Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

pilarka
30. led 2012

gyty asi máš pravdu....přemýšlela jsem o tom všem....a není na co čekat....dnes jsem psala do gennetu jdu na konzultaci k dr. a pak jdu rovnou na první inseminaci......tak uvidíme...vyzkoušet se má vše.....ač vím, že úspěšnost je minimální u té inseminace, ale za pokus to stojí...jo a také jsem se dočetla ve své zprávě z imuno, že mám zvýšenou aktivitu NK buněk?? nevíte někdo co to je?

pilarka
30. led 2012

@len089 Ahoj a ty jedeš do lázní? Jak si k tomu přišla? Tvůj lékař ti to nabídnul? Prý už se nejezdí. Pouze, pokud si to vše sama uhradíš, že pojišťovny už to nehradí..tak proto se ptám 🙂 a jinak není se čeho bát. Kamarádka se vrátila z lázní a vychvalovala si to 😉 jo a mimochodem po návratu.... během prvního měsíce otěhotněla 😉 takže proplachy.... fungujou 🙂

zvalentova
30. led 2012

@pilarka ahoj, také mám vysoké NK buňky. Brala jsem na to Pentomer a poté před IVF Prednison.

len089
30. led 2012

@pilarka Ahoj, řekla jsem dr. a on mi napsal žádost. Tu jsem ale podávala už V listopadu. Ale jestli chceš do lázní tak řekni dr. at napíše zažádat . Mluvila jsem o tom s dr. a ta říkala že zatim pojištovny posílaji furt lidi do lázní ale neví jak dlouho to ještě pujde. Takže neváhej a co nejdřív si zažádej 🙂

adidasik
30. led 2012

Ahoj, také jsem operovaná 2krát na endošku - jednou v Nemocnici Sv. Boroměje, a v listopadu u Apolináře (as. Hrušková) nyní chodím do Podolí s endoškou. Mám jet do lázní, v únoru, ale vůbec se na to necítím 4 týdny.. nehledě na to, že kamarádka byla a vůbec neměla dobré zkušenosti, takže se furt rozhoduji co a jak. Jinak pokud neotěhotním do 3 měsíců chce mám se objednat do CARu. Máte někdo bližsí zkušenosti? Zatím jsme žádné vyšetření nepodstoupili.
Jinak navštěvuji Mudr. V. Biljakovou ( nemá teda smlouvu s pojišťovnami, ale co jsem tak zpozorovala chodí tam spousty lidí s endoškou - a dělá prý zázraky - já jsem jsem teda zatím jen u 2 návštěvy, takže nemůžu moc říci co, zda se výsledky dostaví - doufám, že ano)

🙂

sedmitecka
30. led 2012

@len089 ahojda, ja jsem byla v laznich zrovna v listopadu a byla to parada, urcite jed! 🙂
byla jsem dva mesice po laparce a z procedur me nedali jen slatinne tampony a zabaly, kvuli endometrioze, ty ji nepomahaji, ale mela jsme slatinnou koupel ,ta byla super 🙂

sedmitecka
30. led 2012

@pilarka lazne pojistovny omezily, ale spise tem "chronickym" lazenakum, kteri by radi jezdili kazdy rok a s prkotinama 🙂 na gynekologicke problemy a neplodnost ti je urcite daji i ted 🙂
bylo to tam skvele, procedury urcite neco do sebe maji, uhlicite koupele, slatina, vyplachy, minimalne proti srustum a na psychiku pomuzou 🙂

sedmitecka
30. led 2012

@gyty bolesti pri endometrioze mohou a nemusi bvyt...u me nikdo dva roky nemel nejme nsi podezreni, ze bych ji mohla mit, az kdyz jsme si po neuspesnem IVf doslova "vydupala" laparku, odhalila se a to rovnou 3. stupen ☹
mam bolestivou a pomerne silnou menses, ale to jsme mela vzdycky, ale posledni rok me zacaly bolesti, vzdy kolem ovulace a pred menses. jakoby u konecniku a krece ve strevech, ted vim, ze to bylo z toho, ze streva byla prirostla k vajecnikum a deloze ☹
jinak nez laparkou se endoska nezjisti a ma tendenci se obnovat, neda se zcela vylecit ☹

