Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

gyty
16. únor 2012

@miluse
tak sem volala svy doktorce, pry od operace mam cekat 6 nedel. mam vychazet z datumu operace a od posledni ms. tak si du este koupit ten test. at vim.

gyty
16. únor 2012

tak sem volala svy doktorce, pry od operace mam cekat 6 nedel. mam vychazet z datumu operace a ne posledni ms. tak si du este koupit ten test. at vim.

zezizu
16. únor 2012

Ahoj holky, tak se k Vám přidávám.máme za sebou několik inseminaci, 1 IVF a nic.... genetiku máme v pořádku, ještě pristi týden si jedeme do Karlína na imunoligii pro výsledky, tak uvidíme. I ME paní dr. Z Gennetu poslala na laparoskopii. Tam zjistili nepruchodny Levy vejcovod, který museli vzít, a samozřejmě endiometriozu, ale Nevím jakého stupně, to není ani v lékařské zprávě. Teď mam sestinedeli, které mam dodržet, ji rekli v nemocnici. Nekoupat se nikde, nesexovat a odpočívat, tak se to snazim plnit 🙂 jsem na neschopence, a když jsem šla s neschopenkou k mému gynekologovi, tak mi ten blbec Rekl, ze Mit děti nebudu, ze endiometrioza je nemoc, která se jen tak nevyleci... pak už jsem jeho slova nevnimala, byla jsem úplné mimo, cely den jsem probrecela. Začátkem března jdu do Gennetu na konzultaci s moji dr, tak jsem zvědavá, co mi řekne ☹

gyty
16. únor 2012

@zezizu
ahoj, tak jen k te endosce a nemoznosti otehotnet. ja pred svou lpsk volala do ivf centra abych si overila, zda je lpsk opravdu v mem pripade nutna tedy co se tyce moznosti s ni otehotnet pokud podstupuji umele oplodneni. bylo mi zdeleno ze to na to ma minimalni vliv jestli vubec nejaky. ze co se tyce meho pripadu pak jde spise o to jak se citim a zda mam fyzicke obtize a chci se jich zkusit zbavit. stejne ale pokud bych na operaci nesla a po umelem oplodneni otehotnela pripadna endoska by mohla zmiset sama. spis mi doporucil na ni jit, ze se mi pri tom podivaji i do delohy kde jsem mela mit polyp a zjisti jak jsou na tom vajecniky do budoucna. ale z toho jsem pochopila ze otehotnet prirozene s endoskou je asi hodne tezke ale pokud jses v programu na umele oplodneni pak to na to nema vliv - pokud ti tedy zavadeji rovnou embryjko. nevim jestli je to spravny vyklad ale takhle jsem to pochopila.

zezizu
16. únor 2012

Já už na IVF byla, a pravé v nemocnici mi řekli, ze je tou endiometriozou, ze se to nepivedlo, ze ta děloha byla úplné prehnuta a nebyla schopna nic prijmout. Uvidím, co mi řekne, porad na to myslím. Já to dneska dostala prvně od ty operace, to jsem byla minuly týden, a Teda musím říct, je mi z toho blbe celkové.... břicho bolí jako po ty operaci... ach jo ☹

zezizu
16. únor 2012

@gyty Já už na IVF byla, a pravé v nemocnici mi řekli, ze je tou endiometriozou, ze se to nepivedlo, ze ta děloha byla úplné prehnuta a nebyla schopna nic prijmout. Uvidím, co mi řekne, porad na to myslím. Já to dneska dostala prvně od ty operace, to jsem byla minuly týden, a Teda musím říct, je mi z toho blbe celkové.... břicho bolí jako po ty operaci... ach jo 😢

gyty
16. únor 2012

@zezizu
jeeee ja furt cekam. mam zpozdeni. a prsa mi porad rosou a rosou uz mi neni podprsenka. sem jak ve snu co se se mnou deje!!! 😨
vazne holky to ste nevideli!
fakt nechapu. jestli ta cysta co sem mela na vajecniku nak blokovala my zensky hormony nebo co no nevim. je to ficak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zezizu
16. únor 2012

