taková, že mě manžel muset v posteli přikrývat, otáčet, protože milimetrový pohyb mi způsoboval neskutečnou bolest 😠
Teď už naštěstí vím, jak se mám chovat ,abych takovým stavům zabránila.

berkana
23. kvě 2010

pavelka: já mám tady doma nějaké knížky, různý a taky nějaký o kytkách, budu koukat, který bych si mohla příští rok dát na zahrádku 🙂 chci nějaký trvalky 🙂 no a možná i nějakýho Dickense si přečtu, uvidím 🙂 no doufám, že mi jedna knížka tam bude stačit, že tam budu jen krátce 🙂 S sebou si beru nějaký historický román, je to taky takový oddychový..🙂
to ti nezávidím s tou chorobou a je mi to líto, že tě toho trápí takhle víc ☹ Já mám naštěstí jen štítku, i když ta může být taky pěkná mrcha na otěhotnění. Tak hlavně aby ti ta laparka dopadla dobře a mohlo to pokračovat 🙂

zazy: díky 😉 ty se pěkně šetři ať ti konec do těch prvních 3 měsíců uteče ať je vše ok 🙂

jowana: no to máš teda pěkný, budu držet pěstičky, ať ti žádnou myopatii nenajdou 😉

pavelka
23. kvě 2010

Berkano já mám na výběr knížek jednu móóóóc velkou výhodu...pracuju v knihkupectví 😵

berkana
23. kvě 2010

jééééé tak to ti závidííííím 😀 to by se mi taky líbilo nebo v knihovně, ale nic takovýho se mi zatím nepoštěstilo....

veverka.dada
23. kvě 2010

Pavelko, Berkano, moc vám děkuju 😵 asi máte pravdu...jsme na to dva a ve dvou se to lépe táhne...
Berkano, to je opravdu hezké, že to mají na tatínkovi narozeniny...jako na jeho počest 😵 přítel taky od začátku tvrdí, že se to rušit rozhodně nebude...ale přišel už o oba rodiče a o to víc se bojí, že mu tam bude hodně smutno...samozřejmě, že já i jeho přátele uděláme vše proto, aby mu bylo smutno co nejméně, ale trošku mám obavy, že to na něj dopadne...ale snad ne, udělám maximum, aby se to nestalo 😵

Berkano, dnešek je nějaký divný...mě taky břicho bolí jako čert...no, doufám, že ti ta laparka a následná léčba pomůže!!! už aby to všechno bylo za náma, že? 😵

berkana
23. kvě 2010

Veverko: jo oni to taky berou jako na tatínkovu počest. Tak to je smutný, když už nemá ani jednoho, možná si trochu zasmutní, to bych se nedivila, mě by to taky přepadlo, kdybych byla v jeho kůži, já si myslím, že mi taky bude pak líto, že tam nemůžu mít tátu, až budu mít svatbu, že nějaká ta slzička skane, ale zase člověk ví, že by měl radost, že se mu dítě vdává či žení. Takže to přežijte a užijte si to, až nastane ten váš den 🙂

jo to mi povídej, je to bordel, ale já mám ovu, tak to bude asi taky tím, i když do ted sem při ovu bolesti neměla, no tak už abych to měla za sebou a snad se to zlepší 😵