pilarka
30. led 2012

@zvalentova ahoj děkuji za info 🙂 já ho mám taky ten pentomer....a víš co to znamená ty NK buňky? brání to nějak v početí? musím se na to zeptat..ve čt jedeme do gennetu, tak to zjistím 😉

zvalentova
30. led 2012

@pilarka jsou to nějaké autoimunitní buňky, přeloženo do češtiny - zabíjejí cizí tělesa a vše co by chtěla napadnout tělo. Jak nemoci tak "děti".
http://cs.wikipedia.org/wiki/NK_buňka

pilarka
31. led 2012

@zvalentova jojo už jsem si vše řádně přečetla a ted už je mi to jasný proč to nejde....když jsme oba zdraví mimo tedy těch NK buněk....jediné co mě zaráží je, že jsme to už tedy nezačali nějak řešit??? no ve čt jdu k dr., tak se jí tedy na to zeptám....protože jestli se to nějak léčí, nebo se na to něco bere....pak nechápu, proč se tady marně snažíme 5 měsíců od operace......o početí, když je tedy jasné, že to asi normální cestou nepůjde když mám NK buňky....no tak jsem z toho trošku vytočená...... 🙄

mabumi
31. led 2012

@pilarka
@zvalentova ahojte, chcem sa spytat, tie imuno testy vam robili spolu s HP priamo v CAR alebo ste boli v nejakom pracovisku reprodukcnej imunologie?

zvalentova
31. led 2012

@mabumi u nás dělá imuno specializovaná klinika, testy v CARu jsou spíš základní

mabumi
31. led 2012

@zvalentova ved prave, aj u nas. ale v CAR ma ubezpecovali, ze tie testy od nich stacia. mam endometriozu IV. stupna, 2 neuspesne transfery za sebou a caka ma dalsie IVF. tentokrat u vas v cechach v Podoli. preto by som predtym chcela este podstupit tieto testy.
tie NK bunky ti zistili az v tej specializovanej klinike vsak? v CAR si mala imunologiu OK?

zvalentova
31. led 2012

@mabumi v CARu mi imuno nedělali vůbec, to jsou jiné testy. Mám endo 3 stupně, z imuno jen NK buňky, genetika v pořádku.
Chodila jsem semka http://www.immunia.org/

mabumi
31. led 2012

@zvalentova dakujem za kontakt. potrebovala si aj nejake odporucanie z CAR alebo od lekara alebo sa staci iba objednat? a na zaklade coho si si vybrala tuto kliniku? ja som zatial uvazovala o Podoli, o tomto som zatial nepocula...
vlastne pocula som len o Podoli v Prahe a o Olomouci tusim 😒
a potom si brala Prednison a podarilo sa ti otehotniet? cez IVF? gratulujem 😵

pilarka
31. led 2012

@mabumi ahoj i já jsem byla na speciálních testech na imonologii v Karlíně na Praze 8 je specializované pracoviště. Musela jsem ale mít doporučení z CAR aby mi udělali podrobné testy. Na tu kliniku jsem si pak zavolala a objedanala jsem se. Brali mi asi milion zkumavek krve 😀 ale v pohodě. Pak tě rovnou objednají na další konzultaci přímo s doktorkou, která ti má říct co a jak....a jaká bude další léčba 🙂

mabumi
31. led 2012

@pilarka ahoj. tak asi vsetky s endoskou budeme mat aj tento problem 😖 . skoda, ze to nerobia automaticky pri tejto diagnoze este pred prvym IVF, mozno by sme sa vyhli sklamaniam.

