Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

berkana
4. lis 2010

@richt Já sem taky ráda, že nejsem sama kdo má takového chlapa 😀 Hm, dobré musli🙂 mňam 😵 no uvidíš, určitě to pude a přibereš, abys měla dobrou váhu🙂 Díky, za pěsti, ms proběhla bez bolestí zase 😀 takže si myslím, že to tam bude pořád v pořádku, jen jsem zvědavá, jestli tam ten polyp je, nebo jestli to teda byl stín, uvidíme, jestli to tam zase uvidí. Akorát je to blbý na to dojíždění, že to mám nějakých 130 km a jezdím busem, a budu tam muset pak zase za deset dní jet na tu injekci, ty cesty se taky prodraží 😨 🙂

olive
4. lis 2010

@kocina7 - super moc gratuluji, a zitra ti to dr. jeste potvrdi. Konecne po dlouhe dobe dobre zpravy.
@richt - vidis jak prekonavas sama sebe. 🙂 . Neboj a chlapa presvedcis i kdyz bude mit reci.
@berkana - jeee uz v pondeli utz a zacinas se stimulkou. Toto teda leti. Jezdeni busem teda nic moc, taky to mas celkem z ruky. Hele, ale pro mimi vsechno, a prachy budou a my nebudem. I kdyz je mi jasne za by byly potreba i na neco jineho, vy zrovna dodelavate baracek takze kazda kacka je dobra. Moc ti preji aby ti to vyslo.
@misanda - ahoj kocko 😉 .

andara
4. lis 2010

Ahojky, tak je to v haji-dnes jsem sla k dr na predoperacni a vcera mi zacla ryma a trosku sem citila i krk-no co myslite?Angina, vyfasla sem ATB a laparka se musi odlozit (mela jsem jit toho 15.11) 😠 achjoo.

sichatka
4. lis 2010

@kocina7 krásné zprávy, jen ať se těhu potvrdí. Jen si nepomatuji, zaváděli jste jedno nebo dvě mimi?

@richt - překonáváš sama sebe se snídaní, jen tak dál holka. Ten můj taky nebyl nadšenej, když musel jít na spermiogramy a pak dva pokusy IVF, ale přežil to.

@berkana - to dojíždění je fakt blbé. Proč budeš muset za 10 dní na injekci, to si jí nemůžeš píchnout sama popř. někde u vás?

@andara - to znám. Já dostala před operací salmonelozu, musela jsem jí odkládat o dva měsíce. Budu držet palečky, ať jsi brzo v pořádku. Kdy máš další termín?

@misanda - ahoj ďáblice

kocina7
4. lis 2010

@sichatka děkuju snad se nám to potvrdí 🙂 nechavali jsme si vrátit dvě embrya tak doufáme že se aspon jedno chytlo🙂) byli by jsme moc štastný 🙂

andara
4. lis 2010

@sichatka sestra rikala, ze az budu v poradku mam zavolat nejakou stredu od 7-7:30 a domluvim se s panem docentem na dalsim terminu. 😉

andara
4. lis 2010

@kocina7 koukam, krasny carky!To je jasny je tam miminko, nebo dve?A povleceni Safari mame a je krasny! 😉

berkana
4. lis 2010

@olive jj, dojíždění nic moc, ale pro mimi vše 🙂 To jo, peníze jsou teď třeba na všech frontách a budou, ať se jedná o baráček, nebo o cestu k mimi🙂)

@sichatka no mám mít 22 den cyklu injekci, tak mi to bylo řečeno, aby začal ten dlouhý protokol. No na tuhle první asi budu muset do Caru a pak už si to nechám píchat kdyžtak od svého gyndr🙂
@andara ach jo, to je teda mrcha, tak ať už jí máš za sebou a můžeš se domluvit na termín už natvrdo🙂

aemmi
4. lis 2010

Ahoj holky, nezlobte se, že vám lezu do zaběhnutý diskuze, ale nemohly byste mi napsat něco bližšího, jak se endometrioza projevuje? Kromě bolestivý menstruace? když tak díky...

andara
4. lis 2010

@aemmi no ja mam endometr.cysty na obou vajecnicich a na jedny vestsi a teda zadny problemy mi to nedela, kdby na to neprisli na utz v tehotenstvi, tak o nich nevim 😉

aemmi
4. lis 2010

@andara aha 😕 já právě myslela, že se s tím nedá otěhotnět...

andara
4. lis 2010

@aemmi nam to trvalo 14mesicu.A prave poprve na ne prisli v 6tt na utz 😉

aemmi
4. lis 2010

@andara aha...já teda mám čím dál tím větší bolesti při MS a poslední asi 4 dny mě bolí záda, vlevo dole, jakoby v pánvi, hlavně při pohybu, vystřeluju to i jakoby do zadku, tak nevím 😅 lekla jsem se, že by to mohla být právě endometrioza...

