Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

baroko
23. dub 2008

Ahoj kvak

někdo si ani neumí předstvit, jak těžký to může být otěhotnět. Tobě ze srdce přeju aby ti KET vyšel. Je to všechno hrozně psychicky náročný, to víme sami. Jen to nevzdávej!!!!!!!!!!! Budu ti držet palečky 🙂

vlasta23
24. dub 2008

Dik lesnenko, ja s tim mocenim mam problem taky, asi tak 20x za den. tak to bude asi taky muj problem. Myslis, ze mi clomid muze pomoct k otehotneni nebo mi to ublizi?

kvak63
24. dub 2008

Ahoj baroko

Dakujem. Aj ja ti budem drzat palceky 😉

lesnenka
24. dub 2008

ahojky...

Vlasta, tak to nevím, s Clomidem nemám vůbec žádné zkušenosti...

A vám všem držím pěstičky, aby se zadařilo jako u nás. A to mi při odstraňování ložiska endometr. museli vzít celý vaječník... 🙂

h.jitka
30. dub 2008

Zdravím všechny přítomné. Rozhodla jsem se k vám připojit. Už od soboty sjíždím veškeré informace o endometrioze a možném postupu léčby a otěhotnění. Hodně mě uklidnilo, když jsem si přečetla pozitivní příběhy, se kterými jste se podělily. Já samozřejmě taky doufám, že to dobře dopadne.
Abych přiblížila svou situaci. Momentálně mám po laparoskopii, diagnostikovali mi endometriozu. Ve zprávě se nehovoří o stupni jen o tom,že mám spoustu malých ložisek. Vejcovody průchozí, nic méně ne úplně idálně a atypický tvar dělohy (výrazné rohy).
Před dvěmi lety jsem otěhotněla bez problémů, ale v 9tt jsem potratila. Od té doby se nedaří. Celou dobu jsem se bránila umělému oplodnění, ale teď je mi jasné, že už mě to nemine. Bohužel jsem se trefila do období, kdy to řeší spousta lidí, a tak mám termín první konzultace až 3.7. ☹ Vzhledem k tomu, že je mi 32 a manžel je starší, tak už cítím, že mi utíká každý měsíc.
Držím pěsti všem, kdo s tou potvorou bojují. 🙂

kvak63
30. dub 2008

h.jitka - ahoj a vitaj. Ja mam 34 a mam ten istý pocit ako ti. Endo ma tiez ako ti, uz som po neuspesnem IVF. Teraz som poziadala o odklad na KET(vlozenie vajicok zmrazenych) o mesiac a dala som sa na cvicenie mojzisovej.

veria
30. dub 2008

Ahoj holky, taky se připojuju, jsem na tom podobně. 34 let, laparoskopicky zjištěná endometrioza - malá ložiska na vaječnících i jinde v dutině břišní, jedno neúspěšné IVF. Dali vám někomu tu hormonální léčbu - umělý přechod? Já jsem brala jen půl roku antikoncepci, ale to prý není tak účinné. Asi ne, protože ani potom se nezadařilo a nakonec ani to IVF. Nakonec snad ani ten umělý přechod není zaručený způsob jak to vyléčit. Tak nevím, co dál. Změnila jsem CAR, prošla tam základníma vyšetřeníma a uvidím, co mi navrhnou, asi znova laparoskopie a pak se uvidí. No, musíme bojovat 😒

h.jitka
30. dub 2008

Jedna naše kolegyně z mého okolí má za sebou dva neúspěšné IUI a teď má hormonální léčbu (umělý přechod). Tak až to dobere, dám vědět, jestli to zabralo. No a taky uvidím, co navrhnou mně. Musíme se držet zářných příkladů a ono to dopadne. 🙂

kvak63
2. kvě 2008

veria - ahoj a vitaj. Mne nenavrhovali ziadne lieceni. Laparku som mal 2006 takze neviem ako som na tom vo vnutri. No po neuspesnom IVF sa pripravujem na KET. Ak sa nepodari ani ten KET tak neviem co bude dalej.

