Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

b.e.r.u.s.k.a
28. srp 2008

holky a mně doktor říkal,že to nejdřív musíme vyléčit a potom těhotenství,tak jsem si myslela,že když ji mám a půjdu na Ivf,tak se to nepovede.

radka123
28. srp 2008

podle mě se endometrioza nikdy úplně nevyléčí, říká se že na ní platí těhotenství, ale není to pravda já již 1 syna mám a problémy s endom. mám velký. ael zase kvůli endom. nemůžem otěhotnět,tak je potom těžký jak říká doktor, že se endom. léčí těhotenstvím, to mám z toho zamotanou kebuli dokonale. A ještě navíc já mám endometriozu rodovou, problémy měla moje babička - tátova matka, moje teta - tátova ségra a já. takže paráda. R.

slunicko552
28. srp 2008

Takm mi říkal taky,že se to nikdy nevyléčí. Radka a jak dlouho máš po porodu?

radka123
28. srp 2008

8 let, taky jsem s klukem nemohla dlouho otěhotnět, rizikové těhotenství, steh na děloze, ležení až do porodu, a nakonec porod císařem po 18 hodinách bolestí, takže krása nebeská. R

b.e.r.u.s.k.a
28. srp 2008

holky vy se tak máte,že už jednoho mimíska doma máte,ale budu vám držet pěstičky ať jim pořídíte sourozence

slunicko552
28. srp 2008

Já rok a docela to zatím jde,ale jak vidím mám se zase na co těšit 😠 To sis teda užila.Můj porod byl docela dobrý,představovala jsem si to horší.Ani jeden steh.Až na ten strach o prcka,ale vše dopadlo 🙂
Berusko určitě se taky dočkáš,já jsem tomu taky nevěřila.Taky držím pěsti.

miradka
29. srp 2008

Radka, tak to musí byť hroza ležať celé tehotenstvo, predpokladám, že to musí absolvovať skoro každá žena čo otehotnie cez IVF.
Včera som tak skoro zaspala, že som sa sem už nedívala, ale zasto v snoch som si to vynahradila...snívalo sa mi, že som mala už po transfére - 2 embryá a nakoniec mi vypadli a ja blbec som sa snažila ich natlačiť späť. Jejda to bola kravina 😀 😀
Slunicko, mne tiež hovorili, že endoška je nevyliečiteľná, ale že zázraky sa dejú 😉 hlavne po tehotenstve. To je naša nádej.

slunicko552
29. srp 2008

Ahoj určitě neleží každá žena kvůli IVF.Nemusíš se bát,já jsem neležela,jen ze začátku,protože jsem krvácela.
jinak máš zajímavé sny,mi se před IVF zdály taky samé kraviny.Člověk už na nic jiného nemyslí 🙂

miradka
29. srp 2008

No dúfam, že už sa mi také blbosti nebudú snívať, inak budem poriadne vyklepadá...ozaj a ako je to s milovaním? Kedy po IVF sa može milovať? To bude asi tiež dosť individuálne...

radka123
29. srp 2008

no já vlastně ležela protože jsem v těhotenství spadla ze schodů, rupla mi děloha a abych nepotratila tak mě pěkně zašili pěkně si poležela, ono když člověk čeká první dítě, a ještě skoro vymodlený tak se strašně bojí a udělá fakt všechno proto,aby ho udržel. Ale nechme chmury, musíme se dívat dopředu a ty naše problémy musíme snad už jednou provždy porazit ne? Já teď chci najet na ten kontryhelový čajíček, tak snad se hnu kupředu. R.

grej
29. srp 2008

w_h - díky moc... To by docela sedělo. Začínám krvácet z konečníku tak den před MS. Pak to trvá dny docela šíleně a pak nic... Přitom MS mám ten první den jen hodně málo, druhý den středně a pak zas jak když utne skoro nic. Divný...

No ono záleží, kde ta endometrioza je. POkud je na vaječnících, tak je může ucpat - neplodnost. POkud je někde u dělohy, tak může prý ovlivńovat uhnízdění vajíčka. Mě po laparce v nemocnici řekli, že ani na IVF nemám chodit, že to nemá smysl. ALe MUDr v CAR se tukal do čela, že to je blbost, že právě na endoemtriozu se "dává" IVF... Takže jsme to ani neléčili. Možná pokud teď nevyjde druhé IVF, tak s tím začněm něco dělat, ale doktor říkal, že to mám v tak malé míře, že toa si vůbec nic neovlivňuje...