schneidi
5. únor 2012

dobrý den, vím že už je rok 2012,ale nejspíš mám endometriozu,moje gyn. mi nechce nic říct. Byla jsem už dvakrát na LSK , vždy srústy v malé pánvi,měla jsem i cystu na vaječníku, je mi sice jen 19, ale doktorka která mí delala druhou laparoskopii mi rekla ze mam srusty i v deloze, a druhy doktor co byl u toho tak se me ptal jestli mam jeste menstruaci,tak jsem byla trosku zaskocena, bylo mi doporuceno otehotnet, ale to je vse.S pritelem se snazime od zari a ted je unor a porad nic, moje mesicky jsou cim dal tim kratsi a bolest bricha je hrozna,nemuzu v noci spat,mam krece, a snazim se radeji i nehybat. Nevím co mam delat, menim gyn. a uvidim co mi rekne on :-/ mate s necim takovym zkusenosti ? Dekuji 🙂

len089
5. únor 2012

@schneidi Ahoj, můžu se zeptat kde jsi byla na operaci?
Když jsem já byla na laparce tak to co mi "vyoperovali" poslali na testy a znich zjistili že to je endoška.
měli by ti říct co to bylo za cistu a co dělá ty srůsty???

gyty
6. únor 2012

Ahoj, tak sem zpatky z nemocnice. Po LPSK, HSK a chromopertubaci. Takze pry jsem uplne ok. Nikde nic nenasli Proste uplne vzorovy "vnitrek". Proc mam bolesti tedy nevime....Doktror mi rekl, ze je taky pravda ze se nedivaji uplne vsude. Tedy ze treba neprohlizi plice a ze se nedivali kolem konecniku! Ale ze endom je typycka a ze by ji poznali kdyz by tam byla Pry tedy existuje nejaky typ gelove endom a ten v podstate videt ani nejde. Tak sem z toho byla dost spatna. Myslela jsem ze se ty me bolesti vyrezi..... No nevim. Ale kazdopadne jsem doma. Nevite kdy si mam nechat vyndat stehy?
Diky.

miluse
6. únor 2012

@gyty
ahojky, tak na jednu stranu gratuluju, že nic nenašli a na druhou je mi tě s těmi bolestmi líto, snad se brzy dozvíš z čeho to je a bude se s tím moci něco dělat. Jinak stehy tuším tak týden max. 10 dní, ale to ti měli při propuštění říci, jestli tedy nemáš ty co vypadnou samy. 🙂

@schneidi
ahojky, to je divný, že by ti neřekli, že máš endošku, když ti řekli o srůstech. S tou změna gyn. souhlasím, pokud ti nechce nic říct a max. předepisuje nějaká analgetika tak pryč od něj 😉, snad ten nový bude lepší.

len089
7. únor 2012

@gyty Ahoj, stehy mi vyndavaliasi 9den.
Ohledně endošky - viš že se dá zjistit z krve.
V r. 2010 jsem byla na laparce odoperovali endošku 4st. pak jsem měla furt bolesti ale asi o 80% menší.
Tak v květnu mě poslala dr. na kontrolní laparku a předtím mi vzala krev višlo něčeho 119 a ona řekla že při takovém vísledku by endoška být aktivní nemusela a opravdu při operaci nic nenašli.

gyty
7. únor 2012

@miluse
no stehy sem si vcera tedy po tydnu vytahla sama.....takze to uz je ok.
za jak dlouho po lpsk a hsk je bezpecny sexovat? ja se neptala jestli mam sestinedeli nebo ne...tak nevim.
a co do bazenu? muzu nebo ne? nevite?
za jak dlouho?
ja hlupka se na nic nezeptala....

