Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

alik12
10. lis 2010

Ahoj holky,
tak jsem si dnes byla pro výsledky z operace a mám potvrzenou endometriozu v pochve 4 stupně a v dutině břišní 2 stupně. K té smůle mám aspoň vejcovody průchodné. Zatím nevím co bude dál, to se dozvím až na další kontrole, protože dnes tam nebyl můj dr. Další kontrolu mám až 8. prosince, takže další hrozný čekání. 😝

richt
11. lis 2010

@alik12 - tak to je mi líto, ale na laparce to určitě vyčistili a teď nasadí lečbu a bude klid. Ale aspoň že jsou průchodné vejcovody. Třeba se teď zadaří a budeš mít klid

misanda
11. lis 2010

@alik12 tak to je mi líto ☹ ale neboj...oni ti nasadí jak psala richt min.3měsíční léčbu a endoška se stáhne...

alik12
11. lis 2010

@richt @misanda Jsem zvědavá co mi řekne dr. a jakou léčbu navrhne. V pondělí už jdu do práce, tak doufám, že mi to do prosince rychle uteče.

sichatka
11. lis 2010

@alik12 - Dr v Motole nebo v Berouně? Čas utíká rychle neboj.

berkana
11. lis 2010

@alik12 to to máš teda pěkné 😒 do 8. prosince ti to uteče jak voda🙂 tak ať je hlavně léčba úspěšná a emdoška se ti dlouho nevrátí. nejlépe vůbec (ale je to mrcha 😠 )

misanda
12. lis 2010

@alik12 nebuuuj, to uteče jak voda...mě teda všechno co se endo a IVF týká utíká hrozně rychle...

holky, dneska se mi zdálo, že jsme adoptovali krásnou blonďatou holčičku 🙂 😵 😵 😵

berkana
12. lis 2010

@misanda no vidíš, mě se zas dneska zdálo, že jsem se na záchodě potkala s jednou holkou (nevím, jakou, nějaká známá) a obě jsme tam byly zvracet🙂 (těhu příznaky🙂) ) to jsme měly teda obě hezké sny 🙂 😵

richt
12. lis 2010

@berkana @misanda , tak to máte fakt dobré sny. To já v poslední době se budím hrůzou. 2 měsíce marodím a zítra mám jít po dlouhé době do práce. Za ty dva měsíce se tam stalo prý spoustu změn a se mnou a kolegyní která taky marodí se už moc nepočítá. Tak nevím jak to s náma dopadne. Už hledám něco nevého, ale zatím se nějak nedaří.

alik12
12. lis 2010

@sichatka Dr. v Motole.
Doktor v Berouně se přizbůsobí tomu co řeknou v Praze, je strašně hodnej,vůbec se to nedá srovnat s Bureškou.

sichatka
12. lis 2010

@alik12 - Bureška je příšerná, mám na ní vzpomníky, když jsme musely ještě povinně na první kontrolu ve 14-ti.

berkana
12. lis 2010

@richt tak to držím pěstičky, ať se ti podaří najít něco jiného, když v tvé stávající práci je tolik změn a když máš takové nepěkné vyhlídky.

@alik12 já pocházím taky z Berounska, k Burešové jsem také chodila, ale před 7 lety, když jsem zůstala nadobro v jižních Čechách, jsem si sem přeřadila všechny dr a se svým stávajícím gynekologem jsem namíru spokojená. Ten jeho přístup k tobě jako k pacientce je suprový, všechno vysvětí a tak. U něj jsem se dozvěděla, že mám obráceně dělohu a vše mi vysvětlil. O tom, že mám dělohu obráceně jsem se dozvěděla dřív, ale nějak jsem to zapomněla, při sonu močáku v Berouně v nemocnici a to jsem na gyndu chodila ještě k Burešové. Jsem ráda, že jsem jí vyměnila, nebyla nepříjemná či tak, ale tady jsem spokojenější🙂) Tak ať máš dobré pořízení 🙂