veria
2. kvě 2008

Kvak, tak to máš dobré, že ti zbylo něco na KET, já budu muset vše odznova. Navíc asi ten nový dr. bude prosazovat ten umělý přechod, tak si asi ještě počkám....

kvak63
2. kvě 2008

veria - budem drzat palce nech to dobre dopadne 😉

lesnenka
2. kvě 2008

Ahojky. Já jsem měla antikoncepci 3 měs po laparce...normoš otěhotnění bez úspěchu, sama jsem se musela objednat do car, moje dr. mi řekla ať to ještě klidně zkoušíme...jinak jedna moje kamarádka absolvovala umělý přechod ( změny nálad, návaly, pocity úzkosti), ale zatím má klid.

hulda
2. kvě 2008

Ahoj holky, jestli vám do toho můžu vstoupit se svým příběhem, mně taky zjistili endometriózu. Bylo to laparoskopicky loni v únoru, našli ložiska někde v dutině D.C. Názory na léčbu - co doktor, to jinej názor, to asi znáte. Nakonec jsem v létě absolvovala IVF - neúspěšně, nezbylo mi ani nic na KET, prý špatná kvalita vajíček právě kvůli té endometrióze. Postupně mě opouštěl všechen optimismus a v zimě už jsem šla z depky do depky. Ale má to happy end, nakonec jsem otěhotněla naprosto spontánně, bez hormonů, bez umělýho přechodu, prostě sama od sebe. Takže pokud byste náhodou některá začínala ztrácet naději, tak ani náhodou! I když to někdy vypadá beznadějně, nakonec to určitě dobře dopadne. Držim vám všem palce! 😉 😉 😉

veria
2. kvě 2008

Huldo, to tedy gratuluji a jakpak se ti to podařilo?🙂 Brala jsi nějaké bylinky, zázračné preparáty atd? Já už teda po 3 letech v přir. početí skoro vůbec nedoufám, když to tak dlouho nejde, tak by to byl vážně zázrak.

michina
2. kvě 2008

Je, huldo, to je mile to slyset...

Ja mela mimodelozni ted v lednu a laparce mi zjistili endometriozu I.stupne. Zatim mi vsichni rikaji, ze je na to nejlepsi otehotnet. Mam ale jen 1 vejcovod, ted jsem cetla zpravu z nemocnice (po 3 mesicich, kdy jsem se k ni dostala pres znamou!), tak pisou, ze me poucili a doporucili do poradny pro lecbu nedometriozy, nikdo mi nic nerekl! Jen jeste hned po operaci mi operujici doktorka rekla, ze tam nasla nejaka loziska, a to je vse. Dle histologie je nasli i nekde v pobrisnici, takze tak.. Zatim jsem si rekla, ze do prazdnin to budem zkouset prirozene a pokud nic, tak pak bychom resili CAR..
A myslite, ze ty bolesti pri MS v prvnich dnech jsou z endometriozy? Nejsou sice takove, ze bych zvracela nebo tak, jak to nekdy ctu u nejakych jinych holek, ale proste obcas to musim resit brufenem a pak je mi skvele.

lucaa
2. kvě 2008

ahoj holky,
ja taky byla minuly rok v dubnu na laparoskopii a zjistili mi endometriozu...nenechala jsem si dat zadnou hormonalni lecbu, ikdyz by to asi pomohlo pri bolestech pri periode...proste jsme to nechali na prirode...zadny caje, prasky nebo alternativni lecba..nekolik mesicu se nam nedarilo a o svatebni noci se TO podarilo...VSEM SNAZILKAM MOC DRZIM PALCE!JDE TO!PRIRODA JE MOCNA! 😉

veria
2. kvě 2008

Michino, ty bolesti můžou být z endo, ale nemusí, při MS bolí břicho asi každého. Já to mám jak kdy, někdy křeče k nevydržení, ale většinou jen celkem snesitelná bolest na začátku MS - 1 den, vystačím většinou s jedním brufenem, a další dny už je to ok.

