Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

chanel
30. říj 2009

Veri: u mě to nevyšlo ani na podzim ani na jaře a ani v srpnu:((,ale chut bojovat je pořád,také neotěhotním přirozeně

anit6
30. říj 2009

no tady snad žádná z nás neotěhotní přirozeně, musí nám pomoct...

veria
30. říj 2009

Chanel, to jsi měla už 3 pokusy?

chanel
30. říj 2009

anit: a co genetika a imunologie, dělali Ti ji? Já ted po druhém ivf jsem všechny ty testy podstoupila,čekám jen na výsledky,Veri, ty máš taky všechny testy?

veria
30. říj 2009

Chan, mám imuno, nic nenašli, genetiku nemám. Tu si asi nebudu dávat.

chanel
30. říj 2009

čtyři pokusy, dvě inseminace s Fostimonem a dvě ivf s Puregonem, na třetí ivf jdu jak mi dojde genetika

veria
30. říj 2009

Nj, inseminace jsou při endomrše podle mně na dvě věci....
Tak to je dobře, že máš ještě jeden pokus IVF. To půjdeš teda v listopadu nebo tak nějak? Já taky nechci ten podzim kvůli tomu, že kdyby se to nepovedlo, tak pak dlouhá depresívní zima přede mnou.....

anit6
30. říj 2009

chanel- imunologii jsem měla a dobré., teď ale nevím jestli genetiku jo, někde jsem byla a pak jsem vyplňovala nějaké dotazníky a manželovi brali krev, tak nevím...

chanel
30. říj 2009

Holky, ta genetika by nebyla od věci, když se nepodaří ivf, měli by vám to udělat.Já čekám na výsledky, nevím kdy to bude, třeba to stihnu před Vánocemi nebo až leden,ale na jaro asi čekat nebudu,to už jsem zkusila a vliv to nemělo 😢 ,musím věřit, že třetí pokus vyjde!!A Veri,máš pravdu iui při endometrioze bylo na nic a pak ty bolesti při ms...........děs

veria
30. říj 2009

Na Obi mi sami od sebe genetiku vůbec nenabídli. Fakt, o co si člověk neřekne, to nemá. Tak možná po novém roce tam zajdu a vyžádám si jí. Už mě to ale dost neba, pořád tam chodit. Ale prý se většinou nic nenajde, oni zkoumají takhle běžně jen ty trombofilní mutace.

veria
30. říj 2009

Anit, jestli brali manželovi krev, tak to asi bylo na genetiku. Jestli to teda nebylo na pohlavní a infekční choroby 😉 Oni teď musí úplně u všech, co podstupují IVF dělat testy na HIV, žloutenku, syfilis atd. Nám to dělali jen, když jsme chtěli mrazit embrya, ale teď se to prý musí dělat u všech.

chanel
30. říj 2009

Máš pravdu, o genetiku jsem si řekla, a to mi teprve napsali žádanku až po druhém nevydařeném ivf.A nejhorší je to čekání, kdy tě vezmou a pak výsledky,mají toho hodně,ale nech si to udělat, dokud se to neplatí, právě na genetice mi říkal dr., že se to bude platit! Oni už neví, za co by všechno chtěli platit...jako bychom si vymyslely diagnozu neplodnost 🙄

chanel
30. říj 2009

Veri fakt?? To příteli nic nebrali, žádnou krev jen sperma

veria
30. říj 2009

A mrazili vám embrya? Možná to ještě v srpnu neplatilo, že se to dělá všem, nevím....

chanel
30. říj 2009

nemrazili, nic jsme neměli, vždy jen tři vajíčka a dvě embryjka do dělohy, nikdy jsem nebyla na Ketu.

lnk
30. říj 2009

ahoj holky,
chtěla bych se přidat k vaší diskusi. Chodím na diskuzi k holkám do Unicy do Brna, protože také podstupujeme IVF. Zatím neúspěšně. V Unice mi řekli, že to vypadá na polycystické vaječníky, ale teď mi navíc ještě sdělili, že mají také podezření na endometriozu. Tak se chystám, že zajdu za svou gyn a požádám ji, jestli by mě neposlala na laparku. Bolesti při MS mám strašné, čím dál horší, už se to nedá snést, beru léky od bolesti od rána do večera, tak si říkám, že to opravdu přece není normální a obávám se, aby to opravdu nebyla endometrioza. Na druhou stranu si říkám, že pokud ji mám, tak je asi lepší to vědět, co?
Bohužel mě nenapadlo zeptat se v Unice, zda endometrioza negativně ovlivňuje i možnost otěhotnění přes IVF. Vím že se to komplikuje při přirozeném otěhotnění, ale nevím zda to nějak blokuje i umělé oplodnění...
Můžete mi prosím říct, když jste podstoupili laparku, za jak dlouho jste mohli podstoupit další IVF, příp. KET? A zda jste na to brali nějaké léky, nebo jste to řešili přímo s CARem?

w_h
30. říj 2009

ahoj holky,
dneska rano jsem tu psala ´muj pribeh´ na psychickou podporu snazilek, ale nejak zahadne se mi to smazalo a uz se mi to nechtelo psat znovu, tak to urcite zopaknu, ale mozna treba az zitra

anit:
je mi lito, ze to nevyslo, me se stalo neco podobnyho, jen ne po ivf, ale po spont. otehotneni
pak se nam povedlo otehotnet znovu - 3. cyklus po kyretazi (prvni bylo sestinedeli, 2. cyklus jsem mela zanet mocaku, tak jsme to zkusili az ten treti)...a - musim zaklepat - vyslo to
za to nevyvijeni mimi opravdu endometrioza nemuze, vetsinou je to geneticka vada neslucitelna se zivotem, tak je asi dobre, ze to tak skonci
tak drzim palce, verim tomu, ze se vam to ted povede prirozene 😉

luckamb
31. říj 2009

Ahoj holky,
mě po operaci řekli, že teď bych měla otěhotnět přirozeně bez pomoci. TAkže tomu věřím. Vzhledem k tomu, že vyndali všechna ložiska a jiný problém u nás není, tak by to mohlo vyjít, ne?? Nebo máte jiný názor?