sichatka
12. lis 2010

@misanda - blondýnku? Já bych to viděla na malou tmavovlasou ďáblici, aby byla jako maminka 🙂
@berkana - no podvědomí pracuje na 100% co?
@richt - třeba přijdeš do jiného stavu a budou mít smůlu 🙂

richt
12. lis 2010

@berkana @sichatka - už jsem přemýšlela nad pracákem, ale mám jít do lázní tak asi počkám asi až po nich. Teda pokud to pojišťovna schválí.Ale kdyby se to podařilo a já otěhotněla bylo by to vážně vyřešené

berkana
13. lis 2010

@sichatka no to jo, to mi povídej, pracuje samo o sobě 🙂

@richt no uvidíš, ono to schvalování ale taky chvilku trvá, ale doufám, že ti vyjdou. 🙂 Pokud ti můžu poradit, zůstala bych v práci, dokud by mi nedali výpověd, scháněla bych si něco jiného, ale sama bych výpověd dokud nic nenajdeš nedávala. nebo jak píše sichatka, třeba přijdeš do jiného stavu a budou mít smůlu😀

richt
13. lis 2010

@berkana - schválení lázní trvá prý 10 dní a po schválení mají 3 měsíce na nástup do lázní. Jinak já bych výpověď nedávala , ale strouhli mi plat o 2/3 a tak se bojím kdybych zas musela marodit n ebo i otěhotněla, že mi za marodko nic nedají

sichatka
14. lis 2010

@richt - jak ti mohli sebrat 2/3 platu? Pokud si dobře pomatuji, tak nemocenská se počítá z posledních kvartálních měsíců, tzn. že teď ti jí budou počítat z července, srpna a září. Nebo se bere z průměru celého minulého roku, už si to fakt nepomatuji.

berkana
14. lis 2010

@richt jo, jak ti to mohli zkrouhnout o 2/3?
@sichatka Nemocenská se bere asi průměrem za poslední rok. Přítel zaměstnává mámu a ta ted marodí se zádama, tak jsem nesla papíry na sociálku a tam chtěj vyplnit mzdy za poslední rok a jak člověk marodil.

richt
14. lis 2010

@berkana @sichatka - jo holky tím, že jsem šla marodit musel přijmout záskok. A teď když jssem nastoupila tak ten záskok nechal a moji mzdu rozdělil mezi nás. Navíc v rámci krize nám snížil mzdu a teď mi to dělá o 2/3 míň. Teda ještě to nevím přesně. To poznám až z výplatní pásky, ale podle toho co říkal to tak bude.

sichatka
15. lis 2010

@richt - moc dobře to nechápu. Ty jsi musela přeci podepsat papír s platovým výměrem. A ten on ti musí dodržet, pokud ti tedy nedal podepsat nový papír s nižší částkou. Nedává vám on část mzdy na ruku?

berkana
15. lis 2010

@richt no to je teda pěkný. Uvidíš, teda o kolik budeš mí míň. Ale plat ti opravdu může změnit jedině když ti dá dodatek ke smlouvě a ty ho podepíšeš. Pokud jsi nic nedostala, tak bych si s ním zkusila promluvit. No uvidíš.

tak už se mi to blíží a ve čtvrtek pudu na tu injekci🙂 jsem v sobotu koukala jak jsem měla ms, jsem si to blbě spočítala a blbla jsem s tim, že budu muset zavolat do CARu, že tam musím jít už zítra, že jsem se spletla o dva dny a včera jsem se na to koukla znova a zjistila jsem, že jsem se přoepočítala v sobotu, že jsem si to tam domluvila správně 😅 😨 jsem to ale popletla 🙂 ještě že jsem nikam nevolala a neudělala ze sebe blbce 😅 😵

richt
15. lis 2010

@sichatka @berkana - bohužel v tom sice máte pravdu, ale já mím smlouvu starou 7 let a tam mám na hodinu 32 kč. Sice mi postupně za těch 7 let zvedal plat, ale novou smlouvu jsme nesepsali takže pořád platí to co je na té smlouvě. Holt byla jsem blbá a postupně ji neobměňovala a teď na to asi doplatím.
berkana - jo to teda letí. Hlavně teda, že to dopadlo dobře a nemusela jsi tam volat.
Tak to já jsem z mojím probírala to nešťastné IUI a říkal, že se teda na to zkusí psychicky připravit a asi na to pujdem. Ale do té doby než to příjde zas muže změnit názor tak uvidíme.