Miradka - já jsem se při IVF milovala až po neúspěšným testu. Kdyby byl test pozitivní, tak je to spíš na domluvu s MUDr.

miradka
29. srp 2008

Radka - zrovna dnes ma kuchárka poslala het...chcela som jej pomocť zdvihnúť veľký hrniec a nechcela, že aby mi neupadla deloha. Myslela som si, že si robí srandu...Hovorila, že aj pred tehotenstvom si mám dávať pozor...tak som dala na ňu a teraz píšeš, že tebe sa to vlastne stalo..musela si si prejsť poriadnym trápením. 😖 Ale hlavne že si dieťa donosila 🙂

Grej - asi to bude fakt na domluve s Dr. Ale strašne ma to zaujíma..ako to asi chodí... 🙂

b.e.r.u.s.k.a
30. srp 2008

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat,zda nemáte některá zkušení s pitím byl.čajů-kontryhel.....Chtěla bych,aby to tentokrát vyšlo,tak pro to chci udělat co můžu.A co kys.listová?Dík za radu.

slunicko552
30. srp 2008

Ahoj beruško o kont.je tu téma tak se tam mrkni 😉 .Brala jsem vitamíny pro těhotné a ty listovku obsahují.Určitě bych Ti ji doporučila.

b.e.r.u.s.k.a
30. srp 2008

Sluníčko děkuji.Asi zkusím tan kont.a tu kys. listovou a uvidíme

slunicko552
30. srp 2008

Beruško a kdy máš jít na IVF?

b.e.r.u.s.k.a
30. srp 2008

Zatím nevím,nejdříve musím jít na odstranění toho polipu a pak ivi a pokud to nevyjde tak ivf.Počítám pokud vše klapne,tak listopad

miradka
30. srp 2008

ahoj holky, kde sa kupuje ten čaj? Majú ho v lekárni? Na čo vlastne posobí? 😕

slunicko552
30. srp 2008

Ahoj miradka jestli myslíš kontr.tak si najdi téma špinění po pití kontryhelu a tam to holky píšou.Chtěla jsem Ti tu hodit adr.,ale jsem talent 😒

miradka
31. srp 2008

díky za info slunicko, určite to nájdem 😉

aluse
31. srp 2008

Ahoj holky.Jsem na tom uplne stejne,taky uz toho mam spoustu za sebou a pricinou vseho je taky ta proklata endometrioza.3.9 jdu na transfer zmrazenych mimin.Tak jsem zvedava-mam docela obavu z neuspechu-jake jsou vase zkusenosti?

slunicko552
31. srp 2008

Ahoj Aluse,napsala byh Ti své zkušenosti,ale na KET jsem ještě nebyla.Mám za sebou IVF a taky jsem se hodně bála.Ale je vás tady dost,které jdete v září tak myslím,že s holkama pokecáš 😉

aluse
4. zář 2008

Kez bych mela stesticko jako ty slunicko.Tak Jsem vcera byla na tom ketu-zahrivam-aspon doufam 3 mimose.Jsem z toho mirne zmatena-na ketu jsem byla poprve jinak na ivf uz 3 neuspesne.Zamrazene jsem mela 4kousky-den pred stanovenym transferem jsem ohlasila telefonicky,ze souhlasim s rozmrazenim.V den transferu jsem si mela jeste brnknout-no a to me docela prekvapilo,ze rozmrazili pouze 2 a z toho jedno zaniklo.Chtela jsem jeste rozmrazit ty zbyle 2snehulacky na ktere se zapomnelo-myslela jsem,ze se tim transf prodlouzi o den. A ono ne, ten den byli zavedeni.1embrio je3denni a2embria 2denni.Nevi nektera z vas jak dlouho se embria po rozmrazeni sleduji.Cajicky pijte,urcite pomahaji.pa

b.e.r.u.s.k.a
4. zář 2008

Asule,tak zahřívej pořádně,ať ti to tentokrát vyjde.Držím pěstičky!!!!!

supice
5. zář 2008

Ahoj holky, při endometrioze mně zjistili na obou vaječnících 2-3 cm ložiska, měla jsem možnost laparoskopie, nebo rovnou IVF? zvolila jsem IVF a teď nevím, co je dobře.

kam
13. zář 2008

Holky, hlásím, že i s endometriozou se dá otěhotnět....dnes jsem našla krásné // 😵 😵 😵

b.e.r.u.s.k.a
13. zář 2008

Ahoj Kam moc gratuluji a můžu se zeptat,zadařilo se vám přirozeně?

kam
13. zář 2008

Děkuji.... 🙂 ....v červenci jsem byla na laparoskopii a teď dva měsíce jsem brala clostilbegyt a pregnyl. A povedlo se. Příští týden jdu teprve k dr.

b.e.r.u.s.k.a
14. zář 2008

Tak to je skvělé Kam,moc ti to přeji a doufám,že i nám všem se brzy zadaří 🙂

b.e.r.u.s.k.a
14. zář 2008

Hodně štěstí a ať mimísek roste k světu a hlavně k radosti