Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

bernicka
10. zář 2013

@buna Díky za odpovědi, uvidíme, v jakém stádiu to budu mít neb už mám teď bolesti téměř denně a moje dr. příznaky absolutně podcenila. Nebýt toho, že se snažíme už přes rok o miminko, tak bych asi ani na laparoskopii nešla ☹ A to jsem si říkala, že toto se mě snad týkat nebude. Nikomu bych tohle onemocnění fakt nepřála a věřím, že každá se dočkáme toho malého uzlíčku i přes delší a náročnější boj 🙂

buna
10. zář 2013

@bernicka good luck! buď trpělivá, bude to potřeba... 😉

alyssa.anna
10. zář 2013

@buna Já tě varovala 🙂 Já to pila ve vodě se silnou šťávou

buna
10. zář 2013

@alyssa.anna 😀 v čololádovym jogurtu hnus fijalovej...budu zkoušet dál...🙂

alyssa.anna
11. zář 2013

@buna No je to jak kdyby člověk jedl ochucený spálený pmeumatiky, to asi moc nezamaskuješ 😀 ALe co by člověk pro to malé neudělal co?

buna
11. zář 2013

@alyssa.anna no jasně....zatím dávám pauzu, včera jsem byla na přeměření hcg po ivf, kdy minulé úterý 14,1...už jsem to obrečela a včera přes 300...a macu nesměj těhotný, tak to nechci pokoušet, co kdyby to náhodou vyšlo 🙂

alyssa.anna
11. zář 2013

@buna Tak držím palečky a i kdyby to náhodou nevyšlo, uźij si ještě chvíli klidu. Když se "zadaří" a sejdou se "vychytávky" jako reflux a spol je to na mašli (akorát jsem převlíkala sebe i malou - obě poblitý)

buna
11. zář 2013

@alyssa.anna jj, už jsem to obrečela, takže když ne, tak to snad už nebude takový drsný...je mi líto, že má malá problém, snad se dá nějak řešit...

alyssa.anna
11. zář 2013

@buna Právě že ne, musí se jen čekat až se to upraví, ale je to fakt o nervy. Kouoei před těhu načerpat hoooooodně sil, budeš je pak potřebovat 🙂

buna
11. zář 2013

@alyssa.anna no, tak to nevim...🙂

janiju
15. zář 2013

@buna
já si koupila v lékárně prázdné želatinové tobolky a pěkně si to "nabalila" a pak už jen polykala tobolky

suzief
18. zář 2013

Ahoj Dámy, máte některá zkušenost s přírodní léčbou endometriozy?

verunousek
19. zář 2013

@suzief Ahojky, já piju čaj na endometriozu + kapky gynex + mast cytovital...cítím se ok, jen to mimi stále nepřišlo....nemohu říci,zda to zabírá na endometriozu, musela bych zřejmě znovu na LPS.

suzief
19. zář 2013

@verunousek na netu jsem si objednala nějaké tobolky z čínské medicíny taky určené na endometriozu a ten čaj to je jaký?

nevzdamto
19. zář 2013

@venmarka ahoj jsem tady nova🙂 mam za sebou presne to,co ty.Mam pocit,ze doktorka uz nevi co semnou,tak me poslala na iui,ted cekam na 14den..

verunousek
20. zář 2013

@suzief myslím,že ho beru tady, je to sypaný čaj a docela mi chutná, je takový sám o sobě sladký:

http://www.ellis.cz/caj-na-endometriozu/75-endo...

buna
20. zář 2013

@verunousek taky vyzkouším 🙂

helen_8
20. zář 2013

Holky, měla jsem taky podezření na endometriózu, trpěla jsem ukrutnými bolestmi při menstruaci, jednou dávno mě i odvážela záchranka. Zabrala mi pak homeopatika, dle homeopatičky jsem měla špatnou hormonální rovnováhu. Brala jsem kapky Guna Fem, ale určitě je lepší to řešit komplexně. Dobrá je i tradiční čínská medicína nebo by mohly pomoct cviky podle L. Mojžíšové. Já otěhotněla po roce právě pomocí homeopatik. Držím vám palce!

suzief
20. zář 2013

@verunousek díky za odkaz a jak dlouho již piješ a cítíš se lépe?

suzief
20. zář 2013

@helen_8 ty homeopatika, jak to funguje, nemám s tím žádnou zkušenost, musíš někam zajít nebo si jen něco objednáš?

suzief
21. zář 2013

@helen_8
@verunousek
@nevzdamto Děvčata, tak mě napadá jedna věc...přemýšlela jsem, zda používání tamponu v době MS několik let, já nevím...nechci aby to vyznělo nějak hloupě ale nemůže to též mít vliv na vznik endometriozy,nebo jedna z příčin? Nikde jsem to neslyšela ani nečetla ale prostě tak z logiky věci mě to dneska napadlo. Jaký máte názor a zkušenosti, co si o tom myslíte? 🙂

kaijko
21. zář 2013

Někde jsem četla, že když je endoška rozsáhlá, tak zabíjí spermie. Takže vlastně nemůže dojít k oplodnění.. Samozřejmě je i hodně holčin co přes endometriózu otěhotněli přirozeně 🙂 Pořád tam šance je a obrovská 🙂

polasmartina
21. zář 2013

@suzief V Sama doma byl nedávno, teď si nemůžu vybavit to jméno toho známého doktora,co se endometriozou zabývá a ten právě ty tampony zmiňoval,což mě popravdě velmi překvapilo,protože do té doby jsem o tom nikde neslyšela a ani nečetla...

suzief
21. zář 2013

@polasmartina aha, zajímavé, zkusím si to najít na netu, díky za tip🙂 a co říkal, jakože dobrý nebo špatný používat?

polasmartina
21. zář 2013

@suzief no právě,že se to nemá používat a do té doby jsem o tom vůbec neslyšela☹

suzief
21. zář 2013

@suzief tohle jsem našla na webu o endometrioze, hodně zajímavé i s videoukázkou laparoskopie

radus_2011
22. zář 2013

@polasmartina Eduard Kučera je ten známý doktor 🙂 Za sebe ho mohu doporučit, rok po laparoskopii u něj a následné hormonální léčbě jsem otěhotněla 😉
Jinak tampóny jsem používala hodně. A zpětně taky dost přemýšlím, jestli to nebyl spouštěč endometriózy. Od té doby, co jsem tuhle informaci zjistila už je nepoužívám.

nevzdamto
23. zář 2013

@suzief ja jsem tampony taky hodne pouzivala..

verunousek
23. zář 2013

@suzief já neměla nějak extra bolesti, občas mírné bolesti podbřiška a to se mi ulevilo až po LPS a od té doby piju čaj a musím říci,že zatím dobrý 🙂...ale netvrdím,že je to čajem....já teď začínám první IVF a tak jsem od všeho opustila....připadala jsem si už jako stará babička....ráno kapky,pak čaje, pak kapky,pak prášky....no hrůza...ale čajem se určitě nic nepokazí....mně bylo řečeno,že nejdůležitější je tomu věřit....že to zabere 🙂 a s tím já mám kapku problémy :D