@gyty no já jsem se dočkala a je mi nějak zle..... ty jo, to tělo Dela divy.... a co zkusit testik si udělat?🙂

gyty
16. únor 2012

@zezizu
asi jo

prave ze posledni ms byla obzvlaste slaba...vubec jsem nevedela o tom ze to mam. bez bolesti, bez niceho a silene slaba. i trvala min dni. tak nevim. pak sem byla na lpsk a ted cekam ze sem to mela dostat 13. zatim nic. ale doktor rikal po tel. konzultaci ze se to muze zpozdit az o nekolik tydnu....tak nevim. zatim cekam.

zezizu
16. únor 2012

Já bych byla zvědavá a zkusila ten testik 🙂

zezizu
16. únor 2012

@gyty jinak ME to po ty laparce přišlo akorát o 3 dny dřív. ME dr Rekl, ze to měsíc nemusím vůbec Mit, než se to ve břiše pořádně srovna .....

kvetinka84
17. únor 2012

@zezizu Být tebou okamžitě bych změnila doktora, je to pěkný debil. I kdyby to tak bylo, měl by ti to podat šetrným způsobem a ne ti to takhle vpálit. No a navíc to pravda NENÍ!!! Já mám endometriozu 3. stupně, opakovaně se mi dělaly cysty na vaječnících a taky jsem měla nějaké srůsty. Mě přímo v CARu řekli, že endometrioza ztěžuje stimulaci, hůře se dělá punkce, ale na samotné usídlování embrya to nemá vliv. U Apolináře mají dokonce lepší výsledky na uhnízdění embrya u pacientky s endometriozou než u ostatních pacientek

zvalentova
17. únor 2012

@zezizu souhlasím s květinkou, změň doktroa, s endometriozou (mám 3.stupně) je těžké otěhotnět, ale jde to. IVF funguje, ještě bych se domluvila na imunologickém vyšetření (u mě endo způsobila autoimunitní potíže, které jsem pořešila léky), aby se tvé tělo nepralo s embyem.

miluse
23. únor 2012

ahojky,

tak mám dneska za sebou konzultaci u as. Fanty... :-/ a příští týden jdu na onkologický utz, že prý je nějaký lepšejší a prý ukáže líp co to tam vlastně v tom bříšku mám schovaný za dary 😠 vypadá to opět na cysty a nějaké další útvary včetně srůstů a nějaké volné tekutiny.... no potěšil mě zkrátka dneska, takže se operaci nevyhnu.... jen mě štve, že se to v takové míře objevilo docela brzy po první operaci... už by taky mohly sakriš přijít s nějakým jiným řešením než do sebe cpát HA ...... 🙄

berkana
24. únor 2012

@miluse ahojky, ty jo, tak to jsou zase pěkné vyhlídky, no já v pondělí nastupuji a v úterý jdu pod "jehly" tak jsem zvědavá, co tam mám, pač dneska mě zase chytli trochu křeče. A prosím tě, po jak dlouho vlastně by to bylo? někomu se to bohužel dělá brzy znova, je to mrcha takhle endoška 😠

miluse
24. únor 2012

@berkana
byla jsem na operaci loni v červnu a endošku mi odstraňovali klasicky přes řez po císaři, takže ne laparkou, což si myslím, že bylo lepší, že líp viděli co tam všechno je a ejhle, je to tam zase... ikdyž je fakt, že mmt. nemám velký cysty na vaječníkách ale někde mimo, no jsem zvědavá co přinese příští týden ten utz a co mi navrhnou.

Tak ať ti to dobře dopadne 😉 a nemáš žádné komplikace 🙂

adidasik
28. únor 2012

Ahoj holky, tak po dlouhé době se znovu ozývám.. Byla jsem 2krát operovaná na endošku naposledy v listopadu 11. Odmítla jsem lázně těď v zimě, že pojedu až v létě, když se nezdaří IVF. Začala jsem chodila na Mojžíšovku, k paní dr. na terapii Su-jok, jehličky atd... Objednala jsem se na IVF a nedostala menstruaci. Včera jsem byla u gynekologa a jsem v 5tém týdnu. Jen doufám, že všechno bude v dobré, dneska jsem dostala penicilim, mam zánět v krku, ale věřím, že všechno bude jen a jen dobré! Tímto Vám chci říct, že opravdu neházejte flintu do žita i zázraky se dějí! Přeji hodně štěstí 😉

kacenka14
29. únor 2012

Holky tak se k vám bohužel přidávám, taky mám endometriózu.. Teď 9.3. jdu na nějakej zákrok, ale je to jen to, že mi budou odebírat vzorek, aby to poslali na histologi. Co tady ale čtu vaše příspěvky, tak nikomu z vás nic takovýho nedělali, slyšely jste někdy o tomhle?