michina
2. kvě 2008

Taky si ríkám, protože bolesti mám snad odjakživa.. 😵

hulda
2. kvě 2008

verio, zázraky se dějí! Já na to otěhotnění taky čekala 3 roky, než to vyšlo. A k těm zázračným preparátům, ten měsíc, co jsem otěhotněla, jsem začala brát jeřáb ptačí (tinkturu za 49Kč). Mívala jsem dost hroznej pre-menstruační syndrom, hlavně psychika mi v těch dnes dost lítala, tak jsem zkusila ten jeřáb, protože jsem se dočetla, že vyrovnává hladiny hormonů. No, a otěhotněla jsem. Ale neříkam, že jeřáb ptačí je nějakej kouzelnej zázrak, to ne. Jen si myslim, že za zmínku to stojí, když to předtim roky nešlo...

lesnenka
2. kvě 2008

Musím se přippojit k Huldě, jsem těhotná po IUI. Byl to takový zázrak, protže doktorka z car tomu vůbec nevěřila. Když jsem se jí na IUI ptala, tak mi řekla, že to můžeme 1 zkusit, ale tvářila se dost pesimisticky. Potom hned, že rovnou IVF a ono se zadařilo. Taky nevím jaký stupeň endometr. to byl, ale museli mi vzít celý vaječník a ještě byla ložiska na pobřišnici a střevě.

Jednou z možností léčby je těhotenství, ale každý doktor se na to dívá jinak...moje doktorka o tom třeba nechtěla ani slyšet, nedřív antikoncepca, potom těhotenství

A na bolestivou menses mi tvrdila, že to je normální, i když jsem jí tvrdila, že jsem nikdy takové bolesti neměla. Byla to vždycky tak hrozná křeč a trvalo to tak hoďku, než mi vůbec zabral prášek.

veria
2. kvě 2008

lesneko, těhotenství samozřejmě léčbou je, a prý tou nejlepší, protože se dlouho nemenstruuje, a jak známo, endo se zhoršuje s každou MS. ale jak to zařídit, když to přes tu endo nejde, že 😉
huldo, takže jeřáb říkáš 😉 Já tady taky nějaký mám, jsou to takové ty kapky od firmy Naděje?

vlasta23
2. kvě 2008

holky, chtela jsem se zeptat, jestli mate ovu, kdyz mate endometriozu.... a pravidelny MS.... ja mam poderzeni. Na laparo tedka jit nemuzu. Jsem v zahranici 😒

campi
2. kvě 2008

Vlasto: ja mela drobny loziska endometriozy v maly panvi, ty se pri laparoskopii vypalily. Ovulaci podle UTZ mivam, MS pravidelna 26 dni, ale bez antikoncepce jsem uz 5 let a tehotenstvi nikde.

veria
2. kvě 2008

Ovu mám, MS pravidelnou mám, dítě nemám. To všechno ta zatracena endomrcha 😠

lesnenka
2. kvě 2008

Veria:to mi povídej, tedy spíš mojí doktorce... 😉

Já měla MS nepravidelnou, k tomu i mimo menses pořád takový pocit na močení a pobolívání v podbřišku až jsem si myslela, že mám močovou infekci

h.jitka
2. kvě 2008

vlasta: já MS taky pravidelnou (včetně pravidelných bolestí), a ovu je taky potvrzená.

hulda: díky za naději. 🙂

kvak63
3. kvě 2008

ja mam tiez prvidelnu mrchu aj ovu. Ovu citim jemnou bolostou a strasnou chutou na sex 😀 .Raz do roka mam priserne bolesti ktore sa nedaju vydrzat bez likou a lezania. Teraz po IVF mam dost silnu mrchu a prisla skour o 3 dni. Inac chodi presne ako hodinky 😅

veria
3. kvě 2008

Tak jsem se včera přechválila s těma bolestma, čekám MS a dneska dopo to bylo tak hrozny, že jsem si ty brufeny musela vzit dva najednou. Fakt mi to rvalo vnitřnosti 😒

vlasta23
5. kvě 2008

dik holky, to jsem chtela vedet. tak uvidim. Doktor rikal, ze pry za 6 mesicu me kdyz tak posle na laparo. Aspon vidim, ze to je treba.

kvak63
5. kvě 2008

veria to si asi mozem gratulovat ze to ma asi tak do roka dvakrat. Keby som to mala každy mesiac tak by som mala nervy v tahu 😖 .