w_h
31. říj 2009

luckamb: urcite, ja taky otehotnela po operaci, a to mi ani vsechny loziska neodstranili, bylo jich moc

olive
31. říj 2009

Ink- take jsem chodila na Unicu kde jsem podstoupila Ivf se vsemi nadstandarty a ket oboji bylo neuspesne. Taky mi rekli, ze mam polycysticky vajecnik, a ze by bylo dobre abych zacala brat metformin, pry v nekterych pripadech pomaha na kvalitu vajicek. Ten jsem nezacala brat protoze mi ho ma doktorka odmitla napsat. Mezi tim jsem sla jen tak na gyndu,chtela jsem vyplnit cas pred dalsim pokusem mela jsem s sebou hormonalni profil ktery byl ok a pan doktor mi rek at se snazime, ze jsem zrovna v obdobi ovulace. Pokud neotehotnim mam mu zavolat a domluvime se co dal. Neotehotnela jsem, sla na kontrolu kde mi navrhl laporoskopii, kdyz se tak dlouho snazime a jinak mame vse v poradku. Laparoscopie potvrdila endometriozu o polycystickem vajecniku se nikdo nezminil. Ted mam nasazenou hormonalni lecbu. Takze pokud mas nejake pochyby, zajdi za svou dr. a domluv se s ni. Hlavne se nenech odbyt. Nechapu, ze nektera centra vubec neresi pricinu neplodnosti a tlaci te rovnou do Ivf nekdy staci malo a da se to obejit a jindy zase Ivf je nevyhnutelne. Nezavrhuji Ivf, ale nemelo by se hned volit apak az vyplacas pokusy se neco zacne dit. Po laparce myslim, ze muzes hned podstoupit Ivf.

lnk
31. říj 2009

ahoj Olive, děkuji ti za tvou podporu, já si totiž taky říkám, že celé je to postavené na hlavu, nikdo nic neřeší, nikoho nezajímá, kde je problém, hned tě tlačí do IVF... ☹ byli jsme z toho s manželem taky dost zklamaní, nakonec jsme si řekli, že to tedy podstoupíme. Nevyšlo IVF ani KET, tak jsem si řekla, že by teda asi bylo dobré začít z druhé strany. Zjistit, jestli opravdu nemám endometriozu, taky zda mám průchodné vejcovody apod. Snad se mi podaří moji gyn nějak přemluvit, aby mě poslala na potřebná vyšetření, protože bych teda opravdu ráda věděla, jak na tom teda jsem...

luckamb
1. lis 2009

w_h: za jak dlouho se vám zadařilo po operaci?

w_h
3. lis 2009

lucka:
uz jsem to psala vyse
2. cyklus po operaci, ale bylo to afetalni vejce, a pak se porarilo 3. cyklus (ale vlastne 1. snazici) po kyretazi

luckamb
3. lis 2009

w_h: tak to je super....držím palce ať je vaše mimi zdravé, veselé a šťastné.

w_h
3. lis 2009

lucka:
dekuju, snad to vsechno dobre dopadne
a tobe taky, ja myslim, ze se zadari
moc drzim palce

luckamb
4. lis 2009

jj, taky tomu teď už věřím. V úterý jdu na kontrolu k novému dr., tak se na to tak nějak i těším no a pak už to bude raz dva a je to 😀

luckamb
6. lis 2009

Ahoj holky,
jak se vede při pátku?

markusko
6. lis 2009

Ahoj holky,
tak nám už se narodila naše holčička, máme už ji doma, jsme šťastní 😵 Budeme doufat, že se endomrcha nevrátí a že budeme moct mít druhé (i třeba třetí 😉 ) miminko. Na kontrole v šestinedělí se ještě zeptám, jestli se to teď bude nějak řešit (antikoncepcí třeba), ale z toho, jak jsme s Dr. mluvili před porodem, jsem pochopila, že teď by to mělo být dobrý (ťuk, ťuk)... Stejně mám hroznej strach že se to všechno vrátí a že zase nebudu moct fungovat kvůli bolestem. Budu se snažit kojit co nejdéle, aby se mi cyklus vrátil co nejpozději.

Holky držím Vám pěsti a myslím na vás, ať se vám všem brzy zadaří 🙂 Pořád Vás tady sleduju, tak ať čtu jen samé dobré zprávy 😉

olive
6. lis 2009

Ahoj Markusko, gratuluji ti ke krasne holcicce, a at vam prospiva. Snad uz ta endomrcha te nebude zlobit, a budes mit pokoj jednou pro vzdy.

pavelka
9. lis 2009

Ahojky,
Markuško gratuluju k narození Emičky 🙂 Neboj se další dětičky už půjdou sami...věř tomu!
Holky já mám na vás otázku. Nechodíte někdo do specializované poradny pro endometriózu? Já mám nejblížší v Praze a tak zvažuji zda se tam neobjednat? Včera jsem si zas užila jeden velmi bolestivý den. 6. den Ms a bolest šílená...možná bych řekla jestli mi včera nepraskla cysta 😠
Fakt už nevím kudy kam? ☹