gyty
29. únor 2012

Ahojda holky. tak sem byla na konzultaci a dem na to v kvetnu. takze este par mesicu musim na dalsi pokus pockat. chci se zeptat jak vam po ty operaci vlastne bylo. ja sem na lpsk byla 31.1. vse ok ale porad este nejsem uplne ok. treba vubec nemuzu luxovat nebo vytirat. proste to bricho uplne cely se pak hrozne rozboli a drzi me ty bolesti treba i hodinu nebo dve. a nemuzu se pak vubec naklonit ani sedet. jen kdyz mam bricho uplne v rovine a stejne je mi na zvraceni. ale da se to. treba ted sem jen chtela vyluxovat a bohuzel to byl blbej napad. uz je to hodina a pul a bricho furt boli. zacina to pod prsama a boli az tak 10cm pod pupik. je to fakt neprijemny. co vy?za jak dlouho ste byli po operaci uplne fit?
diky za informace a rady!

zvalentova
29. únor 2012

@kacenka14 to dělali mě, jen diagonostická laparo, odebrali vzorek, poslali na histologii a konec.

kacenka14
29. únor 2012

@zvalentova mně to právě nebudou dělat laparoskopicky, to že mám endometriózu mi zjistili už na magnetický rezonanci a teď mi ještě chtějí odebrat ten vzorek ale jen nějakym obyčejnym zákrokem.. A co na té histologii zjistili?

berkana
7. bře 2012

@adidasik to je pěkné, tak to držím palečky, ať je vše jak má být 🙂 Můžu se tě zeptat na tu terapii Su-jok, co to je za terapii a jak jsi na to přišla?

@gyty ono máš mít klidový režim 4-6 týdnů, tak se neni co divit, že tě to takhe bolí. Já jsem ted týden a den po lpsk a mám virozu, takže břicho namáhám jak kašlem, tak i smrkáním a nic moc teda, večer o sobě břicho dává pěkně vědět. Vim, že minule mi to trvalo skoro dva měsíce, než jsem mohla fungovat jako normálně.

adidasik
7. bře 2012

@berkana Ahojky, na terapii Su-jok mě dostala známá, páč jí ta Mudr. také pomohla k otěhotnění. Pouze Su-jok je terapie jehličkami, které ti píchá do rukou (kde podle té terapie máš dělohu, vaječníky apod.) - jehličy jsou totálně slaboučké, takže vůbec nebolí. Jinak k této dr. se objednáš a nejdeš jen na jehličky, ale projdeš si takovou sérií 🙂 sívcení bodů - např. té dělohy, vaječníků apod., pak ti dají takový přístroj - bzučení se tomu říká a to ti aktivuje svaly tam "dole", pak přístroj omron - ten také aktivuje svaly, pak jsem dostávala baňky a nakonec jehličky.
Chodí k ní i lidé s jinými zdravotními problémy, ale co jsem zpozorovala spousty lidí tam má právě s endometriozou. Dostávala jsem i úkoly na doma 🙂

Kddyžtak se ptej přímo co by tě zajímalo 🙂

pilarka
8. bře 2012

@gyty Ahojky 🙂 dlouho jsem tu nebyla, takže ted tu dočítám úplně všechno co můžu 🙂 no já jsem byla na laparo 11.10. a hned druhý den jsem mohla všechno vůbec nic mi nebylo....ale pokud jsi byla s cystou, je možné, že to je jiné. Já byla s endoškou, takže je možné, že u tebe byl ten zásah třeba větší...nevím..a jak se cítíš? a co bude dál? co ti doporučili?