pupidu
7. únor 2012

@gyty 😲 ty sis vyndala stehy sama??? Já šla na vyndání po 8 dnech a sexovat jsme začali cca 10 dní po operaci. Hezky pomaloučku polehoučku 😅 To musíš sama cítit, jak seš na tom. Ale s tím bazénem bych teda ještě chvilku počkala, než se vevnitř úplně zahojíš

gyty
7. únor 2012

@pupidu
ja si rikala ze kvuli tomu nebudu votravovat doktorku....a tak sem si to prestrihla a vyndala sama....a v poho. a ty si mela taky obe operace? lpsk a hsk? ja uz se totiz cejtim vcelku fit. jen otacet se v posteli de ztuha kvuli ty rance v pupiku.krvacet uz sem taky prestala. ale nezeptala sem se fakt na nic.
mam akorat domluvenou zchuzku v inf centru koncem mesice na konzultaci jak a co a kdy by prichazel v uvahu ket.
uz se nemuzu dockat.
s tim bazenem mas pravdu. budu se holt sprchovat a zaplavat si pudu az dyl.

gyty
7. únor 2012

@sedmitecka
jsem si te cetla a prave ze tydle stejny bolesti mam i ja. uplne stejny. jak pri ovulaci tak pri ms.
a rekli mi ze sem vevnitr zdrava jak miminko.
ale popravde sem byla trochu vykolejena. protoze vedle me lezela holka a taky sla na to samy co ja. no a to co rikali ji mi prislo ze meli spis rikat me. ja mela chlamydiovou infekci ale prestoze ona o tom nic nevedela rekli ze ji prodelala ona a ze ji zavinila taky pekny srusty. a pak i napsali veci do my karty misto do ty jeji ...
no snad si nas nespletly i pri ty operaci. vsecko je mozny. i letadla padaj no ne?

no kazdopadne nevim z ceho teda mam ty hrozny bolesti pri ms a pri ovulaci ktery sem driv nemela az posledni rok. jak uz sem asi psala tak pry existuje jeste nejaka forma endom ktera nejde poradne videt a je naka gelovita nebo co. jak rikam , sem z toho ZMATEN!!!

berkana
7. únor 2012

@gyty ono že sis stehy vyndala sama ani nevadí, mě některý se rozvázali a tak sem si je vyndala taky sama, ale jde o kontrolu těch ran, aby se ti kdyžtak na to koukli, mě na to koukal gynekolog, když jsem tam měla jít na kontrolu, mě řekli, v nemocnici, abych na ní šla. S bazénem si určitě dej pohov zatím, aby se ti tam nedostala nějaká infekce. Ono i doma by měli být jen sprchy ne se koupat, než se ti to zahojí. Mě z pupíku ještě dva roky po lps občas vytejka hnis. Jdu na lps ted koncem února, tak jsem na to zvědavá. Bude to už moje třetí 😔
S tim v tý nemocnici jak povídali a s těma kartama jsi mě teda dostala....vždyt by se měli zeptat podle jména, no nic no....

caterina85
7. únor 2012

@berkana Ahoj, to máš asi nějaký zánět v tom pupajzu. Byla jsi s tím někde, čoveče? My jsme byly na laparce myslím ve stejnou dobu a já mám jizvičky, že ani nejsou vidět. Krása. 🙂

@gyty Ahoj, já taky nevěděla, že mám chlamydie, než jsem měla jít na operaci. Až při předoperku jsem měla špatnou moč a díky tomu se to zjistilo. Z toho jsem měla srůsty, které mi poničily vejcovody. Ale bolesti žádné. Já taky myslela, že mi laparka hodně věcí vysvětlí, ale nic moc,no...měla jsem jiné starosti, tak jsem to neřešila a asi začnu, až budu chtít mimi..a až bude s kým 😝
Tak hezký večer 😉

berkana
7. únor 2012

@caterina85 já tam byla v červnu 2010 na den dětí 🙂 no nevim, taky si myslím, že tam asi něco je, ale ted to neřeším, uvidím po laparce, třeba mi to vyčistí a bude od toho klid, když jsem si řikala, že dojdu k dr, tak byl pěkný a nic z toho neteklo, ted taky ne už delší dobu 🙂 Jinak jizvy taky nemám skoro vidět 🙂