andara
4. lis 2010

@aemmi no ja tohle mela taky, bez brufenu bych umrela, vzdycky mi bylo strasne spatne, hlavne prvni dva dny i sem docela silne krvacela, ale po porodu se to upravilo-skoro zadny bolesti nic.Doktorka mi porad tvrdila, ze cysta (ta vetsi) muze prasknout, tak jsme cekali, zvala mne treba po 2m na kotrolu a porad tam je, ale neroste, ma zahusteny obsah, vysly mi spatny vysledky krve-zvyseny markry a tak me poslala do Prahy at na to juknou, sem se vydesila, ze mam rakovinu,ale tam mi rekli, ze to vypada na endometr.cysty, u endometr. jsou markry z krve tez zvysene.
http://gyn.cz/tree.php?up=244

aemmi
4. lis 2010

@andara já mám teda bolesti dycky jen jeden den, tan nejsilnější...ale nekrvácím moc silně teda...taak asi po týhle MS naběhnu k mudře,no...tak dík za info

richt
4. lis 2010

@andara - tak to je blbé, že jsi dostala rýmu. No ale co se dá dělat. Hlavně, že to není nic horšího.
@aemmi - Tak to já jsem mám bolestivou ms od doby co jsem přestala brát HA. Ale nezlepšilo se to ani po laparoskopii takže nevím jestli to bylo tou endometriozou. Jinak jsem krvácela tak 14 dní v měsíci. Ne třeba v kuse, každý měsíc to bylo jinak. Jinak jsem bolesti moc neměla jen ty dva dny při MS.

aemmi
4. lis 2010

@richt já měla bolestivou i před HA a teď po HA taky, ale zdá se mi to, že je to čím dál horší 🙄 ani ibalgin nezabírá...

kocina7
5. lis 2010

Ahoj holky tak dnes jsem byla na krvy a doktor nám potvrdil těhotenství takže čekáme mimíska.Hodnota hcg byla 987. Jsme moc štastný a za 14 dní nás čeká první ultrazvuk.Stále tomu nemužu věřit.Přeju všem jen štěstí 🙂

berkana
5. lis 2010

@kocina7 to jsem ráda🙂 tak hodně štěstíčka a příznivý utz🙂)

caterina85
5. lis 2010

@kocina7 Gratuluji ještě jednou. Moc Ti to přeju jako všem tady. ;) Tak ať je vše v pořádku. 😉

sichatka
5. lis 2010

@kocina7 jak mimíska! Mimísky 🙂 Moc gratuluji a čekám na zprávičky.

olive
5. lis 2010

@kocina7 - take gratujuji 🙂 .

alik12
5. lis 2010

@kocina7 Moooooc gratuluji!!! Jen víc takových zpráv tady. 😵

zazy
5. lis 2010

Ahojky
Koči,takže ještě jednou gratuluji a moc.Hlavně bud v klidu a opatruj se.Třeba jsi to prolomila,těch několik neúspěchů co tady jsou.
Aemmi:i já měla bolestivou MS vždycky tak první den a je to jeden z problémů endošky.Já ji měla taky na obou vaječnících i vejcovodech ale ty už díky ní od lonského října nemám.Endoška je příčinou neplodnosti,ale jak vidíš u mě,tak i s takouvou diagnozou se dá otěhotnět,takže hlavu vzhůru

misanda
5. lis 2010

@kocina7 gratulko a obrovská pusina mimísovi !!!!

misanda
5. lis 2010

jinak teda konečně jsem zjistila, že mám endošku mezi 3 až 4 stupněm...takže paráda...na to, že mi nic neni, nic mě nebolí, ani to krvácení neni zas tak hrozný...docela děs...

sichatka
6. lis 2010

@misanda - ty taky musíš vyžrat všechno. Nech také něco ostatním 😀 Jak jsi zjistila stupně? Byla u Dr?

olive
6. lis 2010

@misanda - holka ten zivot je strasne nespravedlivy. Strasne moc ti preji at se na tebe brzy usmeje stesti 🙂 .

olive
6. lis 2010

Holky konecne mam vysledky z imuna a je vse ok. Takze u nas opravdu neni znama pricina, markery mam taky ok.

misanda
6. lis 2010

@sichatka jj, řekla mi to mudra...proto ty nekvalitní vajucha...že prý mám jakoby od endošky zkaženou tu tekutinu uvnitř vaječníku a proto se dělají špatné oocyty 🤐

@olive gratuluju k imunu!!! tím líp, že je to ok!