misa222
11. bře 2012

Ahoj holky chtěla bych povzbudit vás všechny co se snažíte po endometrioze otěhotnět.Já jsem po dvou operacích s endometriozou 3.stupně a po resekci obou vaječníků ta druhá byla v roce 2008 ted je mi 28 a jsem těhotná 🙂 a to naprosto nečekaně.S bývalým přítelem jsme to párkrát zkusily a nic a ted mám novýho a byla to velká náhoda 😉 vlastně na jeden pokus.Dost jsem se divila,byla jsem předtím dost neštastná,protože mi doktoři pořád říkaly,že nebudu moc mít děti a jestli tak z umělého.Takže doktorům nevěřte a nevzdávejte to.Držim palečky 😉

leeela
11. bře 2012

Ahojky, já Vás jdu taky trošku snad povzbudit - Po třech letech snažení a trpění při MS, návštěvě CARu a neúspěšných inseminacích jsem si "vydupala" laparku (květen 2011) a jaké bylo moje překvapení, když mi diagnostikovali endometriozu IV. stupně. - do té doby jsem ani netušila, že něco takového existuje 😀
Každopádně hormonální léčbu jsem uprosila, že o měsíc odložíme a zkusíme jedno IVF(červenec 2011), s tím,že když se nám nepodaří otěhotnět tak do mě teda na půl roku budou prát hormony.....
IVF bylo úspěšné a tento týden už si domů odvezu z nemocnice ty moje zlatíčka (dvojčátka - porod 35tt) 😀

berkana
12. bře 2012

@leeela Ahojky, to je nádhera🙂 Tak ať už je máš doma a žíváš si 😀 Já budu mít zítra14 dní po druhé laparce, endošku mám také IV. stupně, to už vím dva roky, Nějaké IVF už jsem podstoupila, zatím všechna negativní ☹ teď jdu za necele dva měsíce k dr, tak uvidíme, jestli mi dá taky hormonální léčbu, uvidím, mimi chci, ale tu léčbu bych možná podstoupila, pač poslední IVF chci stejně zkoušet až na podzim.

@misa222 také nádhera, tak ať až do porodu je vše ok 🙂 a pak samozřejmě jen užívání si mimča 😀

ruzenkas
13. bře 2012

Ahoj holky, půl roku mám neustálé bolesti v podbřišku. Vždy přestanou když mám menses (poslední dobou čím dál dýl, teď 12 dní). Svěřila jsem se kamarádce, která má vš zdravotní. Řekla mi, jestli by to nemohla být endometrioza (teď o víkendu). Včera jsem měla sono břicha a doktor sám od sebe se mě zeptal, zda nemám endom. a já řekla, že nevím, ale půl roku už docházím na gyndu. Jsem rok a půl po ukončené chemo, cyklus jsem začala mít po půl roce a bez problémů půl roku a pak problémy ☹ Prosím, jaké jste měly příznaky Vy? Díky za odpověď, Monika

berkana
13. bře 2012

@ruzenkas Ahoj, příznaky bolesti v podbřišku a kolem první dny ms strašné, jelikož mám i srůsty mezi střevy, tak pro mě bylo občas hrozné si dojít na velkou, jaké mě braly křeče. Jinak mě na to dr přišel přes cystu, kterou jsem měla na jednom vaječníku. Můžeš si na gyndě říct své(mu) dr, jestli by ti neudělal test na endošku, mě totiž dr dělal test z krve ještě na ní, ale ten mi vyšel i přesto, že jsem ji tam měla negativně. On to dr, pokud by jsi měla jen srůsty a né cystu endometriozni nemusel zjistit a zjistí se to pak jen laparoskopií

ruzenkas
13. bře 2012

@berkana Já jsem měla několik cyst-dle slov dr. a vždy mi asi praskly, jelikož při další kontrole tak už nebyla a byla jiná. Měla jsem laparo slepák před 9lety...Musím říct, že už jsem celkem zoufalá z těch bolestí, všichni si myslí, že to mám psychické, protože se bojím, že se mi vrátí rakovina a proto to moc neřeší. Já to ale cítím jinak. Jinak díky moc za odpověď. Jo a dr. říkal, že pokud ty bolesti nepřestanou, půjdu na laparo, ale jen tak do nějaké nemocnice nechci. Je nějaká, která se na to specializuje, klidně placený zákrok...?