berkana
15. lis 2010

@richt hm, tak to je teda blbý, ale stejně mín jak minimální plat ti nemůže dát, takže na těch 32 kč by jsi se neměla dostat 🙂) Já dostávala při změně platové hladiny automaticky podepsat dodatek ke smlouvě, no jo, občas jsou zaměsnavatelé pěkní vykukové.....
tak snad si to zase do tý doby nerozmyslí, budu držet pěsti 🙂 to by jsi podstupovala ještě ted v listopadu, nebo v prosinci? ted nevím, jestli jsi nepsla, kdy by jsi na něj mohla jít, když jsi marodila.

berkana
15. lis 2010

holky, mám od rána takovej blbej pocit, že mi tam ten můj levej neprůchodný vaječník dělá nějakou neplechu, levá stran zad teda spíš jko boku jako kdybych měla ostuzenou a zepředu mě ten vaječník trochu bolí, jako dříve při tom, když jsem tam měla ty srůsty, ale předevčírem při sexu, mě nic nebolelo.....ach jo, co se to tam zase děje tam dole......

richt
15. lis 2010

@berkana - mám přijet 12d příštího cyklu takže to by bylo v průběhu prosince. 1dc mám začít brát clostibegyt a podle ultrazvuku by mi to udělali.Taď jsem měla folikul 19 mm i bez stimulace tak uvidíme ze stimulkou. Tak to je blbé, možná by to chtělo ultrazvuk jestli se tam něco neobjevilo. To já mám na pravo srůsty po slepáku a někdy to bolí jako by tam ten slepák byl.

berkana
15. lis 2010

@richt no vidíš, tak to je už taky zachvilku, to já pudu na ivf taky v průběhu prosince a co jsem tak počítala, tak by pak testovala nějak kolem vánoc 🙂) to by byl takovej vánoční dáreček opravdu 😵

sichatka
15. lis 2010

@richt - psala jsi, že dostáváš výplatní pásku. Na té máš uvedenou částku za hodinu nebo ne? Pokud ano, tak máš doklad o výši své hodinové mzdy i bez podepsání dodatku ke smlouvě. Zaměstnavatelovo jednání by mohlo být kvalifikováno jako protiprávní, ale to už je na právníka a pak by tě stejně vyhodil.
Příteli vysvětli, že je to jedno jestli jde na IUI nebo IVF . Chlapi se pořád cukají a vymlouvají. Mě se osvědčilo o tom mluvit pouze jednou, pak dlouhou dobu nic a pak den předem, že tedy zítra jedeme a je potřeba to a to.

@berkana - nějak rychle to utíká. Další pokus v prosinci a pak byste skutečně měli krásný dárek na vánoce.

@kocina7 - tak jak je?

berkana
15. lis 2010

@sichatka ahoj, to jo, utíká to rychle, no uvidíme jak se zadaří 🙂

richt
15. lis 2010

@berkana - tak to by byl vážně hezký dárek. Moje švagrová má termín na štědrý den. Takže pokud se to podaří tak budou mít taky hezký dáreček.
@sichatka - hmmm takže mi to stejně moc nepomůže. Výplatní pásku dostávám a na ní mám hodinovku + % z tržeb.Ale jak píšeš tak stejně z toho asi nic moc nebude. No asi počkám jestli mi přiklepnou lázně a pokud ano tak uvidím po lázních co bude.

kocina7
15. lis 2010

@sichatka ahojky u mě docela dobře sedím doma a v pátek jedu na první ultrazvuk kde mi řeknou jestli je vše na svém místě a jestli je tam jedno či dvě. Jinak se citím v poho až na ty prsa ty mi snad rostou od hodiny to je děs 🙂 To víš než uvidím a hlavně uslyším srdíčko nebudu mít klid tak se těším až tohle vše budu mít za sebou. Co ty jak se vede.